15 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

15 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İsviçre'deki yanlış üzerine Demek ki sahaya sadece, 11 sürmek yetmiyor, bu 11'i aynı zamanda etkili bir biçimde dizmek de gerekiyormuş. İsviçre maçının, Türk futboluna, milli takımına ve onun..
YAKINDAN KUMANDAN Malum İsviçre maçında, seyircinin İstiklal Marşımızı ıslıklaması, akabinde Fatih Terim hocaya reva görülen muamele; özellikle Ankara'da büyük protestolara neden oldu.
Vakıfbank'tan rekorlu arz Türkiye'de Tüpraş'tan sonra en büyük ikinci halka arzı gerçekleştiren Vakıfbank, rekor miktarda talep topladı. Ek satışla birlikte hisselerinin yüzde 25.18'ini halk..
Sosyal projelere 'Garanti' kumbarası Garanti Bankası, sosyal projelere destek amacıyla İstanbul'un en merkezi yerlerinden biri olan Tepebaşı'na dev bir kumbara koydu. Bu yılın sonunda dolaşı..
Faiz dışı fazlada hedef 10 ayda aşıldı IMF ile uygulanan programın en önemli ayaklarından olan konsolide bütçede yıl sonu için öngörülen faiz dışı fazla (FDF) hedefi yılın ilk 10 ayında aşıld..
'İş yapmanın önündeki en büyük engel çeteler' Dünya Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile birlikte, Türkiye'deki iş ortamı ve girişim performans araştırması raporu hazırladı. Türkiye'd..
'İnternet imtiyaz değil' Önde gelen bilgisayar şirketlerinden Intel, Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak yeni projelere imza attı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Intel ile birlikte hazırladı..
Yataş'a ortak geldi Yatak, mobilya ve ev tekstili alanlarında faaliyet gösteren Yataş, Avrupa mobilya ve döşeme sanayisinin önde gelen şirketlerinden olan Fransız Cauval Industries ile oturma..
Vestel Rusya'da yangın Zorlu Grubu'na ait Vestel'in Rusya'daki televizyon ve çamaşır makinesi fabrikalarının bulunduğu binada çıkan yangında, televizyon üretiminin yapıldığı bölüm tamamen yan..
İşlem tamam: Türk Telekom artık Oger'in Türk Telekom'un yüzde 55'i, 1 milyar 310 milyon dolar peşinatı yatıran Oger'e devredildi. Maliye Bakanı Unakıtan, imzadan önce Hazine Müsteşarı İbrahim..
İşçilerden protesto gösterisi Türk Telekom'un özelleştirilmesini protesto eden KESK'e bağlı Haber-Sen üyeleri, il müdürlüğü girişlerini kapatarak iş bırakma eylemi başlattı.
İstanbul kira, doğu gıdaya çalışıyor Devlet İstatistik Enstitüsü'nün (DİE) '2003-2004 Hane Halkı Tüketim Harcamaları' anketi, İstanbul'da yaşayanların kiraya, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ya..
Şeker firmalarına ceza yağdı Şeker Kurumu ve Kurulu Başkanı Abdurrahman Özenbaş, yapılan denetimler sonucunda, son üç pazarlama döneminde, sektörde mevzuata aykırı davranan firmalara, toplam ..
'Bireysel sigorta gelişmeli' Aviva Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Bolcakan, Türkiye'de bireysel sigortaların yavaş gelişmesinin, sigorta şirketlerinin 'pazarlama yaklaşımını' çok geç ben..
90 gün daha OHAL Fransa'da göçmen isyanı karşısında Cezayir bağımsızlık savaşı için çıkarılan olağanüstü hal yasasını yürürlüğe sokmaktan başka çare bulamayan hükümet, şimdi de OHAL süresini ..
Avusturya, İslam'ın sorunlarına el attı Türkiye'nin AB'ye üyeliğine karşı çıkarak İslam âleminde yankı yaratan Avusturya, Fransa'da Müslüman göçmenlere karşı ayrımcılıktan beslenen öfke patla..
