2 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

2 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bir zamanlar Assos'ta... "10-15 sene evvel, Çanakkale Behramkale'deydim. Oradan Assos iskeleye yol boyunca kazıların bulunduğu kestirme bir yol vardı. Bir akşam bu kestirme yoldan in..
Babylon'da Roman gecesi Müziğin ateş kırmızısı Babylon'da! Bu aydan itibaren 'A'dan Z'ye Roman' başlıklı yeni bir konser dizisine başlayan Babylon...
Papa'nın Avrupası Katolik kilisesinin lideri yeni Papa Joseph Alois Ratzinger'in 'Avrupa: Dayandığı Düşüncelerin Dünü ve Bugünü' adlı kitabı Gendaş Kültür'den çıktı.
Dünyayı geziyor Mersin'in bir dağ köyünde bir tiyaro oyunu sahneleyen dokuz kadının öyküsünü anlatan Pelin Esmer'in 'Oyun' adlı belgeseli festival festival dolaşıyor.
Rembrandt sahte mi? Rembrandt'ın İngiltere Liverpol'daki 'The Walker Art Gallery'de bulunan 1629 tarihli bir oto-portresinin ressama ait olmadığı iddia edildi.
Doğançay halıları Burhan Doğançay'ın dokumaları Fransız Kültür'de... 20. yüzyıl dokumacılığına yenilik getiren Lurçat geleneğindeki Aubusson duvar halılarını...
'Yitik ülke'nin kadınları "Bana tecavüz edenler Boşnak mı, Sırp mı, Hırvat mı bilmiyorum. Çünkü bilirsin Bosna'da herkes aynı dili konuşur"...
Genç fırça aranıyor rh+sanat dergisi Yılın genç Ressamı Yarışması'nın ikincisini düzenliyor.
Diyaloglar sağlıklı yaşam için Türk Eczacılar Birliği (TEB), Televizyon Yayıncıları Derneği ve Eczane Gereçleri A.Ş.'nin ortaklaşa başlattığı 'Üreme Sağlığı Hizmetlerinin Sosyal Pazarlama Yak..
Papila: Penaltı doğru karar Hakem Cem Papila, iki sezon önce Beşiktaş-Samsunspor maçında ev sahibi takımın beş oyuncusuna gösterdiği kırmızı kartlarla futbol gündemine oturmuştu.
Jean Tigana'yla ilk ders Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Jean Tigana dün takımın başında ilk antrenmanına çıktı.
Kerem: Artık keyif alıyorum Bu sezon Beşiktaş'ta başarılı maçlar çıkaran Kerem Tunçeri takımdaki yeni rolünden keyif aldığını söyledi.
Bu 'Arena'da Fener'in işi zor Almanya'da Türkler çoktu ama Schalke Arena Stadı'nda kırmızı kart yağmuru yüzünden Fenerbahçe azınlıkta kaldı.
Milan yenildi ve grupta işler karıştı Şampiyonlar Ligi'nde dün akşam sürpriz sonuçlar alındı. Bu sonuçlardan bri de Fenerbahçe'nin grubundaydı. Gruptaki diğer maçta Milan deplasmanda PSV'ye 1..
TİM'in Serdengeçti isyanı Türkiye'nin ekim ayında ihracatı yüzde 13.1 artarak 6 milyar 672 milyon dolar, 10 aylık ihracatı ise yüzde 16.8 artarak 60 milyar 138 milyon dolar şeklinde gerçekleş..
Yıldırım: ADSL ucuzlayacak Türk Telekom'un önceki gün ADSL tarifelerini değiştirmesiyle ortaya çıkan fiyat kargaşasına Uluştırma Bakanı Binali Yıldırım son noktayı koydu.
Pegasus'un ilk uçuşu Adana'ya Pegasus Havayolları'nın tarifeli iç hat uçuşlarının ilki dün Adana'ya yapılan seferle başladı.
