24 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

24 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tüpraş'ta iş bırakma eylemi Tüpraş'ın özelleştirilmesine karşı çıkan ve satışın durdurulmasını isteyen Petrol-İş Sendikası yasal başvurularının sonucunu beklerden...
TEB'in konut kredisi faizi 1.15 Türk Ekonomi Bankası (TEB), 36 aydan 120 aya kadar olan konut kredisi faizini aylık yüzde 1.19'dan yüzde 1.15'e indirdi. TEB, bu yeni düzenlemeyle sektörün en ..
Emlakta 'adalet' aranıyor Emlak vergisine tabi değerlerdeki adaletsizlikler, Maliye Bakanlığı'nda da sıkıntı yarattı. Maliye Bakanlığı yetkilileri, ortaya çıkan sorunun, belediyelerin ağırlık..
İlçelerarası fark da fazla Emlak vergisinde 2006 yılında baz alınacak metrekare birim değerlerinin tespiti için oluşturulan komisyonların belirlediği birim değerler tartışma yarattı.
Kemal Unakıtan: Sorgulanabilir Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, emlak vergisi değerlerini belediyelerin tespit ettiğini, ancak Hakkâri'deki değer ile İstanbul'daki değerin aynı olmasının sorgula..
'Eczacı'dan AB için tesis Türkiye'nin en büyük ilaç üreticisi Eczacıbaşı İlaç Grubu, ağırlıklı olarak Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelere ihracata yönelik antibiyotik üretimi yapacak bir tesis..
Hakkârililer şaşırdı Hakkâri'de açıklanan emlak vergisine baz oluşturucak metrekare birim fiyatları şaşırttı. Hakkâri'nin Cumhuriyet ve İstiklâl Caddesi'nin İstanbul Boğazı kıyısında bulunan ..
6.2 milyar YTL gösterip 24 milyar YTL kaçırdılar Gelirler Kontrolörleri Derneği'nden yapılan açıklamaya göre,Türkiye çapında, bankalar, büyük şirketler, bankalardaki yüksek tutarlı hesap hare..
Kayıt dışının faturası 9-11 milyar dolar İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın (İSMMMO), Türkiye'nin Mali Görünümü, başlıklı raporunda, Türkiye ekonomisinin yüzde 80-90'ının k..
En büyük havalimanı Dubai'ye Dubai'de, yılda 120 milyon yolcu kapasiteli dünyanın en büyük havalimanı yapılacak. Hindustan Times gazetesinin haberine göre, Cebel Ali Uluslararası Havalimanı..
Turkcell'den Avea uyarısı Türkiye GSM pazarının yüzde 64.6'sını elinde bulunduran Turkcell, dokuz aylık net kârını geçen yılın aynı dönemine göre dolar bazında yüzde 165 artırarak 327 milyon ..
'İki katı fiyat vermeyiz' Telsim ihalesi için önyeterlilik alan dünyanın en büyük GSM operatörü Vodafone'nun başkan yardımcısı Sir Julian Horn-Smith, Telsim'in kendileri için stratejik önemi ..
'Türkiye kelebek olacak' Yaptığı araştırmalarla 250'den fazla ürün ve müşteri davranışının şifresini çözen Dr. Clotaire Rapaille, Türkiye'de perakende sektörünün henüz embriyon döneminde oldu..
Blair basını susturdu Britanya'nın Daily Mirror gazetesinin, bir kamu görevlisinin sızdırdığı gizli görüşme belgelerine dayanarak, ABD Başkanı George W. Bush'un El Cezire televizyonunun Katar..
Kimyasal silahın iki yüzü RAI televizyonu için hazırladığı 'Felluce-Saklı Katliam' adlı belgeselle, Kasım 2004'teki operasyonda kimyasal silah kullandığını reddeden Pentagon'un, eti kemiğe de..
Irak'tan çekilme kısmi olacak Irak'la ilgili ardı ardına skandallarla halk desteği eriyen Bush yönetimi, hem ABD Kongresi hem de Iraklı siyasilerin çekilme takvimi taleplerini teskin etmeye ç..
