17 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

17 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
BJK Futbol Okulu! Beşiktaş'ın kondisyonunun eksikliğinden şikayetçi olan Teknik Direktör Tigana, şimdi de teknik anlamda futbolcuları eğitime başladı. İşe sıfırdan başlayan Fransız teknik ada..
WAN'dan, hapisteki İranlı gazeteciye ödül Dünya Gazeteler Birliği, hapse mahkûm edilen İranlı muhalif gazeteci Ekber Genci'ye özgürlük ödülü verdiBob Woodward'dan CIA özürü
Önümüze bakacağız Bıçakcı: "Çok üzgünüm. Başka bir şey söyleyemeyeceğim. Terim ile oturup konuşacağız ve Milli Takım'da yeni bir sayfa açacağız". Federasyon Başkanı Levent Bıçakcı, İsviçre ka..
Huggel'in tekmesi kavgayı başlattı Hakem Frank De Bleeckere'nin bitiş düdüğünü çalmasıyla birlikte bir anda tünele yönelen İsviçreli futbolculardan Benjamin Huggel'in, antrenör Mehmet Özdilek..
Saracoğlu'nda kuş uçmadı İsviçre'de yaşanan olaylar nedeniyle hayli yüksek tansiyonun yaşandığı Türkiye-İsviçre maçı nedeniyle, İstanbul emniyeti de dün gece alarmdaydı. İstanbul Valiliği'nin..
İsviçre'ye pankartlı protesto İsviçre Milli Takımı, geniş güvenlik önlemleri altında Şükrü Saracoğlu Stadı'na getirildi. İsviçreli futbolcuları taşıyan otobüs, ok sayıda eskort ile birlikte Ç..
Hat-trick boşa gitti Tuncay, hat-trick yaparak karşılaşmaya imzasını koydu. Ama 90 dakikanın sonunda gözyaşlarını tutamadı. Milli Takım'da gecenin en başarılı isimlerinden biri Tuncay'dı. Üst..
Türkiye'nin dramı Dünya medyası dünkü tarihi maçı Dünya medyası dünkü tarihi maçı 'tam bir heyecan fırtınası' olarak niteledi. Gazeteler, "Türkiye'ye çok yazık oldu" görüşünde birleşti. . 200..
Yer kırmızı gök beyaz Dünya Kupası play-off baraj maçı rövanşında tribünler Milli Takım'a muhteşem destek verdiler. Saracoğlu'nda 42 bin bayrakla şov vardı İsviçreliler sahaya çıktıklarında s..
Ahlaksızlar Terim, "İki maçımızın hakemi de ahlaksızdı. Güzel bir şekilde organize olarak Türkiye'nin Dünya Kupası'na gitmesine izin vermediler"dedi . Bir orkestra şefi gibi takımını 90 dakik..
Gözlerimde yaş kalbimde sızı Bize 3 gol yetiyordu 4 tane attık. Ama daha 25. saniyede Alpay'ın gereksiz penaltısı, 84'te Tolga'nın hatası İsviçre'yi güldürdü. Tuncay'ın hat-trick'i, Necati'ni..
Kök hücre tedavisiyle MS'li hastayı yürüttüler 'Çaresi yok' denilen MS hastalığına yakalanan İngiliz Bryson Hollanda'daki kök hücre tedavisinin ardından ayağa kalktı. Tedavisi olmayan ve ağın..
Garson yerine bilgisayar Rusya'nın başkenti Moskova'da siparişin masadaki bilgisayardan verildiği restoran büyük ilgi çekiyor. Moskova'nın merkezindeki Pakrovka Caddesi'nde bulunan "Pasta Pro..
Erkek dergisi GQ'dan Jennifer Aniston'a jest Ünlü erkek magazin dergisi GQ her yıl hazırladığı 'Yılın erkeği' özel sayısında okuyucularına ve ünlü sinema oyuncusu Jennifer Aniston'a bir sürpr..
Kısa... Kısa... Kısa... Bush, Uzak Doğu seyahatinde Japon Başbakan Koizumi'ye scooter hediye etti. Filistin lideri Arafat'la ilgili şok iddia: Kulağına zehir dökülerek öldürüldü. CIA'nın terö..
