13 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

13 Kasım 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çaresiz bir aile: Önce hastalık sonra yıkım Karaeli ailesinin 13 yaşındaki oğulları Cemil'in beyninde iltihap çıktı, baba astımdan işsiz kaldı. Annenin ruh sağlığı bozuldu. Abla intihara kalk..
Kitap haftası KONAK Belediyesi, Dünya Çocuk Kitapları Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi. Program şöyle: Yarın Hüseyin Yurttaş, salı Dinçer Sezgin, cuma günü de Mavisel Yener çocuk..
Bebek dostu hastaneler çoğalıyor Sağlık Bakanlığı, anne sütünün teşviki ve emzirmenin özendirilmesi programını başarıyla yürüten Denizli'nin Sarayköy, Tavas, Buldan ve Çivril devlet hastanele..
Ne kadar çabuk unuttuk TÜRKİYE Ramazan Bayramı öncesi Malatya Çocuk Yuvası'ndaki şiddet görüntüleriyle sarsıldı. Milyonlar ayağa kalktı. Yürekler parçalandı. Bunu yapanlara ve göz yumanlara l..
Çetiner'den Ata'ya saygı kıyafetleri İzmirli ünlü modacı Hanife Çetiner, Büyük Önder Atatürk'e olan aşkını, el emeği göz nuru kıyafetlerine yansıttı. Çetiner, kadınların cumhuriyet balolarına..
Doktorun doğa sergisi Denizlili doktor Vedat Özaltun, yörenin doğal güzelliklerini 74 kare fotoğrafta bir araya getirdi. Çal Devlet Hastanesi'nde görevli, dağcılık ve doğa sporları tutkunu Öz..
Tuncer'e resimli teşekkür İZMİR Gaziemir Serbest Bölge'deki Uzay Kampı Türkiye, Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'ne jest yaptı. 31 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştiri..
Yılbaşında assolist olacak PODYUMLARDAN sahneye geçen manken Ebru Destan, 2006'ya memleketi İzmir'de assolist olarak girecek. "Sözümü Yemedim" albümüyle çıkış yapan Destan, 31 Aralık gecesi, ..
Başhekim çok iddialı konuştu "Tepecik Eğitim Hastanesi iki yıl içinde dünya standartlarına ulaşacak. Hastalar koğuş yerine 3 kişilik odalarda tedavi görecek. Kalite artacak"Ata'ya sevgiyle
Sinemaya doyacağız ANKARA Sinema Derneği tarafından düzenlenen 11'inci Gezici Festival, 25-27 Kasım tarihleri arasında İzmirlilerle buluşacak. Yurt genelinde 3 bin 786 kilometre yol kat eden ..
Durak: Kimse bana görevimi öğretmesin Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, sosyete pazarı tartışmasına noktayı koydu: Herkes kendi işini yapsınBüyük deprem 500 yılda bir oluyor
Taksiden atlayıp canını kurtardı İZMİR'DE kimliği belirsiz iki gaspçı bindikleri taksinin sürücüsü Ramazan Özel'den boğazına bıçak dayayıp para istedi. Boğazı çizilmesi sonucu kan aktığını gö..
Haberin Devamı>>> Haluk Levent, son konserinin 10 bin YTL'lik gelirini de 'Baba Beni Okula Gönder' kampanyasına bağışladı
Azerbaycan'ın Sabancı'sı Beyoğlu'na otel açacak Azerbaycan'ın Sabancı'sı olarak bilinen Ata Holding'in patronu İstanbul Beyoğlu'nda bir otel açmaya hazırlanıyor. Bu yatırım için kendisine öne..
Tamince, Premium Rixos'u satacak mı? Zenginlerin oteli diye ünlenen Premium Rixos için Tamince'nin müşteri aradığı konuşuluyor. Biçilen fiyat ise 120 milyon dolar. Bu yılın kuşkusuz en tartış..
Türk Lirası güçlenmeyi sürdürecek "Geçen hafta çeyrek puanlık faiz indirimi yapan Merkez Bankası'nın bir kaç ay içerisinde faiz indirimine ara vermesi süpriz olmayacak. Hazine ihalelerine gel..
Benzindeki indirim yüzde 10'u bulacak Son 1 ayda petrol fiyatları yüzde 10 düştü, benzin fiyatları ise dünkü indirimle şimdilik yüzde 7 geriledi. Petrol fiyatlarındaki düşüş beklentisi ile in..
