24 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

24 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Boynumuz kıldan ince!.. Spordan sorumlu Devlet Bakanımız sayın Mehmet Ali Şahin için çok zor bir demeç olmalıydı son söyledikleri...Maalesef
Kolay teslimiyet Şampiyonlar Ligi ilk maçı; Milano'da Milan 3 - Fenerbahçe 1. Hiç kimse ne Daum'u, ne Fenerbahçe'yi suçladı. Hatta alkışlandı. Ama dünkü maç Fenerbahçeliler'i çok üzdü. Çok kö..
Seçim için geri sayım başladı Federasyonun önceki gün yaptığı toplantıda Başkan Levent Bıçakcı'ya yöneltilen ağır eleştiriler sonrası olağanüstü genel kurul için düğmeye basıldıFener'i Beledi..
Schalke ezdi geçti Alman takımı, Gürcü oyuncusu Kobiashvili'nin üç golüyle PSV engelini aştı, tura yaklaştı. Ev sahibinde Hamit Altıntop da 90 dakika başarıyla görev yaptıTürk Hava Yolları!
Operasyon sinyali Daum, Galatasaray derbisi için gözdağı verdi, "Ayağa kalkmayı bileceksin. Bu yenilgiye ancak reaksiyonla karşılık verebilirler. Bunu yapmazlarsa, ne zaman, ne yapacaklar" de..
Temizel beraat etti Eski Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı ve eski Maliye Bakanı Zekeriya Temizel, el konulan İktisat Bankası'na yönetici atanmasında görevi kötüye kulla..
Borsada yeni rekor: 36.179 ABD Merkez Bankası'nın (FED) 1 Kasım'da yaptığı toplantının kayıtları, 'ölçülü' faiz artırımlarına son verebileceği izlenimi doğurunca, İstanbul Borsası bankacılık ..
'Sabancı Grubu olarak sanatla fark yaratacağız' Picasso İstanbul'da sergisinin sponsoru olan Sabancı Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, "Sabancı Grubu olarak sanat olaylarıyla f..
'Gerekseydi kasada ben duracaktım' Kahire'de mağaza açma konusunda birçok kez pes etmek istediklerini söyleyen Boyner, "Çok zorlandık. En kötüsü ben satış yaparım ya da ben kasada dururum diy..
Almanya'da Türk 'Muhabbet'i Almanya'da yaşayan bir Türk genci "Sie liegt in meinen Armen" (Kollarımda Yatıyor) isimli parçasıyla müzik piyasalarında fırtına gibi esiyor. Köln kentinde yaşayan..
CIA uçakları uğramadık yer bırakmamış ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı'nın (CIA), terör zanlılarını başka ülkelerde gizlice kaçırıp işkenceci ülkelere taşıdığı uçaklar gündemden düşmüyor... U..
İran Petrol Bakanı'na üçüncü kez ret İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın petrol bakanlığı için önerdiği 3'üncü aday da meclis tarafından reddedildi. Meclis, ismi önerilen Seyid Muhsin Ta..
Pinochet kefaletle serbest bırakıldı Vergi kaçırma suçlamasıyla ev hapsinde tutulmasına karar verilen eski Şili lideri Augusto Pinochet, 22 bin 600 dolar kefaletle serbest bırakıldı. Hakkında..
Bush'a suikast planından suçlu çıktı ABD Başkanı'na suikast düzenleme suçlamasıyla 2003 yılında Suudi Arabistan'da göz altına alınan Ahmed Ömer Ebu Ali, El Kaide ile bağlantılı olarak Bush'a ..
Berlusconi: 2006'da Irak'tan çekiliyoruz İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, "2006 yılının sonuna kadar Irak'taki tüm birliklerimizi" çekeceğiz dedi. Berlusconi, "Irak'ta askeri olan diğer ül..
İlk ziyaretin hedefi FransAlmanya oldu Almanya'nın çiçeği burnunda başbakanı Angela Merkel, ayağının tozuyla Avrupa turuna çıktı. İlk durağı da eski Başbakan Schröder döneminde ikili ilişkile..
Turuncu liderler 'oy uğruna' barıştı Ukrayna'daki Turuncu Devrim'in üstünden bir yıl geçti... "Özgürlük Günü" nde (22 Kasım) ülkenin başkenti Kiev'deki Bağımsızlık Meydanı'nda 100 bin kişi de..
