12 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

12 Kasım 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fransa'da 4 Türk gencine hapis cezası Fransa genelinde meydana gelen şiddet olaylarına karıştıkları gerekçesiyle Paris bölgesinde en az 4 Türk gencinin mahkum edilip, cezaevine gönderildiği ö..
Yıldırım, Atatürk Havalimanı'nı denetledi Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, havayolu şirketlerinin, yolcu mağduriyetine neden olacak gecikmelerini titizlikle kontrol edeceklerini bildirdi. TH..
Çelik: "AİHM kararı siyasi" Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Leyla Şahin davasında verdiği kararı ''hukuki olmaktan ziyade siyasi bir karar'' olara..
Merkel: "Türkiye ile yakın ilişkiler istiyoruz" Alman Hıristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Angela Merkel, Türkiye ile her şart altında yakın ilişkiler istediklerini söyledi...
Gül: "Suriye'deki gelişmeler önemli" Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Suriye ile ilgili gelişmelerin son derece önemli olduğunu belirterek, Lübnan'ın eski başbakanı Refik..
Yönetim gurusu Drucker öldü Modern yönetimin babası olarak bilinen ve yenilik, girişimcilik ve değişen dünyayla başa çıkma stratejilerini anlattığı bazı kitapları Türkçe'ye de çevrilen yöneti..
Çin'de grizu patlaması: 16 ölü Çin'de kömür madeninde grizu patlamasında 16 işçi öldü. Yeni Çin haber ajansı, kuzeydeki İç Moğolistan bölgesinde dün öğleden sonra grizu patlaması meydana geld..
İzzet İbrahim'in öldüğü doğrulandı Irak Baas Partisi'nin eski üst düzey üyelerince yönetildiği sanılan bir internet sitesi, Saddam Hüseyin rejiminde Devlet Başkanı Yardımcı olan İzzet İbrahim..
Erdoğan: Neyin noktası konmuş! b AİHM yargıçlarına "Örtü nedir diye yetkilisine sordunuz mu" diye seslenen Başbakan Erdoğan, "Neyin noktası konmuş" dedi. Başbakan Tayyip Erdoğan, Avrupa İnsan..
Sean Connery'ye Onur Ödülü Amerikan Film Enstitüsü (AFI), aktör Sean Connery'nin sinema oyunculuğu kariyerinde en yüksek ödül olarak kabul edilen ''Yaşam Boyu Onur Ödülü''ne layık görüldüğünü..
BM Genel Sekreteri Annan, Bağdat'ta BM Genel Sekreteri Kofi Annan, Saddam Hüseyin rejiminin yıkılmasından sonra Bağdat'a ilk ziyaretini yapıyor. Güvenlik gerekçesiyle önceden açıklanmayan ziy..
Bağdat'ta saldırı: 5 ölü,21 yaralı Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir Şii mahallesindeki pazaryerinde bir aracın infilak etmesi sonucu en az 5 kişi öldü, 21 kişi yaralandı. Daha önceki haberlerde..
Brüksel'de olağanüstü önlemler Belçika'nın çeşitli bölgelerinde kundaklama olayları dün gece de devam ederken, polisin bugün başkent Brüksel'de olağanüstü önlemler aldığı gözlemleniyor. Frans..
Benzin fiyatlarında indirim Benzin türlerinin rafineri çıkış fiyatlarında yapılan indirim, pompa fiyatlarına 1-2 kuruş olarak yansıdı. Benzinin pompa fiyatlarında, şirketlere ve şehirlere gör..
ATO ile Time arasında DVD krizi TİME dergisi, Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından hazırlatılan, Türkiye'nin tanıtım filmi ve Türk-Ermeni ilişkilerini konu alan ''Sarı Gelin'' belgeselini iç..
'Helal gıda' tartışması sürüyor Tüketicileri Koruma Derneği (TÜKDER) Genel Başkanı Fikri Karagöz, gıda ürünlerinin dinen yasak olan maddeler içerip içermediğinin ambalaj ve etiketlerinde bell..
Güler: ''Elektrik ücretlerine zam yok'' Enerji Bakanı Güler: "2005 yılı sonuna kadar elektrik ücretlerine zam yapmayacağız'' dedi.. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Yatağan Termi..
Bakan Gül, Bahreyn'de ''Gelecek Forumu'' olarak adlandırılan ''Geniş Ortadoğu ve Kuzey Afrika Girişimi'' toplantısının ikinci günü, Bahreyn'in başkenti Manama'da başladı. Ritz Carlton Oteli'n..
Rötar çilesi bitiyor Konforlu yolculukla kısa zamanda istedikleri yere ulaşmak isteyen yolcuların uçuşlardaki rötarlar nedeniyle zaman zaman yaşadıkları çile gelecek yıl sona erecek. Ulaştırm..
"ABD Irak'tan çekilebilir" Irak Başbakan Yardımcısı Ahmed Çelebi, Irak güçlerinin uygun şekilde silahlandırılarak eğitilmesi halinde, Amerikan askerlerinin önemli bir kısmının gelecek yıl içi..
Fransa'da camiye saldırı Fransa'da kimliği belirlenemeyen saldırganlar bir camiye iki molotof kokteyli attı. Yetkililer, güneydeki Vaucluse bölgesinin Carprentras kasabasında dün akşam düzenl..
Telefonlar çiçek açtı Nokia yeni telefonlarda çiçek motifleri kullanıyor. L'Amour serisi 2006'nın ikinci yarısında Türkiye'de de satılacakArabada güvenlik için
"Hayatım paratoner gibi" Selda Tosun Uskan "Sarıkız" adlı kitabında neler yaşayıp neler gördüğünü anlattıEn moda En yeni
Son kurban Akkad oldu Suriyeli yönetmen Mustafa Akkad, Amman saldırılarında can veren 57. kişi oldu. Arap sinemasının önde gelen isimlerinden Akkad, İslam'ın doğuşunu 'Çağrı' filmiyle dünyaya..
