10 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

10 Kasım 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tüketiciler Birliği: Aynı ilâca iki farklı fiyat olmaz Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Bülent Deniz, "Aynı ilacı iki farklı fiyatla satmak, tüketici hakkı ihlalidir." dedi.
Beyoğlu’ndaki eski bina, kendiliğinden yıkıldı Beyoğlu’nda üç katlı tarihî bir bina, sabah saatlerinde yıkıldı. Sahibi tarafından kontrollü bir şekilde yıkım çalışmalarının başlatılacağı sıra..
İtalyan Hastanesi, Anderson Kanser Merkezi ile işbirliği yapacak Vehbi Koç Vakfı’na (VKV) bağlı Özel İtalyan Onkoloji ve Rehabilitasyon Hastanesi, ABD’deki dünyaca ünlü Teksas Üniversitesi MD..
Devlet, diyabetli çocuklara verdiği sözü tutmuyor Türkiye’de diyabet (şeker) hastası 2 bin çocuk düzenli bir şekilde kullanması gereken insüline ulaşamıyor.
İşkur, bilişim kursuyla ihracatçılar için ara eleman yetiştirecek Dar gelirli ailelerin lise ve meslek lisesi mezunu gençlerini ileri teknoloji alanında eğiterek iş sahibi yapmak için hazırla..
Büyükşehir Belediyesi’ndeki atama furyası devam ediyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi üst yönetiminde önceki gün başlayan Kadir Topbaş operasyonu dün de devam etti. Başkan Kadir Topbaş, 20 da..
Osmanlı ulağı peykler İstanbul sokaklarını süsledi Osmanlı döneminde uzun mesafe koşucusu olan ‘peykler', şaşkın bakışlar altında İstanbul sokaklarında boy gösterdi.
‘En iyi tedavi hiç hasta olmamak’ Anti-Aging Eğitim ve Araştırma Derneği, İstanbul Anti-Aging Derneği ve VIP Turizm firması işbirliğiyle düzenlenen "1. Uluslararası Anti-Aging Kongresi ve Fua..
Erdil Paşa'nın gelirleri yeniden incelenecek Genelkurmay Askerî Mahkemesi'nde ‘haksız mal edinme' iddiasıyla yargılanan emekli Oramiral İlhami Erdil, mal varlığıyla ilgili yapılan bilirkişi r..
Sakka’ya Hariri suikastı için baskı yapılmış İsrail gemilerine suikast hazırlığındayken Antalya’da yakalanan El Kaide üyesi Louai Sakka, bazı kimselerin cezaevinde Hariri suikastı nedeniyle S..
Manevî kızı: Mustafa Kemal, Çanakkale’ye annesinin duasıyla gitti Atatürk’ün manevi kızı Ülkü Adatepe, 5,5 yıl aynı evi paylaştığı Ata’nın savaşların dışında kalan insani yönünün yeni nesle a..
‘Atatürk ağladığını saklamazdı’ Mustafa Kemal Atatürk’ü tanıyanlar Onun duygu yüklü bir insan olduğunu ifade ediyor. Yakından tanıyanlar gerektiğinde ağladığını gizlemediğini söylüyor.
Norveçli uzman: AİHM, başörtüsü kararını değiştirmeli Türkiye'deki başörtüsü yasağını geçen sene verdiği kararla haklı bulan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), bugün Leyla Şahin davasında..
Jandarma istihbarat raporunda suçlananlar mahkemeye gidiyor Jandarma istihbaratının Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin bazı görevlileri hakkında hazırladığı rapor Van'da şok etkisi yaptı.
Öğretmenlik okulun en büyük öğrencisi Emine’ye kaldı Antakya’ya 10 kilometre mesafede bulunan Yeşilova köyü Telosman İlköğretim Okulu’nda görev yapan Özgür Doğan’ın tayini Kuzeytepe İlköğreti..
[HABER ANALİZ] Gurbetçilerin Türkiye’deki mal varlığı neden problem oldu? Almanya’da Türkler çoğu zaman olumsuzluklar ile gündeme geliyor. Bu ülkedeki Türkler de tabii ki her türlü kusurdan m..
