23 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

23 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Koçfinans'a 110 milyon dolar dış kredi Koç Tüketici Finansmanı ve Kart Hizmetleri A.Ş. (Koçfinans), uluslararası piyasalardan 110 milyon dolar sendikasyon kredisi sağladı.
Akbank'ın ilginç isim öyküsü Akbank Yönetim Kurulu Murahhas Azası Suzan Sabancı, Sabancı Holding'in misyonunun rekabetçi ve sürdürülebilir büyüme potansiyeli olan stratejik sektörlerde büyüme..
Merkel artık resmen Almanya başbakanı Almanya'da Hıristiyan Demokrat (CDU/CSU) partileri ile Sosyal Demokratların (SPD) kılpayı farkla bitirdiği erken seçimden iki ay sonra CDU lideri Angela ..
AİHM: Türk askeri haksız Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 1996'da Kıbrıs'ta salyangoz toplarken tampon bölgeye giren Rum Petros Kyriakou Kakoulli'nin öldürülmesi davasında...
Hıristofyas'tan 'veda' ziyareti Ancak önceki gün Özgür'ü hasta yatağında ziyaret eden Hıristofyas'ın KKTC'ye giriş şekli tartışma konusu oldu.
Lübnan yine İsrail jetlerine hedef oldu İsrail'de Başbakan Ariel Şaron partisi Likud'u bırakıp yeni bir parti hedefiyle siyasi kulvarda rüzgâr estirirken...
Kiev yine 'Turuncu' Ukrayna, Batı yanlısı Devlet Başkanı Viktor Yuşçenko'nun iktidara geldiği 'turuncu devrim'i, birinci yıldönümünde hem kutladı hem de protesto etti.
'Edinburgh istismar etti' İskoçya'nın Edinburgh kentinin Belediye Meclisi'nde kabul edilen Türkiye'de 'Ermeni soykırımı' yapıldığına dair karar tasarısına Dışişleri Bakanlığı tepki gösterdi.
ABD, Roj TV ile uğraşmamış ABD Dışişleri sözcüleri Sean McCormack ve Adam Ereli, Washington'ın Danimarka'dan Roj TV'nin kapatılmasını istediği yönündeki haberlere ilişkin bilgileri olmadığını..
Annan-Şam işbirliği Ortadoğu gezisini tamamlayan BM Genel Sekreteri Kofi Annan, görüştüğü bütün Arap liderlerin...
Cheney'nin üstü çizildi... Irak'ın kanıtlanamayan silahları ve işkence nedeniyle tepki alan ABD Başkan Yardımcısı Cheney, medya kazası geçirdi. Cheney konuşurken görüntüde beliren 'çarpı' işa..
ABD'li gazeteciler: 11 Eylül sonrası komaya girmiştik ABD Başkanı George W. Bush'un, Irak'ta ölen ABD askeri sayısının 2 bini aştığı ve Plamegate skandalı ile iyice zora düşüp kamuoyu desteği..
Irak'ın petrol rezervlerine sömürge tuzağı ABD ve Britanya'nın 15 Aralık seçimi sonrasında Irak petrol rezervlerinin çokuluslu şirketlere devredilmesi için bastırdığı...
Liderler çekilme takvimi istedi Mısır'da toplanan Irak liderleri ilk kez işgal güçlerinin çekilme takvimi vermesi konusunda uzlaştı.
'El Cezire'yi vuralım' ABD Başkanı George W. Bush'un, 11 Eylül sonrası 'Arapların CNN'i diye anılan Katar'dan yayın yapan El Cezire televizyonunu bombalatmak istediği öne sürüldü.
Woodward'da mazeret çok Irak'ın kitle imha silahı olmadığını açıklayan eski ABD Büyükelçisi Joseph Wilson'ın eşi Valerie Plame'nin...
AB: CIA durumu açıklasın CIA'in birçok Avrupa ülkesinin havaalanlarını terör zanlılarını sorgulama ve transfer için kullandığına dair her geçen gün artan iddialar Avrupa'yı karıştırıyor.
İllegaliteye yol verilemez "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı bizi bir arada tutan üstkimlik" sözlerini tekrarlayan Başbakan Erdoğan, Şemdinli'deki olayın çözüleceğini söyled..
'Türk milletini sindireceksin' CHP lideri Baykal, Başbakan Erdoğan'a çattı. Baykal, "TC vatandaşlığı üstkimlik değil, hukuki kimlik. Türk milleti kavramını sindireceksin" de..
Mumcu: Umarım sözünü düzeltir Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Şemdinli'de 'üstkimlik' ifadesini yeniden kullanırken 'Türklük' ibaresini kullanmaktan kaç..
Ağar: O arkadaş hangi görevde... DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Güneydoğu'ya en çok giden siyasi parti liderinin kendisi olduğunu savunarak, "Soruşturma aşamasında Hakkâri'ye gitmesi..
Pardon öğretmenim! Yılda 1816 saat mesai yapan Türk öğretmenler, 915 saatle en az çalışan İrlandalılara iki kat fark atıyor. Almanya'da ilköğretim öğretmeni mesleğe yılda 32 bin 412 dolar (ya..
Göbektaşında esrar âlemi Kahramanmaraş, Gaziantep, Van ve Diyarbakır'dan getirdikleri uyuşturucuyu Kayseri, İstanbul ve Ankara'da satmak, ayrıca Antalya'daki Nazır Hamamı'nda turistlere esrar..
Koruma geldi kapkaç bitti Edremit ilçesinde çok sayıda kapkaç ve hırsızlık olayına adı karışan iki çocuk, ailelerinden alınarak SHÇEK yurduna gönderildi. 12 yaşındaki kız çocuğu Y.Y.'nin 25....
