9 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

9 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Ölene kadar başkanlık’ bitiyor Esnaf ve sanatkarların oda başkanları ile genel başkanlarına seçilme sınırı getiren tasarı, önceki gece TBMM’de kabul edildi. Böylece, meslek kuruluşlarında, ‘..
Bankalar: Borçlar Yasa Taslağı kriz çıkarır Bankacılar, Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan Borçlar Yasa Tasarısı Taslağında yer alan, bankaların kredi faizlerini tek taraflı olarak artırm..
Gürcistan’da bakanlara ayda 1200 dolar maaş veriyorum ABD’li ünlü spekülatör George Soros, dünyanın çeşitli renklerindeki darbelerde parmağının olduğuna dair söylentilerin kendisini sevindird..
2006’ya kadar 200 mağaza hedefliyor Ev tekstili perakendeciliğinde 5’inci yaşını kutlayan Linens, Türkiye’nin yanında Ukrayna, Bulgaristan, Makadenyo ve kazakistan gibi 9 ülkede 113 mağazaya ..
Havacılıkta Avrupa’dan hızlı büyüyoruz Amerikalı havacılık devi Boeing’e göre hızla büyüyen Türk sivil havacılığı, şirketin yeni uçağı 787 modeline büyük ilgi gösteriyor. İlk uçuşun 2007’de y..
Sanayi üretimi ‘soğuma’ döneminde Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), şubat ve mart ayına ilişkin sanayi üretim endekslerini revize ederek bu aylara ilişkin sanayi üretim artış hızlarını öneml..
Yuşçenko: Liste yapıp sorunlara çözüm bulacağız Ukranya Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko, ‘Biliyorum ki Türk şirketleri Ukrayna’da ara sıra sorunlarla karşılaşıyorlar. Bunların listesini yaparak..
Maliye’den ‘pompaya yazar kasa’ uyarısı Gelir İdaresi Başkanlığı, pompalarda yazarkasa uygulamasının, 1 Temmuz’da kademeli olarak başlayacağını bildirerek, akaryakıt istasyonlarını, bir an ön..
Referanduma bakmayız yatırımı kısmayız Fransız BNP Paribas Başkanı Michel Pebereau Fransa’daki referandumun Türkiye’deki politikalarını hiç bir biçimde değiştirmeyeceğini belirterek ‘Türk eko..
Uzan’ın alüminyumu ‘Kibar’ alıcıya geçti TMSF’nin Uzan Grubu’ndan el koyduğu Standard Alüminyum Fabrikası, 62.7 milyon YTL’ye (62.7 trilyon lira) Kibar Holding bünyesindeki Assan Galvaniz tar..
AKP dürüst çıktı desteği hak ediyor Açık Toplum Enstitüsü’nün kurucu Başkanı, ünlü spekülatör George Soros, ‘Bence demokrasiye inanıyor’ dediği AKP Hükümeti’nin öncekilerden daha dürüst olduğ..
Konferans parasını kocası savundu Cherie Blair kocası Tony Blair ile birlikte ABD’ye gidip konferans verince muhalefet ayağa kalktı. Devletin imkanlarıyla seyahat ederek üstüne 30 bin sterlin..
G8’in provası Önceki gün Beyaz Saray’da bir araya gelen ABD Başkanı George Bush ve İngiltere Başbakanı Tony Blair, temmuz ayındaki G8 Zirvesi’nde ele alınacak olan demokratik reformlara bağlı..
Erivan ile Ankara’yı ABD mi buluşturacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’yi ziyaretinin hemen ardından, Ermenistan Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan iki günlük bir çalışma ziyareti için b..
İtalya Merkel’ini arıyor Önümüzdeki sonbaharda yapılacak erken genel seçimde Almanya’nın ilk kadın başbakanı seçilmesine mutlak gözüyle bakılan Hıristiyan Demokrat Birliği (CDU) Lideri Angela..
Brüksel’de Kıbrıs için gizli al-ver pazarlığı Kıbrıs konusunda BM ve ABD’de yoğun girişimler devam ederken, Avrupa Birliği’nin, Kıbrıslı Türk ve Rum üst düzey yetkilileri Brüksel’de gizlice b..
Berlin’in ayıbı Berlin Göç ve Uyum Dairesi 13 Haziran’da sözde Ermeni soykırımını anlatan bir kitabın dağıtımına başlıyor. 1.5 milyon Ermeni’nin sistematik bir şekilde yok edildiğini öne süre..
Stratejik ortaklığa Bush-Erdoğan teyidi Başkan Bush ve Başbakan Erdoğan, Beyaz Saray’da 1 saat görüştü. Bush, Erdoğan’a Büyük Ortadoğu Projesi için teşekkür ederken, ‘Türk-Amerikan ilişkileri..
Berlin’de bir Türk modacı Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Global Fashion Açık Hava Festivali’nde, ilk defa bir Türk modacı tasarımlarıyla yer alacak. Berlin meydanında düzenlenen ve düny..
Kayahan’dan bir konser, 3 armağan ‘Korsana Tokat, Yasala Ödül’ kampanyası çerçevesinde Rumelihisarı’nda bir konser düzenleyen Kayahan, gecenin sonunda üç armağan dağıttı. Konserin gelirini ‘B..
Bayan Robinson öldü Oscar ödüllü Amerikalı ünlü sahne ve sinema yıldızı Anne Bancroft, 73 yaşında, rahim kanserine yenik düşerek New York’taki Mount Sinai Hastanesi’nde hayata veda etti. 1962..
Tam gaz ileri! Tutkun oldukları eski model otomobilleri satın alıp, üzerlerinde çeşitli değişiklikler yaparak bunları hem karada, hem de suda gidebilen amfibi araçlar haline getiren macera dü..
Göğüslerine reklam alacak Cat Camp (25) adlı kadın, Glastonbury Müzik Festivali’ne katılacağı gün göğüslerini reklam yeri olarak internetten açık artırma ile kiralığa çıkardı. Camp, internett..
« 1 2 3 4 5 6 7 8