23 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

23 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Angelina Jolie artık Kamboçyalı Hollywood yıldızı Angelina Jolie, evlatlık oğlu Maddox'un memleketi Kamboçya'nın vatandaşlığından sonra pasaportuna da sahip oldu.
4 ülkede Nestle sütleri toplandı İtalya'da, bebekler için üretilen Nestle marka yaklaşık 30 milyon litre süte 'ambalajlarındaki 'ITX' adlı maddenin tüketime uygun olmadığı' gerekçesiyle el ko..
Yunanlılara özel 'mozaik AIDS' Yunanistan'da AIDS'in bugüne kadar bilinenlerden daha ölümcül bir tipi saptandı.
Fıtığa 'kesmeden' çözüm Bel fıtığı, yeni geliştirilen yöntemlerle tedavi edilebiliyor. Kimi zaman fıtık tümden alınırken kimi zaman buna gerek bile kalmadan ağrılar dindirilebiliyor.
'Milyonluk bebek' Michelle Wie, nam-ı diğer 'golfün milyon dolarlık bebeği', 16 yaşında bir golf yıldızı. Kore asıllı Amerikalı sporcu, ailesiyle birlikte Hawaii'de yaşıyor.
Diana'nın gizli pozları Ünlülerin fotoğrafçısı Mario Testino, Londra'daki Kensington Sarayı'nda, Britanya'nın biricik prensesi Diana'ya ait bir fotoğraf sergisi açtı.
Microsoft'un oyunu için kuyrukta gecelediler Oyun konsolu yarışı, Microsoft'un dün önce ABD'de piyasaya çıkan Xbox 360 modeliyle kızıştı. ABD'li oyun tutkunları, yeni oyun konsoluna ilk sahip..
Tarih öncesi denizcileri Tarih öncesi açık deniz yolculuğu, sanılandan daha eskiymiş. ABD'de, New York-Hamilton'da kurulu Colgate Üniversitesi'nin öğretim üyesi akreolog Albert J. Ammerman'ı..
'Suriye Irak olmasın' BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Ortadoğu gezisinin ardından,"Ortadoğu liderleri Suriye konusunda endişeli. Suriye'nin eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastının sorum..
Kürtler 'devlet' için toplandı Arap El Kudüs El Arabi gazetesi, Kuzey Irak'ta geçtiğimiz hafta Kürt devleti kurulması için izlenecek bir "yol haritası"nın görüşüldüğü iki toplantı yapıldığını..
AB'de CIA soruşturması Washington Post gazetesinin CIA'nın (Merkezi Haber Alma Teşkilatı) esirleri gizli cezaevlerinde sorguladığı iddiasının ardından arka arkaya birçok ülkede soruşturmalar ..
Nükleer silahla vuracakmış Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı François Mitterrand hakkında bilinmeyenler "Rendez-Vous" isimli kitapla ortaya çıktı. Psikolog Magoudi, kitapta "kompleksli ve paranoy..
MİT'ten Kuzey Irak'a ziyaret "Kürdistan Demokratik Partisi lideri Mesud Barzani Beyaz Saray gezisi öncesi MİT Müsteşarı Emre Taner ile Kuzey Irak'ın Selahaddin kentinde görüştü"... Habere say..
Tek lüksü sigarası! Catherine Zeta Jones'un sigara alışkanlığı, eşi Michael Douglas'a pahalıya mal oluyor. Uçak yolculuklarında çok gergin olduğu ve sadece sigara içerek yatıştığı için, seksi..
Jolie'ye Kamboçya pasaportu Hollywood yıldızı Angelina Jolie, evlatlık oğlu Maddox'un memleketi Kamboçya'nın vatandaşlığının ardından, pasaportuna da sahip oldu. Kamboçya'daki yaban hayatının..
Kaçın, 'ceset çiçeği' açıyor! Dünyanın en büyük ve en kötü kokulu çiçeği olarak bilinen ve nadir açan "titan arum," namı diğer "ceset çiçeği," ABD'nin Washington'daki eyalet botanik parkında ..
Okyanusu hapsettiler! ABD'nin Atlanta şehrinde inşa edilen dünyanın en büyük kapalı akvaryumu, kapılarını bugün ziyaretçilere açıyor. 30 milyon litreden fazla su alan Georgia Akvaryumu'nda 12..
