2 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

2 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Arena, Saracoğlu’nu aratmadı Fenerbahçe'yi Almanya'da yalnız bırakmayan yaklaşık 10 bine yakın Türk futbolsever, Arena Stadı'nı adeta Şükrü Saracoğlu'na çevirdi.
Fener'in gurbette yüzü kızardı! 2-0 F.Bahçe, büyük umutlarla gittiği Schalke Arena Stadı’nda şok üstüne şok yaşadı. Önce Kuranyi’nin golü daha sonra ise Luciano ve Aurelio’nun kırmızı kartlar..
Şemdinli’de patlama: 22 yaralı Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde bir araçta meydana gelen patlamada 22 kişi yaralandı. İlçe merkezindeki jandarma komutanlığı yakınında, park halindeki bir araçta..
‘Körfez Savaşı sendromu’ ilk kez kayıtlara geçti İngiltere’de bir mahkeme, eski bir muharibin "Körfez Savaşı sendromundan" muzdarip olduğunu ve bu yüzden malûl maaşı alması gerektiğini kabul ..
İtalyan savcı, Oral Çelik’in kitabını tercüme ettiriyor İtalyan hukuk adamları, Papa 2. Jean Paul Suikastı’nın üzerinden 25 sene geçmesine rağmen olayın peşini bırakmıyor.
Tarihî binaların onarımı için 5 trilyon lira kaynak Kültür ve Turizm Bakanlığı kişisel mülkiyette olan tarihî binaların onarımı için mülk sahiplerine yardım edecek.
İstanbul'da bayram namazı 07.21'de Bayramı namazı, yarın sabah Ankara'da 07.02'de, İstanbul'da 07.21, İzmir'de 07.22'de kılınacak.
İzmirli depremzedeler bayrama çadırda giriyor İzmir şehir merkezi, 17 Ekim'de başlayan depremlerin etkisinden büyük oranda kurtuldu, ancak depremlerin en fazla hissedildiği Urla ve Seferihisa..
Görevden alınan il müdürü: Evimiz cenaze evine döndü Malatya 0-6 Yaş Çocuk Yuvası'nda yaşanan dayak ve kötü muamele nedeniyle açığa alınan Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yakup Güler, Zaman'a konu..
‘Hediyeleri hazırlayın bu bayram kimsesiz çocuklara gidiyoruz’ Türk halkı Malatya Çocuk Yuvası’ndaki işkence görüntüleri üzerine sarsıldı. Kamuoyu günlerdir bu olayı konuşurken, kimsesiz çocu..
Genelkurmay’la görüşme talebi bizi de askeri de sıkıntıya sokardı YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın hakkındaki soruşturma dosyalarından yalnızca tari..
‘Özkök’e yöneltilen sorular mesleki deformasyon’ 29 Ekim resepsiyonunda bazı gazetecilerle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök arasında yaşanan diyalog tartışmalara yol açtı.
Nurettin Veren İP'li oldu Nurettin Veren, Doğu Perinçek liderliğindeki İşçi Partisi'ne (İP) katıldı. İP'in İstanbul'daki parti merkezinde gerçekleşen törende, Veren'e rozetini Perinçek taktı...
Rüşvetle suçlanan TRT danışmanına hapis istemi ‘Dönme Dolap' isimli dizinin yayınlanması için 166 bin YTL rüşvet almakla suçlanan TRT Genel Müdür Danışmanı Muammer Göz'ün 5 yıldan 10 yıla kad..
İki polis rüşvet almaktan tutuklandı Düzce’de trafik uygulamasında önceden seri numaraları belirlenmiş parayı sürücüden rüşvet olarak aldıkları iddia edilen 2 polis memuru tutuklandı.
‘Trafikte kara noktalara dikkat’ Son 10 yılda yaklaşık 4 bin kişi bayram tatillerinde meydana gelen trafik kazalarında hayatını kaybetti.
