18 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

18 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bursa'daki Tuzpazarı yenilendi Bursa'nın merkezinde dağınık bir görünüm arz eden Tuzpazarı, baştan aşağı yenilenerek modern ve düzenli hale geldi.
Tüketilmeyen ekmekler poşetlerde toplanacak Sofraların değişmez besini olan ekmeğe karşı farkında olmadan yapılan "saygısızlığı ve israfı" önlemek için harekete geçen Yıldırım Belediyesi "Ekm..
Çağdaşkent Konutları için bugün kura çekiliyor Kocaeli'ne bağlı Çayırova Belediyesi sınırları içinde Çayırova Çağdaşkent Konut Yapı Kooperatifi tarafından yapılmakta olan normal konut inşaat..
Çinigaz, doğalgaz abonelerine verdiği sözü tutmaya çalışıyor Bu yıl ilk defa doğalgaz kullanılan Kütahya’da, abonelere verilen sürede hizmet götürülememesi üzerine ortaya çıkan aksaklıklar dü..
Başesgioğlu: Devlete bağlı iş hayali kurmayalım Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, artık devlete bağlı iş hayalinden vazgeçerek yeni istihdam alanları açılması gerektiğini s..
Küçük Hale’nin ölümündeki esrar bir yıl sonra çözüldü: Katil zanlısı annesi çıktı Eyüp'te yaşayan 24 yaşındaki Eda G., 2,5 yaşındaki kızı Hale ile 5 yaşındaki oğlu Furkan'a zorla kireç çözücü..
Prof. Ercan, deprem panelinde AB’ye giriş çabalarını eleştirdi Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, "En büyük deprem Avrupa Birliği'ne (AB) sömürge olmaktır. İstanbul'da olacak depremi on de..
İlanla mezar yeri satışına suç duyurusu İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki 4 mezar yerini satmak için "Çok acil kelepir 140 bin YTL" başlığıyla gazetelere ilan veren..
Alkol+aşırı+hız= Ölüm Kadıköy'de bir TIR'a arkadan çarptıktan sonra bariyere vuran otomobildeki 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.
Kofi Annan bütün dünyayı Pakistan’a yardıma çağırdı BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Keşmir’i yerle bir eden depremin ardından Pakistan’a yapılan yardımların artırılmasını talep ederek büt..
Gül’ün Suriye çıkarması Ankara’yı umutlandırdı, Washington ihtiyatlı Türkiye ve ABD, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün günübirlik ‘sürpriz’ Şam ziyareti sonrası ‘uluslararası toplumun beklenti..
Fransa durulmaya başlarken Sarkozy ‘ciddi terör uyarısı’ yaptı Fransa polisi, üç hafta önce Paris banliyölerinde başlayan ve ülke geneline yayılan şiddet olaylarının büyük ölçüde durulduğunu ..
Dışişleri Brüksel’de yeni bina arıyor Dışişleri Bakanlığı, Brüksel Büyükelçiliği ile aynı binada hizmet veren Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği için yeni bir bina arayışına girdi. 3 Ekim’de A..
ABD, Avrupa’daki ilk ‘esnek üssünü’ Romanya’da kuruyor Amerikan Savunma Bakanlığı, Doğu Avrupa’da Amerikan askerlerinin konuşlanabileceği yeni ve esnek üsler oluşturma planı çerçevesinde ilk ..
ABD: Esad’ın Türkiye’yi dinleyeceğini umuyoruz ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Daniel Fried, Suriye’nin Türkiye’nin tavsiyelerini dinleyeceğini umduğunu söyledi.
ABD’nin çoğu ‘ifade işkencesini’ onaylıyor ABD’nin Afganistan ve Irak Savaşları sırasında gözaltına aldığı esirlere uyguladığı işkenceler tartışılırken, Amerikalıların çoğunun, terör zanlılar..
Hz. Hüseyin’e küfreden Saddam yumruğu yemiş Irak devrik lideri Saddam Hüseyin’in, iki mahkeme görevlisinin saldırısına uğradığı ileri sürüldü.
