21 Kasım 2005 Pazartesi Günü Haberleri

21 Kasım 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Serhat Akın tekzip etti Milli futbolcu Serhat Akın, Belçika basınında çıkan "De Bleeckere çok iyi maç yönetti.
Serdengeçti: Yetki ve sorumluluk hükümette Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti'nin görev süresi 2006 yılının mart ayında doluyor. Başta Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç o..
Vorkink ekonomiyi övdü Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, ekonomide kırılganlığın azaldığını belirterek, "Türkiye ekonomisinde çok şey değişti.
Hedef 5 milyar dolar Yabancı Sermaye Derneği Başkanı Şaban Erdikler, eylül itibarıyla 3.7 milyar dolarlık doğrudan yabancı sermaye girişi olduğunu vurgulayarak...
Otomotivde rekabet devri Rekabet Kurumu'ndan yeni tebliğ: Tüketiciler araçlarını yalnız üretici firmanın değil, Sanayi Bakanlığı'nın yetki verdiği herhangi bir servise götürebilecek, tamir sı..
'Ticari'ye KOBİ dopingi 11. Uluslararası Otomotiv Yan Sanayi, Yedek Parça, Aksesuvar ve Servis Ekipmanları Fuarı (Otomotiv 2005) ve Ticari Araçlar 2005 Fuarı açıldı.
Hazine, GSM için duacı GSM sektörü, Hazine'nin en önemli kaynaklarından biri oldu. Sektörün Hazine'ye bu yılki katkısı 3.5 milyar YTL'yi bulacak. 2006 yılında ise 4.6 milyar YTL'lik bir gelir..
'Bütçeyi yine çalışan sırtlayacak' Türkiye Kamu-Sen, 2006 yılı bütçesinin vergi ile ayakta tutulacağını savunarak kişi başına 1810 YTL vergi ile bütçeyi yine çalışan kesimin sırtlayacağını il..
TZOB: Çiftçiye mesleği bırak diyorlar Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, 2006'da tarıma destek olarak ayrılan kaynağın yetersiz olduğunu belirterek, "Bu ç..
Irak'ta kirli savaş Irak'ta şiddetin görünür yüzünü direnişçilerin saldırıları oluştururken, Britanya basını arka planda direnişin çekirdeğini oluşturan Sünni Araplara yönelik kirli bir savaş..
Biraz özgürlük, bol ticaret ABD, Irak'tan çekilme tartışmaları ve Plamegate skandalıyla sarsılırken, Asya turuna çıkan Başkan George W. Bush'un sondan bir önceki durağı 21. yüzyılın yükselen ..
Franco'nun ruhu hâlâ kol geziyor İspanya'da ülkeyi 40 yıl faşist diktatörlükle yöneten general Franco'nun ruhunun hâlâ kol gezdiği, ölümünün 30. yıldönümünde vesilesiyle ortaya çıktı.
'Irak işgalini savunmazdım' ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld dün ABC televizyonunda katıldığı 'This Week' programında, "Irak'ta kitle imha silahları bulunmadığına dair elimde bilgi..
Muhammed Ali barışa ilham olacak ABD'den çıkıp tüm dünyanın sevgisini kazanmayı bilmiş efsanevi siyahi boksör Muhammed Ali, kendi adına yaptırdığı 'Barış Merkezi'ni birçok ünlü ismin de katı..
Chavez: Viva Latin Amerika ABD politikalarının en sıkı muhalifi olan Venezüella lideri Hugo Chavez, Meksika lideri Vincente Fox'la giriştiği laf dalaşının diplomatik krize dönüşmesi üzerine b..
Prusya usulü veda Almanya, başbakanlığı yarın Hıristiyan Demokrat lider Angela Merkel'e devredecek olan Gerhard Schröder'e son uğurlama töreninde Frank Sinatra'nın meşhur 'My Way' şarkısı eş..
Nikiforos'a nispet Toros Kıbrıs Rum Kesimi'nin geçen ay, üç yıl sonra 'tatbikat yapmama' politikasını kenara koyarak icra ettiği Nikiforos 2005'e yanıt, Toros 2005 ile verilecek.