Almanya’da işsizlik parası alan Türklere inceleme gündemde Yeşilçam sinemasına bile konu olan ‘işsizlik parası’ Almanya’da büyük bir sıkıntıya yol açtı. Uygulamanın suiistimal edildiğini düşü..
Zonguldak’ta sıklaşan elektrik kesintileri halkı mağdur ediyor Zonguldak’ta son günlerde elektrik kesintilerinin artması vatandaşların tepkisine yol açıyor.
455 yıllık Rüstem Paşa Medresesi hayata kavuşuyor Kütahya’nın sahip olduğu en eski yapılardan biri olma özelliğini taşıyan ve geçmişi 455 yıl öncesine dayanan il merkezindeki Rüstem Paşa Medr..
Acil servisi lüzumsuz meşgul etmeye tepki Kütahya'nın Tavşanlı ilçesindeki Devlet Hastanesi'nin başhekimi Dr. Sebahattin Altıntaş ‘acil servis'leri gereksiz yere kullanan vatandaşları uyardı...
Liseli kızın kaçırıldığı iddiası ortalığı karıştırdı Zonguldak'ta lisede okuyan kızların arife günü okulunun önünden kaçırıldığını ve bir daha haber alamadıklarını öne süren bir aile, karakol..
Türkiye’de 3 kadından biri şiddete uğruyor! Meltem Ağduk: Varlıktan yoksulluğa eğitimden cahilliğe doğru gidildikçe şiddetin arttığını biliyoruz; ama tek sebep bu değil elbette.
Aile içi şiddete karşı çalışan bütün kuruluşlar İstanbul’da toplanıyor Kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanlığı ile birlikte "Kadına Karşı Şiddete Son" kampanyasını yürüten Birleşmiş Milletl..
4. dönem Yazarlık Okulu FKM’de yarın başlıyor Fırat Kültür Merkezi (FKM) ile Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın düzenlediği 4. dönem Yazarlık Okulu yarın başlıyor.
33 yılda tamamlanan sözlük yakında piyasada 1971 yılında, Kubbealtı Kültür ve Sanat Vakfı bünyesinde kurulan Kubbealtı Dil Akademisi’nin, Türkçenin en kapsamlı lügatini hazırlamak üzerine yü..
Yıldız’da ‘Sanat Eleştirisi ve Edebiyat’ sempozyumu Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü ve Yıldız Teknik Üniversitesi, "Sanat Eleştirisi ve Edebiyat Sempozyumu" düzenliyor.
Kazan’da Türkçe yazan şairler buluşması Türkiye Yazarlar Birliği’nin (TYB), ilkini 1992 yılında Bursa’da gerçekleştirdiği ‘Türkçe’nin Uluslararası Şiir Şöleni’nin 6.’sı Tataristan’ın Kazan k..
Moskova Kuğuları İstanbul’daydı St.Petersburg Mussorgsky Devlet Akademik Opera ve Balesi, dün ve önceki akşam Çaykovski’nin (1840-1893) ‘Kuğu Gölü Balesi’ için İstanbul’a konuk oldu.
Atatürk, bilinmeyen pek çok fotoğrafıyla Dolmabahçe’de Atatürk, ölümünün 67. yılında kamuoyunda pek bilinmeyen fotoğraflarıyla anılıyor. TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı-Yapı Kredi Bankas..
Bolu'da sis kilidi Boludağı'nın Düzce kesimi ve Düzce Akçakoca D-655 karayolunda yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin 10 metreye kadar düşmesi trafiği olumsuz etkiliyor. Boludağı'nın Düzce k..
Genç nüfus azalıyor Avrupa ülkelerine göre en genç nüfusa sahip ülke durumunda olan Türkiye'de genç nüfus oranı hızla azalıyor. . DİE'nin yıl ortası nüfus projeksiyonlarına göre, 22 yaş altı ..
Atatürk anısına web sayfası Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesi, 67 yıl önce aramızdan ayrılan Ulu Önder'in ölüm yıldönümü anısına ziyaretçilerini Atatürk'ün fotoğrafı ve vecizesiyle karşılı..
"Sözleşmeli öğretmen''uygulaması sürecek Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), öğretmen açığını kapatmak amacıyla birkaç yıl önce başladığı ''sözleşmeli öğretmenlik'' uygulamasına devam edileceği..
