11 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

11 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Güngören’de 12 saat elektrik kesintisi yapılacak Güngören İşletme Müdürlüğü Bölgesi’nde yapılacak bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle yarın bazı yerlere 12 saat süreyle elektrik verilemeyec..
Eğitim-Sen, ücretlerin artırılmasını istiyor Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Alaattin Dinçer, ilköğretim okullarında ek ders ücretlerinin düşüklüğünden şikayet..
Baktığı bebeğe kötü davranan kadın bakıcı gözaltına alındı Kadıköy’de Nilüfer Ergin isimli kadın, 6 aylık bebeği G.E.’nin bakıcısı tarafından hırpalandığını kamera ile tespit etti.
Kartal Belediyesi yazar adaylarını eğitecek Kartal Belediyesi eğitim faaliyetleri kapsamında, hikaye, deneme, makale veya gazete yazıları konusunda kendisini geliştirmek isteyen herkesin katı..
Büyükşehir’de devir teslim zamanı Kadir Topbaş’ın görevden alma operasyonuyla sarsılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde devir teslim törenleri başladı.
İstanbullu tamirci dünya üçüncüsü oldu Türkiye, Hyundai Teknisyen Olimpiyatları'nda dünya üçüncüsü oldu. Hyundai Assan'dan yapılan yazılı açıklamada,2 yılda bir düzenlenen "Hyundai Dünya Tekn..
Belediye, gelecek 5 yılın yol haritasını halkla birlikte çizecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kurumun 5 yıllık stratejik amaç ve hedeflerini belirlemek amacıyla "Kurumsal Stratejik Planla..
İstanbul’a iki bin yeni polis atanıyor İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul polisi ve jandarmasının cana ve mala karşı işlenen suçlarda son derece duyarlı davrandığını belirterek, polisin ..
Birtan Altınbaş davası 23 Aralık’a ertelendi Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Birtan Altınbaş'ın 1991 yılında gözaltında ölümüyle ilgili emekli 4 polisin yargılandığı dava, itiraf dilekçesi i..
Sakka’dan, Atıf Şefket’i suçlaması istenmiş Antalya’daki İsrail gemilerine suikast hazırlığındayken yakalanan Louai Sakka’dan Hariri suikastı ile ilgili olarak Suriye istihbarat lideri Atıf Ş..
Malatya Çocuk Yuvası kameralı sisteme geçiyor Şiddet olaylarıyla gündeme gelen Malatya Çocuk Yuvası'na, benzer olumsuzlukların yaşanmaması için kamera sistemi kurulacağı açıklandı.
Türkiye, 10 Kasım’da Anıtkabir’de buluştu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 67. yıldönümünde ülkenin dört bir yanında düzenlenen törenlerle anıldı. function galeri() { wi..
‘Eğitim Dede’ 5 okul yaptırdı hiçbirini vergiden düşürmedi Ereğli'de eğitime yaptığı büyük hizmetlerle tanınan 77 yaşındaki işadamı İbrahim İzmirlioğlu'nun hayatı kitaplaştırıldı. Kitapta Baş..
Sağlıkçılara yönelen şiddet protesto edildi Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde sağlık çalışanları, Devlet Hastanesi’nin acil servisine gece yarısı muayene olmak için gelen bir şahıs tarafından dok..
Trafikte kameralı takip işe yaradı Şehir merkezinin dar olması ve yoğun araç sayısı nedeniyle akşam üzeri yoğunlaşan trafik sorununa karşı kameralı takip vatandaşları memnun ediyor.
Füreya’nın ‘Kuşlar’ı satılıyor Osmanlı tarihine damgasını vuran, Cumhuriyet döneminde sanatıyla ön plana çıkan ünlü Şakir Paşa ailesinden Füreya Koral’ın ‘Başyapıtım’ dediği ‘Kuşlar’ adlı hey..
Moğolca risale yayınlandı Risale-i Nur’la ilgili başta Arapça ve İngilizce olmak üzere çeşitli dillerde çalışmalar yapan Söz Basım Yayın, Moğolcaya ilk kez tercüme edilen risale yayınladı.
Şehir tiyatroları oyuncusu Fatma Andaç vefat etti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın emekli sanatçılarından olan Fatma Andaç vefat etti.
Ege’nin iki yakasından belgeselciler bir arada Belgesel Sinemacılar Birliği ve Muğla Belediyesi’nin birlikte düzenlediği ‘Türkiye&Yunanistan 2. Belgesel Film Festivali’ bugün başlıyor.
Samatya fotoğrafları Fransa'da sergileniyor İstanbul’un tarihî semtlerinden biri olan Samatya’nın İçkalpakçı Çıkmazı’nı konu alan belgesel fotoğraf sergisi, "İçkalpakçı Çıkmazı/Bir Sokağın M..
CEVAP VER - Susanna Tamaro’nun ilk filmi Daha çok ‘Yüreğinin Götürdüğü Yere Git’ romanıyla tanınan Susanna Tamaro, yazarlığının yanı sıra sinemaya da el attı ve ilk filmi Cevap Ver’i çekti.
ANTHONY ZIMMER - Polis, suç dâhisinin peşinde Profesyonel suçlu Anthony Zimmer, polisin tüm dünyada peşinde olduğu zeki biridir.
UÇUŞ PLANI - Uçan ‘Panik Odası’nda korku saatleri En son üç yıl önce Panik Odası’nda karşımıza çıkan, sonrasında ise pek ortalıklarda görmediğimiz Jodie Foster, yine bir gerilim-korku filmi o..
Akıllı olursanız, testere kesmez! Geçtiğimiz yıl, sinema ile uğraşan herkesi akıl dolu senaryosu ile tepetaklak eden Testere (Saw), beklenenin üstünde ilgiyle karşılaşınca -birçok Holly-wood ..
