22 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

22 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Veled-i bir zina yapı oluştu' Yeşil sermayeyi araştırma komisyonuna bilgi veren Kamer Holding'in hukuk danışmanı Gürsoy Bilgin, İslami holdingler kurulurken kendilerine mevzuat hakkında bilg..
Başbakanlık promosyon yapacak Başbakan Tayyip Erdoğan, küresel sermayenin Türkiye'deki yatırmalarını daha hızlı yapması için Başbakanlık'ta 'Yatırım Promosyon Ajansı' kurma çalışmaları yürütü..
GM'de işçi kıyımı Dünyanın en büyük otomotiv üreticisi General Motors (GM), Kuzey Amerika'daki 9 fabrikasını kapatacağını, 30 bin kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.
Emlak piyasası mercek altında Merkez Bankası Başkanı Serdengeçti, emlak fiyatlarındaki artışın şişkinlik olmadığını söyledi ve ekledi: Artış, enflasyonu tehdit ederse Merkez Bankası için raha..
IMF'den seçim için önlem IMF'nin hazırladığı ve 'staff report' olarak geçen ülke raporunda, Türkiye'ye fon kaynaklarına yeni olağanüstü erişim olanağı tanınmasının nedenleri sıralandı.
1.35 katrilyonu gizlediler Maliye Bakanlığı'nın yılın ilk 6 ayında gerçekleştirdiği vergi denetimlerinde, kaçak oranı, yüzde 26.22 olarak belirlendi. Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu i..
Efes Coca-Cola'yı Ürdün'de dağıtacak Efes Sınai Yatırım Holding iştiraki aracılığıyla The Coca-Cola Bottling Company of Jordan'ın (CCBCJ) yüzde 90 hissesini The Coca-Cola Company'nin bağlı or..
'Sorumluluk sınırlansın' Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Ersin Özince, "AB düzenlemelerinde olduğu gibi konut kredileri tüketici kredileri tanımından çıkarılmalıdır.
Arçelik'ten 241 milyon YTL kâr Arçelik, üçüncü çeyrek sonu itibarıyla cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5.3 artırarak 3.6 milyar YTL'den 3.8 milyar YTL'ye çıkardı.
Eker: Ülkede herkes çiftçi Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) ile yapacağı müzakerelerde en büyük sıkıntıyı tarım sektöründe yaşayacağı öne sürülüyor. Tarım Bakanı Mehdi Eker'in de "Destekleyenl..
YTL'li iki ihale daha geliyor Hazine, bugün, Yeni Türk Lirası (YTL) cinsinden 315 gün vadeli bono ile 581 gün vadeli tahvil ihalesi gerçekleştirecek. 315 gün vadeli iskontolu bono ihalesinde ..
'Cevahir'e satılık tabelası İstanbul Büyük Şehir Belediyesi ile Cevahir Grubu'nun Avrupa'nın en büyük alışveriş merkezi Cevahir Alışveriş Merkezi'ndeki hisselerini satıp ortaklığı bitirme kon..
AB için lobi dersleri başlıyor Brüksel merkezli European Policy Center (EPC) ile European Information Service'in (EIS) birleşmesiyle kurulan European Training Institute (ETI), stratejik orta..
Otoda pay yüzde 1 Dünya genelinde bu yılın ilk yarısında üretilen her 100 otomobilden birinin üretimini Türkiye gerçekleştirdi. Uluslararası Otomotiv Sanayicileri Birliği'nin (OICA) verilerin..
Moğolistan'da bir kovboy Moğolistan, tarihinde ilk kez bir ABD başkanını ağırladı. Devlet başkanı Nambar Enkhbayar, George W. Bush'u geleneksel savaşçı, büyücü ve dansçı kıyafetlerine bürünmü..
Başbakanın böylesi de var Tayland Başbakanı Şinavatra yıl sonuna kadar medyaya konuşmayacak. Gerekçe: Merkür geri geri gidiyor. Şanslı yıldızım gelinceye kadar konuşamam...
Rauf Denktaş TMT'nin içyüzünü anlatıyor KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, gazeteci Nezire Gürkan'ın, kendisiyle yapılan röportajlardan oluşan 'Zirvedeki Yalnızlık Kulesi' adlı kitabınd..
