18 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

18 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Baykal: Bu kış sıcak geçecek CHP'nin yarın başlayacak olağan kurultayında rakipsiz kalan Baykal, muhalefeti daha da sertleştireceklerini belirterek "Bu kış sıcak geçecek" d..
Aynı habere tekzipte iki farklı karar Basın Yasası'nda ağır yaptırımlar öngören 'tekzip' mekanizmasının 'basın özgürlüğünü zedeler' hale geldiği yönündeki eleştirilere dayanak olacak bir örne..
Sav: Silahla girmek yasak Son olağanüstü kurultayda Şanlıurfa Milletvekili Turan Tüysüz'ün Divan Başkanı'na silah çekmesi gibi kötü görüntüler yaşayan CHP, bu kez işi sıkı tutacak.
Yargıtay ulema takibinde Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) türban davasında aldığı kararla ilgili olarak...
Gül'den destek Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, 'ulema' konusundaki tartışmaya neden olan sözlerinin farklı mecralara çekilmek istendiğini savundu.
Şirin yanıt bekliyor Anavatan Partisi Milletvekili Emin Şirin, Yargıtay Başsavcılığı'na bir yazı göndererek, Başbakan Erdoğan'ın sözlerinin...
'Karar uygulanmalı' AİHM'nin üniversitelerde türban yasağını onaylayan kararı tartışılırken, bazı siyasiler çözüm için Anayasa'nın değiştirilmesini öneriyor.
AB: Son söz mahkemenin Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, AİHM'nin türban kararı için 'Son söz mahkemenin değil, ulemanın' açıklaması AB'de hoş karşılanmadı.
HRW: Ordu'da işkence yapıldı İnsan Hakları İzleme Komitesi (Human Rights Watch-HRW), Türkiye'de işkencenin devam ettiğini öne süren bir mektubu Türk yetkililere gönderdi.
Çelik'ten Aşkın'a: Düşmüş insan! Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, halen hastanede kontrol altında bulundurulan tutuklu Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın için...
Yüksekova, yüksek gerilim Yüksekova'da güvenlik güçlerinin ateşi sonucu ölen üç kişi için düzenlenen törene 50 bini aşkın kişi katıldı. DEHAP'lıların oluşturduğu 2 bin kişilik güvenlik zincir..
'Hiç kimse unutturamaz' KESK, Hak-İş, DİSK, Memur-Sen, TMMOB, TTB ve Türk Diş Hekimleri Birliği'nin yaptığı ortak açıklamada...
Komisyon rötarlı gidiyor TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu heyeti, 22 Kasım Salı günü Şemdinli'ye gidecek.
Azrailin gölgesinde Bu ova ölümü hiç bu denli kanıksamamıştı. Erkekleri bir cep saati gibi ölümü yeleğine asmış, kadınları allı yeşilli fistanlarını dolamış.
Çiçek: Rahat olun Eylemlerin amacı Hakkâri'de günlerdir süren gösterileri değerlendiren Adalet Bakanı Çiçek, "Eğer eylemler 'Bu işler kapatılıyor' kaygısı yüzünden yapılıyorsa bu dönem hiçbi..
'Kilis'te jandarma komutanı ve vali suçluları koruyor' Bir çete iddiası da Kilis'te gündeme geldi. İddiaya kaynaklık eden olay eski milletvekili ve...
Şehit erler toprağa verildi Van'ın Başkale ilçesinde üç gün önce PKK'nın mayınlı saldırısıyla şehit olan üç askerden uzman çavuş 29 yaşındaki Ramazan Kurumeydan
Tecrübeli savcı Güneydoğu'ya Hâkim ve savcı atamalarına 'Şemdinli kriteri' geliyor. AKP, Şemdinli'deki olayların ardından savcılara yönelik...
Başbakan Hakkâri yolcusu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bombalama eylemleriyle sarsılan Şemdinli ve ardından olayların patlak verdiği Yüksekova ve Hakkâri'ye gidecek.
Allianoi'da sessiz savaş Bir yanda sadece bu yıl 9 milyon YTL harcanan bir proje, diğer yanda dünyanın ayakta kalmış en eski kaplıcaları.
Kuşlar uçar TEDAŞ yanar! Enerji nakil hattına çarpan kuş, bir köylünün ekininin yanmasına yol açtı. Yargı köylüyü haklı buldu ve kusurlu gördüğü TEDAŞ'ı tazminata mahkûm etti.
Emeklilik için yeni takvim TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Yasa'da değişiklik öngören tasarı kabul edildi.
Aydın Doğan ödülleri verildi 22. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nda dereceye girenler ödüllerini dün Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi'nde düzenlenen törende aldı.
Ameliyat bitti derken... Sulakyurt ilçesinde felsefe öğretmeni olarak görev yapan Murat Yılmaz önceki gün Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Süleyman Demirel Araştırma Hastanesi...
Bu da bir nevi korsan yayın CHP'li İnce: Liseler için müfredat hazırlayan üç akademisyen, kendi hazırladıkları müfredata uygun olarak bir de yardımcı ders kitabı yazdı. Rakip yayınevleri, yen..
Erbillileri coşturdu Kuzey Irak'taki ilk konserini dün akşam Erbil'de veren türkücü İbrahim Tatlıses, yaklaşık 1500 kişiye müzik ziyafeti çekti. Erbil Büyük Parkı'ndaki konser öncesi, 'bayrak..
