20 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

20 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bütçe çevre ve refah fakiri Bütçe dengelerinde, IMF desteğinde sürdürülen ekonomi politikalarıyla birlikte önemli iyileşmeler elde edildi, ama gelişmişliğin önde gelen göstergeleri arasında y..
Hazine iki ihale için hazırlanıyor Hazine, 4.2 milyar YTL ile yüklü iç borç ödemesi yapacağı gelecek hafta iki ayrı iç borçlanma ihalesi düzenleyeceğini duyurdu. Hazine, 22 Kasım'da YTL cinsi..
M-60 tankta sona gelindi İsrail IMI firmasının modernize ettiği ilk M-60 tankı Türkiye'ye geldi. İsrail'de yaz testlerinden geçirilen tank, Türkiye'de üç ayrı yerde kış testlerine tabi tutula..
Efes Invest'in atağı Ürdün'de Coca-Cola faaliyetlerini münhasıran yürüten The Coca-Cola Bottling Company of Jordan'ın (CCBCJ) yüzde 90 hissesinin Efes Invest Holland tarafından satın alınması..
Ford işçi çıkaracak Son dönemde otomobil satışlarındaki düşme yüzünden finansal açıdan zora giren Amerikan otomotiv devi Ford, Kuzey Amerika'daki çalışanlarının yüzde 10'una denk gelen 4 bin ..
SunExpress 'iç'te Türk Hava Yolları (THY) ve SunExpress Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, SunExpress Havayolu'nun 2006 yazında İzmir'den iç hat seferlerine başlayacağını açıkladı.
Ensari'ye beraat Tekel tarafından İspanya'dan alınan ve makinelerin kullanılmış oldukları yönündeki iddialar sonucunda İspanya'ya iade edilen hard box (sert kutu) makinelerinin alımına ilişki..
İşkenceyi anlattılar Dört yıldır Guantanamo, Afganistan ve Irak'ta binlerce kişiyi terör zanlısı oldukları gerekçesiyle hukuki hak tanımadan gözaltında tutan ABD'nin Avrupa dahil dünyanın dör..
CIA'den seçme taktikler ABC televizyonu önceki gün eski ve görevdeki CIA yetkililerine dayanarak, 'Geliştirilmiş Sorgu Teknikleri' denilen işkence taktiklerini anlattı.
Liderlerden defile Güney Kore'nin evsahipliğini yaptığı Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) forumu, ABD Başkanı George W. Bush'u protesto gösterileri eşliğinde sona ererken, geride sonuç b..
Uzlaşma derken kavga koptu Irak'ta iki gündür öldürülenlerin sayısı 200'e yaklaşırken, Arap Birliği'nin Mısır'da düzenlediği birliği sağlamaya dönük 'Irak Uzlaşma Konferansı'nda kavga koptu.
Washington: Roj TV'yi kapatın Türkiye'den sonra ABD yönetimi de Danimarka'dan PKK'yla yakın ilişkisi nedeniyle Roj TV'yi kapatmasını istedi. Berlingske Tidende gazetesine göre...
Azeri muhaliften Atatürk'lü gösteri Azerbaycan'da Devlet Başkanı İlham Aliyev'in partisi Yeni Azerbaycan'ın zaferle çıktığı seçimin sonuçlarını tanımayan muhalefet her cumartesi Bakü'de yaptı..
Pakistan için 5.8 milyar dolar Pakistan'da 8 Ekim'de meydana gelen ve resmi rakamlara göre 90 bin kişinin öldüğü deprem felaketinin yaralarını sarmak için dün İslamabad'da toplanan uluslarara..
Kardak'ta keçi alarmı Yunanistan'ın Kilimli Adası'nda yaşayan çoban Antonis Veziropulos'un 2003'teki gibi keçileriyle tekrar Kardak'a döneceği ihbarı Ege'yi hareketlendirdi.
Varoş gençleri Elysee'ye girdi Fransa'da olağanüstü hal ilan edilmesiyle göçmen isyanının ateşi düşerken, Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, varoşların bağrından koparak girişimcilik ödülü alma b..
Vatikan akıllı tasarıma karşı ABD'de Bush yönetiminin okul müfredatına soktuğu 'akıllı tasarım'a Vatikan'dan bile itiraz geldi. Vatikan Gözlemevi Müdürü George Coyne, 'akıllı tasarım'ın evrim..