Ödüllü Türk'e ilgi büyük Fransa'nın Bordeaux kenti yakınındaki Cenon banliyösünden 25 yaşındaki Mustafa Yıldız adlı Türk gencinin Senato'nun 'özel yaratıcılık' ödülünü kazanması yankı uyandır..
Amerikalının derdi 'Turkey' 'Turkey' kelimesinin sıkça duyulduğu bir dönemden geçiyoruz Amerika'da. Elbette Türkiye değil. Türkçe karşılığıyla hindiden söz ediyorum. Bu kümes hayvanının Ameri..
Iraklı aile katledildi Irak'ta sivilleri hedef alma konusundaki sicili kötü olan ABD ordusu dün yine bir faciaya imza attı. Balad'dan Bakuba'ya cenaze törenine gitmekte olan bir minibüsü tara..
Bremer, Kürtlerin paralarını da 'çarçur etmiş' 1996-2003 yıllarında Irak'a uygulanan BM'nin gıda karşılığı petrol programına dair yolsuzluk iddiaları sürüyor. Bu kez, Irak'ı Haziran 2004'e de..
İsrail'de siyaset tepetaklak İsrail'de eski sendikacı Amir Peretz'in İşçi Partisi'nin liderliğine seçilir seçilmez sağcı Başbakan Ariel Şaron'un Likud Partisi ile koalisyondan sekiz bakanını ..
Bağlantısızlardan alternatif medya Soğuk Savaş'ta ABD ile SSCB'nin yanında yer almayan ülkelerin oluşturduğu Bağlantısızlar Hareketi, Batı medyasına bağımlılığı azaltmak için haber ağı oluştu..
Woodward'a öfke dinmiyor ABD'de Watergate skandalını ortaya çıkararak basın özgürlüğünün simgesi olmuş Bob Woodward, 30 yıl sonra Plamegate skandalında suskun kalınca, gazetesi tarafından en ..
İşkence yanıtı: CIA yöntemleri nadirdir Doğu Avrupa'da kurulan gizli merkezlerde terör zanlılarına işkence yapıldığı suçlamalarının odağındaki CIA'in yeni başkanı Porter Goss, tutuklulardan h..
'Zerkavi Ürdün'de işkence görmüştü' Irak'ta bol kanlı intihar eylemleriyle adını duyuran ve en son kendi memleketi Ürdün'ü vuran Kaide militanı Ebu Musab el-Zerkavi'nin de bir işkence mağduru..
Dayton sancılı kutlanıyor Bosna-Hersek, 200 bin insanın ölümüne neden olan 3.5 yıllık iç savaşın bitişinin 10. yılını kutladı. Savaşa son veren Dayton Anlaşması'nın parafe edilmesinin yıldönü..
AB'de tüzük rahatsızlığı AB dışişleri bakanlarını bir araya getiren Genel İşler Konseyi, dünkü toplantısında Kuzey Kıbrıs'a yönelik tecritin kaldırılması ve maddi yardım konularında bir ilerl..
Schröder'den vekilliğe veda Almanya'da bugün yapılacak meclis oturumunda başbakanlık görevini Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel'e devretmesi beklenen Gerhar..
Eroğlu liderliği bırakıyor KKTC'deki anamuhalefet Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP) Genel Başkanı Derviş Eroğlu, görevinden istifa etti. 22 yıldır genel başkanlık yapan Eroğlu, istifasını dün p..
En büyük ETA davası başladı İspanya'da Bask ülkesinin bağımsızlığı için savaşan ETA'ya karşı açılan en büyük dava dün başladı. Yargıç Baltasar Garzon'un ETA'nın bağımsızlık isteyen bir örgüt ..
Listelerde 'çizik' savaşı CHP'nin, muhalefetin varlık gösteremediği 31. Olağan Kurultayı'nda rekor oyla seçilen CHP lideri Deniz Baykal'ın, kurmaylarının kavgasıyla başı dertte.
'Yök için uzlaşma gerekli' Başbakan Tayyip Erdoğan, AİHM kararıyla yeniden güncel hale gelen türban ve bu tartışmayla bağlantılı YÖK Yasası'yla ilgili düzenlemeler konusundaki mesajlarını sür..
