17 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

17 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dünyanın gözü bizdeydi Dünya Kupası Finalleri'ne gidecek takımı belirleyecek dünkü tarihi karşılaşmaya, basın mensupları büyük ilgi gösterdi.
İsviçre’ye nazire yaptık! İlk maçta İstiklal Marşı'nın ıslıklanmasına tepki gösteren taraftarlarımız, İsviçre marşı çalınırken, hep birlikte ıslıklayarak statta büyük bir uğultu yarattı.
Böylesine elenmek Türkiye'yi kahretti Tarihi maçta İsviçre'ye futbol dersi verdik. 2. dakikada penaltıdan golü yedik. Ama 3-1 öne geçmeyi başardık. Ancak 2. gole engel olamadık. 4-2 yaptık a..
Geniş yetkili araştırma komisyonu kurulsun Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Dairesi Başkanı Bülent Orakoğlu, TBMM’de Şemdinli olayları ile ilgili kurulacak araştırma komisyonunun geçm..
‘Komutanların açıklaması kuşku uyandırıyor’ Aydınlar Girişimi, Barış Girişimi ve Yurttaş Girişimi’nce Şemdinli olayları hakkında yayınlanan ortak bildiride, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral..
JİTEM, ‘telekulak yasası’yla resmîleşti Jandarma eski Genel Komutanı Org. Teoman Koman’ın "Devlette böyle bir kadro ve kuruluş yok." dediği Jandarma İstihbarat Teşkilatı’na (JİTEM), kısa bir ..
Cinmen: TSK, Susurluk’ta kendi temizliğini yapamadı Susurluk olayının ardından ‘Sürekli Aydınlık İçin Bir Dakika Karanlık’ eyleminin sözcüsü avukat Ergin Cinmen, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (..
Susurluk hakimi: Devlet savcıya destek olmazsa Şemdinli de kapanır Susurluk davasına bakan DGM eski hakimi Sedat Karagül, Şemdinli’deki olayların Susurluk gibi sonuçlanmaması için hazırlık so..
Bürokrat da ‘bürokrasi’den dertli Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yatırımlara engel olmakla itham ettiği ‘oligarşik bürokrasi’den, kendisi de bir bürokrat olan Tarım İşletmeleri Genel Müdürü (Tige..
THY küçük uçakları iade ediyor THY, metal aşınması yüzünden büyük sıkıntı yaşadığı küçük tip (RJ 70 ve RJ 100) uçaklardan birisini daha ay sonunda İngiltere’ye iade ediyor.
Tekel’e yeni genel müdür Eylül ayı sonunda Sezai Ensari’den boşalan Tekel Genel Müdürlüğe, yardımcısı Fahri Arıkan atandı.
Morgan Stanley Türkiye’de büyüyecek Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, Türkiye'yi ‘hedef pazar' olarak seçti.
‘AB'nin tanıdığı statü, kredi notunu yükseltir' Japon kredi derecelendirme kuruluşu JCR Türkiye analisti Yoshihiko Tamura, Avrupa Birliği'nin (AB) son yayınladığı ilerleme raporunda Türkiye'..
Lira aşırı değerli değil Dünyanın önde gelen yatırım bankası Merrill Lynch'in Gelişmekte Olan Ülkeler Strateji ve Ekonomi bölümünün başkanı Mehmet Şimşek, Türk Lirası'nın 'aşırı değerli' oldu..
Cari açık, yatırımların arttığını da gösteriyor Uluslararası Para Fonu'ndan, dokuz ayda 16,4 milyar doları bulan cari işlemler açığına farklı bir değerlendirme geldi.
Yatırımcının yeni tercihi YTL İhracatçılar ‘Türk Lirası’nın aşırı değerli olduğunu öne sürerken, Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakçı, dövizde yükselmesi beklentisine girenlere umut vermedi.
Takiyuddin Efendi 420. ölüm yılında anılıyor İstanbul Rasathanesi’nin kurucusu Takiyuddin Rasıd, ölümün 420. yılında düzenlenen panelle anılıyor.
