16 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri
CANLI YAYIN: Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Devlet Bahçeli'nin Ortak Ankara Mitingi Başladı

16 Kasım 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İzmir'de yine deprem İzmir dün sabah Ege Denizi'nde meydana gelen Richter ölçeğine göre 4.2 büyüklüğündeki depremle sallandı. Deprem can ve mal kaybına yol açmadı.
Sigaranın en iyi dostu Bugün Dünya Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH) Günü. Sağlık Bakanlığı Türkiye'de yaklaşık 3 milyon KOAH hastası olduğunu, hastalığın Türkiye'de ölüm nedenleri a..
Borçlanarak yardıma koştu Dörtyol ilçesine bağlı Payas beldesinde günübirlik işlerle geçimini sağlayan 25 yaşındaki genç, radyoda birkaç kez 'Acil 0 RH pozitif kan' anonsu duyunca dayanamadı ..
Defineci dereyi yok etti! 'Kural tanımayan defineciler' Saimbeyli ilçesinde Kirkot Deresi'nin yatağını değiştirdi. İlçe Ziraat Odası Başkanı Kenan Özdemir, "Mağarada define bulacağın..
SSK'lılara da tüp bebek müjdesi SSK Yönetim Kurulu, önceki gün yaptığı toplantıda SSK'lıların tüp bebek tedavisini sağlık güvencesi altına aldı. Böylece tüp bebek tedavisinin karşılanmasında ..
Mauritus'ta iki Türk İki Türk doktor, Hint Okyanusu'ndaki Mauritus Adası'nda iki ayda 60 açık kalp ameliyatını başarıyla gerçekleştirdi. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve...
Yağ aldıran İngiliz öldü Kızının yanına Bodrum'a yerleşen 62 yaşındaki İngiliz Lynne Bongs, göğüslerini küçültmek ve vücudundan yağ aldırmak için geçirdiği ameliyattan bir gün sonra öldü.
Kuvvetli lodos ve yağış geliyor Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yurdun batı kesimlerinin bu gece kuvvetli lodosla orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir ılık ve yağışlı havanın etki..
Kedinin aklını okuma rehberi Aylık popüler bilim ve kültür dergisi Focus, bu ayın özel dosyasında kedilerin aklından geçenleri bir bir oraya çıkardı. Dergideki yazıya göre Antik Mısır'dan Ort..
Einstein, bir fuarda görüldü Ünlü bilim adamı Albert Einstein, bir robot fuarında boy gösterdi! Güney Kore'de gerçekleştirilen Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği zirvesi kapsamındaki Bilgi Tekno..
Mutlu olmak ister misiniz? Britanya'da psikolog, psiko-terapist, çalışma yeri uzmanı ve sosyal psikologlardan oluşan altı kişilik ekip...
Bir prenses hayatı tanıyor Japonya Prensesi Sayako dün sade bir törenle Tokyo Belediyesi çalışanlarından Yoshiki Kuroda ile evlenerek sıradan bir vatandaş olurken...
Harriet 175. yaşını kutladı Charles Darwin'in üzerinde çalışmalar yaptığı sanılan Dev Galapagos kaplumbağası...
Avukatlık bürosu açan Schröder, resim çizecek Önümüzdeki günlerde görevini devredecek olan Almanya Başbakanı Gerhard Schröder, avukatlık için kolları sıvadı. Berlin’de bir büro açan Schröder,..
‘Putin 2008 için halefini hazırlıyor’ Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, ani bir kararla Kremlin yönetimi ve hükümette yaptığı radikal değişiklikler, "2008 başkanlık seçimlerine halef ha..
İngiliz savaş müzesinde ‘Ermeni soykırımı’ galerisi Londra’daki Kraliyet Savaş Müzesi’nin "İnsanlığa karşı işlenen suçlar" bölümünde ziyaretçilere sunulan bir çalışmada, Türkiye’ye yönelik sö..
