9 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

9 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sanayide üretim artışı frene bastı Sanayi üretimi nisanda, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5.1 arttı. Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), 2005 yılı nisan ayı sanayi üretim endeksi sonuçların..
1 Temmuz'da tatil zor gibi Başbakan Erdoğan'ın 1 Temmuz'da tatil sözü, AKP grubunu telaşa soktu. Çünkü IMF'ye haziran bitmeden çıkacağı söylenen yasalar henüz komisyonlara bile gelmedi. Tatil..
Ziraat'tan 753 trilyon TL kâr Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar, aktif büyüklük açısından sektörün yaklaşık yüzde 20'sini oluşturan Ziraat Bankası'nın net kârının bu yılın ilk beş ..
Halkbank'a Favori sorusu Halk Bankası'nın, 50 milyon dolar kredi borcunu tahsil edemediği Naturland'ın sahibi Favori Dinlenme Tesisleri'ne, finansal yeniden yapılandırma programı çerçevesinde..
Tüpraş için ilk teklif İspanya'nın dünyaca ünlü petrol şirketi Repsol'un Tüpraş'a 1 milyar avro teklif ettiği bildirildi. İspanyol finans çevrelerinde 'bomba etkisi' yaratan teklife göre Reps..
Değeri 3.38 milyar dolar Repsol'un Tüpraş'ın yüzde 51 hissesi için verdiği 1 milyar avroluk (1 milyar 232 milyon dolar) teklife göre şirketin tümünün değeri 2 milyar 415 milyon dolara denk ge..
Linens'in yeni hedefi erkekleri çekmek Türkiye'nin ev tekstili alanında Zorlu Grubu bünyesinde ilk zincir mağazası olan Linens, müşterileri arasında yüzde 5 paya sahip bulunan erkekleri mağaz..
Doğuş Holding'ten HBK'ya kesin satış Doğuş Holding, 284 milyon YTL tutarındaki Garanti Bankası hissesi ile 10.9 milyon YTL tutarındaki Tansaş hissesini ABD'li HBK Master Fund'a sattı.
Doğan TV'ye RTÜK'ten engel Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Doğan TV Radyo Yayıncılık hisselerinin bir bölümünün yabancı bir kuruluşa devir ve satış işlemlerinin, 3984 sayılı Radyo ve T..
Uzan'ın Standart'ı artık Assan'ın Uzan Grubu'nun kamuya olan 7.5 katrilyonluk borcu nedeniyle satışa çıkarılan Standart Alüminyum Fabrikası'nı 62 milyon 750 bin YTL'ye, Kibar Holding iştiraki..
Büyük Ortadoğu'ya evet Yarım saat uzadı Başbakan Erdoğan'ın ABD Başkanı Bush'la bir saati aşan görüşmesine, 'Genişletilmiş Ortadoğu Projesi' (GOP) damgasını vurdu. Bush, "Türk demok..
Pace: Biz sorunları aştık ABD Genelkurmay Başkan Yardımcısı Orgeneral Peter Pace, Türk-Amerikan ilişkilerinde yaşanan sıkıntıdan yalnızca askerlerin sorumlu olmadığını, iki taraftan askerleri..
Wolfowitz'le dostluğu yâd Başbakan Tayyip Erdoğan, Washington'da, ABD Savunma Bakan Yardımcılığı'ndan Dünya Bankası Başkanlığı'na getirilen Paul Wolfowitz'le de buluştu.
Türkiye GOP'a lider oldu Başbakan Tayyip Erdoğan'ın dün Beyaz Saray'da ABD Başkanı George Bush'la buluşması beklenenden uzun sürerken, iki liderin mesajlarında ABD'nin Ortadoğu, Kuzey Afrika ..
'Stratejik ilişki değil, stratejik ortaklık' Başbakan Tayyip Erdoğan, Beyaz Saray'daki görüşme sonrası düzenlediği basın toplantısında, ABD Başkanı George Bush'un Dışişleri Bakanı Condoleezza..
Zoellick: AB'den ötesini görün Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Washington ziyaretine koşut olarak, ABD Dışişleri'nin iki numaralı ismi, Türkiye'nin AB'nin ötesine geçip ABD'ye yüzünü daha fazla dö..