Benzin indirimi pompada 5 kuruş Benzinin rafineri çıkış fiyatında yapılan indirim pompa fiyatlarına da yansıtıldı. Süper, kurşunsuz ve 98 oktan kurşunsuz benzin 5 kuruş ucuzladı.
Sosyal güvenlikte pazarlık Sosyal güvenlik reformu, sosyal tarafların katılımıyla yapılan Ekonomik Sosyal Konsey'de (ESK) ilk kez ele alındı.
ESK, 30 maddede değişiklik istiyor Ekonomik ve Sosyal Konsey'de (ESK) sosyal güvenliği tartışan hükümet, işveren ve Emek Platformu arasında uzlaşma zor ama mümkün görünüyor.
Zirvedekilerin yeni yıl maaşı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in 2006 yılındaki ortalama maaşı 14 bin 150 YTL, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ise 7 bin 690 YTL olacak.
Türk Telekom'da karar haftaya Telekomünikasyon Kurumu (TK) Başkanı Tayfun Acarer, Türk Telekom ile parafe ettikleri imtiyaz sözleşmesi taslağı üzerinde...
ABD'de faizler 4.00'e yükseldi Amerika Merkez Bankası (FED) faiz oranlarını beklendiği gibi 0.25 puan artırdı. FED'in daha önce 3.75 olan faiz oranı bu artırımın ardından 4.00'e yükseldi.
'Telsim alıcıları çok istekli' Telsim taliplilerinin şirketle ilgili reaksiyonlarının çok olumlu olduğunu söyleyen Telsim Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Tunç, "Sırasıyla alıcı konumdaki şirket..
Shop&Miles 5 yaşında Garanti Bankası, 5'nci yaşını dolduran Shop and Miles ile bugüne kadar 11.7 milyar mil biriktirildiğini açıkladı.
Bankacılık Yasası'na önce onay, sonra yargı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, üç maddesini veto ettiği Bankacılık Yasası'nın Meclis'te aynen kabul edilmesi üzerine bu yasayı zorunlu olarak on..
Karamehmet yine ödeyemedi Çukurova Grubu'nun patronu Mehmet Emin Karamehmet, TMSF'ye önceki gün yapması gereken 14. taksit ödemesini gerçekleştirmedi.
Rekabet'ten Tansaş'a onay Rekabet Kurumu'nun, Tansaş'ın Koç Holding'e satışını onayladığı açıklandı.
Finansbank'a 725 milyon dolar Finansbank'ın, 725 milyon dolar sendikasyon kredisi için sözleşme imzaladığı açıklandı.
Şam BM kararına öfkeli Suriye, BM Güvenlik Konseyi'nin eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri cinayetiyle ilgili soruşturmada tam işbirliği yapmasını öngören, aksi takdirde daha sert önlemlerin g..
Varoşların isyanı büyüyor Fransa'nın başkenti Paris'in yoğun göçmen nüfusa sahip Clichy-sous-Bois semtinde, geçen perşembe günü 15-17 yaşlarındaki Banu ile Ziyad adlı Afrika kökenli gençlerin..
Büyük koalisyon zorda Almanya'da Hıristiyan Demokrat Birlik partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) arasında kurulacak 'büyük koalisyon' için çalışmalar 'sarpa sardı.'
Bişkek yine karışık Kırgızistan'da martta yapılan 'lale devrimi' sonrası ortaya çıkan istikrarsızlık, ülkedeki cezaevi isyanlarıyla sürüyor. Dün, yedi cezaevinde isyan çıkması sonucu, 17 bin ..
Rum vekil Türk bayrağını çaldı Rum Kesimi lideri Tasos Papadopulos'un partisi DİKO vekili Marios Matsakis, Yeşil Hat'a girip Akıncılar bölgesindeki KKTC nöbetçi asker kulübesindeki Türk bayra..
Komşulara Gül tavsiyesi Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dün gelişmeleri değerlendirirken Suriye ve İran'a uluslararası kurumlarla çatışmamayı tavsiye etti. Kürdistan Bölge başkanı ve...