Paris'te Türk gence ödül Kuzey Afrikalı göçmen isyanının durulduğu Fransa'da hükümet gençlerin sorunlarına ödül dağıtarak el atarken, bu ödüllerden payını bir Türk genci de aldı.
'Lahud-Şalom el sıkıştı' Hariri suikast yüzünden zorda olan Lübnan'ın Suriye yanlısı Devlet Başkanı Emil Lahud'un İsrail Dışişleri Bakanı Silvan Şalom ile el sıkıştığı öne sürüldü.
'Blair Force One'a veto Britanya Başbakanı Tony Blair ile rakibi Maliye Bakanı Gordon Brown arasında 'uçak sürtüşmesi' çıktı. Basına göre, Kraliyet Havayolları'ndan kiralanan uçakları...
Berlusconi'den ikinci albüm İtalya'nın gelecek yıl seçim sınavı verecek Başbakanı Silvio Berlusconi, aşk şarkılarından oluşan ikinci albümünü çıkarıyor. Bir dönem yolcu gemilerinde şarkı söyl..
Portre: İsrail İşçi Partisi'nin yeni lideri Amir Peretz "Bu gece düşlerin gecesi... Bu gece, İsrail'in parçası olma umudunu çoktan yitirmiş insanların düşlerinin gecesi."
Ajanda İsrail Parlamentosu erken seçimin yolunu açmak için kendi kendini feshetmeyi oyluyor.
Haftanın Fotoğrafı Almanya'da geçen hafta Sosyal Demokrat Parti'nin genel başkan seçtiği Matthias Platzeck, liderliğe eğlenceli başladı. Platzeck, Karlsruhe'deki kongrede maden işçileri koros..
CHP'de taşlar oynamadı CHP lideri Deniz Baykal, olağanüstü kurultayda göreve getirdiği ekibine sahip çıktı. Parti Meclisi'nde sadece yedi isim değişti. Bu kez İsmail Cem de yönetime girdi.
Arınç'tan yanıt TBMM Başkanı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a, "Cumhurbaşkanını bu parlamento seçecektir. Hayırlı olsun şimdiden" diye yanıt verdi.
Terör kurbanları çabuk unutuldu Levent'teki HSBC Bank ve Britanya Konsolosluğu'na yönelik iki yıl önceki bombalı saldırılarda ölenler, dün törenlerle anıldı. Törenlere katılım az oldu.
Türban de, oyu kap! Partililer eleştirdi AKP'nin siyaset akademisinde ders veren Devlet Bakanı Abdüllatif Şener'i bir partili, "Seçimden önce söz verdiğiniz halde türban sorununu çözemediniz..
Hakkâri'ye sürpriz ziyaret Başbakan Tayyip Erdoğan, sürpriz bir kararla Şemdinli'deki olayları yerinde incelemek üzere Van üzerinden Hakkari'ye gitti. Ziyaretin güvenlik gerekçesiyle önceden ..
'Pikniği kıskanan enteller var' Hükümet, Belediye Kanunu'nun, okul öncesi eğitimi belediyelere veren ancak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından veto edilen hükümlerini yeniden Meclis'e..
Gül: Erdoğan'ın tavrı çok doğru Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, ABD'nin Roj TV konusunda Danimarka'yı uyarmasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tavrının etkili olduğ..
Şemdinli protestosunda bir kişi öldü Şemdinli ve Yüksekova olaylarını protesto eden gruplar polisle çatıştı, bir kişi öldü, bir kişi ağır yaralandı.
Ağar'ın hedefi Başbakan DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Hakkâri, Şemdinli ve Yüksekova'da yaşanan olaylara karşın ne Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ne de bir bakanın bölgeye gittiğini...
Haydi Katmandu'ya!.. Onun burnunda, arada bir Marakeş'te Sonsuzluk Meydanı, İsfahan'da Azadi Çayhanesi, Koyoto'da Honyarado Kafe, Semerkand'da Labi Havuz, Katmandu'da Durbar Meydanı, Urfa'da ..
