17 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

17 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Nikiforos inadına karşı Toros misillemesi Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Namık Tan, Rum Yönetimi’nin 3 yıl sonra tekrar yapacağını açıkladığı Nikiforos tatbikatına karşılık Türkiye’nin de Toros ..
‘İsrail, güvenlik duvarı yerine köprü inşa etsin’ Avusturya Dışişleri Bakanı Ursula Plassnik’in himayesinde Viyana’da düzenlenen "Çoğulcu Dünyada İslam" konulu konferansın üçüncü ve son günün..
Müslüman Kardeşler ‘sürpriz’ yaptı Mısır’da geçen hafta yapılan parlamento seçimlerinin ilk turunda Müslüman Kardeşler örgütü, yüzde 20’den fazla oy alarak 34 sandalye kazandığını duyurdu.
Banliyö isyanı Sarkozy’nin işine yaradı Fransa’yı sarsan banliyö isyanı, sert tavırlarıyla olayları provoke etmekle suçlanan Fransa İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy’nin işine yaradı.
Roj TV muhabiri NATO toplantısına akredite olmuş Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün, Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen ile düzenleyeceği basın toplantısına salonda PKK yanlıs..
Türk asıllı Bakan Kır’ı ‘inkârcı’ ilan eden Belçika ile yeni kriz kapıda Sabancı suikastı sanıklarından Fehriye Erdal’ın yargılanamayacağı hükmüne varan Belçika adaleti, Ermeni lobisinin iddi..
İran: Nükleer çalışmalar Şah döneminde de vardı İran’ın nükleer programına ilişkin görüşmeleri yürüten Büyükelçi Ali Aşkar Sultani, ülkesinin nükleer çalışmalara son vermesinin mümkün olmadı..
Mavi Akım zirvesi, hayvanlara sokağa çıkma yasağı getirdi Türk, Rus ve İtalyan liderleri bugün Samsun’da buluşturacak Mavi Akım zirvesi hazırlıkları kapsamında kentte ilginç yasaklar uygulama..
Bush’a karşı parti içi Irak muhalefeti şiddetleniyor Başkanlığının ikinci döneminde zor günler geçiren George Bush, Demokratlar’ın yanı sıra kendi partisi Cumhuriyetçi Parti’den de Irak konus..
Sünniler, işkence için uluslararası soruşturma istiyor Iraklı Sünniler, Amerikan askerleri tarafından bir baskın sırasında ortaya çıkarılan işkence hücresi konusunun uluslararası bir komisyon..
Suriye soruşturma yeri olarak Golan ‘ı önerdi Şam yönetimi Hariri'ye düzenlenen suikastle ilgili olarak suçlanan Suriyeli yetkililerin, BM görevlileri tarafından Golan Tepeleri'ndeki BM Büros..
Gül’den Şam’a ABD destekli ‘sürpriz’ ziyaret Türkiye, Ortadoğu'da Irak benzeri yeni olumsuzlukların yaşanmaması için girişimlerini sürdürüyor.
100 evden 92’sine internet henüz girmedi Cep telefonundaki teknolojik gelişmelerin yakından takip edildiği Türkiye’de aynı ilginin bilgisayar ve internete gösterilmediği ortaya çıktı.
Hazar petrolü haftaya Türkiye’de Asrın projesi olarak nitelendirilen Bakü-Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı'ndan ilk petrol önümüzdeki pazartesi gününden itibaren Türkiye sınırlarına girecek.
Her yıl 3 bin kişi veremden ölüyor 19. yüzyılın ince hastalığı verem yeniden hortladı. Geçmişte duygusal kişilerin, sanatçı ve yoksulların hastalığı olarak bilinen, hakkında birçok türkü yak..
Bitkisel yağlar kalbe iyi geliyor ABD’de yapılan bir araştırma, bitkisel protein ve zeytinyağı gibi bitkisel yağlarla beslenme düzeninin, tansiyonu ve kötü kolesterolü düşürdüğünü ortaya koyd..