Hamsisiz hamsi şöleni Orhangazi ilçesinde Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği'nin 'Hamsi Şöleni'nde hamsi bulunamayınca 1.5 ton çinekop dağıtıldı.
Bombaya 2. kurban Beylikdüzü'nde beş gün önce meydana gelen bombalı saldırıda yaralanan Ömer Akçura tedavi gördüğü İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.
Çevreciler AB'yi orman katliamı yapmakla suçladı Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), Avrupa Birliği'ni (AB) yoksul ülkelerin ormanlarını yok etmekte parmağı olmakla suçladı.
Yüksekova çetesi yokmuş 'Üniformalı çete' Hakkâri Ağır Ceza, 'üniformalı çete' diye bilinen Yüksekova dosyasında beraat kararı verdi. Ceza alan tek tutuklu itirafçı Bilgiç tahliye oldu. Dosy..
Reformlara hız verilecek AB'nin 9 Kasım'da yayımladığı İlerleme Raporu ve Katılım Ortaklığı Belgesi'nde yer alan eleştiriler, hükümet nezdinde yanıt buldu. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün ba..
Dosya Van'a gönderildi Şemdinli Başsavcılığı, olayı DGM yerine kurulan ağır cezanın görev alanında görerek dosyayı Van Başsavcıvekilliği'ne gönderdi. Müdahil avukatları, "Çok önemli ..
Komisyon Şemdinli'de TBMM İnsan Hakları Araştırma Komisyonu Hakkâri'deki olayları araştırmak için dün Şemdinli'ye geldi. Heyet başkanı Mehmet Elkatmış, Van Ferit Melen Havaalanı'nda &quot..
Yalçınkaya'ya ceza çıkmadı Yargıtay-Çakıcı-MİT dosyasında HSYK, eski Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı Yalçınkaya için cezaya gerek görmedi.
Bir de yabancı dilleri olsa! Kuzey Irak'ta Kürt lider Mesud Barzani yönetimine bağlı Erbil'de bulunan Selahaddin Üniversitesi, Irak'a komşu Türkiye, Suriye ve İran gibi ülkelerden Kürt kökenl..
Çelik: YÖK değişecek Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bakanlığın ve üniversitelerin bütçelerini, dün Plan ve Bütçe Komisyonu'na sundu.
Yeni kurulan üniversiteye AKP rektörü Hükümet, Yüksek Öğretim Kurulu'nun (YÖK) tüm uyarılarına rağmen yeni üniversitelerin kurulmasında ısrar etti ve 15 ilde üniversite kurulmasını öngören ta..
Emekli paşalar siyasi oluşumda Genel başkanlığını eskiden MGK'ya bağlı çalışan Toplumla İlişkiler Başkanlığı'nın kurucusu Ertuğrul Zekai Ökte'nin yaptığı Yeniden Müdafaa-i Hukuk Hareketi Dern..
Öğrencilerinin önünde vurdular Nusaybin ilçesindeki Yavuz Selim İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni 48 yaşındaki Adnan Çelik, kan davası nedeniyle iki kişinin silahlı saldırısına uğradı.
İkinci fakülte için son gün yarın Anadolu Üniversitesi'nin açıköğretim sistemine göre eğitim verilen iktisat, işletme ve açıköğretim fakültelerinde ikinci üniversite eğitimi almak isteyen öğr..
CHP: İstifa edenler şef yapılacak CHP Van Milletvekili Mehmet Kartal, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden istifa eden öğretim üyelerinin Sağlık Bakanlığı hastanelerinde klinik şefi ya..
Aşkın'ın durumu ciddi Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Avni Şahin, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın sağlık durumunun, yoğun bakımda yatacak kadar ci..
Depreme karşı yeni birim Deprem çalışmalarıyla ilgili tüm yetkinin tek merkezde toplanması planlanıyor. Başbakan Erdoğan başkanlığında dün 'Türkiye'nin deprem riskleri' konulu bir toplantı ya..
Harç yattı içki paydos Yerel Yönetimler Yasası'nda yapılan değişiklikle içki ruhsatı verme yetkisinin belediyelere geçmesinden sonra Osmangazi'de 'içki' krizi çıktı.
Bu kaza değil baza! Hatay semtinde şalını almak için altına girdiği sandıklı bazanın yatağı tutan mekanizmasının boşalıp düşmesi sonucu bel omuru kırılan 41 yaşındaki Şennur Kiriş sakat kaldı..
Akdağ: Aile hekimliği 10 ile daha yayılacak Sağlık Bakanı Recep Akdağ, çocuk ve sağlıklı çevre ile ilgili yeni bir ulusal eylem planı hazırladıklarını bildirdi.
Kakoulli için tazminat Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 1996'da Kıbrıs'ta Türk askerince öldürülen Rum vatandaşı Petros Kakoulli'nin yakınlarının açtığı davada, Türkiye'yi tazminat ödem..
Üçüncü köprü projesi rafa kaldırıldı Büyükşehir Belediye Meclisi üçüncü köprü projesini rafa kaldırdı. Arnavutköy-Vaniköy arasında yapılması planlanan ve...
Sevgisizliğin yarası derin İhmal edilen çocuklar, bunun sadece psikolojik değil, fizyolojik izlerini de taşıyor.
Martılar balığa doydu... Karadeniz'de balıkçılar son yılların en bereketli sezonunu geçirirken, bundan martılar da nasibini aldı.
4 bin 900 Alman gelin Yabancıyla evlenen Alman kadınlarının birinci tercihi, Türk erkekler.
Yılda 6 milyon çocuk açlıktan ötürü ölüyor BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), açlık ve kötü beslenmenin yılda yaklaşık 6 milyon çocuğu öldürdüğünü duyurdu.
« » 1 2 3 4 5