Sezer'den yuva uyarısı Cumhurbaşkanı Sezer, Malatya Çocuk Yuvası'na atıfta bulunarak hükümete dokundurdu: Devletimize sığınan çocuklarımız gerekli niteliklerden yoksun insanlara bırakılmasın.
Çubukçu: Bir mum da sen yak Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle düzenlenen 'AB Sürecinde Çocuk Hakları' sempozyumuna katılan kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, sokakta çalış..
Şemdinli, MGK gündeminde... Son iki haftadır Türkiye'nin gündemini meşgul eden, Hakkâri ve Yüksekova'ya yayılarak can kayıplarına da neden olan Şemdinli olayları, MGK Genel Sekreterliği'nin g..
DUVARLARIN DİLİ OLSA Çorum Belediyesi'ndeki yolsuzluk iddiası, geçen haftaya damgayı vurdu. AKP yönetiminde bulunan belediyedeki özel kasadan üzerinde 'AKP İl Başkanlığı' yazan zarftan çekle..
Polis, emniyet müdürüne ateş açtı CHP'li Esat Canan: Şemdinli'de bombacıların kullandığı otomobilde keşif yaparken emniyet müdürü de yanımızdaydı. Polis panzerinden üzerimize açılan ateş kend..
Dört cana 13 bin YTL Kamyonundaki reklam panosuyla karşı yönden gelen minibüsü biçerek dört kişinin ölümüne neden olan sekizde sekiz kusurlu Osman Çamur, 13 bin 365 YTL'lik cezayla kurtuldu.
Mutlu evlilik için 'affet ve unut' ABD'de dört hafta üst üste 'best seller' olan ve birçok dile çevrilen 'Huzurlu Yaşama Sanatı' adlı kitabın yazarı Prof. Dr. Toksöz Bayram Karasu, Erzurum'da..
5 bin dolara güvenli konut Ekim ayındaki deprem zincirinin yarattığı endişeyle evlerinin dayanıklılığından emin olmak isteyen İzmirliler, soluğu İnşaat Mühendisleri Odası'nda alıyor.
'Geleneksel kurtarma' manzarası Okmeydanı'nda meydana gelen kazada kamyona sıkışınca 'kurtarma girişimlerine maruz kalan' sürücü Mülayim Akgör öldü. Bir otobüsle çarpışan çöp kamyonu sürücüsü..
İdeal çöpçü böyle olur TSE'ye göre ideal çöpçü nazik olmalı, Türkçeyi iyi konuşmalı, düşüncelerini çizimle ifade edebilmeli, inisiyatif almalı...
Gökova'ya ünlü akını Muğla'nın Bodrum ve Gökova koyları, özellikle son birkaç yılda dünya starlarının dikkatinde. Süper lüks motor yatlar ve yelkenlilerle gelen ünlü konukların Ege tatili, di..
Kış kendini hissettiriyor Balkanlar'dan gelen soğuk hava etkili olacak. Sıcaklıklar 10 derece düşecek. İstanbul'a ilk kar bugün yağacak. Tüm bölgelerde yağış var. Buzlanma yüzünden ulaşım aks..
16 yaşındaki kız 85. kez gözaltında Şişli'de hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle yakalanan iki kız çocuğundan birinin 13, diğerinin de 85 kez gözaltına alındığı belirlendi. Nişantaşı Rumeli Cad..
Hollandalı genç çeteden kurtuldu Kuşadası'nda apartman satın almaya gelen Hollandalı 20 yaşındaki Wolter De Wit'i kaçıran silahlı çete, ailesinden 20 bin avro (yaklaşık 32 bin YTL) fidye iste..
'Molotoflu' barış girişimi! Menderes ilçesinde kendisini terk eden karısıyla barışamayan 35 yaşındaki Yalçın Gündar, molotofkokteyli kullandı. Gündar önceki gece, bir süredir kavga ettiği eşi..
'Arşivde gizli vasiyet yok' Genelkurmay Başkanlığı, Atatürk'ün ölümünden 50 yıl sonra açıklanmasını istediği eski yazıyla yazılmış gizli bir vasiyetinin bulunduğu iddialarını reddetti.
« » 1 2 3 4 5