15 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

15 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Varoş isyanı 'beyaz ayaklanması' oldu Fransa'da gençlerin otomobil yaktığı, ülkede OHAL ilan edilmesine yol açan olaylara göçmen gençlerin yanında "işsizliği protesto eden beyaz Fransız gençl..
Özel Yavuz Selim Lisesi öğrencileri Barcelona’da kültürümüzü tanıtacak Kütahya’nın Tavşanlı ilçesindeki Özel Yavuz Selim Lisesi, İspanya’nın Barcelona şehrinde Türkiye ve Kütahya’nın kültürün..
Alkollü şoförün ağır yaraladığı Özlem için kampanya başlatıldı Zonguldak'ta mezuniyet balosundan sonra bir dolmuşun altında kalarak ağır yaralanan lise öğrencisi Özlem Çavur için Uzunmehmet V..
Gazete ilanı ile bulduğu iş sayesinde üç okul yaptırdı 15 yıl önce iş bulmak üzere Zonguldak’tan İstanbul’a giden İsmail Recai Şanlı, şimdi vergi rekortmenleri arasına giren bir işadamı oldu...
Kütahya’da işsizlere ekmek kapısı olacak 22 projeye yeşil ışık yandı Hiçbir sosyal güvencesi olmayan dar gelirli vatandaşlara istihdam imkanı sağlamak amacıyla Sosyal Riski Azaltma Projesi (S..
Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Türk dünyasında demokratikleşme istedi Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Türk coğrafyasında demokrasinin yerleşmesinin Türk dünyasının gelec..
İstanbullu çocuklar çizgi filme doyacak İstanbullu minik seyirciler, bayram sonrasında yoğun bir sinema keyfi yaşayacak.
Fatih Koleji öğrencileri proje olimpiyatından madalya ile döndü Uluslararası 20. MOSTRATEC Proje Olimpiyatı, 7-13 Kasım 2005 tarihleri arasında, Brezilya'nın Novo Hamburgo şehrinde yapıldı.
Jandarmanın kaçak işçi operasyonu İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 3 işyeri sahibi hakkında yabancı uyruklu kaçak işçi ve çocuk çalıştırdığı gerekçesiyle yasal işlem başlattı.
Fakire yardım parası eğlenceyle toplanıyor Bakırköy Belediyesi Yardım Sandığı, fakirlere daha çok yardım etmek için eğlence düzenliyor.
Viyana’da bu kez Batı-İslam buluşması Devlet adamları, ilahiyatçılar, akademisyenler ve medya temsilcilerinin katıldığı "Çoğulcu Dünyada İslam’’ konulu konferans dün Viyana’da başladı.
Hedef, barışçı yaşam için şartları sağlamak Lüksemburg’da 3 Ekim’de yapılan AB toplantısında Türkiye muhalifi tutumuyla ön plana çıkan Dışişleri Bakanı Ursula Plassnik’in himayesinde üç gün s..
Annan: Dini aşırılıktan en çok İslam çekti BM Genel Sekreteri Kofi Annan, dini aşırılıktan en fazla acı çeken dinin, İslam olduğunu söyledi.
Rice, barış için Ortadoğu’da ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, İsrail’in Gazze Şeridi’nden çekilmesinin ardından taraflar arasındaki barış çabalarını ilerletmek üzere bölgeye ziyaret ger..
[HABER İZLENİM] Başbakan Erdoğan, Körfez turunu tamamladı Doha’dan Manama’ya, başka ifadeyle Katar’dan Bahreyn’e geçişimiz sadece 15 dakika sürdü.
Asker etkisini eleştiren rapor: TSK ile hükümet arasında çatışma yok Ankara’ya, asker-sivil ilişkilerini "Avrupa normlarına uyumlu hale getirmesi" önerisinde bulunan Avrupa Güvenlik Araştırma..