İhsanoğlu: İslam çoğulcu sistemin öncüsüdür Avusturya’daki "Çoğulcu Dünyada İslam" konulu konferansa katılan İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, "İslam’ın çoğu..
‘Türkiye’nin AB üyeliği hoşgörü ruhunu besler’ Avusturya Dışişleri Bakanı Ursula Plassnik’in himayesinde ve Hammer Purgstahl Şark Enstitüsü ile ortaklaşa düzenlenen "Çoğulcu Dünyada İslam’’ k..
[HABER İZLENİM] Viyana’da diyaloğu konuşmak Birkaç gündür Viyana önemli bir konferansa ev sahipliği yapıyor. ‘Çoğulcu Bir Dünyada İslam’ başlığını taşıyan konferansa ilgi büyük.
Filistinli kız çocuğunu 20 kurşunla katleden İsrailli subay beraat etti Gazze’de okuldan dönen 13 yaşındaki Filistinli bir kız öğrenciyi öldüren İsrailli subay, İsrail mahkemesi tarafından su..
Bakan Gül: ‘Kendi azınlığımızı kendimiz tanımlayacağız, dayatma kabul etmeyiz’ Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türkiye’de yeni azınlıklar çıkarılmasını asla kabul etmeyeceklerini belirtirken,..
‘Erdoğan bilseydi Rasmussen’le de görüşmezdi’ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen’le görüşmesinin ardından PKK yanlısı Roj TV’nin muhabirinin salonda b..
‘O muhabir varken toplantıya katılmam, bedeli neyse ödemeye hazırım’ Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da dün Roj TV restiyle biten Rasmussen görüşmesinde yaşananları Başbakan Erdoğan, Ankara y..
Danimarka’ya terör resti Başbakan Erdoğan, meslektaşı Rasmussen'in Roj Tv muhabirine göz yumması üzerine ortak basın toplantısına katılmadı. Danimarka’yı terk eden Erdoğan'a Dışişleri Bakanı ..
ABD’de 3 bin mahkûm, idamı bekliyor ABD’de 3 bin 315 idam mahkumu cezasının infazını beklerken, 9 Kasım 2005’e kadar 49 mahkum idam edildi.
Mavi Akım zirvesinde liderlere matruşka çeyiz sandığı sürprizi Mavi Akım projesinin resmi açılışı için yarın Samsun’da buluşacak olan Başbakan Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Pu..
Karaciğerden de kardeş oluyorlar Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi’nde yapılacak nakille, ağabey-kardeş aynı karaciğeri paylaşacak.
SSK’lının tüp bebek tedavisi karşılanacak Emekli Sandığı'nın ardından Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Yönetim Kurulu da tüp bebek uygulaması ve tedavisine ilişkin giderlerin karşılanmasına kar..
Prof. Dr. Kalaycı cinâyetine doktorlardan alkışlı protesto İstanbul Tabip Odası, hastane otoparkında kurşunlanan Prof. Dr. Necip Göksel Kalaycı’nın öldürülmesini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden..
Hasta Hakları Birimi’ne bir yılda 248 bin şikâyet Hasta Hakları Projesi’nin devreye girmesiyle hastalar, artık doktorunu şikayet etmekten çekinmiyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre Şubat 20..
[HABER İZLENİM] Olaylar en çok PKK’nın işine yaradı Şemdinli’de bir haftadan beri yapılan eylemlere terör örgütü PKK ve sözde örgüt lideri Abdullah Öcalan lehine atılan sloganlar damgasını vu..
Terör örgütünden mayınlı saldırı: 3 şehit Van’ın Başkale ilçesine bağlı Koçdağı köyü, Ottepe mevkiinde arazide mayın taraması yapan Jandarma Komutanlığı ekipleri, yoldan geçerken, teröristler..
CHP’li Değer: Olayları jandarma soruşturmasın Cumhuriyet Halk Partisi Diyarbakır Milletvekili Mesut Değer, bombalama soruşturmasını jandarmanın yapmasının doğru olmadığını söyledi.
