1 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

1 Kasım 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
2005'in yıldızı enerji Bu yıl reel olarak en yüksek yatırım artışı yüzde 32.4'le enerji, yüzde 29.9'la sağlık ve yüzde 21.9'la konut sektöründe görülecek.
Borsa bayram yaptı Başta ABD ve Avrupa olmak üzere Brezilya'nın da dahil olduğu gelişmekte olan ülke piyasalarında gözlenen genel yükselişten payını alan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası, ba..
Hazine'nin zor ayı kasım Hazine, bu ay piyasalara yapacağı 13 milyar YTL'lik itfaya karşılık, piyasalardan 10.4 milyar YTL borçlanma öngörüyor.
Ticaret açığı 32 milyar dolar Türkiye'nin eylül ayında dış ticaret açığı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 28.2 oranında artışla 3 milyar 643 milyon dolar düzeyine ulaştı.
Bush baskı altında ABD Başkanı George W. Bush, kendisine en büyük darbeyi indiren Plamegate skandalının üzerine yeni kriz ekiyor. Beyaz Saray ekibinin değiştirilmesi için baskı yapan koroya k..
ABD Başkanı Berlusconi'ye bozuldu ABD yönetiminin kamuoyunu işgale ikna için Irak'ın olmayan kitle imha silahlarına dair yalan söylemesi skandalının ucu İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'ye ..
'Irak'ta sivil katliamı' ABD askerlerinin işgali altındaki Irak'ta Suriye sınırında 'Kaide militanlarını avlıyorum' gerekçesiyle onlarca sivili öldürdüğü öne sürülüyor.
Barzani Blair'e de konuk ABD Başkanı George W. Bush'un Beyaz Saray'da 'başkan' sıfatıyla ağırladığı 'Kürdistan bölge başkanı' ve Kürdistan Demokrat Parti (KDP) lideri Mesud Barzani dün de Lon..
Talat: Ada'da çözüm BM çatısında olur ABD'yi ziyaret eden KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, dün BM Genel Sekreteri Kofi Annan'la görüştü. AB'nin Kıbrıs sorununa çözüm bulabilecek bir taraf..
Depremde 17 bin çocuk ölmüş Pakistan'ı 8 Ekim'de vuran depremde resmi açıklamaya göre hayatını yitiren 55 bin kişiden en az 17 binini çocukların oluşturduğu açıklandı.
Libby'nin halefi Addington ABD'de CIA ajanı Valerie Plame'in kimliğinin deşifre edilmesi skandalında suçlanarak istifa eden Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin yardımcısı Lewis Libby'den boşala..
'Stoiber vazgeçebilir' Almanya'da Hıristiyan Demokrat Birlik Partileri (CDU/CSU) ile 'büyük koalisyon' kurmaya hazırlanan Sosyal Demokrat Parti (SPD) lideri Franz Müntefering'in genel başkanl..
'Irak'la işbirliği şart' ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Nancy McEldowney, Türkiye ile Irak arasında güçlü ilişkiler geliştirmenin önemli olduğunu belirterek, PKK da dahil olmak ü..
Chavez, İran'a destek olacak Venezüella'nın Bush yönetimine sert eleştirileriyle tanınan solcu lideri Hugo Chavez, Cumhurbaşkanı Ahmedinecad'ın "İsrail haritadan silinmelidir&quo..
Yangın sınır dışını durdurdu Hollanda'da Schiphol Havaalanı'nın gözaltı merkezinde çıkan ve iki Türk vatandaşının arasında olduğu 11 kişinin ölümüne yol açan yangının ardından ülkedeki sınır ..
Wilson'ın Türk mesaisi Washington'daki CIA sızıntısı skandalı her geçen gün büyüyor. Başkent kulislerinin eski tüfekleri, gelişmelere 'Yüzyılın Skandalı' adını koydu bile.
Şam'a yaptırım tehdidi tutmadı ABD, Fransa ve Britanya'nın BM raporunda eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri'nin öldürülmesinden sorumlu tutulan Suriye'ye karşı hazırladığı karar tasarısı, dün ..