Yeşilçam’ın sırları tiyatro sahnesinde Yeşilçam’ın ünlü yönetmeni Ülkü Erakalın, 60 yıllık sanat hayatını anlatacağı ‘Yıldızlar Gökte Yaşar’ adlı gösteride, Türk sinemasının sırlarını ortaya..
Türk Edebiyatı dergisi ‘değişerek devam edecek’ Türk Edebiyatı dergisi, iki aydır, 33 yıldan bu yana süren koşusunu yeni bir yüz ve muhteva ile devam ettiriyor.
Kültür dünyamızın kaynaklarına bakış Aylık ilim ve kültür dergisi Sızıntı’nın yeni sayısında, kültür dünyamızın kaynakları ele alınıyor.
"Babam ve Oğlum" galada herkesi ağlattı Televizyon seyircisinin kalbini "Asmalı Konak"la fethettikten sonra sinemaseverlere "Mustafa Hakkında Her Şey"i armağan eden Çağan Irmak, "Çemberimde G..
Koç, Cengiz Dağcı’yı Türkiye’ye davet etti Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Dünya Turizm Fuarı için geldiği Londra’da, Kırımlı Tatar yazar Cengiz Dağcı’yı gece yarısı evinde ziyaret etti.
Yeşilköy’deki kazada ölen üniversiteliler toprağa verildi Bakırköy Sahil Kennedy Caddesi’nde önceki gece köprüden düşen araçta ölen üniversite öğrencileri Emre Güven (21) ve Ali Fırat Aksu’n..
Görme özürlüler, ilk defa noterde tanıksız işlem yaptırdı Görme özürlüler, yanlarında tanık bulundurmadan noterde ilk işlemlerini yaptırdı. Görme özürlülerin resmi işlemlerini tanıksız yapabi..
Patlayan iplik deposundan uyuşturucu imalathanesi çıktı Avcılar’da 11 Kasım tarihinde iplik deposunda meydana gelen patlamanın ardından inceleme yapan polis depoda 2 milyon 131 bin "captagon"..
Yuva çocuklarına basketbol dersi Dr. Rüştü Burlu Çocuk Yuvası’na ziyarette bulunan Turuncu Yeşimspor Kulübü "Basketbolun Çocukları" projesini başlattı.
Kocaeli, üçüncü galibiyet peşinde İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi’nde mücadele eden Kocaelispor’da, basın sözcüsü Cengiz Kavan, üst üste alınan iki galibiyetle moral bulduklarını belirterek..
Bursaspor günde çift idman yapıyor Türkiye 2. Lig A Kategorisi’nde liderliğin tadını çıkaran Bursaspor, Karşıyaka maçının hazırlıklarını günde çift idmanla sürdürüyor.
‘Bu otobüse lider binenler sezon sonunda şampiyon olarak inmeli’ Bursa Valisi Nihat Canpolat, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Bursaspor’a tahsis edilen 2005 model otobüsün teslim tö..
Diyabetik çocukların ilk etkinlik merkezi açıldı Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği’nin diyabetik çocuk ve ailelerini bir araya getirmeyi amaçlayan ilk merkez ofisi İstanbul’da açıldı.
Logitech, Türk kullanıcıya yakın olmak için Türkiye'ye ofis açtı Bilgisayar çevrebirimleri üreticisi Logitech, Türk kullanıcısına daha yakın olmak için Türkiye'ye ofis açtı.
TMSF, Balkaner Grubu’nun Çamlıca Konakları’nı satıyor Balkaner Grubu’ndan devlete olan borçlarına karşılık haczedilen ve Çamlıca Konakları içerisinde yer alan 103 daire, Tasarruf Mevduatı Sig..
Halkın yüzde 70’i depreme karşı, oturduğu eve güvenmiyor Risk altındaki büyük şehirlerde yapılan araştırmada, halkın büyük çoğunluğunun ferdi ve sosyal deprem hazırlıklarının yetersiz olduğun..
Kütahya’da ‘bazı sokak çeşmelerinden su içmeyin’ uyarısı Kütahya Valiliği, bazı sokak çeşmelerinden akan suların içmeye elverişli olmadığını belirterek, halkın uyarı yazısı bulu..
