17 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

17 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakü-Tiflis-Ceyhan petrolünde final yakın Enerji Bakanı Hilmi Güler, Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) petrolünün en geç pazartesi gününe kadar Gürcistan'dan Türkiye gireceğini...
Ali Balkaner'in 103 dairesi satışta Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Balkaner Grubu'ndan borçlarına karşılık haczettiği Çamlıca Konakları'nda bulunan 103 daireyi satışa çıkaracak.
'Güveni kredi kartı sağlıyor' Time dergisi tarafından en önemli 20 düşünür ve bilim adamı arasında gösterilen ve yaşayan en büyük ekonomistlerden biri olarak kabul edilen Hernando de Soto...
Kaya: Yapı Kredi Bankası'nı aldık, sektörün önü acıldı Koç Finansal Hizmetler İcra Kurulu Başkanı ve Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü Kemal Kaya...
'Yanıltıcı reklama tedbir gerekli' Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, küreselleşen ve sınırların kalktığı bir dünyada 'Çılgın bir rekabet' yaşandığını belirterek, "Eğer tedbirleri ..
'Kaçak akaryakıt PKK'ya yaradı' AKP Bitlis Miletvekili Vahit Kiler, özellikle sınır illerinde hem KDP lideri Barzani ve kardeşine hem de PKK'ya akaryakıt kaçakçılığı yoluyla büyük paralar akt..
Bredenkamp uyardı: Cari açık risk kaynağı IMF Temsilcisi Bredenkamp, Türkiye'nin cari açığı iyi izlemesi ve kötüleşmesi halinde önlem alması gerektiğini söyledi. Bredenkamp, "Bu, ülk..
Moody's: Henüz not artırımı yok, bakıyoruz Uluslararası derecelendirme kuruluşu Moody's'in başkan yardımcısı ve Türkiye analisti Kristin Lindow...
Hazine açıktan rahatsız değil Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakcı, cari işlemler açığının ekonomik dengeler açısından temel bir risk oluşturmadığını söyledi.
'Hedef pazar Türkiye' Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, Türkiye'yi 'hedef pazar' olarak seçti.
Adaletin bittiği yer Kutsal topraklarda yaşayan Filistinlilerin işgalci İsraillilerden adalet beklemeyen görüşlerini pekiştiren bir olay gerçekleşti.
Dışişleri: Roj TV muhabiri salona sızmış Başbakan Tayyip Erdoğan'ın önceki gün Danimarka ziyaretini kısa kesmesine neden olan Roj TV muhabirinin, başbakanlıktaki basın toplantısına 'sızmış ol..
Rumların savunma atağı Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan'ın çabaları ile ilk kez AB muharebe gücünde yer alırken Dışişleri Bakanı
Şam'a acil mesaj var Geçen hafta Bayreyn'deki 'Gelecek İçin Forum' toplantısında ABD'li meslektaşı Condoleezza Rice'la görüşen Dışişleri Bakanı Abdullah Gül...
Pekin'le demokrasi dalaşı İşkence skandallarının gölge gibi takip ettiği ABD Başkanı George W. Bush, Asya turunda 21. yüzyılın en büyük gücü olması beklenen Çin'e demokrasi dersi vermeye kalk..
'Yoksa çorabım delik mi?' Japonya Başbakanı Juniçiro Koizumi'nin tarihi başkent Kyoto'daki 'Altın Kelebek' adlı Zen Tapınağı'nda ağırladığı...
Pentagon'dan itiraf: Beyaz fosfor kullandık Irak'ı olmayan kitle imha silahlarını bahane ederek işgal eden ABD'nin, asıl kimyasal silah kullanan taraf olduğu Pentagon tarafından doğrulandı.
Bu kez Sünniler işkencehanelerde Irak'ta ABD güçlerinin ardı arkası kesilmeyen işkence skandallarının üzerine...
Bush'a Cumhuriyetçi darbe Irak'taki durumdan rahatsız olan ABD Senatosu, iktidardaki Cumhuriyetçilerin katılımıyla güvenliğin Iraklılara devrinin hızlandırılmasını öngören bir karar aldı.
'Talat'la görüşürüm' KKTC'deki Birleşik Kıbrıs Partisi'nin (BKP) lideri İzzet İzcan, Rum lideri Tasos Papadopulos ile görüştü.
Sanal âlemin dümeni ABD'de BM'nin Tunus'ta dün başlayan ve 'küresel dijital uçurumu' azaltmayı amaçlayan üç günlük bilgi toplumu zirvesinde ABD'nin sanal âlemin dümenini elinde...
Sınırdışı etme başladı Fransa meclisi, göçmen isyanına karşı olağanüstü hal ilan etme süresinin üç aya çıkaran yasayı onaylarken...
Mısırlı İslamcı seçimin galibi Mısır'da geçen hafta düzenlenen genel seçimlerin ilk aşamasından, Hüsnü Mübarek yönetimininin seçim yasağı koyduğu muhalif Müslüman Kardeşler örgütünce destekle..
Rasmussen'den 'Big Brother' taktikleri Danimarka, terörden korunmak için olağanüstü önlemleri tartışıyor.
Van'da ağır ithamlar Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Tıp Fakültesi'ne 25 milyon dolarlık cihaz alımı ihalesinde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle başlatılan sor..
Dışişleri: Ayinin sakıncası yok Dışişleri Bakanlığı, Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos'un İstanbul dışındaki yerlerde de ayin düzenlemesinin 'siyasi açıdan sakıncalı olmadığını, Lozan A..