Plamegate'te yeni perde Bush yönetimini Irak'ın kitle imha silahlarıyla ilgili yalan söylemekle suçlayan eski ABD Büyükelçisi Joseph Wilson'ın eşinin CIA ajanı olduğunun basına sızdırılması s..
Baykal yine genel başkan Deniz Baykal, tek aday olarak girdiği CHP kurultayında yeniden seçildi. Muhalefete karşı istediği tüzük değişikliklerini yaptıran Baykal, 'Erken seçime hazır olun' me..
Erdoğan hâlâ ulemada Eleştirilere yanıt Başbakan Erdoğan, AİHM'nin türban konusunda 'ulemaya sormadan karar veremeyeceğini' söylediği için yapılan eleştirilere sert yanıt verdi: "Ce..
Geçen olur, gören olur AKP İstanbul İl Başkanlığı, hükümetin üç yılını Abant'taki istişare toplantısında değerlendiriyor. Bazı bakanlar, İstanbul milletvekilleri ve belediye başkanları toplan..
DEHAP feshedildi Demokratik Halk Partisi (DEHAP) dünkü 3. kongresinde kendisini feshederek yeni kurulan Demokratik Toplum Partisi'ne (DTP) katıldı.
Çocukların günü Bugün 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü. Sokak çocuğu sayısının hızla arttığı ve yurtlarından vahim haberler gelen Türkiye'nin hâlâ çocuk politikası yok. Türkiye'de 'iyi eğit..
'Yüzde 56' şiddet gördü Malatya Yetiştirme Yurdu'nda yaşanan skandal çocukları Türkiye'nin gündemine oturttu. Sokakta yaşayan, çalışan, aile içinde şiddete maruz kalan çocukların ne olacağı t..
Kurdeleniz mavi olsun! Çocuklara yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla simgesel bir direniş başlıyor: Mavi kurdele. Türk Pediatri Derneği Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ..
Yetersiz başkana asgari ücret! Afyonkarahisar Üçkuyu beldesinin AKP'li Belediye Başkanı Osman Koçer'in 2 bin YTL'lik maaşı, 'İyi hizmet getiremediği' için asgari ücrete düşürüldü.
Sen rahat uyu İclal hanım Kartal'da, Cevizli Tekel Sigara Fabrikası Araştırma Enstitüsü Şube Müdürü İclal Ülker'in sürüklenerek ölümüyle sonuçlanan kapkaç olayının zanlısı Gencay Yolcu, Alibe..
Diplomatik bir kermes Diplomat eşleri, 'kız çocuklarına eğitim desteği' sağlamak amacıyla kermeste bir araya geldi. Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği'nin (DMEDD) geleneksel olara..
Tuvalette de kara listedeyiz Dünya Tuvalet Günü'nde yayımlanan bir raporda, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülke hijyenik tuvalet açısından sınıfta kaldı.
Okulda hijyen şikâyeti Bağımsız Eğitimciler Sendikası Genel Başkanı Gürkan Avcı, Ankara'daki 100 ilk ve ortaöğretim okulunda yaptıkları incelemelerde, 77 okulda hijyenik koşulların bulunmadığ..
Bir 'pardon' öyküsü: Masumdu 1.5 yıl yattı Samsunlu Tevfik Akkuş, cinayet silahındaki parmak izi ile kan örnekleri tutmadığı halde 18.5 ay hapis yattı. Mahkemenin dikkate almadığı deliller sa..
Geciken adalet adalet değildir Arpalı'nın intiharı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı'nın, tutukluluğunun dördüncü ayında intihar etmesi üzerine gündeme gele..
Halkevleri yürüdü Halkevleri'nin beş aydır yürüttüğü 'Parasız Eğitim Parasız Sağlık' kampanyası dün, toplanan 620 bin imzanın Meclis'e verilmesi ve Kızılay'da düzenlenen mitingle sona erdi.
YÖK: Hurafeleri bırakın Emekli Prof. İsmail Tuncay Uslu'nun rüyasında gördüğü Nakşibendi Şeyhi Mehmet Zahit Kotku'nun emirlerini Başbakan Tayyip Erdoğan'a bildirmek için yazdığı mektuba, Yüks..