Van'da sekiz öğretim üyesi istifa etti Sekiz öğretim üyesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi'nden istifa etti. Çocuk Hastalıkları Bölümü'nden Prof. Dursun Odabaşı, Ortopedi Bö..
Vaiz bürokrata soruşturma açıldı Konya Valiliği, Miraç Kandili'nde camide halka vaaz veren Karapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görevli Şube Müdürü Mevlüt Ergen hakkında soruşturma başla..
Hakkâri ricası İnceleme yaptı Başbakan Tayyip Erdoğan, önceki gece Adalet Bakanı Cemil Çiçek ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'yla Hakkâri'ye gitti. Dün önce Şemdinli'yi ziyaret eden Erdoğa..
Yöneticiler tecrübesiz Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde patlayan son bomba, sadece derin devleti değil, bölgeyi yöneten bürokratları da tartışmaya açtı. Umut Kitabevi'nde patlayan el bombasının..
Mersin'de polise suçlama Şemdinli ve Yüksekova'daki olayları protesto etmek için Mersin'de yapılan gösterilerde hayatını kaybeden 18 yaşındaki R. Murat Demir'in, polis ateşiyle öldüğü iddia e..
Fidan zanlısı için 'müebbet' talebi Kapatılan HADEP'in Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Fidan'ın öldürülmesiyle ilgili, savcı Muammer Özcan'ın yürüttüğü soruşturma tamamlandı.
Düşünenler pek dertli! Kürt yazar Mehmed Uzun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Güneydoğu gezisini desteklediğini belirterek, "Bunu modern bir devlet adamına yakışır bir tutum olarak..
'Soykırımda iki ihtimal var' Gazi Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi'nce İstanbul'da düzenlenen Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili konferansa yanıt vermeye hazırlanıyor.
İzleme Grubu 301'i konuşacak Avrupa Birliği Komisyonu'nun her fırsatta eleştirdiği TCK 301. maddeyle ifade özgürlüğünün kısıtlanması konusu, Reform İzleme Grubu'nun (RİG) bugünkü toplantısını..
'Mavi Kitap' yanıtı gizlendi TBMM'nin Ermeni soykırımı iddiaları konusunda kullanılan kaynaklardan olan Mavi Kitap'ın reddedilmesi için Britanya Avam Kamarası'na yaptığı başvuruya olumsuz yan..
Tetiği bu kez kadınlar çekti Kadim Duran baldızının kızını kaçırdı ve imam nikâhlı eşine kuma getirdi. 'Namusumuz kirlendi' diyen eşi, iki baldızı ve baldızının kızı, Duran'ı sırayla ateş ede..
Tokat atmanın bedeli ağır Göztepe Sutopu Takımı antrenörü Dr. Ali Rıza Altay, oyuncusu 16 yaşındaki Emir Üründül'e tokat atarak, sol kulağında işitme kaybına neden olmakla suçlandı.
Merdivenden düştü Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, dün Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'nca Milli Eğitim Bakanlığı 100. Yıl Salonu'nda düzenlenen 'Uluslararası 6. Türk Kültürü Kon..
Rahmi Koç'a unutkanlık cezası İşadamı Rahmi Koç, teknesiyle çıktığı dünya turunun Avustralya ayağında, kaptanın unutkanlığı sonucu Avustralyalı yetkililere tebliğ edilmeyen silahlar nedeniyle..
Öğretmenler günü eylemli Eğitimcilerin örgütlü bulunduğu kamu çalışanları sendikaları, dikkati üyelerinin yaşadıkları sorunlara çekmek için, 24 Kasım Öğretmen Günü'nde eylemler yapacak.
Fatih'te tarihi dönüşüm Romanların da taşınmasını öngören projeyle gündeme gelen 'surlar'a ilişkin çevre düzenlemesi, Fatih'te başlatılan çok büyük bir kentsel dönüşümün sadece küçük bir parç..
Bakan Pepe'nin gözü suda Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, AB sürecinde 2014'e kadar 35 milyar avroluk (56.2 milyar YTL) çevre yatırımı hedeflediklerini açıkladı.
« » 1 2 3 4 5 6