10 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

10 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdoğan'dan Topbaş'a destek Başbakan Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın belediye yönetiminde yaptığı değişikliklerle ilgili olarak, "Başkanımız bir tasarruf ..
İsimsiz plaketler toplandı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Almanya'da hafta sonu katıldığı Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) açılışından sonra verilen yemekte şirketlere dağıtılan bron..
'MİT arşivi sergilensin' CHP İstanbul Milletvekili Kılıçdaroğlu, Nâzım Hikmet ve Mehmet Akif gibi saygın insanlar hakkında MİT arşivinde bulunan bilgilerin açıklanmasını istediArınç'a CHP'lil..
Hükümetin aynen devamını diliyorum Carlyle MG Limited Genel Müdürü ve Galataport ihalesinde en yüksek teklifi veren konsorsiyumun ortağı İsrailli işadamı Sami Ofer'in oğlu olan Eyal Ofer hükü..
9 aylık cari açık 16.4 milyar dolar Cari İşlemler Dengesi'nde açık son 1 yıl içinde 21.3 milyar dolara ulaştı. Cari işlemler dengesi eylülde 540 milyon dolarla yılın en düşük düzeyini gördü. ..
Prens El Nahyan otomobil fabrikası için yer arıyor El Nahyan ekonomi dünyasında fırtına gibi esiyor. Erdemir ve Toyota'yı ziyaret eden El Nahyan'ın otomobil fabrikası için yer aradığı belirti..
Danone: Türkiye'de 100 yıl daha varız Dünya gıda devlerinden Danone'nin Başkan Yardımcısı Jacques Vincent, gruba ait iki şirketin, Türkiye'de özellikle kriz döneminde kayıplara uğradığını bel..
Araç muayene Rekabet'i aştı, Danıştay'a takıldı Danıştay 13. Daire, iki ayrı bölgede araç muayene istasyonlarının işletme hakkının özel sektöre devrine izin veren Rekabet Kurulu kararına vize..
İndirimde sona mı gelindi? Merkez Bankası faizlerin gelecekte düşmesinin yükselme olasılığından fazla olduğunu belirtti. Ancak bankanın faizlerin asılı kalma ihtimalinin de arttığına dikkat ç..
Telsim 5 yılda gelirini katlayacak: 3 milyar $ SABAH, 13 Aralık'ta satışa çıkarılacak Telsim'in yatırımcılara verilen 'gizlilik sözleşmesi'ni ele geçirdi. Buna göre Telsim'in geliri 5 yılda 1..
'Türkiye için ne yapabiliriz Başbakanım' Başbakan Erdoğan'ın "Başımın üstünde yeriniz var" yorumuna dev şirket temsilcilerinden destek geldi, "Sizin için ne yapabiliriz, Sayın Başbakanım" . Y..
'Yabancı sermayeyi öpüp başıma koyarım' Başbakan Erdoğan, yabancı sermayeyi Türkiye'ye çekebilmek için çabalarının süreceğini belirterek "Sermayenin Körfez, Yahudi, doğu, batı olmasına bakmam..
Yüksek tansiyon kahveden değil Araştırmalar düzenli kola tüketiminin kadınlarda yüksek tansiyona yol açtığını ortaya koyuyor. Kahve alışkanlığı ise yüksek tansiyona yol açmıyor. Düzenli olara..
Yardım için 'şair' oldu Sharon Stone, ABD'yi vuran Katrina kasırgası kurbanları için şarkı sözü yazdı. Seksi sinema yıldızının, Denise Rich, Mark Feist ve Damon Sharpe gibi ünlü söz yazarları..
Kazara 'Nataşa' Kiev doğumlu sinema oyuncusu Milla Jovovich, bu ay sonunda bir Rus seks kölesini canlandırmak üzere kamera karşısına geçiyor. "Amerika'ya Hoşgeldiniz" adlı filmde 30 yaşındaki..
Zevk için ölmüş! Marilyn Monroe'nun eski eşi Joe DiMaggio'nun yeğeni, "Marilyn, Joe ve Ben" adlı kitabında, ünlü oyuncunun sinema dünyasında ayakta kalabilmek için zengin ve güçlü erkeklerle ..
Terör yasası Blair'i gerdi İngiltere'de metro saldırıları sonrası hazırlanan olaylı anti-terör yasası dün gece oylandı. En tartışmalı maddesi, yani terör zanlılarına gözaltı süresini en fazla..
