11 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

11 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Zerkavi bu kez ülkesini vurdu Ürdün’ün başkenti Amman’da önceki gece genellikle yabancıların kaldığı 3 ayrı otele düzenlenen bombalı saldırıları El Kaide örgütü üstlendi.
Bağdat’ta bombalar polislerin uğrak yerini vurdu Anayasanın kabul edilmesinin ardından genel seçimler için gün sayan Irak’ta şiddet dinmek bilmiyor.
Kürtlerden ABD’ye reklamlı teşekkür Kuzey Iraklı Kürtler, Amerika'da "Öteki Irak: Kürdistan" adı ile bir tanıtım kampanyası başlattı.
ABD, Kuzey Irak’ta askerî operasyona ‘hayır’ dedi ABD, Türkiye’nin terör örgütü PKK’nın Irak’ın kuzeyinden bertaraf edilmesi için ‘askeri operasyon’ yapma konusundaki isteğine bir kez daha ol..
‘En önemli saptama, işleyen ekonomi’ Avrupa Komisyonu'nun Türkiye Temsilcisi Hans Jörg Kretschmer, önceki gün yayınlanan İlerleme Raporu'ndaki en önemli saptamanın, Türkiye’nin, işleyen bir p..
‘Fransa’daki banliyö ayaklanmasının arkasında din yok’ Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Rene van der Linden, Fransa’da yaşanan olayların arkasında dini unsurlar bulunmadığ..
‘Reformlar yavaşladı’ eleştirisi hakkaniyetsiz Ankara, limanların ve havaalanlarının Rumlara açılması konusundaki talebi 'tek taraflı irade beyanı' olarak görüyor.
Türkiye, bu defa KOB’a karşı Ulusal Program yayınlamayacak Türkiye, Avrupa Birliği’nin Katılım Ortaklığı Belgesi’ni (KOB) açıklamasının ardından pozisyonunu karşı tarafa göstermemek için yeni..
PKK militanına bomba mesajı Roj TV’den Terör örgütü PKK’nın bombalama talimatlarını üyelerine şifreler aracılığı ile televizyondan verdiği iddia edildi.
PKK’da örgüte yakın iki kişi daha infaz edildi HADEP yöneticilerinden Hikmet Fidan’ı öldüren terör örgütü PKK, geçtiğimiz günlerde örgütün legal uzantılarında görev yapan iki kişiyi daha infa..
Vali Gürbüz’den Ankara ile görüşmede JİTEM iması Hakkari Valisi Erdoğan Gürbüz, Şemdinli’de yaşananlar netleşmeden açıklama yapmanın doğru olmayacağını söyledi.
Linç edilmek istenen kişi PKK itirafçısı çıktı Şemdinli’deki bombalamadan JİTEM sorumlu tutuluyor. CHP Hakkari Milletvekili Esat Canan, "Bombanın atıldığı araçtan, jandarma istihbaratına ait ..
‘Plaka Jandarma’ya tahsisli’ Şemdinli’deki olaylarda patlamanın faillerine ait olduğu belirtilen otomobilin Jandarma İstihbarat Özel Harekat Timi (JİTEM)’ne ait olduğu ortaya çıktı.
Fikri Sağlar: Susurluk bitmedi Meclis’te 20. dönemde oluşturulan Susurluk Araştırma Komisyonu’nun üyesi Fikri Sağlar, Şemdinli’deki patlamaları Susurluk’un devam ettiği şeklinde yorumladı.
Provokatörler Şemdinli’de sahnede Şemdinli'de önceki akşam PKK eylemcisi olduğu gerekçesiyle 15 yıl hapis yatan Seferi Yılmaz'a ait kitabevinde meydana gelen patlamanın ardından olaylar provo..
[HABER İZLENİM] Bombayı kim attı? Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde bir pasajda bulunan kitapçıya atılan bombadan sonra yaşanan tartışmaları yerinde izlemek için sabah erken saatte Van’dan yola ..
Başbakan Erdoğan: Olay mutlaka açıklığa kavuşmalı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Şemdinli’de meydana gelen olaylar üzerine Hakkari milletvekilleriyle AK Parti Genel Merkezi’nde görüştü.