Fos çıktı! Ülkenin büyük bir kentine radyoaktif bombayla saldırma suçlamasıyla 3 yıldır El Kaide'ye bağlı "düşman savaşçı" statüsünde gözaltında tutulan Jose Padilla hakkındaki suç dosyası an..
El Cezire 'muhtırası' İngiliz Mirror gazetesinin ABD Başkanı George W. Bush'un El Cezire televizyonunun bombalanmasını istediği yönündeki haberinin yankıları sürüyor. Gazete, 2004'te İngilter..
'Özel okula vergi teşviği ile 90 milyon YTL gelir' Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, özel okulların desteklenmesi halinde her yıl 90 milyon YTL kazanılabileceğini bildirdi. Çelik, İstanbul T..
Vodafone: Telsim için ciddiyiz, cömert oluruz Vodafone Başkan Yardımcısı Smith, Telsim ihalesini çok ciddiye aldıklarını söyleyerek, "Eğer kazanırsak Avrupa'daki tüm mobil iletişim yenilikler..
Avea haksız rekabet yaparsa Rekabet Kurumu müdahale etmeli Turkcell Genel Müdürü Muzaffer Akpınar, Türk Telekom ve Avea'nın rekabeti ihlal etmesi halinde Rekabet Kurumu'nun devreye girmesi ge..
Sivil toplum aktif rol istedi, Gül yeşil ışık yaktı Türkiye-Avrupa Birliği Karma İstişare Komitesi'nin (KİK) 28-29 Kasım'da Brüksel'de yapacağı toplantı öncesinde bir araya gelen Türkiye kana..
"2014'te AB'ye üye olursunuz" İtalyan Unicredit Başkanı Salvatori, 3 Ekim'den sonra AB'nin Türkiye'ye daha fazla destek olduğunu belirtti ve ekledi: Türkiye'nin AB'ye tam üyeliği herhalde 201..
'Kral, işi bilen değil yapabilendir' Boyner Holding Murahhas Azası Cem Boyner, bir işi yapabilmenin anahtarının bilmek değil yapabilmek olduğunu belirtti. Boyner Holding Murahhas Azası Cem Bo..
Tüpraş'ta Koç ve OMV anlaşamadı 4.1 milyar dolar ile Tüpraş'ın yüzde 51'ine en yüksek teklifi veren Koç Grubu'nun Shell'in yanına bir de stratejik ortak alma çalışmaları devam ediyor. Görüşül..
Oger'in altyapı devrine onayı şartlı Telekom'un kontrolü Oger'e geçti ancak altyapısi ile ilgili tartışma sürüyor. İmtiyaz sözleşmesindeki 20 yıl sonra Telekom altyapısının kamuya devredilmes..
Ev sahipleri gelecek yıl katmerli vergi ödeyecek Emlak Vergisi rayiç bedelleri bazı yerlerde iki bazı yerlerde üç kat arttı. Buna 2006'da vergi oranının yüzde 50 artışı da eklenecek. Böylece ..
'X kuşağı'ndan bir hikâye Hem mekân hem repertuvar açısından sezona iddialı başlayan Dot ikinci oyununu hazırladı. İlk oyunu 'Frozen/Donmuş'la olumlu eleştiriler alan tiyatronun ikinci oyunu ..
Pinter törende yok Nobel Edebiyat Ödülü'nün bu yılki sahibi Harold Pinter, sağlık nedenleriyle Stockholm'deki törene katılmayacak. Nobel Vakfı'ndan yapılan açıklamada gırtlak kanseri tedavisi..
Carey'nin yüzü güldü 33. Amerikan Müzik Ödülleri, önceki gün sahiplerini buldu. Pop/Rock dalında en iyi erkek sanatçı ödülü Will Smith'e, en iyi kadın sanatçı ödülü...
Cama çağdaş yorum PG Art Gallery pek sık rastlanmayan cam eserlere kapılarını açtı. 'Cam ve Ötesi' başlıklı sergide Erkin Saygı ve Ruhcan Topaloğlu'nun eserleri yer alıyor.
Geciktiniz ama... 90'ların sevilen gruplarından Savage Garden'dan gecikmeli de olsa bir 'best of' albüm...
Duvara dikkatli bakmak gerek 20. yüzyılın önemli dokuma geleneği Aubusson duvar halılarının, Burhan Doğançay'ın tablolarını motif olarak kullandığı dokuz halıdan oluşan Fransız Kültür Merkezi..