Hemzemin geçitte kaza: 1 ölü Mersin-İskenderun arasında çalışan makinistler Hakan Dolgun ve Mehmet Kılıç idaresindeki 61731 sefer sayılı yolcu treni Bağcılar beldesindeki hemzemin geçitte, sü..
54 kişilik otobüse 67 yolcu aldı, kırmızı ışıkta geçince kamyonete çarptı: 3 ölü İstanbul-Van seferini yapan yolcu otobüsü 67 yolcusuyla Erzincan’da kırmızı ışıkta geçmeye çalışınca kamyonet..
‘Yanlışlık olmuş; dava açanların masraflarını karşılayamayız’ Göztepe Parkı’ndaki fidanlığa cami yapılması kararına karşı dava kampanyası başlatan ve dava açacak vatandaşların tüm masrafların..
Bayramda ölenlerden cenaze masrafı alınmayacak Konya Mezarlıklar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Bağcı, bayramın birinci günü vefat eden vatandaşlardan cenaze, defin ve mezar masrafların..
Mezarlık nüfusu kayda geçiyor Türkiye’de ‘yeraltındaki nüfus’un belirlenmesi amacıyla yeni bir çalışma başlatılıyor. 70 milyon civarında nüfusa sahip Türkiye’de, şimdiye kadar bu konuda herha..
‘ABD izolasyonların kaldırılması için öncü rol oynuyor’ KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, ABD'nin izolasyonların kaldırılması için öncü rol oynadığını ve yapılabilecek ne varsa adım adım b..
Rum vekil, ara bölgeden Türk bayrağı kaçırdı Avrupa Parlamentosu’nun (AP) fanatik Rum milletvekili Marios Matsakis, Kıbrıs’taki ara bölgede bulunan bir Türk bayrağını indirerek kaçırdı.
Avrupa Birliği işi sıkı tutuyor 9 Kasım'da yıllık İlerleme Raporu ile 3. Katılım Ortaklığı Belgesi'ni (KOB) yayımlayacak Avrupa Birliği (AB) Türkiye ile müzakereleri çok sıkı takip edeceğinin..
Avustralya’nın teklifini reddettik Bakan Gül, toplantıda Aksiyon dergisinin gündeme taşıdığı Avustralya’nın, Gelibolu Yarımadası’na ilişkin taleplerine de değindi.
Gül, Belçika’ya sert çıktı: Teröristlere şemsiye olmayın Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dün diplomasi muhabirlerini toplayarak, çeşitli konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Enflasyon 30 yıl sonra tek haneli rakamlarda Ekonomi yönetiminin IMF programı çerçevesinde yürüttüğü sıkı mali politikalar meyvelerini verdi.
[HABER İNCELEME -1] ‘Ekonomideki iyileşme sorunları gölgede bırakmasın’ Türkiye'de ekonomi bütün gündemlerin önüne geçmiş durumda. 19 yılda 9 milyar dolarlık satış yapabilen Özelleştirme İdar..
Tansaş'ın Koç Holding’e devrine ‘rekabet’ onayı Rekabet Kurumu, Doğuş Grubu'nun Tansaş'ta doğrudan ve dolaylı olarak sahip olduğu yüzde 70,77 hissesinin Koç Holding ve iştiraki Migros tarafın..
Benzin 6 kuruş ucuzladı Benzin ve düşük kükürtlü motorinin rafineri çıkış fiyatlarında yapılan indirimin ardından, benzinde pompa fiyatları, dünden geçerli olmak üzere litrede 4-6 YKr (40-60 ..
İç hatlarda rekabet 'Pegasus' ile kızıştı Özel havayolu kuruluşu Pegasus, iç hat tarifeli uçuşlarına başladı. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan Adana'ya hareket eden ilk seferin yolcuları..
Bankacılık Kanunu, Anayasa Mahkemesi’ne taşınıyor Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, IMF'nin önşartlarından olan ve daha önce üç maddesini veto ettiği Bankacılık Kanunu'nu onayladı.