İran: İsyanda Britanya bağı itiraf edildi Nükleer programı ve son olarak da aşırı muhafazakâr Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad'ın 'İsrail haritadan silinmeli' sözleri yüzünden uluslararası ba..
Yarı otomatik terör olmaz! Belçika'da temyiz organı niteliğindeki Gent Mahkemesi, Sabancı Center cinayeti sanıklarından Fehriye Erdal'ın Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı Belçika'da yargıl..
'Yeter artık durdurun' Önceki gün Bingöl-Elazığ Karayolu'nun 30. kilometresinde devriye görevi yapan jandarma ekibi saat 22.30'da bir grup PKK'lıyla karşılaştı. Jandarmanın 'Dur' ihtarına PKK..
CNN TÜRK: Haberleri ilk bilen siz olun CNN TÜRK izleyicileri haberleri bundan sonra cep telefonundan da takip edebilecek. Bütün Türkiye'yi kapsayan ve tüm cep telefonlarına uyumlu uygulama il..
Demirel'in önerisi AKP'den tepki aldı Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in darbelere meşruiyet kazandıran TSK İç Hizmetler Yasası'nın 35. maddesinin kaldırılması gerektiğine ilişkin çıkışın..
Yüksek 'kasis' bel kırdı Normal ölçülerden daha fazla yükseklikte yapılan Atatürk Üniversitesi Kampüsü'ndeki beton hız kesici, iki kadının hayatını mahvetti.
'Ölüm nedeni kapalı yol' Başbakan Tayyip Erdoğan'ın kente yaptığı ziyaret sırasında yolların kapatılmasının, böbrek hastası eşinin diyaliz merkezine gidişini geciktirdiği ve bu nedenle ölümün..
Van'da ifade sırası dekanlarda Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın'ın ihalede usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle tutuklandığı soruşturma kapsamında dün iki rektör yardımcısı i..
Gül, Alpogan ile görüştü Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, dün Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreteri Yiğit Alpogan ile görüştü. Gül, Bakanlar Kurulu toplantısı sürerken Başbakanlık'taki ma..
BBP'nin 'gül' kaygısı BBP Genel Başkan Yardımcısı Edip Özbaş, Leyla Zana ve arkadaşlarının kuracağı partinin ambleminin gül olacağı yönündeki haberlere tepki gösterdi.
Önce dayak, sonra reform Hükümet, sosyal hizmetler sistemi reformunu Malatya'daki vahşetin ortaya çıkmasının ardından hızlandırdı. Yaklaşık üç yıldır ilgili kuruluşlarda ve bağlı oldukları ba..
Yeni yuvada 'uzun' gece Malatya'daki yuvada kötü muameleye maruz kalan 40 çocuk, önceki akşam İstanbul'da ilk gecelerini geçirdi. Üç ay Göztepe Semiha Şakir Çocuk Yuvası'nda psikolojik tedavi..
Sabancı Kız Yurdu da olaylı Sabancı Kız Yurdu'nda kalan kız öğrenciler, yurt müdürü Aytekin Erdoğan'ı taciz ve dayakla suçladı. Malatya'daki 'olay' yurttan 'yetersiz' raporuyla Şanlıurfa'ya a..
Meğer herkes bunalımdaymış Şiddet olaylarının yaşandığı Malatya Çocuk Yuvası'nda inceleme yapan TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, olayın en önemli nedeninin denetimsizlik ..
'Yuva' için yayın yasağı Malatya Çocuk Yuvası'ndaki olaylarla ilgili haber ve görüntülerin yayımlanması, hazırlık soruşturması tamamlanana kadar durduruldu.
'Aileler desteklenmeli' Koruyucu Aile Evlat Edinme Derneği, Malatya'dakine benzer olayların en aza indirilmesi için, ailelerin maddi ve manevi açıdan desteklenmesi gerektiğini savundu.
'Maslak'ta dört tutuklama Maslak'taki Opet akaryakıt istasyonuna 15 Ekim'de düzenlenen bombalı saldırıya ilişkin İstanbul ve Diyarbakır'da gözaltına alınan altı kişiden dördü tutuklandı.