Chavez hızır gibi Bush yönetiminin 'belalısı' olan Venezüella lideri Hugo Chavez, yoksul ABD'lilere ucuz petrol sözünü tuttu. Massachusetts eyaletinin Venezüella devlet şirketiyle yaptığı anl..
CIA uçakları her yerde AB, CIA'in gizli işkencehanelerine dair ABD'den resmi açıklama beklerken iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Focus dergisi, Mart ve Mayıs 2005'te Portekiz havaalanlarına..
Merkel'den Türkiye mesajı Almanya'nın ilk kadın başbakanı Angela Merkel, yemin töreninin ertesi günü yurtdışı gezilerine başladı. Dün önce AB'de Fransa-Almanya eksenine verdiği önemi gösterme..
İsrail broşür olup yağdı Lübnan'ın güneyinde Hizbullah'la savaşa tutuşan İsrail'in, dün de savaş uçakları ve helikopterleri Beyrut'a kadar gidip havadan propaganda broşürü bıraktı.
Türkiye Roj TV için AB'ye nota verdi Türkiye, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Danimarka ziyaretiyle çıkan Roj TV krizinin peşini bırakmıyor. Dünkü Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu toplantısı ..
Bush'un dört yıldır bildiği... CIA'in 11 Eylül saldırılarından 10 gün sonra ABD Başkanı George Bush'a, Saddam rejimiyle saldırılar arasında bağlantıyı ispatlayacak delil olmadığını ilettiği o..
ABD elçisi aralıkta geliyor Büyükelçi Eric Edelman'ın 1 Temmuz'da istifa etmesiyle beş aydır boş olan ABD'nin Ankara Büyükelçiliği koltuğuna atanan Ross Wilson, 3 Aralık'ta geliyor.
Erivan'a haham desteği Ermenistan'ı ziyaret eden İsrail Aşkenazi Hahambaşı Yona Metzger, Yahudi toplumunun 'Ermeni soykırımı'nı tanıdığını söyledi. Metzger, "Yahudi toplumu, soykırım..
KKTC'den adım: Rumlara mal iadesi imkânı KKTC, kuzeydeki Rum mülklerinde tazminat ve takasa ek olarak, mal iadesi de getiren yasa tasarısı hazırladı. Tasarı, Türkiye'yi AİHM'de 1 milyon 120 b..
'Devlet topraksız kalır' KKTC'nin birinci Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, kuzeyde kalan Rum mallarının iadesini öngören tasarının yasalaşması halinde 'devletin topraksız kalacağı' uyarısında bulu..
Rum Yönetimi: Geçerliliği yok Rum Yönetimi, KKTC hükümetinin Rumlara kuzeydeki mallarının iadesi için hazırladığı yasa tasarısını küçümseme yoluna gitti. Rum hükümet sözcüsü Kipros Hrisostomi..
Meclis Şemdinli'ye el attı TBMM, Hakkâri, Şemdinli ve Yüksekova'daki olaylara el koydu. AKP, CHP ve Anavatan'ın önergeleri birleştirilerek, olaylarla ilgili Meclis araştırması açılması kabul ..
'İnsan hakları' olay yerinde Şemdinli'de yaşanan olayların ardından önceki gün ilçeye gelen İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış ile beraberindeki heyet, incelemelerini ..
Görev değişikliği: Tokat Valisi Hakkâri'ye İçişleri, Şemdinli ve Yüksekova olaylarında tepki alan Hakkâri Valisi Erdoğan Gürbüz'ün yerini değiştiriyor. Gürbüz'ü Tokat'a, Tokat Valisi Ayhan Na..
Şemdinli için gizlilik kararı Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde 9 Kasım günü Umut Kitabevi'nin bombalanması ve ardından iki kişinin ölümüyle sonuçlanan olayların soruşturma dosyası Van Cumhuriye..
Öğretmen haftada iki gün çalışıyormuş 'İddialar doğru değil' Milli Eğitim Bakanı Çelik, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda önceki gece CHP'lilerden gelen 'öğretmenin çok çalışıp az maaş aldığı' ele..
'Özel okuldan vergi almayalım' Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, özel okulların desteklenmesi halinde her yıl 90 milyon YTL kazanılabileceğini bildirdi. Çelik, İstanbul Ticaret Odası yayını ..