AKP, türban için sertleşiyor 'Hukuk başka, kanun başka' Başbakan Erdoğan: "Kararı verenlere sormak isterim: Ülkenizde, yasaların inançlarla çatışan yanlarını değerlendirdiniz mi? Ka..
Köşk'te sanata ödül Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'nü kazananlar, dün akşam Köşk'te törenle ödüllerini...
Cumhurbaşkanı: Karar bağlayıcı Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) üniversitelerde uygulanan türban yasağını onaylama kararının Türkiye açısından...
'Atatürk üniformada var' Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın (KKK) yeni brövesinden eski brövede yer alan Atatürk figürünün çıkarılmasına ilişkin tepkilere yanıt verdi.
AKP'li başkana sokak dayağı Kimliği belirlenemeyen bir kişinin sokak ortasında dövdüğü Çukurçayır beldesinin AKP'li Belediye Başkanı Sabri Baysal, beyin travması geçirdi.
Efkâr Dağı'nın efkârlı ilçesi Şemdinli, yanıbaşındaki Efkâr Dağı gibi soğuk ve tedirgin. Helikopter sesi yüzleri geriyor. Biri, "Ölüm listesindeyim" derken, diğeri yediği da..
Deprem evleri 1'e 5 verdi 12 Kasım depreminin altıncı yıldönümüne girilirken, deprem konutları para kazandırmaya başladı.
'Senede bir gün' müzesi Valilik ve belediye tarafından 12 Kasım 1999'da ölenler için yapılan Bolu Deprem Müzesi ve Anıtı...
'Alzheimer'lılar bilgilendirilecek Alzheimer Derneği İzmir Şubesi, halkı alzheimer hastalağının nedenleri, hasta yakınlarının yaşadıkları sorunlar gibi konularda bilgilendirecek.
'Bizi cennet bile almaz' BM raportörü Yakın Ertürk, aile içi şiddet konferansındaydı: "Bu halle ne AB'ye ne de cennete girilir. Güçlü siyasi irade şart."
Avusturya modeli Türkiye 1998 yılından beri aile içi şiddeti önlemeyi içeren bir yasaya sahip.
Nermin 5. kurban Kadına yönelik şiddetin 'konuşulması' da şiddeti doğuruyor. Önceki gün İstanbul'da babası tarafından öldürülen Nermin Ardıç...
Omuz atılan üniversiteli öldü Uludağ Üniversitesi öğrencisi 18 yaşındaki Gülcan Yıldız, bir kişinin omuz atması sonucu düştüğü karayolunda askeri bir aracın altında kalarak can verdi.
Kalaşnikoflu zanlı şimdi aranıyor! Pazartesi gecesi Barlar Sokağı'nda dolaşırken çantasından Kalaşnikof tüfek ve 31 mermi çıkan...
Milli sporcunun babası davacı GAP Spor Şenlikleri sırasında Atatürk Baraj Gölü'nde boğulan milli sporcu Ali Esmer'in babası, 200 bin YTL'lik tazminat davası açtı.
Bu vahşete dur diyecek yok mu! Kapkaççılar dün en acımasız yüzlerini sergiledi. Kimya mühendisi İclal Ülker, üç kapkaççının kullandığı otomobilin altında sürüklenerek öldü.
Yaşatan ele kurşun Akciğer nakli ameliyatlarıyla ün yapan Prof. Dr. Necip Göksel Kalaycı, Çapa'da, hastane otoparkında öldürüldü. Cinayet yerinde 10 kovan bulunurken, 66 yaşındaki cerrahın ka..
İki liseli genç futbol oynarken öldü İki lise öğrencisi futbol oynarken fenalaşarak hayatını kaybetti.
Cezaevi yerine özel eğitime Adalet Bakanı Cemil Çiçek, 'denetimli serbestlik sistemi' ile bundan sonra bazı suçlardan hüküm giyenlerin cezaevi yerine...
Başbakan kararlı: Yapanlar bedelini öder Başbakan Erdoğan: "Nereden gelirse gelsin, yapan kim olursa olsun, bedelini ödeyecek." CHP, gelişmeleri Meclis'e taşıma hazırlığında. SHP, DTP ve ÖDP ..
Ortak ses: Failler yargıya Jandarma İstihbarat Teşkilatı mensuplarının Şemdinli'de bir kitabevini bombalarken suçüstü yakalanması sert tepkilere yol açtı.
Hakkâri merkez de karıştı Şemdinli'de meydana gelen olaylar dün Hakkâri kent merkezine sıçradı.
'Provokasyona gelmeyin' Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Şemdinli'de yaşanan olayların çok yönlü olarak soruşturulduğunu belirterek vatandaşlara "Provokasyona gelmeyi..
Silopi savcısının aracına bomba Silopi Hükümet Konağı'ndaki araç parkında bulunan Silopi Başsavcısı'nın makam otomobilinin altına bırakılan bomba, dün saat 07.00'de patladı.
İşte suçüstü belgeleri Büyütmek için tıklayınızKopyalanmış Şemdinli'de, Umut Kitabevi'ne bombalı saldırıda kullanıldığı belirtilen Jandarma İstihbarat Teşkilatı'na (JİT) ait araçtaki belgele..
Bir zanlı daha gözaltında Şemdinli'de Umut Kitabevi'ne el bombası atan kişi olarak yakalanıp polise teslim edilen Besil Ateş'in, JİT'in kullandığı PKK itirafçısı olduğu öne sürülürken
» 1 2 3 4 5 6