Anadolu Ateşi büyüledi Anadolu Ateşi dans grubunun, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de dün gece yaptığı gösteri ayakta alkışlandı. Budapeşte'deki Laszlo Pap spor salonunda yaklaşık 2,5 saat ..
AİHM'den üniversitede türban yasağına onay Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) büyük dairesi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin eski öğrencisi Leyla Şahin'in temyiz başvurusunu re..
Futbolcu da isyanda Fransa'da önceki gece 617 araç yakıldı. Sarkozy, milli futbolcuların da hedefi: "Sözünü bilmiyor."
Hak ve özgürlüklerde, iki yılda eksik kalmayacakİki yıl zor geçecek Kısa vade: 151 ödev Hak ve özgürlüklere dair yasalar yargıda tutarlı yorumlanmalı. İşkenceye karşı tedbir güçlenmeli. Yarg..
Türkiye, Avrupa Birliği'ne katılım yolunda 230 ev ödevi yapacak Aralık 1997'de yapılan Lüksemburg zirvesi'nde Avrupa Konseyi, Katılım Ortaklığı Belgesinin genişletilmiş katılım öncesi stratej..
Müzakerelerde KOB dikkate alınacak Brüksel'de dün yayımlanan 'Türkiye ile Katılım Ortaklığı Belgesi'nde (KOB) yer alan İlkeler, Öncelikler ve Koşullar' belgesinin girişinde, Türkiye'nin AB'ye..
Ve söz asi gençlerde Fransa'da kentleri cehenneme çeviren göçmen isyanının dini arka planı tartışılırken, Anglo-Sakson basını asi gençlere kulak verip onları tetikleyen nedenleri yazdı.
Sarkozy: Mahkûmları sınırdışı edin Fransa'da eylemcilere 'pislikler' demesiyle isyanı alevleyen İçişleri Bakanı Nicolas Sarkozy ise dün yine tehlikeli bir adım atıp, "Valilerden, otu..
Amman'da üç patlama: 53 ölü Ürdün'ün başkenti Amman'da Batılı turistlerin kaldığı üç otele bombalı saldırı düzenlendi: En az 53 ölü, 300 de yaralı var.
Bush'un ara seçim yenilgisi ağır oldu ABD'de Cumhuriyetçi Başkan George W. Bush'un Irak ve art arda gelen skandallar yüzünden halk desteğinin eridiği sırada, ara yerel seçimler Demokrat Part..
Muhalif gürledi Aliyev tınmıyor Azerbaycan'da iktidardaki Yeni Azerbaycan Partisi'nin (YAP) zaferiyle sonuçlanan seçimi tanımayan muhalefet dün meydana indi. Ukrayna'daki gibi 'turuncu devrim..
Rum anayasa değiştiriyor Rum Yüksek Mahkemesi'nin aldığı, 'Kıbrıs Cumhuriyeti Anayasası, AB müktesebatı üstündedir' kararı üzerine, Rum kesiminde 1960'da Türk-Rum ortaklığında oluşturulan ana..
Saddam artık avukatsız Irak'ın devrik lideri Saddam ve yedi eski Baas Partisi yetkilisinin yargılandığı davanın savunma avukatları, ekipten iki kişinin öldürülmesi üzerine mahkemeyle tüm iliş..
Şam, BM ile işbirliğinde BM tarafından eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesinden sorumlu tutulan Şam yönetimi, suikastı araştıran BM Komisyonu'nun sorgulamak istediği altı Suriye..
CIA köstebeği istiyor CIA, bazı Doğu Avrupa ülkelerinde gizli gözaltı merkezleri kurduğu bilgisinin nasıl sızdırıldığının ortaya çıkarılması için Adalet Bakanlığı'ndan soruşturma açmasını ist..
BM'den yine Küba kararı BM Genel Kurulu, önceki gün ezici çoğunlukla kabul edilen karar tasarısıyla ABD'nin 1960'dan beri Küba'ya uyguladığı ambargonun sona erdirilmesini istedi.
'İlerleme' de tamam: 'Uygulamada yavaşlama var' AB, Türkiye İlerleme Raporu, Katılım Ortaklığı Belgesi (KOB), genişleme paketindeki ülkelere dair 'sentez' strateji belgesini ve Balkan ülkeler..
« » 1 2 3 4 5 6 7