PKK mayını son anda fark edildi! Mayınsız Bir Türkiye Girişimi Koordinatörü Muteber Öğreten, PKK'nın, Birleşmiş Milletler'in öncülüğünde hazırlanan Mayın Yasaklama Anlaşması'na (MYA) taraf o..
Van'da istifa şefliğe taşıdı Türk Tabipleri Birliği, (TTB) türban eylemleriyle tanınan Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Dursun Odabaşı'nın huzursuzluğundan değil torpilli oldu..
Bröve için yeni çalışma başlıyor Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın 29 Ekim'den itibaren kullanmaya başladığı, ancak kamuoyunda büyük tepki gören yeni brövesinin değiştir..
MEB zoruyla camiye bağış İzmir'de, Konak Milli Eğitim Müdürlüğü, Artvin'deki bir caminin ihtiyaçlarını karşılamak için öğretmenler arasında para toplama kampanyası başlattı.
Bilirkişi: Erdil'in parası eve yetmez Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli oramiral İlhami Erdil hakkında 'haksız mal edinme' suçuyla ilgili inceleme yapan bilirkişi heyeti, Erdil'in 1977-19..
22 zanlıya jet muayene Konya'da Organize Suçlar Şubesi'nin 'Sevinç Kardeşler Operasyonu'nda, iki gün içinde 22 kişi gözaltına alındı. Zanlılar, sağlık raporlarının alınması için...
Pamuk davası Britanya'da Britanya Başbakanı Tony Blair, 16 Aralık'ta ilk duruşması yapılacak Orhan Pamuk davası hakkında, "Türkiye reformlar konusunda büyük mesafe aldı.
Ruhsatsız işe Meclis desteği TBMM Başkanvekili ve Kayseri AKP Milletvekili Sadık Yakut, Antalya'nın Finike ilçesinin Sahilkent beldesinde Kayserili işadamı Ömer Kolukısa'ya ait ekmek fırınını..
18 bin dolara 10 can Sürekli kaza oluyor Adana-Mersin demiryolundaki hemzemin geçit kazalarına yenisi eklendi. Mersin'in Tarsus ilçesine bağlı Yenice beldesinde bulunan hemzemin geçitte tren..
Tabelada 'yabancı'lığa son Çanakkale Belediye Meclisi, Tabela Yönetmeliği'ne ek bir madde koyarak, yeni açılacak işyerine Türkçe isim koyma zorunluluğu getirdi. Kararın kamuoyunun isteği üzer..
AKP milletvekilinin töre yorumu! AKP Bingöl Milletvekili Mahfuz Güler, kadınlara yönelik şiddet ve töre cinayetlerinin dünyanın her yerinde yaşandığını, bu konuların Türkiye'de 'fazla gündeme..
Hem gelenekçi hem çağdaşız AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, AKP'li belediyelerin sık sık gündeme getirdiği içki yasağı ve 'harem selamlık' uygulamalarını savundu. Konunun çarpıtıldığını i..
2255 köyde deprem riski Bayındırlık ve İskân Bakanı Faruk Özak, Doğu Anadolu'nun beş ilindeki 2255 köyde yapılan incelemede, 6 şiddetindeki bir depremde, bu köylerdeki 240 bin konutun yüzde 5..
Şans Topu'nu bir kişi bildi Şans Topu'nun bu haftaki çekilişinde 5+1 bilen bir kişi, 443 bin 47 YTL 95 YKr ikramiye kazandı. Talihlinin kuponunu, İstanbul-Esenler'deki bayiden yatırdığı belir..
Bahçeli: Türkiye mozaikistan mı? Başbakan Tayyip Erdoğan'ın "Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti üstkimliğinde buluşacağız" sözlerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den sert tepki..
Rehn: Özgürlük kapısını açın AB'nin genişleme sorumlusu Rehn: "Türkiye ifade özgürlüğünü genişletmeli. Savcılar reformu engellememeli. Yoksa müzakere başlıkları açılmaz."
Çiçek: Biraz süre gerekiyor AB'nin genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn'in açıklamalarına Adalet Bakanı Cemil Çiçek yanıt verdi. Çiçek, şunları söyledi: "İfade özgürlüğüyle ilgili ya..
« » 1 2 3 4