Guruların gurusu Drucker 95 yaşında öldü Ünlü yönetim gurusu ve 20. yüzyılın en saygın düşünürleri arasında gösterilen Peter Drucker geçtiğimiz gün Kaliforniya'daki evinde vefat etti. 'Gurula..
AB yılbaşında hepimize 1000 $ verecek Milli gelir hesaplamasında AB'ye uyum ile yıl sonunda 5 bin dolara yaklaşması beklenen kişi başına düşen gelir rakamının yüzde 20-25 artacağı belirtiliyo..
Tüpraş'ın parası için bankaları tokuştururuz Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, yılsonunda ödeme modelini belirleyerek Tüpraş'ın devir işlemlerini tamamlayacaklarını söyledi. Tüp..
Telekom'da yarın devir günü Türkiye'nin en büyük özelleştirmesi olan Türk Telekom'da devir için geri sayım sona eriyor. Telekom'da yüzde 55 oranındaki kamu hissesinin, alıcı firma olan Oger T..
"Türkiye ekonomide sınıf atladı" Dünya Bankası Türkiye Direktörü Andrew Vorkink, Avrupa Birliği'nin (AB) son yayınladığı ilerleme raporunda, ''Türkiye'nin İşleyen Piyasa Ekonomisi''ne sahip o..
'Bizimkisi yıldırım aşkı' Ali Babacan, özel hayatını ilk kez Güneri Cıvaoğlu'nun 'Şeffaf Oda'sına açtı. 'Mantık evliliği yapmadık' diyen Babacan ekledi: 15 dakikada âşık oldum, 3 haftada evle..
Katar Başbakanı'yla Uludağ sohbeti Katar Başbakanı Abdullah bin Khalifa Al Thani Başbakan Erdoğan onuruna Divan-ı Emir Sarayı'nda akşam yemeği verdi. Türkiye'nin turizm potansiyelini anlatan ..
Demirel bir ilke imza attı 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, kendisiyle konuşan SABAH Yazarı Yavuz Donat'ın yazdığı "Cumhuriyet'in Kara Kutusu Süleyman Demirel Anlatıyor" adlı kitabın im..
'Yabancıların taşeronu' Adalet Bakanı Cemil Çiçek, "Türkiye'de milletin huzurunu kaçıranlar, başka ülkelerin taşeronlarıdır'' dedi. Çorum'da bulunan Çiçek, AK Parti Alaca İlçe Teşkilatı'nda, ..
Şemdinli patlamaya hazır Önce jandarma kesti önümüzü, sonra Şemdinli halkı. Jandarmadan çabuk kurtulduk ama, muhtar sert çıkmasaydı halkın linç etmesi işten bile değildi. Türkiye'nin İran ve ..
'Türban Meclis'e gelecek' Başbakan Erdoğan, Ali Kırca'ya türbandan Şemdinli'ye kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, Şemdinli olayı için "Lokal değil" değerlendirmesinde bulu..
Unakıtan: Hükümetimiz uyum içinde Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, ''Hükümetimiz, belirtilen hedefler dahilinde, bütün üyeleriyle birlikte tam bir duyarlılık, uyum ve uzlaşı içinde kararlarını a..
Baba Aliyev'e Atatürk benzetmesi Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, bağımsızlık sonrasına damgasını vuran babası Haydar Aliyev'i Atatürk gibi ölümsüzleştirebilmek için büyük çaba harcıyo..
Boşanma nedeni 'sanatçı kaprisi' Geçtiğimiz günlerde ikinci kez boşanan ünlü tiyatrocular Levent Kırca ve Oya Başar çiftini boşanmaya sürükleyen nedenler su üstüne çıkmaya başladı. Boşanmayla..
Yeni sinsi tehlike '007 ölüm' hapı İstanbul Narkotik polisi önceki gün Fındıkzade'de yaptığı bir sokak operasyonunda gözaltına aldığı 35 yıllık bir uyuşturucu satıcısından ele geçirdiği hapla..
Parasını çalamayınca hastanelik ettiler Taksim'de kızıyla birlikte yürüyen yaşlı bir adam parasını çalmak isteyen hırsızlar tarafından yaralandı. Kalçası kırılan adam, Özel Amerikan Hastanesi..