Beyaz çay bin bir derde deva Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur)’nün, siyah ve yeşil çaydan sonra deneme üretimini yaptığı beyaz çayın, kanserden damar sertliğine kadar pek çok hastalığa..
Rektör’le ilgili iddianameye Gürüz de girdi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın ve 9 öğretim üyesi hakkında iddianame hazırlayan cumhuriyet savcılığı, YÖK’ü de usulsüzl..
‘Rektör Yücel Aşkın çete kurup fişleme yaptı, YÖK göz yumdu’ Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın ve 9 kişi hakkında cumhuriyet başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame açıkla..
AİHM kararına uluslararası tepki var Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Leyla Şahin davasında verdiği karara bir tepki de İnsan Hakları İzleme Komitesi’nden geldi.
İbrahim Tatlıses konser için Kuzey Irak’ta Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, Kuzey Irak’ta konser verecek. Çeşitli alanlarda organizasyonlar yapan Rojbin Şirketi’nin davetlisi olarak 17 Ekim’de ..
Meclis Başkanı: Devlet ve millet Türk okullarıyla gurur duyuyor Romanya Senato Başkanı Nicolae Vacaroiu’nun davetlisi olarak geldiği başkent Bükreş’te temaslarını sürdüren TBMM Başkanı Bülent..
Pişman olan PKK'lılar: Şemdinli olaylarının zararını vatandaş görür Pişman olan PKK'lı karı-koca, Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaparak devlete sığındı. Muş'a getirilen teröristle..
Şehit babası: Kürt’üm PKK Kürt halkının hakkını savunmuyor Van'ın Başkale ilçesinde PKK terör örgütü tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ramazan Kurumeydan..
Provokasyon Hakkari’ye sıçradı Şemdinli ve Yüksekova'da yaşanan gerginlik Hakkari'ye sıçradı. Şehir merkezi izinsiz gösteri yapan gruba güvenlik güçlerinin müdahalesiyle savaş alanına döndü.
PKK’nın yayın organı Roj TV’den isyan çağrısı Şemdinli ve Yüksekova'da gerginlik sürerken olayları Danimarka'da yayın yapan, terör örgütü PKK'nın televizyonu Roj TV tahrik ediyor.
Başbakanlık’taki zirveden ‘Şemdinli aydınlatılacak’ kararı Şemdinli'de başlayıp Yüksekova'ya sıçrayan olaylar Başbakanlık'ta yapılan Güvenlik Zirvesi'nde masaya yatırıldı. Başbakan Recep Tayy..
Meclis koltukları davasında 3. kez bilirkişi aranıyor Meclis Genel Kurul Salonu’nun yenilenmesiyle ilgili olarak 4 yıl önce açılan davada, ikinci bilirkişi heyetinin raporu da yeterli görülme..
Sarımsakçı vekil, bu kez şekerpancarıyla kürsüde Seçim bölgesi Kastamonu’nun önemli tarım ürünlerinden sarımsak üzerine yaptığı çalışmalar nedeniyle adı ‘sarımsakçı vekil’e çıkan CHP’li Mehme..
CHP’nin 31’inci kurultayını 527 gazeteci takip edecek Hafta sonunda yapılacak CHP 31. Olağan Kurultayı’nı, 72 basın kuruluşundan 527 gazeteci izleyecek. İnternetten canlı yayınlanacak kurulta..
İlahiyatçılardan Başbakan’a destek: Mahkeme dinî bir konuda uzmanlara danışmalı İlahiyatçılar, mahkemelerin dinî konularda İslam bilginlerinin görüşüne başvurulmasını isteyen Başbakan Tayyip ..
AK Parti’den CHP’li Koç’a tepki: Ağzından çıkanı kulağı duymuyor AK Parti Grup Başkan Vekili İrfan Gündüz, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin ‘Leyla Şahin kararı’nı..
Erdoğan ‘ulema’ sözüyle bilirkişiyi kastetti Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) başörtüsü kararını eleştirirken sarf ettiği "..
Vekilden YÖK’e intihal sorusu: 5 profesör hakkında neden işlem yapmadınız? Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) Başbakanlık Müsteşarı Prof. Dr. Ömer Dinçer’in intihal (başkasına ait bilgiyi izinsiz..
