14 Kasım 2005 Pazartesi Günü Haberleri

14 Kasım 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kilise Zapatero'ya karşı bayrak açtı İspanya'da Sosyalist Başbakan Jose Luis Rodriguez Zapatero'nun dinle devleti ayırma çerçevesinde zorunlu din derslerini seçmeli hale getirmeye yönelik eği..
Kadın bombacı saldırıyı anlattı Ürdün'ün başkenti Amman'da çarşamba günü üç büyük otele düzenlenen ve 57 kişinin ölümüne yol açan intihar saldırılarından birinde üzerindeki bombayı patlatamay..
Talabani: 2006'da Britanya çekilecek Irak'taki işgal güçlerinin çekilmesine ilişkin henüz takvim ortaya konulmazken, Devlet Başkanı Celal Talabani, Britanya güçlerinin 2006 sonunda ayrılabile..
Papa-Tuareg diyaloğu Papa 16. Benediktus'un Fransız sömürgesiyken Cezayir'de askerlik ve misyonerlik yapmış Charles de Foucauld'u kutsadığı tören...
'İran silahına dair kanıt var' ABD'nin istihbarat servislerince çalınan bilgisayar kayıtlarını 'Tahran'ın nükleer silah...
Kaide: Kraliçe İslam düşmanı Kaide örgütünün, Britanya Kraliçesi II. Elizabeth'i, 'İslam'ın en tehlikeli düşmanlarından biri ilan ettiği' öne sürüldü.
CA'ya Türk işadamı talip Kıbrıslı Türk işadamı Aziz Kent, borç batağında bulunan ve satışa çıkarılması gündemde olan Rum Havayolları'nı (CA) satın almaya talip oldu.
'BM Arafat'ı da soruşturmalı' Filistin Yönetimi efsanevi lideri Yaser Arafat'ın ölüm nedeninin araştırılması için BM Güvenlik Konseyi'ne başvuracağını açıkladı.
EYP Erkaya'yı dinlemiş Yunan İstihbarat Teşkilatı'nın (EYP), 1996'daki Kardak krizi sırasında dönemin deniz kuvvetleri komutanı...
Devletten Şemdinli sözü İdeolojik mi? Başbakan Tayyip Erdoğan, Hakkâri'nin Şemdinli ilçesinde yaşanan olayların aydınlatılması için kararlı: "Olay, bazı çevrelerin iddia ettiği gibi lokal gö..
Davasını 'divan'a bıraktı! Yeni albüme son noktayı koymuştu. Sorumluluğunu yerine getirmiş olmanın huzuruyla gidebilirdi artık Paris'e Gülten Kaya. Paris'teki Pere Lacahise'de; Ege'den nazar ..
Gökçek'e karşı 'sosyal' direniş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan (SHÇEK) devralınan Saray Rehabilitasyon Merkezi'nin ç..
Esat Canan: Savcı yönlendiriliyor Şemdinli soruşturmasında şimdi de resmi açıklamalardaki çelişkiler kafa karıştırdı. Hakkâri Valisi'nin 'Savcı 4 kişiye tutuklama istedi, iki kişi tutuklandı'..
Mitingde PKK izi 28 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Diyarbakır Demokrasi Platformu'nca dün düzenlenen Kürt Sorununa Demokratik ve Barışçıl Çözüm Mitingi, Abdullah Öcalan ve PKK'ya destek..
Altı yaşında eylemci: Bölgede zor çocukluk... 'Mum ışığında adalet arama' eyleminde altı yaşındaki Eyüp, 'Vayi ittifa' diye bağırıyor, zafer işareti yapıyor. Kravatlı, takım elbiseli, tıraşlı..
İtirafçı portresi Veysel Ateş Şemdinli'deki Umut Kitabevi'ne bomba attığı gerekçesiyle tutuklanan PKK itirafçısı Veysel Ateş'in hayatı filmleri aratmıyor. Asker firarisi Ateş'in Yunanistan'd..
Heyet yağmuru CHP heyetinin başkanı Selvi, Şemdinli dönüşü, "Olay geçiştirilmeyecek kadar büyük" dedi. CHP'li Canan kaygılı: "Israrla adi olay gibi değerlendirilmek isteniyor." Anavatan ve SH..
