13 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

13 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ehliyetsiz sürücü kaldırımdaki öğrencilere çarptı Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü, okul çıkışında kaldırımda yürüyen öğrencilerin arasına daldı.
Aşırı ilaç, işitme kayıplarına yol açıyor Denizli Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Uğur Aktaş, bazı antibiyotik, antitümör, idrar söktürücü ve aspirin türündeki ilaçların aşırı tüke..
Korunmaya muhtaç çocuklar ilgi bekliyor Çocuk yetiştirme yurtları ile ilgili olaylar hepimizin yüreğini sızlatırken neler yapmamız gerektiği konusu zihinlerimizi daha yoğun bir şekilde meşgul..
Beyoğlu’nun yeni festivali "PERA FEST 2005 4. Uluslararası Beyoğlu Buluşması" dün akşam dünyaca ünlü Yunan şarkıcı Savina Yannatou ve grubunun Yeni Melek Gösteri Merkezi’ndeki konseriyle başl..
Ünlü davulcu Jack De Johnette, İş Sanat’ta Caz davulunun dünyaca ünlü isimlerinden Jack De Johnette Quartet, bu aksam İş Sanat’ta. Jack De Johnette, Jerome Harris, John Patitucci ve Danilo Pe..
‘Ortadoğu’da sanat eleştirisi’ sempozyumu başladı Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü ile Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen "Ortadoğu’da Sanat Eleştirisi ve Edebiyat" konul..
Klasik Türk musikisi için özel bir arşiv Farklı türlerde çalışmalarla repertuvarını genişleten Güvercin Müzik, ‘Türk Musikisinin Ustaları’ serisinin son albümünü de dinleyicilerin beğenisine ..
Ömer Faruk Tekbilek’in ‘Sabır Ağacı’ndan değişik tatlar Yaklaşık 30 yıldır yurtdışında yaşayan ve dünyanın pek çok yerinde verdiği konserlerle Türkiye’nin ‘fahri müzik elçiliği’ni yapan Ömer ..
Fatih’in Hıristiyan olduğunu iddia eden mektup düzmece çıktı Osmanlı tarihinin tartışmalı konuları üzerine yaptığı çalışmalarla yeni ufuklar açan Dr. Erhan Afyoncu, "Osmanlı’nın Hayali" adlı ..
İçinden İstanbul geçen fayton İstanbul’un orta yerinde faytonla bir gezintiye çıkmak artık bir hayal değil. İstanbul’da sadece Adalar’da yaşayabildiğimiz fayton keyfi, bu kez Ayasofya Meydanı..
Doğal afetlerin sayısı artacak Bilim adamları, küresel ısınmanın artışına bağlı olarak daha çok doğal felaket meydana geleceği uyarısında bulundu.
İngiliz vatandaşı olmak için sınav İngiltere’de vatandaş olmak isteyen göçmenler için "vatandaşlık sınavı" uygulaması başlatılıyor.
Yaris, Toyota’ya skor getirdi Frankfurt Fuarı’nda tanıtılan Yaris, Euro NCAP testlerinde 5 yıldız aldı, yolcu güvenliğinde bügüne kadar Toyota’nın aldığı en yüksek skor olan 35 puanı kaydetti..
Model ismi taksit tutarı oldu Peugeot, dikkat çeken yeni bir kampanya başlattı. 5 Aralık’a kadar geçerli olacak kampanyayla Peugeot modelleri ayda ismi kadar bir tutarla taksitli olarak alın..
[SUZUKİ GRAND VİTARA XL-7 DİESEL] - Ferahlık ve arazi ustası Arazi araçları söz konusu olduğunda isim yapmış markalardan olan Suzuki, artık araziyle birlikte ‘aile’ yani şehiriçi kullanımına ..
Dünyanın en büyük Auto-Let Galerisi Dünyanın en büyük otomobil dağıtım merkezi olan Autostadt, Almanya’nın Wolfsburg kentinde faaliyet gösteriyor.