Milliyetçilik için AB'ye uyarı AB Anayasası'nın Fransa ve Hollanda'da reddedilmesinin ardından Avrupa Komisyonu Başkanı Barroso, liderlere sert çıktı: Milliyetçiliği ve Avrupa karşıtı görüşle..
Erdoğan: ABD vizyonunu paylaşmamız çok doğal Başbakan Tayyip Erdoğan, dün ABD Başkanı George W. Bush'la görüşmesi öncesinde Türk-Amerikan ilişkileriyle ilgili olarak çok güçlü mesajlar yollay..
Almanya'dan Türkiye uyarısı AB'deki anayasa krizine rağmen Almanya'da erken seçim kararı alan iktidarın Türkiye'ye desteği sürüyor.
Rusya'nın haber kanalı olacak Basın literatürüne 'Pravda gazeteciliği' kavramını kazandıran Sovyetler'in mirasçısı Rusya, dünyadaki imajını geliştirmek için İngilizce yayın yapacak 'Russia To..
'Amerikan karşıtlığı yok dostluk baki' Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD'de medyanın önde gelen kuruluşları CNN International, Washington Post gazetesi ve NPR radyosuna Irak, PKK, AB, Kıbrıs ve Tü..
Notlar... Bush, Erdoğan ve ailesinin hatırını sordu: Bush tek tek Erdoğan'ın ailesinin hatırını, eşi ve çocuklarının eğitim durumlarını sordu. Erdoğan da benzer şekilde Bush'a karşılık verdi.
Gül: PKK için üçlü toplantı yakın Dışişleri Bakanı Abdullah Gül de ABD ziyareti sırasında Washington'da önceki akşam meslektaşı Condoleezza Rice'la ikili ilişkileri gözden geçirirken, 'Irak't..
CHP liderinden ağır yanıt CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, CHP'nin ABD karşıtı olduğu yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi. Baykal, dün, gazetecilerin bu konudaki sözle..
Diplomatik sorun yaratan afiş TCK Kadın Platformu isimli sivil toplum kuruluşunun Ankara'nın çeşitli semtlerine astığı 'Mücadeleye devam' içerikli afişlerde, Danimarka, İsviçre, Kanada ve Nor..
Soru da tuhaf, yanıt da Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Uşak'ta 'satılık böbrek' pankartı açan bir vatandaşa söylediği, "Kusura bakma burası sakatatçı dükkânı değil" sözlerine i..
Genelevler şehirde kaldı Plan ve Bütçe Komisyonu, Anayasa Mahkemesi'nin şekil yönünden iptal ettiği yasanın yerine geçmek üzere hazırlanan belediyeler yasa tasarısını dün görüşmeyi sürdürdü.
Turan Tüysüz ANAVATAN'da Bağımsız Şanlıurfa Milletvekili Turan Tüysüz, siyasi yaşamını bundan sonra Anavatan Partisi'nde (ANAVATAN) sürdürme kararı aldığını açıkladı.
Atamayı bu kez Danıştay önledi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, atamalarda kadrolaşma uyarısının ardından, Danıştay da RTÜK'ün teklif ettiği Emin Kuz'un TRT Yönetim Kurulu üyeliğine atanm..
Eşine yardım e-de-cek-sin! Polis, cankurtaran ve ebeveyn Polisler, cankurtaran gibi özel görevliler ya da trafik kazası yaparak tehlikeyi kendileri yaratanlar, zordaki kişiye yardımla yüküml..
Kozinoğlu muamması MİT Dış Operasyonlar Daire Başkanı Kaşif Kozinoğlu'nun 'sahte' olduğu basında çarşaf çarşaf haber olan diploması hakkında, teşkilatta şimdiye kadar herhangi bir işlem yapıl..
Haylaz öğrenciye hitabe kızdırdı Uludağ Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu tarafından hazırlanan yıllıkta Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve İstiklal Marşı'ndan esinlenilerek yazılan mizahi metinl..