Pakistan’a yardım toplayan Türk öğrencileri dünyaya örnek gösterdi Dünyanın dikkatini yeniden Pakistan'daki depreme çeken BM Kalkınma Programı Başkanı Kemal Derviş, Türkiye'den giden yardımla..
Andican sanıklarına toplam 226 yıl hapis cezası verildi Özbekistan Yüksek Mahkemesi 13 Mayıs’taki kanlı Andican olaylarına "karıştıkları belirlenen" 15 sanığın cezasına ilişkin nihai kararı d..
Gazprom: Türkiye ile ortaklığımızı yeni projelerle geliştirmek istiyoruz Resmi açılışı önümüzdeki perşembe günü yapılacak Mavi Akım doğalgaz boru hattının Rus ortağı Gazprom, Türkiye ile işbi..
Rus şirketin yöneticileri Beşiktaş'ın UEFA'daki rakibi Zenit’in taraftarı Sahip olduğu kaynaklar, cirosu ve pazar payı ile bazı devletlerden daha büyük olan dünyanın sayılı enerji şirketlerin..
'İsrail'e Türkiye üzerinden doğalgaz' henüz fikir aşamasında Gazprom Yönetim Kurulu Sözcüsü Sergey Kupriyanov, Rusya gazının İsrail'e kadar aktarılması konusunda henüz bir somut gelişme olmad..
İstanbullu gelirinden en fazla kiraya, Mardinli gıdaya harcadı Devlet İstatistik Enstitüsü'nün (DİE) ‘2003-2004 araştırması, İstanbul'da yaşayanların kiraya, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaş..
Vestel’in Rusya’daki TV fabrikası yandı Avrupa'nın önde gelen televizyon üreticilerinden Vestel'in Rusya'daki tesislerinde çıkan yangında televizyon üretim bölümü tamamen yandı.
İmzalar atıldı, Türk Telekom artık Oger’in Danıştay’ın geçtiğimiz hafta onay vermesinin ardından Türk Telekom’un yüzde 55 oranındaki kamu hissesinin 6,55 milyar dolara Oger Telecom’a satışı, ..
Telekom’da başkan Doany, genel müdür Ekinalan Telekom’da hisse devrinin tamamlanmasından sonra yapılan olağanüstü genel kurulda, 10 kişiden oluşan yeni yönetim kurulu üyeleri belirlendi.
Yabancılar, en fazla 5 futbol sahası kadar mülk alabilecek Anayasa Mahkemesi’nin iptal ettiği yabancılara mülk satışı için yeni bir yasal düzenleme getiriliyor.
Bakan Yıldırım’dan ABD bilişim devi Intel’e: Bilgisayarı ucuzlatın Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Telekom ile ortak yürüttükleri projeler için Türkiye'de bulunan Intel Başkanı Craig R. Barret..
Yataş’a Fransız ortak Türkiye'nin coğrafi konumu yabancı şirketlerin yatırım kararında önemli rol oynuyor. Fransa'nın önde gelen mobilya markalarından Cauval, Kayseri'de Yataş'la üretim yapac..
Vakıfbank’a altı kat talep geldi 1,2 milyar dolar gelir sağlandı Turkcell'den sonra Türkiye'nin en büyük ikinci halka arzını gerçekleştiren Vakıfbank, yurtiçi ve yurtdışı piyasalardan büyük i..
Şirketler Maliye’ye elektronik fatura göndermeye başladı Maliye, mükellefleri ile arasında elektronik fatura uygulamasını başlattı.
Yurtdışı hizmet borçlanmasının günlüğü 5’ten 3,5 dolara iniyor Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 10 Mayıs 2005'ten itibaren yurtdışı hizmet borçlanmasının günlüğünü 5 dolardan 3,5 dolara ..
Memur sayısı üç yılda 75 bin arttı Memur sayısı üç yılda 75 bin 270 artışla 1 milyon 706 bin 622'ye yükseldi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in Anavatan Iğdır Milletvekili Dursun Akdemi..
