24 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

24 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
CHP: Bunlar Hitler gibi Bursa'nın AKP'li Osmangazi Belediyesi'nin içkili yerleri 'kırmızı sokaklarda' toplama kararı, CHP'nin tepkisini çekti. Girişimi, Hitler dönemi uygulamalarına benzeten...
İki 'üstkimlik' mağduruna destek Başbakanlık İnsan Hakları Danışma Kurulu'na (BİHDK) bağlı Azınlık Hakları ve Kültürel Haklar Çalışma Grubu'nun raporunda 'Türkiyelilik üstkimliği' önerdikleri..
Cumhuriyet'in kıdemlisi Aydın dağlarının eteklerinde, Tire'de yaşayan 102 yaşındaki Melahat Aksoy bugün 83. Öğretmenler Günü'nü kutluyor. Cumhuriyet'in en kıdemli öğretmeni olan Aksoy, emekli..
25 yılını dolduran eğitimciye 6 saat ek ders şartı Okul yöneticisi ve öğretmenler, görevleri dışında, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile yükseköğretim kurumlarında ek ders verebilecek. Emekl..
Aday öğretmene çifte sınav geliyor Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmen adaylarına Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) yanı sıra, branşlara yönelik ayrı bir sınav daha düzenlemeyi planl..
'24 Kasım' notları... Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, eğitimin dogmalara değil, akıl, mantık ve sağduyuyla anlam kazanan, toplumsal yaşamı an..
Kızları da alın itfaiyeye Bir gün itfaiyeci olabilmek için yükseköğrenim gören kız öğrenciler, cinsiyet ayrımcılığından şikâyetçi. Antalya'da bu yıl yangınla savaş ve hayat kurtarma konusunda..
Fatih'in fermanıyla çevre bilinci Belediye, çevre bilinci için Sivas'taki tarihi binalara Fatih Sultan Mehmet'in fermanını astırdı. "Ben ki İstanbul Fatihi Abd-i aciz Fatih Sultan Me..
Bağıra çağıra satış yapan balıkçıya ceza Yan yana dizili tezgâhlarda satış yapan dört Kayserili balıkçıya 37.5'şer YTL para cezası kesildi. İlk kez böyle bir cezayla karşılaşan balıkçılar şaş..
Yarım milyar dolarlık israf Türkiye, bu yılki sağlık bütçesinin yüzde 10'unu çöpe attı. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Türkiye'de yıllık ilaç israfının yarım m..
Iğdırlı bisikleti öğrendi Emniyet Müdürü Burhan Gümüş, son iki ay içinde altı bisikletli makam otomobiline çarpınca bisiklet sürücülerini eğitimden geçirdi. Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde ..
Tekrarlayan ağrılara dur deyin! Omurgaya bağlı rahatsızlıkların oluşumunda hareketsizlik en önemli faktörler arasında. Gün boyu oturduğunuz sandalye, geceleri yattığınız yatak da öyle...
Tsunamiden bir yıl sonra Asya'daki tsunami felaketinin birinci yıldönümüne sadece iki gün kalırken, anma töreninin açılışını, Tayland'da ailesiyle birlikte tatil yaparken, okulda öğrendiği bi..
Kabilelerde afet travması yok Yerli kabileler, antik gelenekler ve aralarındaki kuvvetli bağ sayesinde, tsunaminin psikolojik etkileriyle başarılı bir şekilde başa çıkıyor.
Çin'de 3 milyon kişi susuz kaldı Çin'de PetroChina fabrikasında meydana gelen patlamanın ülkenin en büyük nehrini kirletmesi sonucu 3 milyon insan, susuzluk felaketiyle karşı karşıya kaldı.
Hastanelerin hizmet yarışı Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerde günde 30 bin kişi hizmet alıyorNATO'yu korudular!
Hırsızlar camı kırıp televizyon çaldılar Karşıyaka'da bir mobilya mağazasının vitrin camını taş atarak kıran kimliği belirsiz hırsızlar, içeriden iki LCD televizyon ile bir LCD ekran bilgisay..
Uzakdoğu lezzeti 23 yıldır burada İZMİR Hilton Oteli'nin yanındaki Çin Restoran, 23 yılı geride bıraktı. Coşkun Işık'a ait mekan, yenilenen mönüsü ve dekorasyonuyla, Uzakdoğu lezzetlerinin ad..
Açılışa geliyor İZMİR Balçova'daki California Restoran yenilendi. Palmiye Alışveriş Merkezi'ndeki mekan, 26 Kasım Cumartesi akşamı eğlenceseverlere kapılarını yeniden açacak. Gecenin sürprizi..
Saatli baz eylemi İZMİR'İN Karşıyaka İlçesi'nde, Bostanlı Polis Karakolu yanındaki saat görünümlü baz istasyonuna halkın tepkisi bitmedi. Bostanlı sakinleri, eylem yaptı. Vatandaşlar, "Bu saa..
Kurşunlandı, kaza yaptı İzmir'in Gürçeşme semtinde hareket halindeki otomobile kimliği belirsiz kişilerce ateş açıldı. Olayda altı kişi yaralandı.Deniz lezzeti burada
ÖZÜR DİLEDİ KARŞIYAKA Belediye Başkanı Cevat Durak, geçen hafta esnafla yapılan toplantıdan basın mensuplarının çıkarılması konusunda özür diledi. Durak, kendilerinin çağrıda bulunmadığını, a..
Modaya yaz şimdiden geldi MODACILAR daha kışa girmeden yazı getirdi. Bunlardan biri de İzmirli Dilek Göktaş. Ünlü modacı, 2006 ilkbahar-yaz koleksiyonunu şimdiden hazırladı. Katalog çekiminde..
Bahçeli'den kimlik eleştirisi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Merkez Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada AKP'nin, devlet mekanizmalarını felce uğrattığını söyl..
Tuğcu: Kanadoğlu ciddiyetsiz konuştu Anayasa Mahkemesi Başkanı Tülay Tuğcu, "Anayasa Mahkemesi içinde AKP'nin işbirlikçileri var" iddiasını ortaya atan eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sab..
Rasmussen'i şaşırtan boşluk Terör örgütü PKK yanlısı yayın yapan Roj TV'nin kapatılması konusunda Türkiye ve ABD'den baskı gören Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen, ülkesindeki ceza ya..
Öğretmenlere Kuran kursu yolu Öğretmenlere, kurslarda ders verme olanağı sağlayan düzenleme CHP ve AKP'yi karşı karşıya getirdi'Afrika'ya borçluyuz'
Blair: Kriterlere uyun Orhan Pamuk'la ilgili bir soruya Blair, "Türkiye AB üyesi olmak istiyorsa, ifade özgürlüğü dahil olmak üzere üyelik kriterlerine itaat etmelidir" yanıtını verdiVali'ye ..
TBMM İnsan Hakları Komisyonu, Şemdinli'de incelemede bulundu TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış ve beraberindeki heyet, Şemdinli İlçesi'nde patlamanın meydana gel..
Mumcu: "Suçluları yargılayın" Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, son günlerde meydana gelen terör olaylarını değerlendirirken, ''Devlet otoritesini tesis etmek hükümetin göreviyse de..
Fenerbahçe: 0 Milan: 4 Avrupa Şampiyonlar Ligi E Grubu 5. maçında AC Milan, Fenerbahçe'yi Shevchenko'nun 16, 52, 70 ve 76'ncı dakikalarda attığı gollerle 4-0 mağlup etti. Bu sonuçla Sarı laci..
« 1 2 3 4