25 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

25 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cenevre'den iyi haber var TeliaSonera, Turkcell'deki diğer ortağı Çukurova Holding'in hisselerini Rus Alfa Grubu'na devrini engellemeye yönelik girişimlerinden vazgeçiyor.
Borsada yeni hedef 38 bin Para girişi süren borsaya zirve dayanmıyor. FED tutanaklarından olumlu etkilenen ve yüksek prim yapan yurtdışı borsalarla paralel hareket eden İstanbul Menkul Kıymet..
OYAK'a Erdemir için vize çıktı Rekabet Kurulu, Erdemir'deki yüzde 46.12'lik kamu hissesinin blok satış ihalesine en yüksek teklifi veren OYAK'a vize verdi.
Sabancı Telekom'u Koç Grubu alıyor Türkiye'nin en büyük iki grubu olan Koç ve Sabancı, hisse satışı için masaya oturuyor.
Modada bizi yakalarsınız Perakende Günleri'nde konuşma yapan moda devi Versace'nin Yönetim Kurulu Başkanı Santo Versace: "Türkiye moda konusunda İtalya'nın birkaç adım gerisinde. Yak..
'Kabul göreceğimizi anladık, geldik' Türkiye'deki ilk mağazasını bu yıl içinde açan IKEA'nın Ticari Operasyonlar Direktörü Anders Jonsson...
'Eczacı'nın yatırımlarına 91 milyon avro kredi Uluslararası rekabette üstünlük sağlayacak yatırımlara hazırlanan Eczacıbaşı...
Avrupa'da nasıl başarılı oldular? Dağıtım, nakliye, tanıtım ve marka yerleştirme gibi çetrefilli sorunları, Japonya'nın ardından dünyanın en zorlu pazarı olarak kabul edilen Avrupa arenasında..
El Cezire protestoda ABD'nin merkez bürosunu bombalama planına dair haber üzerine, dün El Cezire televizyonu bürolarında 15 dakika iş bırakıldı.
Suriye sınırı ısındı ABD güçlerinin Mart 2003'te başlayan Irak işgalinin ardından 'Direnişçiler sızıyor' gerekçesiyle sık sık sınırötesi operasyonlar düzenlediği...
MİT, Barzani ile görüştü MİT Müsteşarı Taner, Irak'taki Kürtlerle yeni bir diyalog kurulması çerçevesinde KDP lideri Barzani ile görüştü. Ankara'nın şartı: PKK ile etkin mücadele.
Liberation'da işten çıkarmaya karşı isyan Fransa'da 1968 hareketinin uzantısı olan sol eğilimli gazete Liberation, işten çıkarılmaları protesto eden çalışanlarının grevi nedeniyle 32 yıllık t..
Yunan medyası tümden grevde Yunanistan'da gazeteciler yine greve gitti. Başta başkent Atina ve Selanik olmak üzere tüm şehirlerdeki basın sendikalarının ortak kararı ile...
İranlı bakan haftaya geliyor Irak'a komşu ülkelerin sınırlarının ısındığı bir dönemde, yeni İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mütteki ilk yurtdışı ziyaretini Türkiye'ye yapıyor.
'İKÖ'ye acil kalkınma lazım' İstanbul'un ev sahipliği yaptığı İslam Konferansı Örgütü Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Seze..
Yeni bir dil: Berlusconice Başbakan Berlusconi, İtalyancaya tam 14 kelime kazandırdı. 'Berluschista' Berlusconi taraftarı, 'Berlusconizzarsi' Berlusconi gibi davranmak demek...
Esirlere kırbaç ve elektrik Irak'ta 173 esirin işkence gördüğü İçişleri Bakanlığı bodrumunun kapıları dün basına açıldı.
Özgür'ü tüm Kıbrıs uğurladı KKTC'de salı günü ölen eski Cumhuriyetçi Türk Partisi lideri Özker Özgür'ün cenaze töreni Kıbrıslı Türk ve...
'Terör listesine ombudsman' Danimarka, BM'nin terör örgütleri için özel bir ombudsmanlık kurmasını istedi.
Kübalı memur ihya oldu Küba lideri Fidel Castro, bir yandan rüşvet ve yolsuzlukla ek gelir sağlayanlara savaş açarken, diğer yandan kamu personeline son 20 yılın en büyük zammını yaptı.
Emekli olacağım Genelkurmay, orgeneral Hilmi Özkök'ün görev süresiyle ilgili tartışmaları bitirdi: Genelkurmay Başkanı, 30 Ağustos'ta emekli olacaktır. Kendisi, emekliliğinden sonra da siy..
Arınç: TSK'ya nifak sokulmak isteniyor TBMM Başkanı Bülent Arınç, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) üst kademesinde birbirinden değerli insanların arasına nifak sokulmaya çalışıldığını ileri ..
İstiklal Marşı'na türbanlı saygısızlık Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, dün Osmaniye'de yaptırılan 80. Yıl Engelliler Rehabilitasyon Merkezi ile Atatürk Gençlik Merkezi'n..
Validen rakı cezası Tekirdağ'ın içki yasağıyla gündeme gelen AKP'li Belediye Başkanı Ahmet Aygün Öğretmenler Günü nedeniyle dün Atatürk Anıtı'nda yapılan...
Dışişleri: Lozan tartışma konusu olamaz AB Komisyonu Delegasyonu'nun Türkiye Temsilcisi Hansjörg Kretschmer'in Lozan Anlaşması'nın azınlıklarla ilgili tanımını eleştirmesine her kesimden tepk..