YÖK sert çıktı! 19 Mayıs Üniversitesi hakkında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile YÖK arasında 'kılıçlar çekildi'. Düğmeye basılan an ise Başbakan Erdoğan'ın geçen hafta, Siirtliler Gecesi'nd..
Ağrı'nın isteği TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ağrı'da 'Üniversite isteriz' pankartlarıyla karşılandı.
Avcı gidince Demiralp de istifa etti Hanefi Avcı'nın Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı'ndan uzaklaştırılarak Edirne Emniyet Müdürlüğü'n..
Atina'dan mahkûm jesti Yunanistan, topraklarında suç işleyerek hapis cezasına çarptırılan Türk vatandaşlarını istedikleri takdirde cezalarını çekmek üzere Türkiye'ye gönderecek.
'Camide ders' iptal 'Süper'den Anadolu'ya Milli Eğitim Bakanı Çelik, dört yıllık liseye geçiş projesini anlattı: "Uygulama bu yıl kayıt olanlar için işlemeye başlayacak. Hazırlık sı..
Anadolu liseleri ve süper liseler birleşiyor Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, mesleki-teknik liseler ile Anadolu ve fen liselerinin gelecek öğretim yılından itibaren başlamak üzere dört yıl..
'10 çocuklu olacaktık...' Şirvan ilçesi Kaymakamı Davut Gül'ün (ortada) çabalarıyla bölgede 1.5 yıl içinde 1150 kız çocuğu eğitime kazandırıldı.
'Dört yıla öğretmen yetmez' Eğitimciler, liselerin dört yıla çıkmasını olumlu karşılasa da bunun için yeterli altyapı olmadığı görüşünde. İstanbul Üniversitesi Hasan Âli Yücel Eğitim Fakülte..
Atamaya yeni düzen Öğretmenlerin atama sistemi değişiyor. TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda kabul edilen tasarıya göre öğretmen atamaları bakanlıkça doğrudan il, ilçe veya okula yapılabilecek.
Yeniden doğuş kardeşliği Dünyada çok nadir görülen 'CD3 reseptör defekti' hastalığına yakalanan 1 yaşındaki Hasan Yıldız'a, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 7 yaşındaki ablası Fatma'n..
Dinamiti maytap sanınca 14 yaşındaki İlyas Kondu, dün okul dönüşü sokakta oynamaya başladı. Yerde bulduğu cismi maytap zanneden İlyas, cismin üzerindeki fitili çakmakla yaktı.
Ehliyetsiz şoför iki can aldı Türkoğlu ilçesine bağlı Şekeroba beldesinde dokuz aylık hamile 32 yaşındaki Mesude Polat ile iki yaşındaki kızı Serenay, 19 yaşındaki ehliyetsiz sürücü Mehmet İl..
Sokak yerine üniversite Adana'da sokak çocuklarına yönelik proje umut dağıtıyor. Üniversite kampüsünde çocuklara ekolojik çilek üretimi, bahçıvanlık, kaportacılık, kebapçılık ve karo ya da se..
Mağaralarda tiner bağımlısı aranıyor Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, gece yarısı polisler ve gazeteciler eşliğinde tiner bağımlısı sokak çocuklarının peşine düştü.
Hazar'ın batık surları Elazığ, plaj ve dalış turizminden para kazanmaya kararlı... Sivrice ilçesi yakınındaki Hazar Gölü'nün dalış turizmine uygun olup olmadığını anlamak için öncü çalışma ya..
Tüm bebeklere ücretsiz vitamin Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'de doğan tüm bebeklere bir yıl boyunca, günde üç damla ücretsiz D vitamini desteği sağlanacağını açıkladı.
'Nemrut'un 10 yılı kaldı' Merkezi Hollanda'da bulunan Uluslararası Nemrut Vakfı, 23 Haziran'da bu yılki çalışmalara başlamak için Koruma Kurulu iznini bekliyor.
Bu kadarı filmlerde olur Kübalı iki kardeşin Amerika rüyası kâbusa dönüştü. ABD oturma izni olanın belgelerini, bu ülkeye göç etmek isteyen Küba'daki kardeş kullanınca iki kardeş yer değiştir..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8