Bağdat’tan yeni işkence fotoğrafları Sünni gruplar, Amerikan birliklerinin başkent Bağdat’ta geçtiğimiz pazar günü düzenlediği bir operasyonda ortaya çıkan işkence merkezinde çekildiği belirt..
Casus skandalı, Beyaz Saray’ın peşini bırakmıyor ABD’de Başkan George Bush yönetimini sarsan bir gizli ajanın kimliğinin basına sızdırılması skandalına şimdi de Beyaz Saray Genel Sekreteri An..
Kosova’dan görüşmeler öncesi bağımsızlık mesajı Kosova Parlamentosu, bölgenin nihai statüsüyle ilgili görüşmeler öncesinde, uluslararası toplumun karşı çıktığı, Kosova'nın bağımsız ve egemen..
Putin: Karadeniz’e yeni bir boru hattı daha döşeyelim Türkiye ile Rusya arasında temelleri 15 Aralık 1997’de atılan Mavi Akım Doğalgaz Boru Hattı dün Samsun’da resmen açıldı.
‘El değmemiş pazarlara giriyoruz’ Boyner Holding kuruluşlarından Beymen, yurtdışındaki ilk mağazasını Mısır'ın başkenti Kahire'de açarak dünya markalarını Afrika sosyetesinin ayağına götürdü.
Anel, yazılım şirketi Innova’yı satın aldı Anel Grubu, bilişim ve yazılım sektörüne girdi. Grubun telekomünikasyon ve elektronik alanlarında faaliyet gösteren amiral gemisi Anel Telekom, yazı..
Vakıfbank bugün Borsa’da Rekor taleple halka arz edilen Vakıflar Bankası'nın hisse senetleri, bugün Borsa'da işlem görmeye başlayacak.
AB’de satın alınabilecek şirketleri takip ediyoruz Koç Holding, son yıllarda yurtdışında yaptığı şirket alımlarıyla 100 milyar dolarlık global beyaz eşya pazarının önemli oyuncularından biri ..
Yeni Doblo’yu Türkiye’de üretmemiz teşviklere bağlı Koç Holding ve İtalyan otomotiv şirketi Fiat'ın ortaklığı Tofaş, 2005'in ilk 9 aylık döneminde net kârını yüzde 95 artışla 109,8 milyon Ye..
Konut fiyatlarında köpük yok Bankaların konut kredisi faizlerini yüzde 1,20 seviyesine kadar çekmesine karşılık emlak fiyatlarındaki ani yükseliş farklı tartışmalara yol açıyor.
‘Konutta aylık faiz 2006’da yüzde 1’in de altına düşer’ Vatandaşın adeta hücum etmesiyle artan konut talebi kredilerin de gerilemesine yol açıyor. Ziraat Bankası'nın yüzde 1,19'a kadar düşürd..
Dericilerin reklamında Terim ve Emre rol alacak Deri ve deri mamulleri üreticileri, ağustos ayında ihracata yönelik oluşturdukları ‘Deri Tanıtım Grubu'ndan sonra iç tüketimi artırmak için yen..
Star TV artık Doğan’ın Doğan Yayın Holding, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun düzenlediği ihalede 306,5 milyon dolarla en yüksek teklifi verdiği Star TV'yi devraldı.
Üniversitedeki usulsüz ihalede YÖK bağlantısı Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Rektör Yücel Aşkın’la ilgili iddianamesinde ilginç bir bağlantıya yer verdi.
Jandarmanın raporu savcının iddianamesinde de yer alıyor Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof.Dr. Yücel Aşkın'ın ‘PKK'lı kadrolaşmaya göz yumduğu' iddiasını içeren Jandarma İstihba..
Sicil notlarını rektör yerine dekan doldurmuş İddianamede suçlananlar arasında yer alan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fırat Cengiz'in, dekanı olduğu fakültenin öğretim üyelerine Rektör Yü..