Hatemi'den halefine salvo İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, "İsrail haritadan silinmeli" sözüyle Batı âlemiyle ipleri gererken, selefi Muhammed Hatemi ülkesinde giderek..
Rice, Gazze anlaşması peşinde ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Ortadoğu turunun sonunda, yine kutsal topraklara uğrayıp İsrail-Filistin barışına dair atmosfer oluşturmaya çalıştı.
Özbek isyancıya ağır hapis cezası İslam Kerimov'un demir yumruğuyla yönettiği Özbekistan'ın Andican kentinde mayıstaki cezaevi baskını ve yüzlerce sivilin ölümü pahasına bastırılan isyanla il..
Chavez-Fox dalaşı krize dönüşüyor Geçen haftaki Amerika Kıtası Zirvesi'nde, Bush yönetiminin serbest ticaret bölgesi (FTAA) kurulması teklifi reddedilirken, buna sebep olan solcu Venezüella D..
Amerika'ya 'ejder' gözü 11 Eylül saldırılarının ardından güvenlikle ilgili aşırı uygulamaların eksik olmadığı Amerika'da şehirler artık 'Ejder Gözü' adı verilen ve kendi başına uçabilen mikro..
Alpogan'dan uyarı var Brüksel'de Avrupa Siyaset Merkezi'nin toplantısında konuşan Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Yiğit Alpogan, Irak'ın toprak bütünlüğü sağlanamazsa Ortadoğu'da hiçbir..
Mallorca'da CIA üssü mü? Avrupa Komisyonu'nun CIA'in Doğu Avrupa ülkelerinde gizli gözaltı merkezleri kurduğu iddiasıyla ilgili soruşturma başlatmasının yankıları sürüyor.
Azatlık meydan dolduramıyor Azerbaycan'da iktidarın zaferle çıktığı 6 Kasım seçimlerinin hileli olduğunu savunan muhalefet, meydanları dolduramıyor. Önceki gün 20 bin kişinin katıldığı göster..
Putin'in halefi İvanov olacak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün sürpriz biçimde kabine değişikliğine gidip İstihbarat Servisi'nde (KGB) birlikte çalıştığı arkadaşları Savunma Bakanı Se..
Franco kitabı liste başı İspanya'yı iç savaşı kazandığı 1939'dan 1975'teki ölümüne kadar faşist diktatörlükle yöneten general Franco'yu öven bir kitap ülkedeki çok satanlar listesinin tepesin..
Schröder'in duygusal anı Almanya'da büyük koalisyonun iki tarafı, hükümet programını imzaladı. SPD'liler, başbakanlığı CDU lideri Merkel'e devretmeye hazırlanan Schröder'i 15 dakika ayakta al..
Tutankamon'un Hollywood macerası Yaklaşık bir saattir aynı noktada ilerlemeden bekliyorduk. Los Angeles Sanat Müzesi'ndeki ziyaretçilerin çıkıp sıranın bize gelmesine az kalmıştı.
Kopenhag'da gündem NATO Başbakan Tayyip Erdoğan, NATO Parlamenterler Asamblesi toplantılarının son gününe de katılacağı üç günlük Danimarka ziyaretine bugün başlıyor.
Talat: Biz KKTC'yi birleşme için kurduk KKTC bugün 22. kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanırken, Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, "KKTC ayrılığı pekiştirmek için değil, birleşik cu..
AGSP'de Rum vetosu Türkiye'nin NATO olanaklarının kullanıldığı AGSP (Avrupa Güvenlik ve Savunma Politikası) etkinliklerine Kıbrıs'ın katılımını 'Berlin+' anlaşmasıyla engellemesi üzerine...
YÖK tasarımcı mı? 'Dört-beş seçenek' AİHM'nin türban kararının ardından Meclis Başkanı Arınç ile YÖK Başkanı Teziç arasında, 'siyasi simge olmayan örtü modeli' tartışması çıktı. Arınç'ın, &a..
Güllüce yine 'vekil' seçildi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından başkanlık vekâleti alınan İdris Güllüce, yeniden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Başkanve..