Bayram acı geçmesin Dikkat! Ramazan bayramlarında meydana gelen trafik kazalarında ölüm ortalaması 140 kişi. Karayolları Genel Müdürlüğü, Ramazan Bayramı tatili öncesinde sürücülere şu uyarıl..
Bütün hafta boyunca yağmur var Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Adnan Ünal, arife günüyle, Ramazan Bayramı'nın birinci ve ikinci gününde yurt genelinde yağış beklendiğini açıkladı.
Bayramda otoyol ücretsiz Ramazan Bayramı'nda yollar, köprüler ve toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak. Hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısından sonra...
150 YTL yardım izdihamı Büyükşehir Belediyesi'nin verdiği 150'şer YTL'lik yardım çekinin dağıtımında izdiham çıktı. İzmir genelindeki 738 muhtar ile ilçe ve belde belediyelerinin işbirliğiyle..
İmam-hatip ısrarı bina çürüttü Edremit ilçesinde İmam-Hatip Lisesi ve Yaşatma Koruma Derneği'nin halktan topladığı bağışlarla 12 yıl önce yaptırıp, sekiz yıl önce şartlı olarak Milli Eğitim B..
Resmi Gazete renklendi Siyah-beyaz olarak yayımlanan Resmi Gazete' nin başlığı kırmızı oldu. Başbakanlık Basımevi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü yetkilileri, Cumhuriyet'in 82. kuruluş yıld..
On Numara'ya iki talihli On Numara Oyunu'nun bu haftaki çeki-lişinde 10 bilen iki kişi 118 bin 998 YTL 60'ar YKr ikramiye kazandı.
Genç kızın acı intikamı Söke ilçesinde üniversiteye hazırlanan 17 yaşındaki Y.K., 'arkadaş arıyorum' hattından telefonla tanıştığı, daha sonra kendisini kandırarak Şanlıurfa'ya kaçıran 40 yaş..
Muskanın ipi boğdu Boynuna takılan muskanın ipi, 11 aylık Besra'nın ölümüne neden oldu. Altı yıllık evli Şemdin ve Hanife Tekin çiftinin beş yıl önce erkek çocukları doğum sırasında öldü.
Törene namaz için ayar Cumhuriyet'in kuruluşunun 82. yılı kutlamalarının başladığı 28 Ekim'de tüm yurtta saat 13.00'te yapılan törenler Nazilli'ye bağlı Arslanlı beldesinde Koçlar İlköğretim ..
Emre'nin de artık bir Amerikan rüyası var! Amerika'yla sanatsalanlamda flört durumundayız son günlerde. Deniz Akkaya, Yelda Reynaud TamerKaradağlı filan bir Hoollywoodyapımında rol alıyor. T..
Bayram hediyesi Avustralya'nın Sydney kentindeki hayvanat bahçesi sakinleri dün cadılar bayramının tadını çıkarırken bir yandan da eğitim gördü! Hayvanlara kahvaltı sürprizi olarak...
Fok burun koparmış Güney Afrika'da bir fok-balığı, denize girmesine yardım etmeye çalışan kadının burnunu ısırarak kopardı! Olayın iki gün önce George kenti yakınında bir sahilde meydana geld..
Minik prensese yeni anayasa İspanya tahtına yeni bir vâris geldi. Veliaht Prens Felipe'nin eşi Prenses Letizia Ortiz, dün sabah bir kız çocuğu dünyaya getirdi.
Avrupa'nın en pahalısı Londra En pahalı Avrupa kenti Londra. Dresdner Kleinwort Wasserstein adlı Alman bankasının raporuna göre Londra'yı pahalılıkta Paris, Frankfurt ve Brüksel izliyor.
Türk kadınlarının yarısı şişman! Sağlık Bakanlığı'nca Ekim 2004'te yapılan 'Sağlıklı beslenelim, kalbimizi koruyalım' araştırmasına göre Türkiye'de erkeklerin yüzde 21.2'si...
« 1 2 3 4 5 6