Madonna diskoyu selamladı Dünya popunun kraliçesi Madonna, yeni albümü 'Confessions On A Dance Floor' ile 70'lerin sonu ve 80'lerin başındaki disko günlerine selam gönderiyor. Albüm, eşliğind..
Hugh Jackman 'büyüleyecek' 'X-Men' serisinin Wolverine'i oyuncu Hugh Jackman, 'Batman Başlıyor'un yönetmeni Christopher Nolan ve başrol oyuncuları Christian Bale ile Michael Caine'i yeniden b..
Ece Demirci Bükreş'teydi Piyanist Ece Demirci, Bükreş'te müzikseverlerle buluştu. Demirci, 3 ve 4 Kasım'da George Enescu Orkestrası eşliğinde Camille Saint-Saens'ın piyano konçertosunu yoruml..
Gerçekle sanal arasında: Ekmek kavgası Ekmek, kutsaldır. Hangi coğrafyaya, çağa bakarsanız bakın, dil ve kültürde simgeleşmiş başlıca 'nimet' olarak gündeme gelir. Eski Mısırlıların ölüleri..
Jazz'ın şefi Mehmet Okur Beş maçlık yenilgi serisini Milwaukee Bucks karşısında sona erdiren Utah Jazz, Seattle Supersonics'i deplasmanda 93-87 mağlup ederek üst üste ikinci galibiyetini aldı..
Eurolig'de zor gece Eurolig'de mücadele eden Türk temsilcileri Efes Pilsen ve Ülkerspor dördüncü maçlarına bu gece çıkıyor. Grubunda lider olan Efes son iki sezonun şampiyonu İsrail'den Macca..
Mahmudi 'dalya' diyecek Efes Pilsen'in başarılı antrenörü Oktay Mahmudi, bu akşam Maccabi Tel Aviv karşısında 100. kez bir Avrupa kupası maçında Mavi-Beyazlıların başında sahaya çıkıyor.
Mosturoğlu artık vekil değil Futbol Federasyonu'nda başkanvekili olarak görev yapan Şekip Mosturoğlu bu görevini bıraktığını açıkladı. İsviçre maçının ardından yaşanan olaylar sonrası eleştir..
Başkanlar Bern'de buluştu Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı ile İsviçre Futbol Federasyonu Başkanı Ralph Zloclower, baraj rövanş maçında yaşananların ardından dün İsviçre'de bir araya..
Classe Figaro'ya devlet desteği Dünyanın en prestijli yat yarışlarından biri olan Classe Figaro Beneteau'nun Türkiye'de yapılabilmesi için gerekli izinler alındı. Yarışın Cannes-İstanbul hatt..
Fenerbahçe: 0 Shevchenko: 4 Şampiyonlar Ligi'nde Milan'ı ağırlayan Sarı-Lacivertliler maçı 4-0 kaybetti. Bu sonuçla gruptan çıkma şansını yitiren Fenerbahçe'nin UEFA'ya katılabilmesi için son..
Schalke 04 evinde galip Fenerbahçe'nin grubundaki diğer maçta Schalke ile PSV Eindhoven karşılaştı. Kobiashvili'nin 18 (pen.), 72 ve 79. (pen.) dakikalarda attığı gollerle Schalke evinde PSV'..
İtalyanlara GAP daveti Başbakan Erdoğan, sabah kahvaltısında İtalyan işadamlarıyla bir araya geldi. GAP'ın dünyadaki dokuz proje arasında yer aldığını belirten Erdoğan, "Yüzde 50'den..
Küçük bankalarda birleşme artar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) 'Dezenflasyon Sürecinde Türk Bankacılık Sektöründe Etkinliğin Gelişimi' konulu raporda büyük ölçekli bankal..
Üst kurul yetkisini devretmiş Tütün Üst Kurulu'nda bulunan alkollü içki ticaretinin denetim yetkisinin il özel idarelerine verilmesine ilişkin yasal düzenleme hazırlığı büyük tartışma yaratır..
Temizel beraat etti Bir dönem BDDK Başkanlığı da yapan eski Maliye Bakanı Zekeriya Temizel, eski Başkan Yardımcısı Teoman Kerman ve eski Daire Başkanı Binnur Berberoğlu el konulan İktisat Ban..
« » 1 2 3 4