Genelkurmay: Adlî makamlar olayla ilgili gerekli yasal işlemleri yapacak Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki olayın her yönüyle adli makamlara intikal ettiğini ve gerekli..
[HABER ANALİZ] Şemdinli karartma değil, aydınlatma bekliyor İki gündür Hakkari’nin küçük ilçesi Şemdinli’de yaşananlar bir milat olacak gibi görünüyor.
Şemdinli’de Susurluk şüphesi Şemdinli’de bombacıların kullandığı aracın içinden otomatik silahlar, eylem haritası ve isim listesi çıktı. Aracın ‘JİTEM’e ait’ olması ise olayın 2. Susurluk va..
Şeker fiyatında yüzde 8 indirim Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü, stoklarını eritmek için 5 şeker fabrikasında, şeker satış fiyatlarında yüzde 8 indirim yaptı.
8. nema taksidi başvuruları 14 Kasım'da Aralık ayında ödenmesi beklenen Tasarrufu Teşvik Hesabı 8. taksidi için toplu başvurular, 14 Kasım'dan itibaren Ziraat Bankası'na yapılacak.
ABD'li akaryakıt devi Anadolu'da büyüyecek Dünyanın önde gelen akaryakıt ve madeni yağ şirketlerinden ABD'li Golf Oil, Türkiye pazarındaki payını artırmak için Delta Petrol ile işbirliği yapt..
Avrupa’nın en zenginleri listesinde iki Türk işadamı Avrupa’da yayımlanan European Business adlı dergi tarafından yapılan Avrupa’nın en zengin 50 işadamı listesinde iki Türk işadamı yer aldı...
Telekom’un dokuz aylık net kârı 2,1 milyar YTL Hisselerinin yüzde 55'i 6,55 milyar dolara Oger Telecom'a satılacak olan Türk Telekom'un bu yılın ilk dokuz ayındaki net kârı, 2 milyar 184 mily..
Samsun-Ceyhan boru hattı Boğazlar’da trafiği azaltacak Orta Asya ve Hazar havzası ham petrol kaynaklarının Türkiye üzerinden dünya pazarlarına açılmasına imkan sağlayacak Samsun-Ceyhan Boru H..
Tarihî Muradiye Külliyesi 3 safhada restore edilecek Bursa'da Osmanlı sultanlarının kabirlerinin bulunduğu tarihi Muradiye Külliyesi'nin restorasyonuna başlandı.
Dar gelirli ailelerin çocuklarına bilişim kursu Kocaeli'ne bağlı Gebze ilçesinde dar gelirli ailelerin lise mezunu çocuklarına bilişim teknolojileri alanında kurs verilerek istihdam edilmeler..
Bursa’da mobilya fuarı açıldı TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ ve Bursa Marangozlar ve Benzerleri Odası işbirliğiyle düzenlenen, "Bursa 4. Mobilya, Dekorasyon ve Ev Tekstili Fuarı'' açıldı.
45 yolcu yanmaktan son anda kurtuldu Kocaeli'nde bir otobüsün TIR'a çarpması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. Kazada otobüsün bir bölümü yandı.
Öğretmen lisesi nihayet öğretmene kavuştu Bursa Ahmet Hamdi Gökbayrak Anadolu Öğretmen Lisesi'nde yılın ilk coğrafya, biyoloji ve kimya derslerine önceki gün başlanırken, öğretmen eksiğinden ..
Hastane inşaatı para bekliyor Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Recep Selvioğlu, hizmet verdikleri hastaların yüzde 80'inin SSK'lı olduğunu belirterek, kapasite art..
Sobadan sızan gaz oda içindekileri zehirledi Bursa'da sobayı söndürmeden uyuyan Tokat ailesinin 3 ferdi, uykudan çabuk uyanmalarıyla ölümden son anda kurtuldu.
Emir Sultan rahatlıyor Bursa'daki Emir Sultan Hazretleri türbesini ziyarete gelenlerin rahat etmesi için yeni bir proje başlatılıyor.