Cumhurbaşkanı, gelecek yıl maaşını bin lira zamlı alacak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in 2006 yılındaki ortalama maaşı yüzde 7,6 oranında artarak 14 bin 150 Yeni Türk Lirası'na yükselecek..
Akaryakıtta fiş dönemi sancılı başladı Devlete yıllık maliyeti 2,5 milyar Yeni Türk Lirası’nı bulan akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele için başlatılan istasyonlarda ‘faturafiş’ uygulamasının ..
Başbakanlık otoparkı için ihale açılıyor Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Ankara Başbakanlık otopark inşaatının yapımı için ihale açtı.
Erdoğan: Gizli belgeyi Genel Sekreterlik sızdırmış olabilir Milli Güvenlik Kurulu (MGK)’nun son toplantısında onaylanan ‘Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’ni basına kim sızdırdı?’ tartışmasına B..
Ağar’a göre iktidar su konusunda ağır yükümlülük aldı DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümetin, Türkiye’yi Güneydoğu’daki sınır aşan sular konusunda ağır bir yükümlülüğün altına soktuğunu ile..
Millet iradesinin üstünde hiçbir güç yok Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, darbelere dayanak olarak gösterilen, Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliği’nin 35’inci maddesinin ka..
Bakanlık inceleme başlattı, Malatya Valisi’nin görev yeri değişiyor Hükümet, çocuk yuvasında meydana gelen olaylarda sorumluğu bulunduğu gerekçesiyle Malatya Valisi Derya Kadıoğlu hakkında in..
İktidar ve muhalefet yuvalar için Meclis araştırması istedi İktidar partisi ve anamuhalefet, çocuk yuvalarındaki şiddet olaylarının çözümü için harekete geçti.
Türkiye terör tehdidiyle iç içe CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Bingöl, Şırnak ve Van’daki son saldırıların, Türkiye’nin terör tehdidiyle iç içe yaşadığını gösterdiğini belirtti.
CHP’ye yüklendi: Kar gibi eriyorsunuz CHP yöneticilerinin sert muhalefeti iktidar partisini kızdırdı. Eleştirilere cevap veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Amasya Milletvekili Akif Gülle..
Muharrem Eskiyapan bayramdan sonra AK Parti’de CHP’den istifa eden makarna sektörünün ünlü ismi, Kayseri Milletvekili Muharrem Eskiyapan, AK Parti’ye geçiyor.
Yeşilırmak’tan Pakistan’a 21 milyarlık nakdi yardım Bursa Yeşilırmak Dershanesi öğrencileri, Pakistanlı depremzedeler için yardım kampanyası düzenledi.
Okullar muhtaç aileleri sevindirdi Gebze Özel Çırağan İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği ile Alaplı Özel Hayri Gülsoy İlköğretim Okulu öğrencileri, muhtaç ailelere yardım paketleri götürdü.
İkinci el pazarı hareketlendi Ramazan Bayramı iyice yaklaşırken Adapazarı Katlı Pazaryeri'nin zemin katında bulunan ikinci el bayramlık satıcıları ekonomik durumları iyi olmayan ailelerin uğr..
Emniyet uyardı: Hırsız tatil yapmaz Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Mustafa Kihtır, günübirlik bile olsa tatile gidecek vatandaşların tedbiri elden bırakmaması gerektiğini vurgulad..
Chat muhabbeti kanlı bitti Bahçelievler’deki evinde bıçakla öldürülen 67 yaşındaki kadının katil zanlısı olarak internette tanıştığı bir kişi gözaltına alındı.
Borç alıp Borsa’da batırdı sonra alacaklılarını öldürdü Kartal'da, borç para yüzünden çıkan tartışmada bir çifti öldürdüğü öne sürülen zanlı yakalandı.
Bayramda belediye otobüsü ücretsiz, metro ise 50 kuruş İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı huzurlu ve rahat geçirebilmesi için bir dizi önlem aldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7