Haftanın Filmleri Şurası kesin ki, Jodie Foster'da bir annelik takıntısı var. Acaba bunu (biliyorum...
Bir yazarın fırçasından... Deneme, öykü, roman, şiir gibi edebiyatın farklı alanlarında verdiği ürünlerle tanınan, efsanevi 'Büyük Argo Sözlük'ün yazarı Hulki Aktunç...
İstanbul'un orta yerinde Pera Fest var Pera Fest'in bu yıl dördüncü yaşı kutlanıyor. Yarın akşam Yeni Melek'teki Yunanistan'ın ünlü şarkıcısı Savinna Yannatou'nun konseriyle başlayıp...
Tamer'den sert cevap: Zırvalık... Gül Önet'in 'Orhan Pamuk'un ilk romanı 'Cevdet Bey Oğulları'nın basımını Ülkü Tamer engelledi' iddiaları ünlü şair tarafından yalanlandı.
'Çağdaş'a servet Sotheby's'in düzenlediği müzayedede Amerikalı sanatçı David Smith'in 'Cubi XXVIII' adlı büyük çelik heykeli...
İran'a uranyum gazı için izin İran'ı nükleer programına son vermediği takdirde BM Güvenlik Konseyi'ne götürmekle tehdit eden ABD, Almanya, Fransa ve...
Soyer, Londra yolcusu KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer, ülkesinin kuruluş yıldönümü kutlamalarına katılmak ve temaslarda bulunmak üzere bugün Londra'da.
Kart faizi hâlâ yüzde 130 Türkiye'de birçok dar gelirlinin 'kurtuluş' umuduyla sarıldığı kredi kartları, yıllık yüzde 130'ları bulan bileşik faiziyle 'kâbus'a dönüşüyor.
Bankaların kârı göz kamaştırdı Dün birbiri ardına dokuz aylık bilançolarını açıklayan bankaların kârları göz kamaştırdı.
Doğuş, Tansaş hissesi aldı Doğuş Holding, Marathon Structured Fund ile imzaladığı opsiyon sözleşmesi gereği Tansaş hissesi satın aldı.
Tüzmen'e Audi sorusu Dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) tarafından alınan Audi marka dört çekerli aracı bütçe görüşmelerinde eleşti..
Telsim, TT kârını patlattı Türk Telekom'un (TT) yüzde 55'i için 6.55 milyar dolar teklif eden konsorsiyumun lideri olan Oger Telecom...
Nema taksidi 14 Kasım'da Aralık ayında yapılması beklenen Tasarrufu Teşvik Hesabı 8'inci taksit nema ödemeleri için toplu başvurular, 14 Kasım'dan itibaren Ziraat Bankası'na yapılabilecek.
Özel bankalar tarımı keşfediyor Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) son dört yıla ilişkin açıkladığı verilerde, tarım sektörüne özel bankalar tarafından 2001'de 10 milyon 542 bin YTL kredi kul..
Ulusal Program yok Avrupa Komisyonu'nun önceki gün açıkladığı Türkiye'nin İlerleme Raporu (İR) ve Katılım Ortaklığı Belgesi'ni (KOB) gerçekçi bulan Ankara...
Kretschmer: İyi okuyun Avrupa Komisyonu'nun Türkiye Temsilcisi Hans Jörg Kretschmer, önceki gün açıklanan İlerleme Raporu ve Katılım Ortaklığı Belgesi'ni Ankara'nın 'iyi okuyup' değerlendirme..
'Kıbrıs'ta top AB'de' Avrupa Komisyonu'nun Türkiye ile ilgili İlerleme Raporu ve Katılım Ortaklığı Belgesi'ni (KOB) yayımlamasının ardından Ankara'daki AB trafiği hızlandı.
Madalyalar bu kez siyahlara Art arda skandallar ve Irak yüzünden halk desteği eriyen ABD Başkanı George W. Bush, ülkenin en saygın sivil ödülü olan 'Özgürlük Madalyası'nı, bu yıl çoğu siyahi ..
'Gereksiz sorun yaratılmayacak' ABD Başkanı George W. Bush'un Ankara Büyükelçiliği'ne atadığı Ross Wilson, Senato'dan onay alırsa en önemli meselesinin, 'Türkiye ile ABD arasında gereksiz sor..
Ünlü futbolcu Weah ikinci yarıda yıkıldı Batı Afrika ülkesi Liberya'da 14 yıllık iç savaşın ardından ilk başkanlık seçimini kadın aday Ellen Johnson-Sirleaf önde götürürken...
Irak'ta yine saldırı: 42 ölü Irak'ta dün iki ayrı intihar saldırısında 42 kişi hayatını kaybetti.
Talabani Vatikan'da Irak Devlet Başkanı Celal Talabani, ABD ve İtalya ziyaretlerinden sonra da Vatikan'a geçerek Papa 16. Benediktus ile görüştü.
Miller, NYT'den istifa ettirildi Beyaz Saray'ı karıştıran CIA ajanı Valerie Plame'nin kimliğinin deşifre edilmesi skandalına adı karışan gazeteci Judith Miller, New York Times'taki işinden ay..
Hormonlar değil imaj ABD'li uzmanlara göre kadınlarda cinsel isteği azaltan menopoz değil, vücut imajlarından duydukları rahatsızlık olabilir.
Şimdi gel de rahatsız olma! Ünlü iç giyim markası 'Victoria's Secret'ın defilesinde, top modeller liginin bütün üyeleri tam kadro hazırdı.
Azmin zaferi... 17'sinden beri sürücü ehliyeti almaya çalışan Britanyalı kadın, 33 yıl sonunda başardı.
« » 1 2 3 4 5 6 7