Valilik memuru, polis zoruyla oturduğu lojmandan çıkarıldı İki yıl önce vefat eden Edirne Valisi Fahri Yücel'in 4 yıl özel kalem müdürlüğünü yapan Elmas Kazancı, İl Özel İdare'ye ait lojmanda..
‘Okul bahçeleri ve parklara konan trafolar sağlığa aykırı’ Şehir merkezlerinde yer sıkıntısı sebebiyle trafoların okul bahçeleri ve çocuk oyun parkları içine konmasının insan sağlığı açısında..
Yunanlı işadamları işbirliği fırsatı arıyor Yunanistanlı 40 kişilik işadamı grubu iş yapmak için Kocaeli’ne geldi. Heyet, otomotiv yan sanayii, yapı malzemeleri, tekstil, elektronik ve bazı ..
Sultanbeyli’de engelliler evlerinde aşılanacak Sultanbeyli Belediyesi Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, ilçede yaşayan 165 engelli ile 12 diyaliz tedavisi gören hastayı evlerinde ziyaret ederek ü..
Gürpınar’da fabrika yandı; maddî hasar büyük Gürpınar'da geniş bir alan üzerine kurulu küvet fabrikasında çıkan yangın, büyük çapta maddi hasara yol açtı.
Polisten iki trafik sahtecisine gözaltı Bayrampaşa’da bir evde sahte belgelerle trafiğe çıkan servis araçlarına yeterlilik belgesi düzenledikleri iddia edilen iki kişi gözaltına alındı.
Polisten Beyazıt’ta çalıntı mal baskını Beyazıt'ta çalıntı elektronik eşya ve cep telefonu sattığı belirlenen dükkânlara, asayiş ekipleri şok baskın düzenledi.
En çok dayak yiyen kadın Marmara’da Jandarma Genel Komutanlığı’nın, töre cinayetleri ile kadınlara yönelik şiddeti araştırmak üzere kurulan TBMM Araştırma Komisyonu’na sunduğu rapor, çarpıcı ..
Korsan kitap-CD piyasası, kurtarılmış bölgelerde yaşamaya devam ediyor Geçen yıl yürürlüğe giren Korsan Yasası ile birlikte sokaktaki tezgahlarını kaldıran korsan satıcılar, bazı merkezleri k..
AK Parti’nin Çorum heyeti rüşvet iddiasını inceliyor AK Parti Genel Merkezi, Çorum Belediyesi’nde yaşandığı öne sürülen rüşvet iddialarını yakın takibe aldı.
Nüfus sayımı için artık sokağa çıkma yasağı olmayacak Devlet Bakanı Beşir Atalay, nüfus sayımı için bir daha sokağa çıkma yasağı uygulanmayacağını açıkladı. Atalay, kısa süre içinde ikamete d..
‘CHP Atatürk’ün vasiyetine uysun, TDK’ya parasını versin’ Atatürk’ün vasiyeti üzerine İş Bankası’ndaki hisselerinden elde edilen kârın belli bir miktarını Türk Dil ve Tarih kurumlarına vermes..
‘Çılgın Türkler’ romanının ders kitabı olmasına gerek yok Milli Eğitim Bakanlığı, yazar Turgut Özakman’ın Kurtuluş Savaşı’ndaki kahramanlık öykülerini anlattığı ‘Şu Çılgın Türkler’ adlı roman..
Ömer Dinçer’den YÖK kararına 10 sayfalık itiraz Yazdığı ‘İşletme Yönetimine Giriş’ isimli kitabının 6. baskısında ‘intihal’ yaptığı gerekçesiyle YÖK tarafından öğretim üyeliğinden ihraç edile..
İslâm dünyasının en istikrarlı ülkesi Türkiye CHP lideri Deniz Baykal, İslâm dünyasının en istikrarlı, modern ve çağdaş ülkesinin Türkiye olduğunu, bunun da Atatürk’ün attığı temellerle sağl..
Partiler, Hazine’den alacakları parayla kasalarını dolduracak Gelecek yıl siyasi partilere, Hazine’den toplam 92 milyon 143 bin 205 YTL’lik yardım yapılacak.
« » 1 2 3 4 5 6 7