Adapazarı’nda yeni bir gazeteciler derneği kuruldu Adapazarı Gazeteciler Derneği, kuruluş dilekçesini Sakarya Valiliği Dernekler Masası’na teslim ederek resmen faaliyetine başlad..
Yenipazar’dan göçün önlenmesi için çare aranıyor Bilecik’in Yenipazar ilçesinde yaşanan göçün önlenmesi ve yörenin kalkınması için Bilecik Valisi Musa Çolak başkanlığında gerçe..
Her an yıkılması muhtemel tarihî köprünün kurtarılması gecikiyor Edirne’nin sembollerinden olan ve Türkiye’yi Balkanlar’a bağlayan Ergene Nehri üzerindeki 1,392 metrelik Uzunköprü’nün yanına ..
Bursa’da gazete bayileri de elektronik bilet satabilecek Bursa'da, toplu ulaşımda bütünleşik bilet sistemine geçilmesiyle yaşanan sorun çözüldü.
Karaosmanoğlu: Yuvacık yüzünden ipotek altındayız Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun, Ankara'da Yuvacık Barajı ile ilgili olarak Hazine Müsteşarlığı yetkilileri ile..
Öğrenciler, kapalı devre televizyon yayını yapıyor Bursa'nın Yıldırım Belediyesi İlköğretim Okulu, kapalı devre televizyon yayınına başladı. Tüm sınıflara konulan televizyonlar aracılığıyla ..
"Her an görüşüyorum" dediği Üstad’ına gerçek anlamda kavuştu Bediüzzaman Said Nursi merhumun talebelerinden Ali Seyfi Seyrek Bey de Hakk’ın rahmetine kavuştu. O böylece "Her an görüşüyorum" ..
Güvenlik kamerasından dehşet dakikaları İstanbul Şişli'deki bir akaryakıt istasyonuna önceki akşam 23.00 sıralarında gelen üç kişi, verdikleri paranın sahte olduğunu söyleyen pompacıyı bıçakl..
CANİ ANNE Genç anne Eda Göcet'in 3 yaşındaki kızı Hale'nin de 'zehirli madde' nedeniyle 2005'in Temmuz ayında hayatını kaybettiği ortaya çıktıSualtı parkı tarihi koruyacak
Bir gol! Yıllardır futbolun içindeyiz, ama bu kadar acı, insanı bu kadar derin üzüntüye sevkeden, insanın içini bu kadar yakan, insanı bu kadar kahreden bir futbol maçına tanık olmamıştık. İk..
Fenerbahçe Piyangosu Hep merak etmişimdir, Hakkı'nın ataları 1907'den önce neyle uğraşırlardı acaba?.. Benim tanıdığım kadarıyla, iki nesildir Fenerbahçe'den başka ilgilerini çeken bir olayı,..
En acı veda Yazık oldu hakikaten hem de çok yazık oldu. "Allah doğrunun yanındadır" dedik ve inanın uzatmanın son saniyesine kadar hep "Turu biz atarız" diye düşündük. Çünkü teknik adamdan fu..
Kordel çeyrek finalde Dünya Boks Şampiyonası'na iyi bir başlangıç yapan ve ilk turda Koreli rakibini saf dışı bırakan 48 kilo temsilcimiz Kadri Kordel, ikinci tur maçında Japon rakibi Ohkubo ..
Podyum fena çöktü! Türk halterine 31 Mayıs 2006'ya kadar yasak koyan IWF'nin, kontrolden kaçan Taner Sağır, Bünyamin Sudaş, Reyhan Arabacıoğlu ve Ferit Şen'e de 2'şer yıl men cezası vereceği ..
Takımımız muhteşem, ama şanssızdı Türk Milli Takımı varını, yoğunu ortaya koydu. Muhteşem bir maç çıkardılar. Fakat, barajı geçememizin nedeni, bu maç değil, ilk maçtı. İsviçre'de cezalı ve s..
Gerets çare arıyor Hasan Şaş'ın sakatlığı, Heinz'ın formsuzluğu, Galatasaray'ın sağ ve sol kanadında sıkıntı yarattı. Sarı-kırmızılı ekibin çalıştırıcısı, bu bölgelerdeki sorunu gidermek için..
« » 1 2 3 4 5 6