Mezarı açılıp Peron'a babalık testi yapılacak Arjantin'in efsanevi lideri Juan Domingo Peron'un ölümünden 31 yıl sonra babalık testi için mezarı açılıyor... 71 yaşındaki Marta Susana Holgado ..
Muhabirin etik kavgası Fransa medyası, ülkenin güneyindeki Korsika adasında bir gösteriyi fotoğraflayan gazetecinin, çektiği bazı fotoğrafların delil olarak polise verilmesiyle içine düştüğü ..
Dünyanın en etkili erkeği o seçildi Eski ABD Başkanı Bill Clinton, bu kez çapkınlıkları ya da siyasi söylemleriyle değil gücüyle gündemde... Dünyaca ünlü magazin ve haber dergisi Esquire, pop..
Senato, Irak'tan hızla çekilme istiyor Irak'ta arka arkaya yaşanan skandallar, çoğunluğu Amerika Başkanı George W. Bush'un partisi Cumhuriyetçiler'den oluşan Senato'yu bile isyan ettirdi! Önc..
Sarkozy oylarını katladı Fransa'da 'göçmen isyanı', yirminci gününü doldururken; protestocu gençlerin kendilerine hedef olarak seçtiği Fransa İçişleri Bakanı Nicholas Sarkozy'nin halk arasınd..
İşkence dehlizleri Irak İçişleri Bakanlığı binasının sığınaklarında işkence yapılmış, aç bırakılmış 173 tutuklu bulundu. ABD ve İngiltere sert tepki gösterip soruşturma istedi. Irak'ta bir iş..
Tartışması bitmeyen doğalgaz boru hattı Mavi Akım Projesi, Türkiye'nin en tartışmalı projelerinden biri. 1997'de, Mesut Yılmaz hükümeti döneminde Rusya ile imzalanan anlaşma ile başladı. Yıld..
Örtülü reklamlar 'davetsiz misafir' Sanayi Bakanı Ali Coşkun, örtülü reklamlarla birlikte idari yaptırımların da arttığını ve Reklam Kurulu'nun son bir yılda bu konuda 68 ceza uyguladığını be..
Başbakan açılışını yapıyor, Enerji Bakanı dizini dövüyor Başbakan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı ve İtalya Başbakanı ile birlikte bugün Samsun'da Mavi Akım Doğalgaz Hattı'nın 'resmi' açılışını..
Eğitim ve kültürde ayrıntılı tarama başladı AVRUPA BİRLİĞİ'yle Türkiye arasındaki üyelik müzakereleri bağlamında "eğitim ve kültür" başlığında ayrıntılı tarama Brüksel'de dün gerçekleştirildi..
'Sonunuz Irak gibi olmasın' Suriye'nin Hariri suikastı konusunda BM ile işbirliği yapması için dün Şam'a jet bir ziyaret gerçekleştiren Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Devlet Başkanı Esad'a "S..
Muhalefetten tepki yağdı Erdoğan'ın sözlerine CHP ve ANAP'tan sert tepki geldi. CHP'li Haluk Koç, "Türkiye Ayetullahlar devleti olmayacaktır. Yolcudur Tayyip, bağlasan durmaz" dediGülen topla..
Telekom ve Tüpraş geliriyle 2006 FDF hedefi % 6.8 olacak Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakcı, IMF'nin desteği ile yürütülen ekonomik programın en önemli unsurlarından olan ve toplam kamuda 2006 ..
'Kamu ihalelerinde % 10 tasarruf etsek IMF kapısında çabalamayız' Koç Holding Bilgi Grubu Başkanı Ali Koç, 40 milyar dolarlık kamu ihalelerinde yüzde 10 tasarrufun 4 milyar dolarlık kaynak sa..
Çamlıca Konakları'nda ipotek tartışması TMSF'nin Çamlıca Konakları'nın satışıyla ilgili toplantısında, bir dinleyici arsa sahibi olarak mağdur olduğunu ve satışların yeni mağdurlar yaratacağı..
'Bizi Sabancı of Turkey olarak tanıyacaklar' Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, bundan sonra yurt dışı basında Sabancı of Turkey (Türkiye'nin Sabancı'sı) söylemini kullanac..
'Güleryüzlü gazete istedik Bugün ile medyaya girdik' Bugün gazetesini satın alarak medya sektörüne giren Koza-İpek Holding'in Başkanı İpek, "Amacımız güleryüzlü ve beğenilerek okunan bir gaze..