Sakıp Ağa'nın istediği oldu 1986'da yanan Kandilli Kız Lisesi, Merhum Sakıp Sabancı'nın vasiyeti doğrultusunda onarılarak kültür merkezine dönüştürüldü. Tarihi Kandilli Kız Lisesi binası, Hac..
Ünlendiği soyadını almak için dava açtı Ünlü tiyatro sanatçısı Derya Baykal, 49 yıllık soyadını değiştirmek için mahkemeye başvurdu. Baykal nüfusta "Bilgiç" olarak kayıtlı soyadının zaman zam..
Doğum kontrol bandına dikkat Gebeliği önleyici haplara oranla vücuda daha fazla hormon salgılayan bantlar, ölüme bile yol açabiliyor. Doğum kontrol bantları haplarından daha riskli. Johnson&J..
Polis, gardiyan mübaşir işbirliği Antalya'da hırsızlık ve yankesicilik yapan bir çete çökertildi. Tutuklanan 13 zanlı arasında üç polis ile bir mübaşir ve gardiyan da var. Antalya'da hırsızlı..
Cinayet gibi trafik kazası Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu önünde yaşanan inanılmaz kaza, 19 yaşındaki Gülcan Yıldız'ın ölümüne neden oldu. Akşam dersi için bir kız ar..
'Korktuğu başına geldi' Kapkaççılar tarafından metrelerce sürüklenerek hayatını kaybeden İclal Ülker'in çocukları: En büyük korkusu kapkaçtı.... İstanbul Kartal'da önceki gün kapkaççıların sa..
Hayatı ameliyat masasında kaldı 29 yaşındaki Özlem Tamer karın ağrısı ve bulantıyla gittiği hastanede apandisit teşhisiyle ameliyat oldu, sonra bitkisel hayata girip öldü. İzmit'te sigortacıl..
Kimbilir Bern'deki ölüm - kalım maçı gibi 90 dakikaya "dünya markası bir saat titizliğiyle" hazırlanmıştı sanki İsviçre...At yarışları
Çıldırmak gerek Her işi sonuna kadar yanlışlarla, tutarsızlıklarla götürüp, son dakikada ayağa kalkan ve mucizelerle çözüm arayan kültürümüz işte nihayet dünkü Play-Off maçında da futbolumuzl..
Teknik yetersizlik Terim, Galatasaray'ı çalıştırırken 2-0'dan 2-2'ye getirdikleri bir derbiden sonra söylemişti: "Devre arasının gelmesini hiç bu kadar istememiştim". Sanırım dün de hissettik..
Ülker'e teselli: 73-58 Euroleague'de üst üste iki yenilgi ile hayal kırıklığı yaşayan Ülkerspor, ligde Erdemirspor'u rakip sahada farklı yenerek teselli buldu: 58 - 73. Turuncu - Yeşilliler, ..
Fener göz alıyor: 3-1 Sarı-lacivertliler, Voleybol Erkekler 1. Ligi'nde Arçelik engelini kayıpsız aştı, 5. maçını da galibiyetle kapatıp koltuğu bırakmadıMehmet büyülüyor
Macarlar ders verdi Ülkenin olimpiyat komitesi, dopingle mücadelede yetersiz kaldığı gerekçesiyle halterin patronu olan temsilcileri Tamas Ajan hakkında soruşturma başlattıKartal dört köşe: 8..
'Turu geçmedik' İsviçre Milli Takımı Teknik Direktörü Köbi Kuhn, "2-0'lık sonuca sevindim ancak fark atamadığımız için üzgünüm. Bu skorun yeterli olmasını ümit ediyorum" dediİspanya beşledi
Hesapta bu yoktu! Denizlispor'un transfer teklifinde bulunduğu Ümit Karan'ın, Galatasaray'da huzursuz olduğu ve devre arasında Almanya'ya gitmek istediği öğrenildi. Bu gelişmeler Cim - Bom'da..
Ağır bombardıman Olağanüstü toplanan Beşiktaş Divan Kurulu'nda, tüm icraatları masaya yatırılan yönetim topa tutuldu. Fikret Orman, "Kulübün 25 Kasım'da açıklanacak borcu 25 milyon doların üz..
'Hıristiyanlara da hizmet verebiliriz' Türk Standartları Enstitüsü (TSE) İzmir Bölge Müdürü Ramazan Usta, İslami usullere uygun gıda tüketmek isteyenlerin ihtiyacını karşılamak amacıyla getir..
« » 1 2 3 4 5 6