Baydemir: Şemdinli tarihi bir sınav Şemdinli olaylarını değerlendiren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir şunları kaydetti: "İnsanların dağdan inmesi isteniyorsa, bunun hukuki..
Soruşturmaya DYP tepkisi DYP, Şemdinli'den Genel Başkan Mehmet Ağar'a imdat telefonu açan polis hakkında soruşturma başlatılmasına tepki gösterdi. Genel başkan yardımcısı Saffet Arıkan Bedük ..
'Kirli ilişkiler açığa çıksın' Haber-Sen, Şemdinli'de yaşanan olayların bir an önce aydınlatılması için iktidarı göreve çağırdı. Haber-Sen tarafından dün yapılan açıklama şöyle...
Bu bir hukuk cinayetidir Banyoda kendini astı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ndeki iddialar üzerine temmuzda tutuklanan genel sekreter yardımcısı Enver Arpalı intihar etti. İki çocuk babası ..
Gündem yine türban AKP kanadı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) türbanla ilgili kararının bağlayıcı olmadığında ısrarlı. Başbakan Tayyip Erdoğan, önceki gün Katar'a giderken ANA uçağ..
'Değişimin zamanı' CHP'li Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 'en genç belediye başkanı' olarak tanınan Bursa İnegöl'e bağlı Kurşunlu Belediyesi Başkanı, 28 yaşındaki CHP'li Erkan Dönmez..
İstanbul için 10.5 milyar Büyükşehir Belediyesi'nin bağlı kuruluşları ve 19 belediye iktisadi teşekkülü (BİT)ile birlikte 2006 yılı konsolide bütçesi 10 milyar 412 milyon 156 bin YTL olarak b..
Şeyhin rüyası ortada kaldı! Emekli mimar Prof. Uslu: "Şeyh Kotku'den Başbakan Erdoğan'a giden bir mektup varsa bile bunun benimle hiç ilgisi yok. İsmimi kullanmışlar."
AIDS'i ilaçsız yenen ilk insan Bilim dünyası AIDS için umutlandı: HIV taşıdığı üç yıl önce anlaşılan 25 yaşındaki İngiliz Andrew Stimpson, ilaç kullanmadan virüsü yenmeyi başardı.
'Avukatlarını Baas öldürüyor' Başbakanlık Sözcüsü: Saddam'ın ajanları, davasını engellemek için umutsuz arayışlara girdi. Savunma ekibindeki iki avukat kendi destekçileri tarafından öldürüldü..
Arafat için de BM soruşturması Fetih hareketi yetkilileri, bir yıl önce ölen eski liderleri Yaser Arafat'ı İsrail'in zehirlediğini öne sürüp BM'den tıpkı Hariri suikastinde olduğu gibi özel s..
Muhalif lider evinde öldürüldü Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev'in (üstte) 4 Aralık'taki seçim arifesinde en sert muhalifi Zamanbek Nurkadilov, evinde silahla vurulmuş olarak bulundu.
'Irak'tan seneye askerler çekilebilir' Devlet Başkanı Talabani, koalisyon güçlerinin 2006'dan itibaren Irak'tan çekilebileceğini söyledi. Irak asker ve polisinin yerlerini almak için çalıştığ..
Öğretmene 350 kırbaç Suudi Arabistan'da Muhammet Selami adlı bir ortaokul öğretmeni, İslam diniyle "alay ettiği" gerekçesiyle 40 ay hapis ve 350 kırbaç cezasına çarptırıldı. Avukatı, temyize ..
Operada açlık grevi İtalya'da sanata ayrılan bütçenin azaltılması, opera sanatçılarını açlık grevine götürdü. Ünlü La Scala'da sahne alan soprano Barbara Vignudelli, iki haftadır sadece su, m..
Yatak mahkûmu anne İki aylık hamileyken İngiltere'nin Surrey kentinde kapkaççıların saldırısına uğrayan; boynundan bıçaklandığı için felç olan Abigail Witchalls, dün sağlıklı bir bebek dünyay..
Bize bir şey olmaz! İtalyan bilim adamları, etkileyici güzellikteki sanat eserlerini uzun süre izleyenlerin kalp atışlarının düştüğünü; ayrıca baş dönmesi, terleme ve titremeden şikâyet ettik..