'İtalyanlar ilk defa yatırım için gelecek' İtalyan Cumhurbaşkanı Ciampi 25'i VIP 425 işadamıyla Türkiye'ye gelecek. Türk-İtalyan İş Konseyi Başkanı Zeynep Bodur Okyay, 'İlk defa yatırım için ..
Enerjide 3'üncü koridor elektrik Petrol ve doğalgaz boru hatlarıyla enerji koridoru haline gelen Türkiye şimdi de Rusya'nın Irak'a satmak istediği elektrik için topraklarını açacak. Doğalgaz ..
'Bu satın alma bizi çok yordu' Koç Finansal Hizmetler'in Yönetim Kurulu Üyesi Federico Ghizzoni, UniCredito'nun HVB ile birleşme çalışmalarının dahi Yapı Kredi satın alması kadar zor olmadığı..
Telekom'da gözden kaçan 5 ayrıntı Kamuda kalmak isteyen Telekom çalışanları geçiş için yılbaşını bekliyor. Altyapı sorunu ise 18 yıl sonra, Turkcell ve Telsim'in lisans bitişinde netleşiyor O..
Pirinden müzecilik öğütleri Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi'ndeyiz; gözlerimiz kapıda, konuğumuzu bekliyoruz.
Gönüllerin Che'si Steven Soderbergh'in çekeceği 'Che'de ünlü devrimciyi canlandıracak olan Oscar'lı oyuncu Benicio Del Toro, bir Meksika filminde de Che olacak.
Türkiye'den iki film Uğur Yücel'in yönettiği 'Yazı Tura' ile Kutluğ Ataman'ın '2 Genç Kız'ı 54. Mannheim-Heidelberg Film Festivali'nde.
Kemanı konuşacak Almanya'daki ünlü Saar Müzik Akademisi'nde ders veren ve günümüzün önemli keman virtüözlerinden Maxim Vengerov'un asistanlığını yapan Özcan Ulucan, Akbank Sanat'ta.
Babalar ve oğullar Önceki gün düzenlenen galada herkesi ağlatan 'Babam ve Oğlum' ekibi bugün Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Kulübü'nün konuğu.
Oyun oynamak gayet ciddi bir iştir Borusan Sanat Galerisi, oyun ve mutluluk temaları üzerine kurulu 'Eğlenceyle Uğraşmak' sergisine ev sahipliği yapıyor.
Opera ve bale 45 yaşında İstanbul Devlet Opera ve Balesi bugün 45 yaşında. Aydın Gün tarafından İstanbul Şehir Operası adıyla kurulan ve...
Hilal'e o gözle bakmayın! Kenan Yarar'la röportaj yapmak için Bağcılar'dan Göztepe'ye kadar uzun ve zahmetli bir yolculuk yapmak gerekiyor.
Swank ve Staunton lisede Bu yıl 'Milyonluk Bebek' ile en iyi kadın oyuncu dalında Oscar kazanan Hilary Swank ile 'Vera Drake'le aynı ödülün adayı...
Ya Rüşdi ya Hornby Britanya'nın prestijli edebiyat ödülü Whitbread'de en iyi roman ödülünün bu yılki en güçlü adayları Nick Hornby ile Salman Rüşdi.
Bizimkilerden ses seda yok Orlanda Magic, Charlotte Bobcats'i 85-77 yenerek yedinci maçında dördüncü galibiyetini alırken sahada 30 dakika kalan Hidayet Türkoğlu vasatın altında bir oyun serg..
Avustralya 32 yılın ardından Avustralya 1-0'ın rövanşında Uruguay'ı penaltılarla eleyerek 32 yıllık rüyayı sona erdirdi ve 2006 Almanya vizesini aldı.
Bu yaz televizyon karşısındayız İlk sözüm şudur, belki son sözüm de... Bu maçın yazısı yazılmaz, bu maçın yası tutulur.
Bütün yollar Ceyhan'a... Mavi Akım'ı gerçekleştiren Türkiye, Rusya ve İtalya liderleri, Karadeniz'den Akdeniz'e, oradan da dünyaya açılacak yeni projeler için bugün bir araya gelecek.
« » 1 2 3 4 5 6