'AİHM kararı ümitleri kırdı' İnsan Hakları İzleme Örgütü, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) türban kararını eleştirdi. Merkezi New York'ta bulunan örgütün açıklamasında, davacı Leyla..
Düşünceye yine ceza Gazeteci Burak Bekdil'in 'adli makamların manevi şahsiyetine hakaret ettiği' gerekçesiyle aldığı 20 ay hapis cezasını Yargıtay onayladı.
ABD: Türban hak ama... ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Deborah K. Jones, politik amaç olarak kullanılmadığı sürece dini sembol kullanmanın insanların hakları olduğunu söyledi.
Başbakan'ın kastettiği fetva makamı mı? Başbakan Erdoğan'ın, 'ulema'dan Diyanet'in fetva makamı Din İşleri Yüksek Kurulu'nu kastettiği belirtildi. "Türban, İslami tesettürdür&quo..
'Ulema' sözü muhalefeti ayağa kaldırdı CHP lideri Baykal: "Erdoğan, asıl yüzünü gösterdi. Böyle düşünen, başbakan olamaz. Şeyhülislamlığı mı kuracağız?" Anavatanlı Şirin: &a..
'Kast aşıldı' Başbakanlık sözcüsü Beki: "Başbakan, AİHM'nin söz hakkı yok demek istemedi, bilirkişiye başvurmadan karar vermesini eleştirdi. Haber ve yorumlar maksadını aşıyor."
'Şemdinli planlıydı' AKP'li Yarbay, Şemdinli olaylarının 'planlı' olduğunu söyledi. Yarbay, "Vali ve kaymakam dahil görevliler açığa alınmalı. Gizli güçler açıklanırsa, yenisi yaşanm..
Gerginlik Hakkâri'ye taştı Yüksekova'da önceki gün meydana gelen ve 3 kişinin yaşamına mal olan olayların ardından bu kez Hakkâri karıştı. Hakkâri'de dün gösteri yapmak isteyen yaklaşık 500 k..
Yüksekova diken üstünde Yüksekova, üç kişinin öldüğü ve 16 kişinin yaralandığı çatışma sonrası, gergin ve diken üstünde bir gün yaşadı. Olayların meydana geldiği Cengiz Topel Caddesi'nde önce..
Devlet zirvesi Başbakan Erdoğan Şemdinli zirvesi topladı. İlgili bakanlar ve askerlerin de katıldığı toplantıdan sonra AKP'nin MYK'sı bir araya geldi. Erdoğan, "Devlet görevlilerinin hukukun ..
Esat Canan: Listeler ortada Şemdinli'de gerçeğe ulaşılması için çabalayan CHP Hakkâri Milletvekili Esat Canan, olayda ismi geçen astsubayların aracında ele geçen 105 kişilik listenin 'ölüm li..
Şehitlere Kürtçe ağıt Başkale ilçesinin Koçdağı Köyü Ottepe Mevkii'nde PKK'lıların yola döşediği mayının uzaktan kumandayla patlaması sonucu şehit olan üç asker dün kışladan uğurlanırken, acı..
Aydınlar: Kuşku derin Aydınlar Girişimi, Barış Girişimi ve Yurttaş Girişimi tarafından Şemdinli'de meydana gelen olaylara ilişkin yayımladığı ortak bildiride, "Ne yazık ki şu ana kad..
SHCEK Genel Müdürü: Kurumum kokuşmuş SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış, muhalefet lideri gibi: Kurumda partizanlık at koşturuyor. Çocuklar altlarını ıslatmamaları için aç ve susuz bırakılmış. T..
Sezer: Yapılacak çok iş var Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in eşi Semra Sezer, Türkiye'nin eğitim konusunda istenilen düzeye ulaşamadığını belirterek, eğitim politikalarının siyaset üstü ya..
Yakın geleceğin reyting canavarları Yıldırım Belediyesi İlköğretim Okulu'ndaki öğrencilerin kurduğu 'Yayın Kulübü' reyting rekorları kırıyor! Bir hayırseverin desteğiyle okula kurulan kapalı ..
SSK'lıya 'özel' haber SSK Sağlık İşleri Genel Müdürü Sami Türkoğlu, SSK'lıların tüp bebek uygulaması ve tedavi giderlerinin kurum tarafından karşılanmasıyla ilgili olarak bir genelge yayımlan..
İplik değil uyuşturucu Avcılar'da tek katlı iplik atölyesi görüntüsündeki bir binada meydana gelen patlamanın uyuşturucu imalatı esnasında gerçekleştiği belirlendi.
Para sayarken zabıtaya dikkat! ATM'den çektiği parayı sayan 62 yaşındaki Ali Yurttutan, zabıtalar tarafından dilenci sanılarak belediyeye götürüldü.
Siyasi tabak kavgası Meclis lokantalarında kullanılan servis tabakları ve bardaklar yenilenince eskilerin nereye hibe edildiği tartışması çıktı. CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin eski tabak ..
Kar yine sınırları sildi Borçka ilçesine bağlı Camili yöresindeki altı köyde yaşayanların, ağır kış şartlarında Gürcistan sınırlarındaki yolu kullanabilmeleri için geçen yıl yapılan protokol,..
'Müfredattaki yöntem benim' Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Süleyman Çelenk, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni müfredatla ilköğretimde uygulamaya koyduğu...
Sahte darphane İhbar üzerine bir triko atölyesine yapılan baskında sahte metal para basma makinesi ile kalpazanlıkta kullanılan çok sayıda alet, piyasaya sürülmeye hazır 720 adet 1 YTL...
« » 1 2 3 4 5 6