14 Kasım 2005 Pazartesi Günü Haberleri

14 Kasım 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bursa zirvede rahat İkinci Lig A Kategorisi'nde Bursaspor, Altay'ı deplasmanda tek golle geçerek çok önemli bir galibiyet aldı.
Alsancak'ta Levent Kızıl'a tepki Altay-Bursaspor maçına sahne olan Alsancak Stadı'nda gergin dakikalar yaşandı.
Le Mans'a yağmur engeli 1000 kilometrelik Le Mans Dayanıklılık Yarışı'nın beşinci ve son ayağı İstanbul'da yapıldı.
Arınç sordu: JİTEM nedir? TBMM Başkanı Bülent Arınç, Şemdinli olaylarının Meclis tarafından araştırılmasını istedi. Arınç, hükümete de olaylarda adı geçen JİTEM'in (Jandarma İstihbarat ve...
Başbakan'dan 'Sonuna kadar gideceğiz' sözü Başbakan Tayyip Erdoğan, Şemdinli'de meydana gelen olayların 'lokal' olarak değerlendirilemeyeceğini söyledi. Bu hafta içinde TBMM'de araştırma öner..
Baykal: İşaret var CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, terörü başka amaçlar için kullanan güçlerin olduğunu ileri sürerek, "Şemdinli'de yaşanan olayların arkasında bir ölçüde çıkar ve ra..
'Ne suçlarım ne korurum' Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, Şemdinli'deki olaylara TSK mensuplarının karıştığı ortaya çıkınca "Personelimi ne suçlarım, ne korurum.
AKP rapor bekliyor AKP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Ergün, AKP Alaca İl Teşkilatı'nda ilçe ve belde belediye başkanlarıyla buluştuğu toplantıda, Çorum Belediyesi'ndeki rüşvet iddialarına da ..
Akdeniz'i siyaset kurtarır Avrupa Çevre Ajansı (EEA) ve BM Çevre Programı/Akdeniz Eylem Planı Birimi'nce (UNEP/MAP) hazırlanan Akdeniz Bölgesi'nde Öncelikli Sorunlar adlı rapor...
Kandilli rüyası nihayet gerçek Tarihi Kandilli Kız Lisesi binası, Kandilli Kız Lisesi Kültür ve Eğitim Vakfı (KANKEV) öncülüğünde, Hacı Ömer Sabancı Vakfı ile İstanbul Valiliği katkılarıyla o..
ABD'de evsiz bir Türk kadını ABD'nin başkenti Washington'daki evsizler arasında, bir de Türk kadın var. 52 yaşındaki Saniye Tetik, Ankara'da askeri bir üste görevli Mervin White ile 14 yıl ö..
Dünya 'şeker'e karşı yürüyecek Yüzyılın en önemli hastalıklarından olan diyabete dikkat çekmek için tüm dünyada olduğu gibi bugün İstanbul'da da yürüyüş yapılacak.
Bana bir şeyhler olmadı! Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yazdığı mektupla rüyasında gördüğü Nakşibendi şeyhi Mehmet Zahit Kotku'nun mesajlarını ilettiği öne sürülen emekli mimar Prof. İsmail ..
Kalaycı'nın zanlısı gözaltında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Göksel Kalaycı'nın geçen cuma günü fakültenin otoparkında uğradığı silahlı s..
Yurt yemeğini eleştiren valiye saldırı Yetiştirme yurdunda denetim yaparken yemekleri eleştiren Niğde Valisi Gündüz Beder, bir görevlinin sandalyeli saldırısına uğradı.
Güvenlikçiler suçu izlemiş Kartal'da çantasını almak isteyen kapkaççıların kullandığı aracın altında sürüklenerek ölen İclal Ülker dün toprağa verilirken, Kartal Kaymakamı olayın meydana geld..
Ayaklananlar Müslüman ateistler Fransız devlet yapısı, Osmanlı'nın son döneminden bu yana bizim bürokratların çoğunluğunun hayranlık duyduğu bir yapıdır. Fransa'nın aydınlanmacı geçmişi, bizd..
İstanbul'da 12 Rus kadın Ulia, Natalia, Katia, Ludmila, Alöna, İrina, Tatiana... İsimleri kulağımıza hiç yabancı gelmiyor.
Erkekler artık özgür Kostüm artı kravat formülünün hüküm sürdüğü yıllarda, erkek aksesuvar satış grafiğinde yüzde 30'luk bir yere sahip olan kravat satışları yüzde 5-10'lara düştü.
Uzayda McCartney şarkısıyla uyandılar Uluslararası Uzay İstasyonu'nun mürettebatı, dün sabah şarkıcı Paul McCartney tarafından 'Good Day Sunshine' şarkısıyla uyandırıldı.
Yaşlılığa 'diş'ten çare Anti-aging deyince aklınıza ilk önce yaşlanmayı geciktiren kremler, botoks, estetik mi geliyor? Oysa yüzde genç bir görünüm sağlamak için ilk yapılması gereken diş ve ..
Modaya 15'inde bir güzel Çin'in Şanghay kentinde yapılan Uluslararası Elit Modellik Yarışması'nı, 15 yaşındaki Fransız Charlotte Belliard kazandı.
Dalgıçlara mekân Eski bir savaş firkateyni olan Wellington, dün Yeni Zelanda'nın Wellington kentinde binlerce kişinin gözleri önünde sulara gömüldü.
'Davut'u görenler hasta oluyor! Michelangelo'nun İtalya'daki Davut heykeli, görenleri hastanelik ediyormuş.
AIDS'i ilaç bile almadan yendi HIV bulaşan 25 yaşındaki Andrew Stimpson, virüsü doğal yoldan yenmiş... Britanya'da ağustos 2002'de HIV pozitif teşhisi konulan Stimpson'ın 14 ay sonra yaptır..
'Down' geç kalmadan... Artık hamileliğin dördüncü ayından sonra değil ilk üç aylık döneminde, bebeğin down sendromlu olup olmadığı anlaşılabilecek. 38 bin kadının test edildiği çalışma...
'KOAH'ı tanıyın' Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Bahadır Kurt, dünyada her yıl 2.7 milyon insanı öldüren kronik obstrüktif akci..
Kalbi elde doğmuş Hindistan'da bir kız bebek, vücudunun dışında gelişen ve bir eliyle tuttuğu kalbiyle dünyaya geldi. Doktor S. K. Pambhoi, bebeğin kalbinin tamamen vücudunun dışında geliştiğ..
Sümerlerin hediyesi Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ercan Eren, Türkiye Ekonomik ve Toplumsal Tarih Vakfı'nın 'Kurum Tarihi Projeleri' kapsamında biranın tarihini yazdı.
Uçakta bir av köpeği İstanbul'da üç ay önce bir sürücünün çarpıp yaralı halde Tuzla barınağına bıraktığı, ön sağ bacağı kopan yedi yaşındaki av köpeği, daha iyi bakılması için dün uçakla Adan..
Hastalanmayan hayvan hangisi? Bölgesel Çevre Merkezi (REC), Türkiye ofisi, web sitesinde yayımladığı ilginç bilgilerle toplumun dikkatini doğaya çekmeye çalışıyor...
« 1 2 3 4