15 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

15 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Başbakan toplantıya katılmadı Başbakan Erdoğan, Danimarka Başbakanı Rasmussen ile yapacağı basın toplantısını terör örgütü yayın organı Roj TV muhabirinin salonda yer alması nedeniyle iptal e..
Koza- İpek Holding Bugün gazetesini aldı Koza-İpek Holding, Ciner Grubu'na ait Bugün gazetesinin yayın hakkını satın aldı. Koza-İpek Holding'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, sermayesinin y..
Yüksekova'da gerginlik: 3 ölü Hakkari Yüksekova'da polis ve göstericiler arasında gerginlik yaşandı. 3 kişi öldü, 4'ü polis 11 yaralı var. Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde, Şemdinli'de yaşana..
Haberin Devamı>>> Ağızdaki bakterilerin düşman kadar zararlı olduğuna karar veren uzmanlar, ABD askerleri için diş taşı ve çürüme gibi sorunları önleyen sakız geli...Esenboğa facia atlattı
Haberin Devamı>>> Fransa'da hükümet, 27 Ekim'den bu yana devam eden şiddet olayları nedeniyle geçen salı günü 12 günlüğüne ilan edilen "olağanüstü hal"in süresini ...Schröder'in gözyaşları
Şekerbank'ın aktifi 3.2 milyar YTL Şekerbank'ın aktif büyüklüğünün 3.2 milyar YTL olduğu bildirildi. Şekerbank'tan yapılan açıklamada, bankanın 2005 yılı ilk 9 ayına ilişkin mali tablolarına ..
Başbakan toplantıyı terk etti Başbakan Erdoğan, Danimarka Başbakanı Rasmussen ile yapacağı basın toplantısını terör örgütü yayın organı Roj TV muhabirinin salonda yer alması nedeniyle iptal e..
Öğretmenlerin %42'sine ek iş . Eğitim-Sen'in araştırması, öğretmenlerin yüzde 42'sinin ek iş yaptığını ortaya koydu. Eğitim-Sen'in 30 ilde şehir merkezlerinde bulunan 260 ilköğretim okulunda ..
Yüksekova'da gerginlik: 2 ölü Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde güvenlik güçleri ve bir grup arasında gerginlik yaşandı. Bir panzerin göstericilerin taşlaması sonucu devrildiği, olaylarda ilk ..
Terim sert çıktı Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim tarihi İsviçre maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih..
Türk Telekom'da yeni dönem Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany, vizyonlarının Türk Telekom'u dünyanın en iyi telekomünikasyon şirketleri arasında lider operatör konumuna getirmek o..
Gül: Dayatmaları kabul etmeyiz Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, ''Özel statü gibi AB ile aramızdaki ilişkinin müktesebatına ve özüne uymayan seçenekleri kabul etmemizin m..
KKTC'nin 22. kuruluş yıldönümü kutlanıyor KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, KKTC'nin 22. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği görevlisi Zeynel Yeşi..
Baykal: Hesap sorulsun CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Şemdinli'de yaşanan olayı değerlendirirken, ''Hangi kutsal amaç için yapıldığı söylenirse söylensin, terörle mücadelede hukuk dışı davra..
Yüksekova'da gerginlik: 1 ölü Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde güvenlik güçleri ve bir grup arasında gerginlik yaşandı. Bir panzerin göstericilerin taşlaması sonucu devrildiği, olaylarda ilk ..
Van'da mayın tuzağı: 3 şehit Van'ın Başkale İlçesi'nde terör örgütü PKK tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu 3 asker şehit oldu. Alınan bilgiye göre, Van'ın Başkale İlçesi'ne bağl..
''İsrail, Filistin'i iç savaşa zorluyor'' Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'i, ''Filistinlileri iç savaşa zorlamakla'' suçladı. Abbas, Filistinlilerin 1988'de sürgünde devlet ilan ..
İmalatta Ekim ayında kapasite artışı %83 Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), İmalat Sanayi Aylık Eğilim Anketi Ekim ayı sonuçlarını açıkladı. Ankete cevap veren 2,806 işyerinden derlenen veril..