Altın tutkusu kapkaç korkusuna yenik düştü Her gün bir kapkaç, gasp, yankesicilik haberi ile uyanan kadınlar artık korkularından altını süs eşyası olarak takmıyor.
Dünyanın gözü üzerimizde Asıl mesleği inşaatçılıkken bundan on beş yıl önce Mecidiyeköy’de Avrupa Hastanesi’ni açarak sağlık sektörüne giren Eray Kapıcıoğlu, şimdi hem İstanbul Ataköy’e 22 mi..
Filistin hurma tatlısı Bayramlar Kuzey Afrika, Ortadoğu, Uzakdoğu ve Pasifik’te bayram namazından sonra buluşulan geniş brunchlarla başlar.
Tatlı haberler bülteni Tıbbî araştırmaların hep sizin uzağınızda olup bittiğini düşünüyor olabilirsiniz.
Müzik haddini bilmeli Türk filmleri birçoğumuzun aklında romantik senaryoları, unutulmaz oyuncuları ve film müzikleri ile yer alır.
Küçük bir ganster operası... İngiliz müzisyen Robbie Williams’ın iki yıldır üzerinde çalıştığı sekizinci albümü "Intensive Care" yayınlandı.
İçli şarkılar, ilk halleriyle... Münir Nurettin Selçuk, Zeki Müren, Müzeyyen Senar, Hamiyet Yüceses, Nesrin Sipahi, Alaeddin Yavaşça, Mustafa Sağyaşar ve Sabahat Salim...
Ayşe Tütüncü’den caz ‘panayır’ı Dünyanın en önemli caz festivallerinde ülkemizi temsil eden besteci ve piyanist Ayşe yeni albümü "Panayır"ı yayımladı.
Gökdelenler yasaklansın Bunu söylemek bana huzur, size tedirginlik verebilir, ama ifade etmek durumundayım: Siz isteseniz de istemeseniz de hukuk her yerdedir; her eylemin ve her işlemin için..
Konforlu kitaplar Aman efendim ayakta durmayın, buyrun. Tam size göre bu koltuk, pardon kanepe, pardon bank...
Bir şair ve kırk hadis Şair İsmet Özel’in bir radyo programı vesilesiyle yorumladığı 40 hadis-i şerif, hadislerin hayatımızdaki yerine dair yeni bir bakış açısı getiriyor.
Zekicilik üzerine zekice kitaplar Çocuk yayıncılığı konusunda edebiyat eserleri yanında teorik eserleri de yayın yelpazesi içerisinde bulunduran Kök Yayıncılık, çıkardığı zeka kitaplarıyla da..
Yörelerimize göre Türkiye'nin icat haritası Telefon, ampul, bilgisayar, yarabandı, fermuar, çengelli iğne, tornavida... Bunlar, hayatımıza büyük kolaylıklar getiren buluşlar. Günlük yaşantımı..
Fransa’da neler oluyor Amerikan basını ne diyor ve tüm bunların Türkiye için önemi... "Bu ülkenin liberalleri ne derse desin, Fransa’da yaşananlar bir sınıf meselesi ya da ezilenlerin başkald..
Peygamber’in şehri Medine Nurlu şehir anlamına gelen Medine-i Münevvere hiç durmadan dönen ışıklı bir çark gibi. 24 saat sokakları dolu, birbirinden farklı milletten insanların yan yana soluk..
Osmanlı'da harem ve devşirme saltanatı Elektronik posta kutuma gelen soruların hatırı sayılır bir bölümünün Osmanlı’da harem ve kadın üzerine olması bir tesadüf olamaz herhalde.
Gönlümüz Ramazan sükûnetinde kaldı Sanırım, dikkatli okurlarımız, bir aydır ortada görünmediğimizi fark etmiştir. Uzun zaman sonra Ramazan’ın feyzinden biraz daha fazla istifade edebilmek mak..
Kelepir mevzular "Emekli siyasetçi" kavramı, kuru ıslaklık, soğuk ateş, lâcivert armut gibi muhâl (imkânsız) bir terkiptir; halbuki bu yazıda, her nasılsa emekliliğe rıza göstermiş bir siyas..