CHP eski il başkanı: Aşkın’a liste verdim Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Van eski İl Başkanı Zabit Demir, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın'a yaklaşık 10 kişilik bir liste verdiğini..
Yeni TCK’ya göre 3 bin yıl ceza istenecek Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın hakkında iddia edilen suçların işlendiği tarih, yargılama açısından büyük önem taşıyor. Su..
‘Oğlum, şehit olmasaydı damat olacaktı’ Van’ın Başkale ilçesinde terör örgütü PKK tarafından döşenen mayının patlaması sonucu şehit düşen erler Ferhat Ekici’nin cenazesi Elazığ’da, Ramazan Ku..
Bakan Çiçek: Olaylarda DEHAP göz ardı edilmesin Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Şemdinli, Yüksekova ve Hakkari’de yaşanan olaylarda DEHAP’ın rolünün göz ardı edilmemesi gerektiğini söyledi.
Terminal yandı, Ankaralılar hacıları evden uğurlayacak Esenboğa Hava Limanı’nda geçtiğimiz günlerde çıkan yangın sebebiyle uçuşlar tek terminalden yapılmaya başladı.
Meksikalı müdür, 102’sinde emekli oldu Meksika’da 85 yılını eğitime adayan ilkokul müdürü, 102 yaşında emekli oldu.
‘Yabancı ırk ve ulus adları soyadı yapılamaz’ Yargıtay, Budizm’i kabul ettiğini belirterek adını ve soyadını değiştiren bir kişinin, soyadı değişikliğini yasa ve tüzüğe aykırı buldu.
İsteyen, nüfus cüzdanına özür oranını yazdıracak İsteyen özürlü vatandaşlar özür oranlarını nüfus cüzdanlarına yazdırabilecek. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ceng..
17 bin YTL için iki güvenlikçiyi öldürdüler Amasya'nın Merzifon ilçesinde soyguncular, 2 güvenlik görevlisini 17 bin YTL için öldürdü.
Güvenlikçinin katilleri 4 yıldır bulunamadı Trabzon Sümerbank'ta güvenlik görevlisi olarak çalışırken bir soygun esnasında öldürülen Ali Köse’nin (26) katilleri 4 yıldır bulunamadı. Köse'nin ..
Otobüs otomobille çarpıştı, aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetti Afyonkarahisar, Konya ve Balıkesir’de meydana gelen trafik kazalarında 11 kişi öldü, 9 kişi yaralandı. Afyonkarahisar-Kütahya..
Oto hırsızına ehliyetsiz araç kullanma cezası Sivas'ta özel bir aracı çaldıktan sonra yakalanan oto hırsızına ehliyetsiz araç kullanmaktan ceza kesildi.
Yüksekova’da ölenler olaysız toprağa verildi Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde çıkan olaylarda ölen 3 kişinin cenazeleri toprağa verildi. Abdulhaluk Geylani, Engin Mengeç ile İslam Barçın’ın ce..
[Haber İzlenim] Cenaze töreninde sağduyu hakimdi Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde önceki gün yapılan protestoda çıkan çatışmalarda hayatını kaybeden 3 gösterici toprağa verildi. İki gündür ilç..
İnsan büyüdükçe hayalleri küçülür ‘Çemberimde Gül Oya’ gibi keyifli bir diziyi bile tadında bırakmayı bilen genç yönetmen Çağan Irmak, beyazperdedeki yürüyüşünü, üçüncü uzun metrajlı filmi ‘B..
[TÜREV] Gerçekleri germeye gelmez Haftanın ikinci Türk filmi, bu yılki Altın Portakal’ın galibi ‘Türev’. Ulaş İnaç, ilk yönetmenlik denemesinde, Don Kişot’taki ‘münasebetsiz meraklı’ bölümünd..
[HARRY POTTER VE ATEŞ KADEHİ] Harry’nin işi bu kez daha zor Bugün vizyona giren bir diğer film, Harry Potter serisinin dördüncüsü "Harry Potter ve Ateş Kadehi". Filmin konusu şöyle:
« » 1 2 3 4 5 6