Amman'da üç lüks otele bombalı saldırı: 57 ölü Ürdün'ün başkentindeki bombalı eylemlerin El Kaide tarafından gerçekleştirildiği ve intihar saldırısı olduğu sanılıyor. Ürdün'ün başkenti Amman'..
'Gündüz de yakarız' Fransa'da iki haftadır sokakları ateşe veren gençlerle bir gece geçirdik. Öfkeleri büyük. Biri, "Gece sokağa çıkma yasağı ilan etsinler, biz de gündüz yakarız" diyor. Olay..
Bakü sokakları turuncuya boyandı Ukrayna, Gürcistan derken Azeri başkenti de muhaliflerin gösterisine sahne oldu. Turuncu bayraklı 30 bin kişi seçimin iptalini istedi. Azerbaycan'da pazar gün..
İşyerine kanlı baskın: 1 ölü 3 yaralı Karaköy'de bir dönem ismi hayali ihracatla anılan Turan Çevik'e ait işyerine üç kişi tarafından silahlı baskın düzenlendi. Çıkan çatışmada saldırganlarda..
Kandırdığı çocuğu rehin bıraktı İstanbul Fatih'te önceki gün öğle tatiline çıkan 7 yaşındaki ilköğretim okulu öğrencisinin yanına tanımadığı bir kişi gelerek, "Baban çağırıyor. Benimle gelece..
Üsküdar'da sinema keyfi Üsküdar Belediyesi'nce yaz aylarında mahallelerde gerçekleştirilen ücretsiz sinema gösterimleri, kış aylarında da kültür merkezlerinde sürüyor. Üsküdar Belediyesi'nden..
Engellilere evde grip aşısı Sultanbeyli Belediyesi, ilçede yaşayan engellilere yönelik ücretsiz grip aşısı kampanyası başlattı. Sultanbeyli Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Belediye Sağlık..
Dolmabahçe'ye Atatürk silüeti Atatürk'ün ölümünün 67'nci yılı nedeniyle Dolmabahçe Sarayı'nda anma etkinliği düzenlendi. Sarayın ışıkları dün akşamdan itibaren söndürülürken, deniz cephesine ..
'Zeyrek Evleri Projesi'nde ilk onarım UNESCO, İstanbul Valiliği, Büyükşehir ve Fatih belediyelerinin desteğiyle yürüttüğü ''Zeyrek Evleri Projesi'' çerçevesinde onarılan ilk eve törenle plake..
Dubai Towers harekâtı Dubai Holding'in, Levent'deki eski İETT Garajı arazisinde inşa edeceği Dubai Towers için ilk adım dün atıldı. 46 bin metrekare alan üzerine kurulu garajın içinde 2004 yı..
Ailesi Begüm'ün katilini gazete ilanıyla arıyor Malatya'da 28 Ağustos günü arkadaşının kına gecesinde boynuna isabet eden maganda kurşunuyla ölen Galatasaray Üniversitesi son sınıf öğencisi 2..
Vapur balkonuna da sigara yasağı Vapurların daha uzun süre İstanbullular'ın hayatında yer alacağını düşünen İDO, vatandaşlar arasında bir anket düzenleyerek 'sigara yasağı' kararına vardı. İs..
Gönüllü anneler kucaklarını açıyor Bakan Çubukçu, Malatya skandalının ardından, "gönüllü anne"lik projesini devreye sokuyor. Çocuksuz kadınlar arasından 800 kişi seçilecek. Devlet Bakanı Nime..
Bakıcıya kim baksın 6 aylık bebeğin evde bakıcısı tarafından hırpalandığı kamerayla tespit edildi. Anne kendisine özür mesajı da yazan bakıcıyı yakalattı. Muhasebeci Nilüfer Ergin 6 aylık oğl..
Topbaş hız kesmedi Başkan vekilliği makamını kaldırıp, 2 bürokratını işten çıkaran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş dün de operasyonu sürdürdü. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı..
Gaspçıların gözü liselerde! İstanbul'daki İsmet Aktar Endüstri Meslek Lisesi'ne dadanan gaspçılar, terör estiriyor. Arka sokaklarda kıstırılan öğrencilerin tehditle cepleri boşaltılıyor. Sefa..
