11 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

11 Kasım 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Otelin VIP'leri kurban Amman'daki Kaide saldırısı Ürdünlüler kadar yabancıları ve ünlüleri de vurdu.
Rap'çiler isyanı haber vermişti Göçmen isyanında gafil avlanan Fransız yetkililer, çok satan rap CD'lerini dinlememiş: 'Yine varoşlarda bir gün, yine yapacak bir şey yok', 'Hey mavi göz, sahi..
İsyan çağrısı Brüksel'i alarma geçirdi Fransa'daki göçmen isyanının şiddet olaylarını tetiklediği Belçika'da, kundaklama eylemleri beşinci gecede de sürerken...
Türk gence operasyon Fransa'da göçmen isyanının fitilini ateşleyen iki gencin bir elektrik trafosunda hayatını yitirmesi olayında yaralanan 17 yaşındaki Türk genci Muhittin Altun önceki gün a..
Chirac: Evet Fransa'da eşitsizlik var Fransa'nın Cezayir'in bağımsızlık savaşında çıkardığı olağanüstü hal yasasını 50 yıl sonra göçmen isyanına karşı yürürlüğe koymasıyla şiddet olaylarının ..
Beşar Esad meydan okuyor Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, BM'nin eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesinden Şam yönetimini sorumlu tutmasının ardından artan uluslararası baskılar..
Bayan Annan örtülü Ortadoğu turuna çıkan BM Genel Sekreteri Kofi Annan'a eşlik eden eşi Nana Annan, Suudi Arabistan durağında başörtüsü takmak zorunda kaldı.
Gitti Peres, geldi Peretz İsrail Başbakan Yardımcısı Şimon Peres, İşçi Partisi liderliğini kaybetti.
Ankara'dan AB'ye sürpriz Türkiye, AB'nin İlerleme Raporu ve Katılım Ortaklığı Belgesi'ni 'gerçekçi fotoğraflar' diye değerlendirdi. Ancak Ulusal Program yayımlanmayacak.
'Gökmen' 2020'de uzayda İlk Türk astronotu Gökmen'i 2020'de uzaya göndermeyi planlayan Türkiye, ABD ile Uzay Sanayi ve İşbirliği Anlaşması imzaladı.
Camilerde yeni döneme hazırlık Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2006 bütçe tasarısında yer alan hedefler, yeni dönemdeki değişikliğin ipuçlarını da verdi.
AKP: Eskisi kalsın Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın bröve değişikliğini, CHP'lilerden sonra AKP'liler de doğru bulmadı.
Partilere yardım Siyasi partilere, yeni yılda Hazine'den 92 milyon 143 bin 205 YTL yardım yapılacak.
Topbaş'tan iki kritik atama Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın üst düzey yöneticilere yönelik operasyonu sürüyor.
CHP: Köşk'ü teslim etmeyiz Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın, "Cumhurbaşkanlığı makamına bir daha Ahmet Necdet Sezer gibi bir cumhurbaşkanı...
ABD'den AKP övgüsü ABD'nin Avrupa ve Avrasya ilişkilerinden sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Dan Fried, Türkiye gibi nüfusunun çoğu Müslüman, laik bir cumhuriyetin, bölgede gelişen demokras..
Türban kararı kimini sevindirdi kimini üzdü Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM), üniversitelerdeki türban yasağına ilişkin Leyla Şahin'in açtığı davaya son noktayı koyarak Türkiye Cumhu..
Türbanda son nokta Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, türban taktığı için üniversiteye alınmayan Leyla Şahin davasında son kararını verdi. Örnek oluşturacak kararda bu yasağın, 'laiklik' ve 'e..
Kretschmer: Uygulansın Avrupa Komisyonu Türkiye Temsilcisi Hansjörg Kretschmer "Türban konusunda Avrupa ülkeleri ve tek tek bireyler arasında görüş ayrılıkları olabiliyor.
'Gençlik' elden gidiyor Türkiye'de genç nüfus oranı hızla azalıyor. Devlet İstatistik Enstitüsü'nün (DİE) Yıl Ortası Nüfus Projeksiyonları'na göre, 22 yaş altı nüfus son 15 yılda yüzde 10 ora..
Efes antik kenti ışıl ışıl Selçuk'ta yıllardır geceleri de ziyarete açılması istenen Efes antik kentinde ışıklandırma yapılması turizmcileri sevindirdi.
Doktor yok ama bütçe var Türkiye, sağlık harcamalarına ayırdığı bütçe açısından, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ülkeleri arasında İtalya, İspanya, Avusturya ve Norveç'in önünde..
'Sigara yaşı dokuz' Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Leyla Sağlam, çocuklarda sigara içme yaşının...
Roman Meclisi'nde iki Türk Türkiye'deki Roman vatandaşlar, yapılan seçimle Avrupa Konseyi (AK) bünyesinde 1971'den beri faaliyet gösteren Roman Meclisi'nde bu yıl iki kişiyle ilk kez temsil e..
Stresli nergis çiçek açtı Güzel kokusu ile kış aylarının gözde çiçeği nergisin yaklaşık bir ay erken açması şaşkınlık yarattı.
TV'ye çıkan kızını öldürdü Kadınların yaşadıkları aile içi sorunlarının tartışıldığı televizyon programlarına katılarak ailesi tarafından zorla evlendirildiğini anlatan...