‘Türklere Anzak Günü için güvenlik planı sunmadık’ Avustralya’nın Ankara Büyükelçisi Jean Dunn, Anzak Günü kutlamaları için Türk yöneticilere güvenlik planı sunmadıklarını, tören yönetimini f..
Muhasebecisi ‘Mehmetçik’in parasını kumarda yemiş Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesindeki Mehmetçik Vakfı’nda ilginç bir dolandırıcılık olayı yaşandı.
Tefecilikle suçlayıp öldürdü, polise gitti Ankara'da bir müteahhit, tefecilikle suçladığı kişiyi silahla öldürdükten sonra cesedi arabayla Emniyet Müdürlüğü'ne getirerek polise teslim oldu.
Prof. Kalaycı’nın cenazesi toprağa verildi Hastane otoparkında silahlı saldırıda hayatını kaybeden İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof..
Esenboğa terminalinde korkutan yangın Ankara Esenboğa Hava Limanı B Terminali'nde önceki gece çıkan yangının fritözden kaynaklandığı ortaya çıktı.
Türk istihbaratı istese kuş uçurtmaz ‘İnsanların bir de sürü tarafı vardır. Üç-beş tanesi sokağa dökülünce, öbürleri de hemen ne varmış diye arkasından gider. Buna meydan vermemek için bütün ..
Okullardan çıkarılan liseliler eylemde Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde meydana gelen olaylar okulları da etkisi altına altı. Bazı öğrenciler dersleri boykot ederken, okula gidenler de çıkarılı..
[HABER İZLENİM] Şemdinlili gençler Barzani’nin bursuyla Kuzey Irak’ta okuyor Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki olaylar ‘Susurluk’a’ benzetilince ilçe sakinleri de eylemlerini Susurluk eylemler..
Zanlıları asker kökenli avukat savunacak Şemdinli’de Umut Kitabevi’ne atılan bombanın ardından çıkan olaylara karıştığı iddiasıyla tutuklanan iki zanlıyı emekli bir subay olan avukat savunaca..
AK Parti: Jandarmanın polis bölgesinde işi ne? Şemdinli’de meydana gelen bombalama üzerine ilçeye giden iktidar partisi heyeti, olaya adı karışan iki jandarma astsubayı ve bir itirafçının her..
Suç isnat edilen kurumun soruşturma yapması yanlış Meclis İnsan Hakları Komisyonu eski üyesi Mehmet Bekaroğlu, Şemdinli olaylarında zan altında kalan jandarmanın olayları soruşturmasının yan..
CHP, bombalı saldırı için araştırma önergesi verdi Şemdinli’deki olaylarını yerinde inceleyen CHP milletvekilleri, konunun TBMM Başkanlığı’nca aydınlatılması talebiyle araştırma önergesi verd..
Şemdinli olayları bütün yönleriyle araştırılıyor Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Şemdinli olaylarının bütün yönleriyle araştırıldığını söyledi.
Arpalı’nın koğuştaki intiharında tutukluluk süresi tartışması Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı'nın 5 aydır tutuklu bulunduğu Van M Tipi Cezaevi’nde intihar ..
Arkadaşlarına son sözü ‘Bu halde sokağa çıkamam’ olmuş Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı'nın cenazesi Van’da defnedildi.
YÖK Başkanı’na göre Van’da trajedi yaşanıyor YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı'nın intihar etmesini ‘trajedi'ye benzeter..
Bakan Çelik: İdeolojik yaklaşımları yoktu Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Enver Arpalı'nın ideolojik yaklaşımları olmayan bir insan olduğunu belirtti.
YÖK konferansından çıkan sonuç: Değişmeliyiz YÖK’ün ilk kez düzenlediği "Uluslararası Yükseköğretim Konferansı"ndan YÖK’ün mutlaka değiştirilmesi sonucu ortaya çıktı.
« » 1 2 3 4 5 6 7