"1 günde 2.2 milyar dolar yabancı sermaye girdi" Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Türk Telekom'un özelleştirmesinin ilk taksidi ve Vakıfbank'ın halka arzıyla, Türkiye'ye..
Yatırıma organize suç engeli Dünya Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası raporuna göre, Türk iş dünyası, iş yapmanın önündeki en büyük engellerden birisi olarak organize suçları görüyor. D..
Terör olayları için Meclis araştırması açılması istendi AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ve 40 arkadaşı, Şemdinli ve Yüksekova başta olmak üzere Hakkari'de meydana gelen olaylar ve ..
Fransa heyeti TBMM'de TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, kendisini ziyaret eden Fransız heyete, AB'ye üyelik sürecinde Fransa'nın takındığı tutum ve sözde Ermeni..
Erdoğan'dan 'yol ayrımı' uyarısı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin AB üyeliğinin, İslam ve Hıristiyanlığın barış içinde bir arada yaşayabileceğini gösteren bir örnek sunacağını belir..
15 Kasım saldırıları törenle anıldı İstanbul'da 15 Kasım 2003 tarihinde terör örgütünce sinagoglara yönelik yapılan bombalı saldırılarda hayatını kaybedenler, Şişhane'deki Barış Anıtı'nda düz..
İsviçre protestolara hazırlıklıydı 18. Dünya Kupası Play-off baraj maçındayarın Türkiye ile karşılaşacak İsviçre Milli Takımı'nın, Atatürk Havalimanı'nda protesto edilmesini değerlendiren Spo..
ABD'de 3 bin idam mahkumu sırada ABD'de 3 bin 315 idam mahkumunun cezalarının infazını beklediği bildirildi. İdam cezalarının infazı için sıra bekleyen mahkumların ve cezası infaz edilenlerin..
Şaron'un oğlundan yolsuzluk itirafı İsrail Başbakanı Ariel Şaron seçim kampanyasında usülsüzlük yapıldığı iddialarıyla suçlanan oğlu Omri Şaron suçunu itiraf etti. İsrail'de İşçi Partisi'nin ..
Bush, Asya gezisine çıktı ABD Başkanı George Bush, Japonya, Güney Kore, Çin ve Moğolistan'ı kapsayan 8 günlük Asya gezisine çıktı. Bush, Air Force One uçağının yakıt ikmali için indiği Elemen..
Konutta maliyet artışı, enflasyonu katladı Konuta olan talep, çimento fiyatlarındaki yüksek artış, konut yapımı ihalelerinde ortaya çıkan fiyatın enflasyonun üzerinde yükselmesine neden oldu...
Arınç'tan türbana çözüm çağrısı TBMM Başkanı Bülent Arınç, AİHM'in türban kararıyla ilgili tartışmalara ilişkin olarak, ''Ben size soruyorum; türbana 'siyasi simge' diyorsunuz, türban da örtü..
Bir ''tıkla'' kana ulaş ''Bir yaşama umut olun'' sloganıyla internet ortamında oluşturulan ''www.kanbankasi.gen.tr'' sitesine, 5 yılda 9 bin 909 kişinin kan donörü olmak için kayıt yaptırdığı..
Karaçi'de patlama: 6 ölü Pakistan'ın Karaçi kentinde, Kentucky Fried Chicken restoranı yakınlarında meydana gelen patlamada 6 kişi öldü. Güvenlik yetkilileri, kent merkezinde bir bombanın inf..
Japonya Prensesi evlenerek "sıradan vatandaş" oldu Japonya Prensesi Sayako (36), bugün Tokyo belediyesi çalışanlarından Yoshiki Kuroda ile evlenerek sarayın dışına çıktı ve ''sıradan vatandaş..
Esnaf, seçimini sandıkta yapıyor İzmir'deki esnaf ve sanatkarlar odalarının kongreleri sürüyor. Bergama'da 16 yıldır Şoförler Odası Başkanlığı'nı yürüten Muzaffer Yılmaz'a 365 oyla yeniden se..