Devlet güçleri arasında çatışma var Anavatan lideri Erkan Mumcu, partisinin dünkü grup toplantısında Şemdinli’de yaşanan olayları değerlendirdi.
Erdoğan’ın Roj TV tepkisi CHP’yi böldü Başbakan Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Danimarka Başbakanı Rasmussen ile Kopenhag’da yapacağı basın toplantısına Roj TV muhabiri yüzünden katılmaması, CH..
Lojman cinayetinde umutlar Çakıcı’da Eski milletvekili Erol Güngör’ün oğlu Mustafa Göngör’ün 14 yıl önce TBMM lojmanlarında öldürülmesini aydınlatmak için kurulan komisyon, Alaattin Çakıcı’yı..
Ayasofya’da ‘Ahşaptan Mimariye’ sergisi Finlandiya Büyükelçiliği aracılığıyla Türkiye’ye getirilen ve yeni Fin ahşap mimarisinin örneklerini içeren "Ahşaptan Mimariye" sergisi, Ayasofya Müzes..
Metro Group Kısa Film Yarışması sonuçlandı METRO Group’un, TÜRSAK Vakfı’nın danışmanlığında düzenlediği "3. METRO Group Kısa Film Yarışması" sonuçlandı. 106 filmin katıldığı, finale kalan 11 ..
Kadın girişimcilerden Amerikan başkonsolosuna plaket Kadın Girişimciler Derneği'nin (KAGİDER) geleneksel kahvaltılı toplantılarının kasım ayı konuğu, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) İstanbu..
Fatih Belediyesi 100 bin aileye kahve dağıtacak Fatih Belediyesi, ‘Komşuluk Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutluyor.
Avrupa’nın en büyüleyici oteli Divan Bodrum Palmira seçildi Avrupa Birliği eşiğindeki Türkiye, turizm konusunda da Avrupa'nın bir incisi olma yolunda hızla ilerliyor. Avrupa ve Akdeniz bölges..
Oda başkanlığı saltanatını gönüllü bırakıyor İstanbul Çiçekçiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Nadir Yüksel 34 yıllık oda başkanlığı saltanatına gönüllü olarak son veriyor.
Trabzon, transferde yurtdışına yönelecek Trabzonspor Yönetim Kurulu dün akşam yaptığı toplantıda ara transfer konusunu görüştü. Teknik Direktör Vahid Halilhodziç'in yönetime verdiği rapor do..
Fenerbehçe zorlu maçlar öncesi kendisinden emin Fenerbahçe, milli karşılaşmalardan dönen futbolcularının takıma katılmasıyla günler sonra tam kadro antrenman yapabilecek. Kritik bir döneme gi..
Nihat Kahveci için Beşiktaş da devreye girdi Real Sociedad’ın devre arasında satışa çıkarmayı planladığı Nihat Kahveci’ye Fenerbahçe’den sonra Beşiktaş da talip oldu. Rıza Çalımbay'ın ayrılma..
Futbol oynamayı çok özledim G.Saray'da sakatlığı sebebiyle uzun süredir forma giyemeyen Ayhan Akman, futbol oynamayı çok özlediğini söyledi. Geçtiğimiz sezon bitiminde sağ ayak bileğindeki ağ..
Fatih Terim hakemlere verdi veriştirdi: Bunlar emek hırsızıdır Galip gelmemize rağmen, turu getirecek skoru bulamadığımız için Dünya Kupası'na gidemediğimiz maç sonrası açıklamalarda bulunan..
Avustralya ve Tobago finallerde Avustralya deplasmanda 1-0 yenildiği ilk maçın rövanşında Uruguay'ı, penaltılarla 5-2 mağlup ederek 2006 Dünya Kupası’na adını yazdırdı.
Otobüsü didik didik ettiler İsviçre Milli Takımı'nın kendi özel güvenlik güçleri maç öncesi stada gidecekleri otobüste bomba araması yaptı.
« » 1 2 3 4 5 6