ABD'de 'Xbox' izdihamı Microsoft'un yeni oyun konsolu "Xbox 360"a bir an önce sahip olmak isteyenler, mağazaların önüne kurdukları çadırlarda sabahladı. Geceden Sıraya Girdiler Microsoft'un y..
Papa'nın 400 dolarlık tören 'cicileri' Daha önce de taktığı pahalı güneş gözlükleriyle çok konuşulan Katolik Hıristiyanlar'ın ruhani lideri Papa 16'ncı Benedict, bu kez ayakkabılarıyla gündem..
Almanya'nın ilk kadın başbakanı oldu Alman Federal Meclisi, dün yapılan oylamada Hıristiyan Birlik partilerinin lideri Angela Merkel'i başbakanlığa seçti. Böylece Merkel, ülke tarihinin ilk k..
Zerkavi için DNA testi yapıldı Irak'ın Musul kentinde Amerikan ve İngiliz askerleri tarafından yapılan bir baskında öldürülen direnişçilerden birinin El Kaide'nin Irak lideri Ebu Musab Zerkav..
Irak petrolü ABD şirketlerine gidiyor İngiliz Independent gazetesi Irak'ın yeni anayasasının Amerikan ve İngiliz şirketlerinin Irak petrolünden önemli ölçüde pay almasını sağlayacak boşluklar..
Bush'un arka bahçesine iki solcu lider daha geliyor! Amerika kıtasındaki Şili ve Bolivya'da anketlerde solcu liderler önde. Bush karşıtı Chavez ve Castro'ya bu iki lider de destek çıkıyor. AB..
X Files... Başrolde Cheney Yayın hataları her ülkede olur fakat bu kadarı olunca insanın şüphelenmemesi imkânsızlaşıyor... Son dönemde bir yandan Irak Savaşı'nda artan kayıplar, bir yandan CI..
Bush El Cezire'yi bombalayacakmış İngiliz Daily Mirror gazetesi: ABD Başkanı Bush, Ladin'in mesajlarını yayınlayan El Cezire'yi bombalamayı önerdi. Onu Başbakan Blair son anda engelledi. Kata..
Tarihi camide onarım başladı İzmir Ödemiş'e bağlı Birgi Beldesi'ndeki tarihi Birgi Aydınoğlu Mehmet Bey Cami ve minaresinde restorasyon çalışmaları başlatıldı. Aydınoğlu Beyliği'ne başkentlik..
60 bin kişiye yakma eğitimi TMMOB Makine Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Doğan Albayrak, 60 bine yakın konuta giderek, sobaların nasıl yakılıp, söndürülmesi gerektiğine yönelik eğitim..
Çağdaş emekli oldu Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nın kurucusu Prof. Dr. Arman Çağdaş, meslektaşları ve sevenlerinin katıldığı bir törenle ..
Kapkaççı mağduru oldu Alsancak 'ta 8 aylık hamile bir kadının çantasını alan iki kapkaççıdan biri yakalandı. Tariş'te çalışan 8 aylık hamile Şerife Körpınar (34), hastaneden aldığı raporunu i..
Baraka temizliği AYDIN'IN Kuşadası Belediyesi, temizlik harekatı başlattı. Tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı ile Turistik Hediyelik Eşya Çarşısı'ndaki 150 baraka yıkılacak. Dükkan sahipler..
Her mevsim başka güzel DOĞA her mevsimde farklı güzellikler yaşatıyor. İzmir'deki Kültürpark da bu güzelliklerin yaşandığı yerlerin başında geliyor. Sonbaharı geride bırakıp kışa girdiğimiz ş..
Genç şairin ilk kitap heyecanı MANİSA Alaşehirli genç şair Orhan Çetin, ilk şiir kitabını yayınladı. Belediyede halkla ilişkiler görevlisi olarak çalışan lise mezunu Çetin, "Melekyüzlüm"de 83..
Belediye kendini sağlama alıyor Manisa Alaşehir'de Belediye Meclisi, depreme dayanıklı prefabrike başkanlık konutu yaptırılmasına karar verdi. İlçede bu konuda örnek yapı oluşturmak amacıyla ..
Kışı revüyle karşıladılar Küçük Kulüp Alliance'de revülü "kışa merhaba" partisi düzenlendi. Yoğun ilgi nedeniyle, rezervasyonsuz gelen yaklaşık 50 kişi yer kalmadığı için kapıdan çevrildi. Eğ..