Vatandaşı canından bezdiren artış Bu yılın ilk 10 ayındaki asayiş olayları geçen yılın ilk altı ayına göre, yüzde 35 artış göstererek 385 bin 412'ye yükseldi... Cinayet, yaralama, gasp ve tec..
Standardını helal et Türk Standartları Enstitüsü, isteyen gıda firmaları ile lokantalara yiyeceklerin "İslami usullere uygun" olduğunu gösterecek "helal gıda" standardı verecek. Standart vere..
İyi çalışan sigortacılar Avrupa seyahatinde Ankara Sigorta, yüksek performans gösteren acentelerini Avrupa turuyla ödüllendirdi. 2004 yıllık üretim performansına göre yurtdışı tatiline hak ka..
'Sigortasız şirketten hisse alan dikkat etsin' Halka açık şirketlerin sigortalanması gerektiğini belirten Aon Re Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Servet Gürkan, "Sigortasız tesisteki bir hasar, ..
Cari işlemler açığı 16.3 milyar dolar Turizm gelirlerinin yaz döneminde artmasıyla üçüncü çeyrek aylarda geleneksel olarak fazla veren cari işlemler dengesi, eylülde 540 milyon dolar açık ver..
'Türkiye'de, iş için mükemmel ortam var' Ford Avrupa Başkanı John Fleming Türkiye'deki mevcut yatırım ortamının iş yapmak için çok ideal olduğunu belirterek istikrarın sürdüğü, enflasyonun ve..
'Marmaray için 800 milyon euro hazır' Avrupa Yatırım Bankası (AYB) Başkan Yardımcısı Wolfgang Roth, "AYB olarak 800 milyon euro'yu Boğaz'ın altından geçecek tüp geçit (Marmaray) için hazırlad..
'İmaj çalışması başladı' Koç Finansal CEO'su Kaya, Koçbank-Yapı Kredi birleşmesinden ortaya çıkacak banka için imaj çalışmalarının yabancı bir kuruluş tarafından yürütüldüğünü söylediPetrol O..
RTÜK, Star TV'nin devrini onayladı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Star TV'nin devir işlemini onayladı.Ya topraklar birleşecek ya çiftçiler, başka yol yok
ABD'li yüzde 4, Türk yatırımcı 13.75 alıyor Merkez gecelik faizi yüzde 13.75'e çekti. Amerika'da paranın gecelik getirisi ise yüzde 4. Mevcut durumda ABD ile 9.75 puan olan faiz farkı, üç yıl..
Anadolu'da sanat harekâtı İstanbul'un sanat gündemi oldukça yoğun ama Anadolu'nun da aşağı kalır yanı yok. Art arda başlayan festivaller Anadolu'nun sanat hayatına alışıla gelmişin dışında bi..
Günaltay'a onur Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Terry Davis, Euroimages'ın eski Türkiye temsilcisi Faruk Günaltay'a üstün hizmet madalyası verdi. Avrupa Konseyi'nin düzenlediği...
50 yılın en iyisi John Le Carre İngiliz Polisiye Yazarları Derneği, İngiliz yazar John Le Carre'ın ilk kez 1963'te yayımlanan 'Soğuktan Gelen Casus' adlı romanını son 50 yılın en iyisi seçti.
Kültür insanı olarak Atatürk Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 67'nci yılında, çok özel siyah-beyaz fotoğraflarıyla bir kez daha ölümsüzleştiriliyor. TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı, Yapı ..
DVD'ye yaş sınırı yerine sansür! Amerikalı oyuncu, yönetmen Vincent Gallo'nun, içerdiği seks sahneleriyle olay yaratan filmi 'Brown Bunny'nin (Kahverengi Tavşan) DVD'sine Kültür ve Turizm Bak..
Işık TİM'den yükseldi 'Işık TİM'den Yükselir' yazılı davetiyemiz elimizde, Türker İnanoğlu Show Center'ın açılışına katılmak üzere Maslak'a doğru yol alıyoruz. Üç-dört kilometre öteden görüş ..
Doğulu aydınlar İstanbul'da Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 'Doğu Konferansı İstanbul Buluşması' bugün AKM'de başlıyor. Türkiye, İran, Mısır, Suriye, Malezya, Lübnan, Suudi Arabistan, I..
« » 1 2 3 4 5 6 7