Karamanlis'ten sekiz koşul Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Türkiye'nin AB sürecinde atacağı her adımda karşısında Rum Yönetimi'ni bulacağını söylerken, Ankara'ya desteğini sekiz şarta..
Guantanamo davetine ret ABD'nin 550 esiri hiçbir hukuksal hak tanımadan tuttuğu Küba'daki Guantanamo Üssü'nün BM yetkileri tarafından 'kısıtlı olarak' gezilmesine verdiği izin...
Tiran-Atina gerginliği Arnavutluk'a giden Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas, 2. Dünya Savaşı sonrası Yunanistan'dan sürgün edilen Çamerya Arnavutlarının protesto gösterisiyle karşılaş..
Soruyu bilen vatandaş olur Britanya vatandaşı olmak isteyenler artık 'Britanya'da Yaşam' adlı 45 dakikalık sınava tabi tutulacak. Dün yürürlüğe giren sınavda, göçmenlerin hükümetin işleyişi, ..
Anutçulara büyük öfke Bodrum'un Turgutreis beldesinde anutçuların (esnaflardan getirdiği müşteri karşılığı komisyon alarak geçimini sağlayan kimse) turistlere yönelik davranışlarının taciz bo..
Türkiye'ye örnek olsun Daha önce yuvadan aldığı bir kız çocuğunu büyütüp evlendiren Kayserili Erciyes çifti, şimdi iki kıza daha bakıyor. Çift, bu kızları da büyüttükten sonra yuvadan yeni kı..
Nasıl olacağını biliyor da... Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) kimsesiz küçük çocukları hiçbir vasfı olmayan temizlikçi kadınlara emanet ederken, Başbakanlık Aile Araştırma Kuru..
Yuvalara daha çok ziyaretçi Malatya'daki çocuk yuvasında yaşanan skandal görüntülerin ardından Türkiye'nin diğer kentlerindeki yuvalara ilgi de arttı. Artık daha çok insan kimsesiz çocukları ..
Yurtta yetişen polis müdürü: Üzmeyin! Yurttan müdürlüğe Yurtta yetişen Kütahya Emniyet Müdürü Şevki Dinçal: "Malatya görüntüleri, yurtlardaki çocukların psikolojisini bozdu. Yurtta büyüdüğümü..
CHP'den rapor: 'Tüccarın iflası' CHP, Malatya'daki çocuk yuvasında yaşanan olayarla ilgili hazırladığı raporda, AKP hükümetini suçlayarak, "Malatya'da tüccar devlet, pazarlamacı başb..
Çubukçu'dan ziyaretler Malatya skandalı nedeniyle eleştirilen Devlet Bakanı Çubukçu dün gazeteci ordusu eşliğinde önce Ümitköy Huzurevi'ne gitti. Çubukçu ardından Gazi ve Sincan yuvalarını zi..
Şikâyet eden çok ama sonuç yok 'Şiddet ve cinsel tacizle' suçlanan Sabancı Kız Yetiştirme Yurdu'nun Müdürü Aytekin Erdoğan'ı sadece yurtta kalan kızların değil, çalışan personelin de Şanlıurf..
'Meclis araştırsın' Çocuk yurtları ile ilgili olarak Meclis araştırması önergesi veren CHP Başkanvekili Kemal Anadol, AKP'nin yuvalardaki çocukları ilahi okuyan çocuklara, yuvaları da tarikat..
'En az 17 bin kadro gerekli' Malatya raporunda hükümete, "Olay, tüccar devlet, pazarlamacı başbakan denkleminin iflasıdır" diyen CHP, yurtlar için Meclis araştırması istedi...
'Tek sorumlu bakıcılar mı?' İstanbul Barosu, Malatya'daki dayak skandalıyla ilgili olarak Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'yu istifaya davet etti. Baronun açıklamasında şöyle denildi: "Bu..
« » 1 2 3 4 5 6 7