Komşu valiler tarımı inceliyor YUNANİSTAN'IN 5 valisiyle yardımcılarından oluşan 15 kişilik heyet, tarım faaliyetlerini incelemek üzere İzmir'e geldi. Konuklar, İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal..
Okuyamadı okul yaptırdı BAYINDIR'DA ilkokuldan sonra imkansızlıklar yüzünden eğitime devam edemeyen Sadık Susamcıoğlu,Fay yarığı kum ve taşlarla kapatıldı
Sonbahar geceleri 'caz'la renklendi İZMİR'İN Konak Belediyesi ile Caz Derneği işbirliği yaptı. "Caz Günleri" adı altında ortaklaşa konser düzenlendi. İlk konuk da dünyaca ünlü Raci Pişmişoğlu..
Ada'da ağa 600 kiloluk Jaws takıldı AYDINLI 25 yıllık balıkçı Sezgin Suluk, Kuşadası Körfezi açıklarında 4 metre 10 santim uzunluğunda, yaklaşık 600 kilo ağırlığında köpek balığı yakaladı. Su..
AB bizden reform bekliyor AB Komisyonu Türkiye İlerleme Raporu'nu değerlendiren AXA OYAK Genel Müdürü Cemal Ererdi, raporda Türkiye'de sigortacılığın değişim geçirmesinin vurgulandığını söyle..
Konut kredilerine 209 bin kişi hücum etti Haziran sonu itibariyle bankalardan konut kredisi kullananların oranı 209 bin 104 kişiye ulaştı. Sadece Nisan-Haziran 2005 arasında konut kredisi kul..
Faiz % 14'ün altına indi borsa rekordan döndü Hazine dün yaklaşık 4.5 milyar YTL borçlandı. Hazine'nin düzenlediği 581 gün vadeli Yeni Türk Lirası (YTL) cinsinden iskontolu tahvil ihalesinde,..
Talip çok olunca, Morgan Stanley'i devreye soktular Fiba Grubu, son 1 yılda piyasa değeri 4 milyar dolara ulaşan Finansbank'ı satmak ya da yabancı ortak almak için harekete geçti. Grup bu gör..
'Suriye bölgede 40 yıldır üretiyor, biz yeni uyandık' TPAO'nun "Petrol denizi var" dediği yerin 300 metre ötesinde, Suriye 40 yıldır petrol çıkarıyor. TPAO Genel Müdürü Saim Dinç'in "Bulduk" ..
Ortadoğu'nun en büyük golf sahası Özaltın'dan Türkiye'deki golf sahalarının yüzde 25'ine sahip Özaltın Grubu, Antalya'da Doğu Avrupa ve Ortadoğu'nun en büyük golf sahasını açtı. Yatırımlar 20..
Vergide Hakkâri'ye Boğaz tarifesi 2006'dan itibaren geçerli olacak Emlak Vergileri yine tartışma yaratacak. Açıklanan rakamlara göre Boğaz'da bir dairenin vergisi ile Hakkari Cumhuriyet Cadde..
Bize AB şartlarını sağlayın sanayiciyi o zaman görün İSO Başkanı Küçük, yapısal reformların tamamlanıp AB ülkeleriyle aynı şartların Türk sanayicisine sağlanması gerektiğini belirtti ve ekled..
Karış karış geziyorlar AB yolunun açılması ve özelleştirmeler, yabancıları Türkiye'ye mıknatıs gibi çekiyor. İtalyanlar 600 işadamıyla Türkiye'ye gelirken, İspanyollar İstanbul'da nabız yoklu..
Topkapı'dan çalınanlar çizgi filmde kurtarıldı Topkapı Müzesi'nden 5 Temmuz'da çalınan tarihi eserler, Jetix TV'de yayımlanan 'Diabolik' adlı çizgi filme konu oldu. Hırsızlar kralı olan ağabe..
Rum aileye Türk tazminatı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Kıbrıs'ta salyangoz toplarken tampon bölgeye giren bir Rum'un Türk askerlerince öldürülmesi nedeniyle, Türkiye'yi tazminat öde..
ABD: Haberimiz yok Washington sözcüleri, ABD'nin Roj TV'nin kapatılmasını istediği şeklindeki haberler konusunda "Bilgimiz yok" dediHediye helikopter teslim alınmadı
« » 1 2 3 4 5