İlhan'ın mezar taşı değişecek Yaşarken adı gazete ve dergilerde sık sık yanlış yazılan Şair Attilâ İlhan mezar taşında bile 'yazım' talihsizliğinden kurtulamadı.
Kalaşnikof taşımak serbest İzmir'de Kalaşnikof tüfek, 31 mermi, 490 ecstasy hap ve 3.5 kilo esrarla yakalanan 31 suçtan sabıkalı F.D., 'suç ve delil olmadığı' için serbest bırakıldı.
Fener, Rumlara piskopos atayacak Fener Rum Patriği Bartholomeos, Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi'ndeki başpiskoposluk sorununu çözmek amacıyla İstanbul'a çağırdığı metropolitleri kabul etti.
Dört korsakofluya AİHM tazminatı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Türkiye'nin, cezaevlerindeki ölüm oruçları sonucunda wernicke-korsakof olan dört kişiye 22 bin avro tazminat ödemesini ..
İranlılara yakın takip Türkiye'ye sahte pasaportla giren İranlı Hasan Nahri ile Zehra Hüsseyin, gözaltına alındı.
Platonik aşk dehşetle bitti Ceyhan ilçesinde yakınlarının yardımıyla yaşayan 65 yaşındaki Şahin Selçuk, evlenme teklifini reddeden...
Heykeli yenilendi Atatürk'ün Madame Tussauds Müzesi'ndeki 'kendisine benzemeyen' heykeli, Koç Holding'in girişimiyle yenilendi.
'125. yaşını kutlayalım...' Atatürk, ölümünün 67. yılında özlemle anıldı. Cumhurbaşkanı Sezer, "Türk ulusu, 'yüce Ata'sının doğumunun 125. yılını kutlamalı" dedi. Başbakan E..
Gözyaşları içinde... Atatürk, 67 yıl önce hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı'ndaki odasında törenle anıldı.
Çocuklardan Ata'ya mektup Bakırköy Belediyesi'nin düzenlediği 'Atatürk yaşasaydı ondan ne isterdiniz?' konulu kompozisyon yarışması kapsamında Atatürk'e isteklerini içeren mektuplar yazan çoc..
Sirenler erken çaldı Atatürk'ün 67. yıldönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Sivas'ta da anma törenleri düzenlendi.
Susurluk Şemdinli'de Linç edileceklerdi Hakkâri'nin Şemdinli ilçesindeki bombalama olayı aydınlatılamadı. Tanıklara göre bombayı atan kişi beyaz bir otomobile doğru kaçtı. Çevredekiler hem k..
Sokaklar yine alev alev Şemdinli'de 2 kişinin öldüğü 13 kişinin yaralandığı bombalı saldırı ve sokak gösterilerinden sonra dün de olaylar çıktı.
Ağar: Polis yardım istedi DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, dünkü olaylar sırasında Şemdinli'de görevli bir polisin kendisini arayarak yardım istediğini söyledi.
Kırmızıyla çizilen fotoğraf Şemdinli'de bulunan CHP Hakkâri Milletvekili Esat Canan, bombalama olayında faillerin de, otomobilin de ortada olduğunu söyledi.
Saldırgan nasıl yakalandı? Şemdinli'de bombalanan Umut Kitabevi'nin sahibi PKK davasından 15 yıl hapis yatan 43 yaşındaki Sefer Yılmaz...
Gergin ilçeyi patlatan bomba Şemdinli'de son iki buçuk ayda meydana gelen bombalı saldırılar halkı canından bezdirdi.
Gösteriler sürdü,okul tatil edildi: İki kişinin öldüğü bombalı saldırı ve gösterilerden sonra dün de olaylar çıktı, okullar tatil edildi. JİT'çilerin otomobilinden Kalaşnikof çıktı.
Bir biletle 23 saat uçuş Hong Kong'dan havalanarak Londra'ya kadar uçan Boeing 777-200, 'en uzun ticari uçuş rekorunu' kırdı.
'Alex süper bir yetenek' Dünyaca ünlü futbol dergisi World Soccer, Fenerbahçeli Alex'i Avrupa'da gelecek vaat eden en iyi altı Brezilyalıdan biri olarak gösterdi. Lyon'dan Fred, Betis'ten Oli..
Martinikliler'e Hediye Fransa Milli Takımı'na dönen Anelka: "Kosta Rika'ya attığım golü tüm Antiller'e ve 16 Ağustos'taki uçak kazasında hayatını kaybeden Martinikliler'e adıyorum". Fransa'nı..
Kim bu adamlar? Özhan Canaydın'ın, "Bazı üyeler, taraftarı bana karşı kullanıyor" sözleri fitili ateşledi. Şimdi herkes Başkan'ın kimleri kastettiğini merak ediyor. Galatasaray'da önceki gün ..
İlginç teşhis Ülker, Euroleague'de Unicaja'ya da mağlup olurken antrenör Ataman, yenilgiyi pivot eksikliğine bağladı. Ülkerspor Antrenörü Ergin Ataman, ilk 3 periyot başa baş mücadele ettikle..
Efes Pilsen tam yol Lacivert-beyazlılar Barcelona'yı İstanbul'da yenerek ikinci maçını da kazandı... 23 sayı atan Domercant Efes'i taşıyan adam oldu. Efes Pilsen, Avrupa Ligi'ndeki ikinci maç..
« » 1 2 3 4 5 6 7