TRT hakkında suç duyurusu CHP İzmir Milletvekili Enver Öktem, TRT-2'de yayımlanan 'Düşünce İklimi' adlı program hakkında, İslami propaganda yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
Meclis heyeti Çakıcı'ya gitti Eski milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün Meclis lojmanlarında öldürülmesi olayını araştıran TBMM Komisyonu'nun altı üyesi, dün Tekirdağ F Tipi cez..
Bilgi edinmede itiraz hakkı Bilgi Edinme Hakkı kapsamında yapılan, ancak reddedilen tüm başvurular için Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu'nda itiraz yolu açıldı.
Oğula sinir nakli ABD'de, geçirdiği trafik kazasının ardından bir kolu tutmayan gence, çok nadir yapılan bir ameliyatla annesinden alınan sinirler nakledildi.
ABD'de yılda 127 bin çocuk evlat ediniliyor Amerikalı kadınlar daha çok evlat ediniyor. Ülkede yılda 127 bin çocuğun evlat edinildiği açıklandı.
Ortadoğu bisiklet günlüğü Ortadoğu bölgesindeki duruma ve bunun kadınlarla çocuklar üzerindeki olumsuz etkilerine karşı farkındalığı artırma amacıyla...
TRT, artık DVD satacak TRT, film arşivinde bulunan ve telif yasalarından muaf hale gelen unutulmaz filmlerden 443'ünü, VHS, VCD ve DVD formatında satışa sundu.
Çubukçu: Söz hakkı çocukta Kadından Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, "Bundan sonra çocuklar adına, çocuklara rağmen karar vermek yok. Tüm kararları çocuklarla alacağız" ..
Akıllı evde üç Türk ABD'nin başkenti Washington'da, dünyanın en gelişmiş teknolojileriyle inşa edilecek Turnberry Tower binasındaki dairelerden üçünü Türkler aldı.
Pirelli'den sıcak sayfalar Güzellerin Fransa sahilinde birbirinden seksi pozlar verdiği Pirelli 2006 takvimi...
700 oyun tutkunu bilgisayar başında Türkiye dahil 67 ülkeden 700'ü aşkın bilgisayar oyunu müptelası, Singapur'da dünyanın en büyük bilgisayar ve video oyunları yarışmasına katılıyor.
'Yaşayan en seksi erkek' seçildi People dergisi ABD'li aktör Matthew McConaughey'yi 'yaşayan en seksi erkek' seçti.
Genler yemek seçiyormuş Beslenme şekli DNA değişikliklerine neden oluyormuş. Kanser dahil hastalıkların birçoğu, DNA'daki mutasyonlar nedeniyle meydana geliyor.
'Katerina'nın gerdanlığıydı Tarihi açıdan en önemli mücevher, gelecek hafta açık artırmayla satılacak.
'Kafeinsizi daha zararlı' Kafeinsiz kahvenin sağlık için kafeinlilerden daha zararlı olabileceği ileri sürüldü.
Prens Charles artık polo için yaşlı İngiltere Veliaht Prensi Charles 40 yıldır oynadığı poloyu bırakıyor.
Bilecik’teki sanayiciler, valiye işçi bulamamaktan yakındı Bilecik 1. ve 2. Organize Sanayi bölgelerinde bulunan sanayiciler, fabrikalarını gezen Bilecik Valisi Musa Çolak’tan sadece işçi ist..
Sakarya ve Kocaeli itfaiyeleri yeni araçlarla güçlendi Depremde binası çöken ve tüm itfaiye araçları enkaz altında kalan Adapazarı Büyükşehir Belediyesi, 5 milyon 173 bin Euro’luk yeni itfaiy..
Bursa Surları aslına dönüyor Bursa’nın Osmangazi Belediyesi, yapım tarihi bilinmeyen Bursa Surları’nın gün yüzüne çıkarılması için başlattığı çalışmanın ilk ayağı olarak, Osmanlı ordusunun Bu..
Nilüfer Belediye Meclisi’nde başkan vekilliği krize yol açtı Nilüfer Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz hafta yaşanan başkan vekilliği krizi üç gün önce yapılan oturumda iyice alevlendi.
Dilovası’ndaki hava kirliliği 15 dakikada bir ölçülüyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sanayi kuruluşlarının çevreye bıraktığı zararlı atıklar nedeniyle hava kirliliğinin en üst düzeyde yaşan..
İşadamlarına şirket evlilikleri anlatıldı Bursa Genç Sanayici ve İşadamları ve Yöneticileri Derneği (GESİAD) ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'na (BTSO) üye işadamları, dünyada sıkça görülen ..
380 adet bayat balık imha edildi Edirne'de toplanan 380 adet bayat balık, veteriner hekim raporuna istinaden sağlığa zararlı olduğu gerekçesiyle belediye çöplüğünde imha edildi.
Validen düğün salonu istediler Keles'in Kıranışıklar köyündeki ilköğretim okulunda okuyan öğrenciler, Bursa Valisi Nihat Canpolat'tan bilgisayar, tepegöz ve fotokopi makinesi isterken, köy ka..
« » 1 2 3 4 5 6