AB: Güneydoğu için engel PKK İlerleme Raporu'nda ilk kez Güneydoğu'daki şiddetin sorumlusu olarak PKK'yı gösteren Avrupa Komisyonu (AK), bu yaklaşımının tutarlı olduğunun sinyallerini veriyor..
Atatürk de rüyaya girse... CHP milletvekilleri Berhan Şimşek ile Erdal Karademir, Prof. Dr. İsmail Tuncay Uslu'nun, Mehmet Zahit Kotku rüyasıyla ilgili Başbakanlığa gönderdiği ve Başbakanlığı..
Gül'den Sezer'e brifing Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dış politikadaki son gelişmeler hakkında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i bilgilendirdi. Köşk'te dün bir saat süren brifingte, Gül'ün,..
CESS: Asker şeffaflaşmalı Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi'nin (ASAM) 'yararlı bulmadığı gerekçesiyle' çalışmalarından çekildiği Avrupa Güvenlik Çalışmaları Merkezi (CESS)...
Yine resepsiyon... 'İçki krizi' Tekirdağ'da Çoğu AKP'li belediyenin içkiye dair tavrı, Tekirdağ'da da tartışma çıkardı. CHP, ilin işgalden kurtuluşu resepsiyonunda içki olmamasını eleştirdi. ..
Kalaycı gözyaşlarıyla Silahlı saldırıda öldürülen İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Necip Göksel Kalaycı, dün törenle toprağa verildi.
Marmaris'te terör alarmı Marmaris polisinin otogarda düzenlediği iki ayrı operasyonda ikisi kadın yedi kişi yakalandı. Marmaris Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Asayiş Şubesi...
Harflerden kaçış yok Alfred Dreyfus, Fransız ordusunda Yahudi asıllı bir yüzbaşıydı. 1894'te ordu sırlarını Almanlara satmakla, yani casuslukla suçlandı. Delil ise bilgi notlarıydı. Bilirkişi..
Yurtdışından mektupla oy Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, başta Almanya olmak üzere, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının sadece mektupla oy kullanabileceklerini açıkladı.
Diyabet için yürüdüler 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle tüm dünyayla aynı anda 2. Global Diyabet Yürüyüşü yapıldı. Tünel-Taksim arasındaki yürüyüşü, Türk Diyabet Cemiyeti, Türkiye Diyabe..
On Numara' da devir haftası Milli Piyango İdaresi'nin düzenlediği On Numara Oyunu'nun bu haftaki çekilişinde 10 bilen çıkmayınca 123 bin 80 YTL 96 YKr haftaya devredildi.
Süpürge aracı ezerek öldürdü Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir yol süpürgesi aracının sürücüsü, İnönü Stadı'nın önünde bir kadına çarparak ölümüne yol açtı. Beşiktaş Belediyesi temizlik işçi..
Hırsızlığa anne cezası: Kızgın ütü Torbalı ilçesinde oturan 35 yaşındaki N.Ö., hırsızlık yaptığı gerekçesiyle 11 yaşındaki oğlu O.Ö.'nün ayak tabanlarına ütü bastı.
Yabancıya mülk satışı: Gerçek kişiye iki sınırlama Anayasa Mahkemesi'nin iptal ettiği yabancılara mülk satışıyla ilgili tasarı: Gerçek kişiler en çok 2.5 hektar arazi alabilir. Bir ilde yaban..
'Radikal okuyun!' Devlet Bakanı Çubukçu, bütçe görüşmelerinde ödenek ve personel yetersizliğinden yakındı ve Malatya'da çocuk döven çalışanların firmasının CHP'li olduğunu söyledi. CHP'li Özy..
Üniversitede satırlı kavga Muğla Üniversitesi kampüsünde ülkücü grup ile PKK sempatizanları olduğu öne sürülen bir öğrenci grubu arasında çıkan satırlı-bıçaklı çatışmada, üçü ağır, 14 öğrenci..
Yazık değil mi bu çocuğa Hurdacılık yapan Saffet Er, kendisinden bir çocuğu olan Hatice Horoz'u resmi nikâh istemesi üzerine göğsünden beş kez bıçakladıktan sonra boğazını keserek öldürdü.
« » 1 2 3 4 5 6 7