Esnaf kepenk açtı hayat normale dönüyor Şemdinli’de hükümeti protesto amacıyla işyerlerine gitmeyen esnaf dün kepenklerini açtı. Öğrenciler ise dersbaşı yaptı. Şemdinli Belediye Başkanı Hurşi..
Hakkari’de plastik patlayıcı ele geçirildi Hakkari’de düzenlenen operasyonda 7 kilo 350 gram plastik patlayıcı ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi tutuklandı.
Yüksekova’da Şemdinli tahriki Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde geçtiğimiz hafta başlayan gerginlik Yüksekova’ya sıçradı. Şemdinli olaylarını protesto için yapılan eylemde polisle vatandaşlar ar..
Emniyet’in merkezinde yüksek güvenlik önlemi Emniyet Genel Müdürlüğü, muhtemel terör saldırılarını bertaraf etmek amacıyla Ankara Dikmen'deki karargâhında yüksek güvenlik tedbirleri almaya ha..
Taksiciyi öldüren gaspçılara müebbet hapis Yaklaşık 1,5 yıl önce Sarıyer yakınlarında taksici Mustafa Kavak'ı gasp amacıyla öldürdükleri gerekçesiyle yargılanan Savaş Gürsoy ve Alaattin Kurşu..
Polis adayına mülakatta AB soruldu Emniyet Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığı'nca polis adayları için düzenlenen mülakat sınavında AB ile ilgili sorular ön plana çıktı.
Azınlık raporunu hazırlayanların 5 yıl hapsi istendi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İnsan Hakları Danışma Kurulu (İHDK) eski Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve Alt Komisyon Başkanı Prof. D..
İstanbul Barosu’na yolsuzluk incelemesi Adalet Bakanlığı müfettişleri, İstanbul Barosu'nda usulsüzlük iddialarına ilişkin inceleme yaptı. Bakanlık, İstanbul Barosu'nun Kazım Kolcuoğlu başkanl..
Yağışlı hava geliyor sel ve lodosa dikkat Yurdun batı kesimleri bu geceden itibaren orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir ılık ve yağışlı havanın etkisine girecek.
RTÜK, televizyonlardan frekans kirası alacak Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), yeni yıldan itibaren karasal yayın yapan televizyon kanallarından yıllık kira alacak.
Balıklıgöl’ün sakinleri oksijen azlığından tahliye ediliyor Şanlıurfa’nın simgesi Balıklıgöl’deki balıklar Ayn Zeliha Gölü’ne tahliye ediliyor. Son zamanlarda toplu balık ölümleri ile gündeme..
Dünya Bankası raporu: YÖK’te reform şart Dünya Bankası’nın üniversiteleri gezerek hazırladığı ‘Yükseköğretim Raporu’, YÖK’te mutlaka reform yapılması ve ÖSS’nin kabiliyetleri ölçecek şekilde ..
YÖK konferansına muhalefet ‘içten’ geldi YÖK’ün düzenlediği ve muhalif hiç kimsenin davet edilmediği Uluslararası Yükseköğretim Konferansı’nda YÖK’e yönelik eleştireler kendi üyelerinden geld..
Kanuna göre tutukluluk süresi 5 yıl uzayabilir Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Yücel Aşkın’ın tutuklanması ve Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı’nın cezaevinde intihar etmesi tutuklama s..
Yücel Aşkın, 120 öğrencinin bulunduğu fakülteye 60 akademisyen atamış Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde 2 öğrenciye bir akademisyen düşüyor. Rektör Prof. Dr..
Rektörün 21 yıl hapsi istendi Yüzüncü Yıl Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı'nın cezaevinde intiharıyla alevlenen Rektör Yücel Aşkın tartışması mahkemeye intikal etti.
[HABER YORUM] Asist yapmadan takım olunmaz Ülkerspor, kadrosunda yaptığı köklü revizyonla kemikleşmiş oyuncularını gönderirken, sıfırdan bir takım kurduğunda hamurunun tutup tutmayacağı merak..
« » 1 2 3 4 5 6 7