Burada ye, başkaları da doysun Nahıl, Osmanlı’da ve halen Anadolu’nun bazı yerlerinde düğünlerde düğün sahibinin ekonomik durumuna göre süslediği, davetlilerin ise takılarını ve hediyelerini ..
Hem İngiliz uyruklu hem ulusalcı herkesten 2002 yılında yapılan seçimlerde, ikinci sırada oy aldığı halde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından göreve atanan Muğla Üniversitesi Rektörü ..
Kaynana zırıltısı yine Eyüp'ten girilecek Eyüp denilince akıllara hemen özellikle sünnet merasiminin bir parçası olarak akın eden çocukların gelmesi eski bir âdet.
Schalke hem sahada yendi hem tribünde... Fenerbahçe ile Schalke 04 takımlarının Şükrü Saraçoğlu ve Veltins Arena Stadı’nda oynadıkları Şampiyonlar Ligi maçları tribün kültürünü göstermesi bak..
Umut ile esaret arasında bir ‘özerk’ bölge Avrupa’nın tam ortasındaki konumu dolayısıyla Kosova’da tarih boyu çatışma eksik olmadı.
‘Çok satan romanı bizzat tercih ederim’ Yücel Çakmaklı, 1990-91’de çektiği ve gösterildiği dönemde en çok izlenen film olan Minyeli Abdullah’tan 15 yıl sonra seyircisi ile buluşmaya hazırlanı..
‘Uyandığınızda balıklar sizi izleyecek’ Çok hayalperest bir çocuktu. Uzayı ve denizler altını konu edinen tüm kitapları kısa zamanda okuyup bitirdi. Mimariye de ilgisi vardı. Önce mimar, ardı..
Bir kitap için bütün kasaba organize oldu Bu bir kasaba halkının hikâyesi. Bu kasaba daha sonra dünyanın birçok diline çevrilecek olan bir külliyatın yazım, kopya ve dağıtım aşamalarını üstle..
Tekbilek'in sabır ağacı Neyiyle 'dünyanın sesi'ni üfleyen Ömer Faruk Tekbilek, 'Tree of Patience' (Sabır Ağacı) isimli yeni albümünü çıkardı. "Albümlerimi 'dört köşe' diye tanımlıyor..
Memleket kokan nefesler Suyun iki yakasından nefesler aynı türküleri ve şarkıları üfleyecek. Biri Türkiyeli diğeri Yunanistanlı iki klarnetçi, 15 Kasım'da aynı sahnede buluşup müziğin kültür..
Aydın, şarkıları yaşatıyor Kızılırmak grubunun üyelerinden Yaşar Aydın'ın da solo albümü yayımlandı. Kızılırmak gurubuna genel olarak yazdığı sözler ve besteler ile destek veren Aydın kendi a..
Standartlar 'dört' köşe Rod Stewart'ın Amerikan standartlarını yeniden yorumladığı 'The Great American Songbook' serisinin dördüncü albümü 'Thanks For The Memory', 16 Kasım'da SONY BMG etiket..
Yol kitaplarının mürşidi Bu yılın ilk aylarında İş Bankası Kültür Yayınları'ndaki görevinden ayrılan Mürşit Balabanlılar, yaklaşık dört yüz kitaplık bir serüveni geride bırakır bırakmaz MB ad..
İsviçre'den 'bitter' çikolata Wankdorf Stadı, 1954 Dünya Kupası'nda Batı Almanya-Macaristan finaline tanıklık etmiş. Hani şu 2002'ye kadar tek finalimiz olarak futbol kitaplarının yaprakların..
Moda kırmızı ve beyazdı Maçın biletleri karaborsaya düştü. Karşılaşma öncesi Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelen Türk taraftarları bilet bulabilmek için stat çevresinde dolaşırken, biletler..
Alex: Kaderimiz bizim elimizde Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza, Şampiyonlar Ligi'ndeki kaderlerinin kendi ellerinde olduğunu söyledi. Alex, gruplarında son sırada bulunmala..
« » 1 2 3 4 5 6