ABD'nin İran'a karşı delili çalıntı bilgisayar İran'ın nükleer silah geliştirme konusunda önemli ilerlemeler kaydettiğini savunan ABD, bu konuda delil elde etti... New York Times gazetesinin ..
Charles ısınma turlarına başladı İngiliz gazeteleri, 80 yaşındaki Kraliçe Elizabeth'in görevlerini yavaş yavaş oğlu Veliaht Prens Charles'a devretmeye hazırlandığını iddia ediyor. Aktif Görev..
3 bin polisle Paris'te kuşatma Fransa'da iki haftayı aşan olaylarda sokağa çıkma yasağı birçok kasabada sürüyor. Başkentte ise adım başı yerleştirilen polisler devriye gezip göçmen gençlerin ..
Aliyev'e 4 gün süre Azerbaycan'da seçimin iptalini isteyen muhalefet, iktidarı 18 Kasım'dan itibaren her gün miting yapmakla tehdit etti. Seçimlere hile karıştığı iddialarıyla çalkalanan Azer..
Yeni hedef Kraliçe mi? El Kaide lideri Zevahiri'nin son video açıklamasında gizli tutulan sözleri ortaya çıktı... Kasette terörist lider İngiltere Kraliçesi Elizabeth'i "İslam'ın baş düşmanı"..
Kitapsız köy kalmasın İZMİR'DE CHP'li kadınlar eğitim atağı başlattı. Hanımlar bu amaçla pasta, börek, kurabiye sattı. 200 YTL kazandı. Balçova Belediyesi de bin YTL verdi. Toplanan parayla L..
Ücretsiz aşk konseri EGE Üniversitesi Kampus Kültür Merkezi özel bir geceye ev sahipliği yapacak. Çarşamba akşamı İzmir Devlet Opera ve Balesi'nin katkılarıyla "Aşkta Yaşananlar" konseri düze..
Başarının ödülü güneş gözlüğü İzmir Gücü Spor Vakfı geleneği bozmadı. Beş yıldır düzenli olarak yapıldığı gibi "ayın başarılı takımı, teknik direktörü ve futbolcuları" seçildi. Mert Optik de ..
Hipnoz uzmanları İzmir'de buluştu TÜRKİYE'NİN dört bir yanından hipnoz uzmanı doktorlar, Kültürpark'taki iki günlük seminerde bir araya geldi, Kadın doğum doktoru Bülent Uran Amerika'da aldığ..
Sevimli küçüklerden örnek bir dayanışma ÖZEL İzmir SEV İlköğretim Okulu öğrencileri yine yardım eli uzattı. Daha önce mobilya hediye edilen Urla'daki Zeytinalanı İlköğretim Okulu anasınıfı iç..
Konuşacak ne var ki? DYP'de geçen hafta silahlar patladı. Mehmet Ağar'ın ağır toplarla yemeğinde olaya neşter vurmak bir yana, konu masaya bile gelmediKamera saniye saniye kaydetti
Şirket para basıyor Türk Telekom, gelir ve elde ettiği kâr ile deyim yerindeyse para basıyor. Şirket geçen yıl 6.6 milyar YTL'lik net gelir, 2.5 milyar YTL de net kâr açıkladı. Bu yılın ilk d..
Oger lideri de devralacak Telekom'u devralacak Oger aynı zamanda Türkiye erkekler basketbol liginin yenilgisiz lideri ile Türkiye 2. Futbol Ligi'nde Türk Telekom Spor'un da sahibi olacak. Yap..
Tekstil dünyası yasta Kahramanmaraşlı İşadamı Murat Balduk 59 yaşında hayata veda etti. Nazar Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ'nin de Yönetim Kurulu Başkanı olan Balduk, bugün Kahramanmaraş Ulu C..
Seyrantepe ihalesi askıya alındı Milli Emlak, Seyrantepe arazisinin satışı için çıkacağı ihaleyi askıya aldı. Gerekçe, Galatasaray'la yapılan anlaşmanın ihaleyi 'sakat'layacağı.... Maliye Bak..
Yolsuzluğu azalttınız ekonomide sınıf atladınız Dünya Bankası Türkiye Direktörü Vorkink, AB ilerleme raporundaki 'işleyen piyasa ekonomisi' vurgusunun ülkenin sınıf atladığını gösterdiğini sö..
« » 1 2 3 4