'Parayı cahillik edip gömdüm' Askerliğini yaparken meydana gelen 17 Ağustos 1999'daki depremde kurtarma çalışmaları sırasında bulduğu yaklaşık 300 bin doları toprağa gömüp sonra da çıkarmak i..
'Umut'un katil zanlısı elde İstanbul'da 22 Eylül'de Vatan Caddesi'ndeki bir oto galerisi önünde çıkan çatışmada yaşamını yitiren 'Umut Davası' sanığı Muzaffer Dağdeviren'i öldürmekle, Durmuş ..
Doktorlar meydanlara... KESK, Düzce'de pilot olarak uygulanmaya başlayan ve yakın bir tarihte 16 ile yayılacak aile hekimliğine karşı meydanlara çıkıyor. Düzce'de bugün yapılacak mitinge...
Hapşırmak da beli ağrıtır Omurgamız, ayakta durabilmemizi, kolay hareket etmemizi sağlıyor. Omurganın herhangi bir bölümünde meydana gelen rahatsızlıklar bel, boyun ve sırt ağrılarına davetiy..
'Göbek atarak intikam alıyorum...' Dikkat ediyorum da, millet olarak yine toplu şekilde göbek atmaya başladık. Alışkınız, seviyoruz göbek atmasını. Kadın erkek, çoluk çocuk, fırsatını yakalad..
PKK'dan Rehn'e dosya AB'nin Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn'e PKK tarafından örgütün taleplerini içeren bir dosya verildiği öne sürüldü. DHA'nın haberine göre AB Komisyonu'nun İsveç'in b..
'Roj TV'yi kapat ABD, Danimarka'ya bir mektup göndererek, PKK yanlısı yayın yapan Roj TV'nin kapatılmasını istedi. Erdoğan'ın gezisinde krize neden olan TV'nin maddi varlıklarına el konulması..
Tüzük değişiklikleri tamam CHP parti yönetimince hazırlanan tüzük değişiklikleri kabul edildi. Düzenleme ile olağanüstü kurultay istemi zorlaştı. İşte değişiklikler:'Türbanlılar işi çığırında..
Olay kadına "özgürlük ödülü" "Eşcinsel Müslümanlar" konulu film çekmeye başlayan Hollandalı milletvekili Ayaan Ali Hirsi, ölüm tehditleri arasında bir de ödül kazandı. Danimarka Başbakanı And..
Woodward'ın kaynağı "Rice" değil Bir CIA ajanının adının basına sızdırılması skandalına adı karışan Washington Post gazetesinin ünlü muhabiri Bob Woodward'a ajanın adını söyleyen kişinin ABD ..
Irak'ta hedef cenaze töreni: 35 ölü Irak'ın başkenti Bağdat'ın Şiilerin ağırlıkta olduğu bir bölgesinde bulunan kalabalık bir cenaze törenine gerçekleştirilen saldırıda en az 35 kişi öldü 50 ..
ABD'li komutan geri çekilme planları sundu CNN televizyonunun haberine göre Irak'taki en üst düzey Amerikan askeri yetkilisi, Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'e detaylı bir plan hazırladı. Gene..
Durumagi'li kapanış... Güney Kore'nin Pusan şehrinde 2 gün süren Asya Pasifik İşbirliği Forumu (APEC) liderler zirvesi dün sona erdi. Protestoların gölgesinde gerçekleşen zirveye, aralarında ..
CIA'nın sorgu değil işkence taktikleri Irak'taki Ebu Garib skandalını ortaya çıkaran fotoğraflarla belgelenen işkence gibi sert sorgu yöntemlerinin CIA'nın üst yönetiminden onaylı olduğu orta..
Zerkavi, Ürdün Kralı Abdullah'ı hedef seçti Ürdün'ün başkenti Amman'ı vuran ve 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıların arkasındaki terörist Zerkavi yeni bir ses kasediyle ortaya çıktı. Ka..
Genel yayın müdürü 'baskıdan' istifa etti İngiltere'de yayımlanan Daily Telegraph'ın başına iki yıl önce getirilen Martin Newland'la bir "deprem" yaşadı. Baş editör Newland, gazetenin CEO'sun..
« » 1 2 3 4