Lagendijk'ten Danimarka'nın tavrına destek Türkiye'nin PKK bağlantılı yayın organları, özellikle de Roj TV konusundaki girişimleri...
İnsan hakları bunlardan soruluyor Azınlık raporu nedeniyle Prof. İbrahim Kaboğlu ile Prof. Baskın Oran'ın istifasına neden olan Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu üyesi Fethi Bolayır, F..
Şemdinli'de onarım zamanı Şemdinli ilçesinde 1 Kasım'da Cumhuriyet Caddesi'nde meydana gelen patlamada zarar gören 46 iş yerinin bulunduğu...
Vali Gürbüz Tokat'ı sevdi Şemdinli ve Yüksekova'da yaşanan olayların ardından Tokat Valisi Ayhan Nasuhbeyoğlu ile yeri değiştirilen Hakkâri Valisi Erdoğan Gürbüz...
CHP: İki vali deplasmanda CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Şemdinli ziyaretinde açılan 'Valiyi değiştirin' pankartlarına verdiği "Biz devleti sloganlar..
Ağar'ın hedefi yine Erdoğan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ile Başbakan Tayyip Erdoğan arasında başlayan 'Hakkâri'ye gitme' polemiğinde Ağar'dan, "Bir kere gitmek yetmez.
Mavi yolculuğu koruma komitesi Bodrum ve Gökova'daki koyların Bayındırlık ve İskân Bakanlığı tarafından hazırlanan 1/25000'lik imar ve revizyon planıyla imara açılması, bölge sakinlerini isya..
Kaldırımlar TSE kriterine kavuştu! Türk Standartları Enstitüsü (TSE), otopark olarak veya üzerindeki çukur ve tümseklerle ekstrem spor sahası amaçlı da kullanılan kaldırımlara standart getird..
Maslak kavşağı için üç başkanlı açılış Toplu taşıma ve raylı sistemlerin yetersizliği nedeniyle trafik sorununun katlanılmaz hale geldiği İstanbul'da bir kavşak büyük bir tören ve üç başkanla..
Kayıp Fransız işadamı bulundu İstanbul'daki Galleria alışveriş merkezinde üç gün önce kaçırılan Fransız işadamı Pierre Tortel...
Magandalara teftişte suçüstü Denetim yapan Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz'ın gözleri önünde havaya ateş açan iki kişi suçüstü yakalandı.
Sigaraya karşı süper öneriler Sigara yasağını tartışan vekillerden öneriler: Paketlere 'İktidarsızlık yapar' yazalım. Tütün üretimini, sigara fabrikasını yasaklayalım. Kahvede içilmesin.
Mersin'de heykel zamanı Mersin Üniversitesi (MEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berika İpekbayrak, 3. Uluslararası Hüseyin Gezer Taş ve...
Köprülere takviye seneye Marmara ve Düzce depremlerinin üzerinden altı yıl geçti, Boğaziçi, Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerinin de dahil olduğu...
Kürtçe şarkı kavgası Trakya Üniversitesi'nde eğitim gören Emin Uysal, Gökhan Bilmez ve Erdal Ateş Sönmez kaldıkları Selimiye Öğrenci Yurdu'nda Kürtçe şarkı dinledikleri ve...
İstifa rüzgârı Erzurum'da Atatürk Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi'nde görevli sekiz öğretim üyesi istifa etti.
'Adnan Hoca davası' düştü Kamuoyunda 'Adnan Hoca' olarak tanınan Adnan Oktar'ın da aralarında olduğu 35 sanık hakkındaki dava, zamanaşımına uğradı.
Rektör: 19 Mayıs denetime açık 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay, üniversiteye yönelik kadrolaşma ve usulsüz ihale iddialarıyla ilgili olarak...
Çete bu kez Silopi'de Silopi Emniyeti'nin bahçesine bomba atılmasının failleri olduğu belirtilen beş kişi 'Çete' suçlamasıyla tutuklandı. Sanıklardan ikisi köy korucusu. İddiaya göre tutuklan..
Şiddete gözaltı Kadına yönelik şiddeti araştırmak için kurulan Meclis Komisyonu dün İstanbul Valiliği'nde sivil toplum örgütleriyle görüştü.
Evlere çocuk için baskın Sağlık Bakanlığı ekipleri, çocukların sağlıklı ortamda büyümesi için kreş, yuva ve okulların yanı sıra özellikle kırsal kesimdeki evleri de denetleyecek.
Diyarbakır'da 3 bin 345 kadın şiddet mağduru Son bir yılda Diyarbakır'da şiddete maruz kaldığı gerekçesiyle 3 bin 345 kadın, çeşitli kadın kuruluşlarına başvurarak hukuki ve psikolojik dest..
Çeşit çeşit şiddet Antalya Kadın Dayanışma Merkezi, son beş yılda kendilerine başvuran 395 kadınla yaptığı bir anketle şiddet çeşitlerini belirledi.
Başbakanlık'ta terör zirvesi Şemdinli'de yaşanan olaylar ile terörle mücadele konusu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın başkanlığındaki terör zirvesinde değerlendirilecek.
İki Hizbullahçı için müebbet Hizbullah örgütüne yönelik operasyonların ardından Ankara'da açılan 37 sanıklı davada, iki sanık hakkında müebbet hapis cezası verildi.
« » 1 2 3 4