İtalya'da kongre turizmi buluşması Egeli turizmciler ve İzmirli 14 sivil toplum örgünün yöneticisi 6 ülkeden, 80 acenta yetkilisinin biraraya geleceği İtalya Tur Kongresi'ne katılacağı açıkla..
Küçüklere Atatürk'ü anlattı İzmirli Hanri Benazus'un eşi, çocuk masalları yazarı Sevgi Tanrısever Benazus, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası'nda bir eser daha sundu. Benazus, Atatürk'ün hayatın..
Çocuklar çok mutlu Balçova'da yapılan yeni parklar çocukları sevindirdi, bir çoğunu sokak aralarında oynamaktan kurtardı. Hareket kabiliyeti kısıtlı engelliler için de bir parkta özel düzenle..
Bir izmarit üç aracı yaktı Karşıyaka'da Tuğçe Spot Deposu'nun önündeki eski koltuk takımı, gece yarısı atılan izmarit nedeniyle tutuştu. Bir anda yükselen alevler, deponun önüne park edilen, ..
Hastaneye modern servis MANİSA Salihli'de devlet hastanesine hayırseverlerin katkılarıyla modern koroner yoğun bakım servisi kazandırıldı. Başhekim Osman Yurttaş, daha kaliteli hizmet verebil..
Yardım seferberliği DEPREMİN vurduğu Pakistan'dan yükselen "imdat" çığlıkları İzmir'de geniş yankı buldu. Adeta yardım seferberliği başlatıldı. Yenişehir Sanayici ve İşadamları Derneği kışlık..
Öğretmenler sigaraya toplu olarak veda etti MANİSA Alaşehir'de bir grup eğitimci örnek davranış sergiledi. Ahmet Altan Anadolu Lisesi'nde sigara tiryakisi 15 öğretmen, müdür Mehmet Kayacık'ın..
İlklerle dolu bir gün yaşadılar İZMİR'DE Konak Belediyesi, kenar mahallelerde oturan çocukları kent gezileriyle sevindirmeye devam etti. Başkan Muzaffer Tunçağ'ın da katıldığı gezilerin bu de..
Okul gezisi zehir oldu İzmir Cemil Midilli İlköğretim Okulu'nun Ankara'dan dönen 46 kişilik kafilesi gıda zehirlenmesi yüzünden hastaneye kaldırıldı10 dakikada kül oldu
Atatürk'ü istiyoruz KARA Kuvvetleri Komutanlığı'nın brövesinden Atatürk figürünün kaldırılmasına tepkiler sürüyor. İzmir'de kadınlar Atatürk Anıtı önünde el ele vererek zincir oluşturdu. Türk..
CHP: Kurşun siyasi AKP'yi protesto afişi asan CHP'lilerin park halindeki otomobiline ateş açılması tepki topladı. CHP, "Olay münferit değildir" dediAllianoi için son karar bekleniyor
En garip ünlü çocuğu isimleri Kızının adını 'Ay Ünitesi' koyan Frank Zappa birinci, 'Elma'nın babası Chris Martin ikinci... İşte çocuğuna garip isimler koyanlarPalandöken'de blues şov
Teziç: Örtünme stili çizmek işimiz değil YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın "siyasi simge anlamına gelmeyecek örtünme biçimleri çizilip, YÖK'ün onayına sunulmas..
AK Parti'nin raporu: Çok yönlü ve kirli AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin başkanlığında Şemdinli'deki olayları incelemek üzere bölgeye giden heyet raporunu hazırladı. Raporda olaylar,..
'Kırmızı çizgiler'de değişiklik yok 'Kırmızı Kitap' olarak adlandırılan Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nde iç ve dış tehditler belirtiliyor. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün MİT'e "Sızdıranı ..
Azınlık Raporu'na bölücülük davası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, tartışmalara neden olan raporun halkı böldüğü ve yargı organlarını aşağıladığı sonucuna vardı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığ..
» 1 2 3 4 5 6 7