9 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

9 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TRT'ye müşavire Danıştay'dan veto Danıştay, TRT Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Başbakanlık Müşaviri eski Hakim Emin Kuz'un atama işlemini durdurdu. RTÜK, geçen yıl, TRT yönetim kurulu üyeli..
AKP'li vekil bürokratı ağlattı Meclis KİT Komisyonu üyesi AKP'li Hüsnü Ordu'nun azarladığı Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İlhan Uludağ, dün TBMM'ye gitti. Anayasa ve Adalet K..
Milletvekillerine yurtdışı yasağı Hükümet tatil öncesi milletvekillerine yoğun gündem hazırladı. AKP Grup Yönetimi de, takvimi daha önce belli olan yurtdışı seyahatleri dışındaki gezilerin ip..
Çankaya'da yetki tartışması bitti Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'a Belediye Meclisi'nce verilen yetkilerin geri alınması yönünde AK Partili üyelerle işbirliği yapan CHP'li üyeler,..
Şener: Baykal dozunu kaçırıyor Devlet Bakanı ve Başbakan Vekili Abdüllatif Şener, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yanıt verdi. "Erdoğan'ın ömrünü Türkiye'nin menfaatleri ve Türk milletinin m..
Baykal: Ülkeyi satmasına engeliz CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "CHP anti-Amerikancı" diyen Başbakan Tayip Erdoğan'a sert çıktı. Baykal, gazetecilerin soruları üzerine, şunları söyledi: "Baş..
Arınç'tan utangaç 'şerefe' Ankara - Alkol kullanmayan Meclis Başkanı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Sezer'in, Ukraynalı konuğu Victor Yuşçenko için Çankaya Köşkü'nde verdiği yemekte kadehler 'şe..
Türk'e yakışmıyor öyle mi? Böyle giderse ben hırsız olacağım Başbakan Tayyip Erdoğan'a geçen ay Uşak'ta, işsizliğe feryat ederek "Böbreğimi satıyorum" pankartı açan Güngör Sağcan, 43 yaşında...
Organlarımızı ancak savaşta veririz 'Satılık böbrek' pankartı ile iş istediği için Başbakan'ın "Burası sakatatçı değil" diye azarladığı vatandaşa, Şahin de sert çıktı: Organlarımızı sadece sa..
Suriye'den 'tarihi' reformlar Suriye'de, evlenmek, kuaför dükkânı açmak veya üniversiteye girmek isteyenlerin güvenlik servislerinden izin alma şartının kaldırıldığı bildirildi. Baas Partisi'..
Tek kolla Everest’e tırmandı Bir kolu olmayan Avustralyalı, Everest Tepesi’ne ikinci denemesinde tırmanmayı başardı. ABC radyosu, Paul Hockney’in (39), birkaç haftalık tırmanışın ardından zir..
Müslümanlar, ABD’nin emniyet güçlerini eğitecek Amerikalı Müslüman gruplar, Müslümanların hassasiyetlerine daha duyarlı olmaları için Amerikan emniyet güçlerine İslam dini hakkında eğitim ver..
Türkçeyi en iyi konuşmak için yarışacaklar Dünyanın değişik ülkelerindeki Türk okullarında Türkçe öğrenen yabancı öğrenciler İstanbul’a hayran kaldı. Türkçenin dünyada daha yaygın kullanılmas..
Sahte ilaç kupürü satan iki kişiye tutuklama Adana'da ilaçlardan kupür keserek sattıkları belirlenen biri eczacı kalfası iki kişi tutuklandı.
‘Masaj yataklarının tedavi edici özelliği yok’ Sağlık Bakanlığı, son günlerde popüler olan masaj yataklarına karşı vatandaşları uyardı.
Yeni TCK ile zabıtalar, seyyar satıcı dayağından kurtuluyor Yürürlüğe giren yeni Türk Ceza Kanunu (TCK) ve diğer çerçeve yasaları, seyyar satıcılar tarafından her gün saldırıya uğrayan zabıta..
Darülaceze’de insanlık dersi 20 yıldır Darülaceze’de yaşayan spastik özürlü Yaşar Karabulut, kendisine emanet edilen özürlü Sedat Çeldam’a hiçbir akrabalık bağı olmamasına rağmen 2,5 yıldır ç..
Danıştay, Kuz’un TRT yönetimine atanması kararını durdurdu Danıştay 5. Dairesi, M. Emin Kuz’un hukuk alanında TRT Yönetim Kurulu üyeliğine atanmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararının yürütme..
Öğrenci servisi ağaca çarptı: 2 ölü, 7 yaralı İzmit’te, freni boşalan öğrenci servis aracının ağaca çarpması sonucu, sürücü ile bir öğretmen öldü, 7 öğrenci yaralandı.
Yeni TCK, hırsızı vurmayı meşru müdafaa kabul ediyor Eylül 2002’de oğlunun evine girmek isteyen hırsızı tüfekle ateş ederek öldüren Marmara Üniversitesi emekli öğretim görevlisi Mustafa Kandi..
Başörtülü konuşmacılar üniversiteye giremedi Mimar Sinan Üniversitesi'nde düzenlenen ‘kent yönetimine katılımda yeni yaklaşımlar' konulu panele, Zeytinburnu Belediyesi şehir planlamacıları Zü..
Karahasanoğlu’nun annesi dualarla uğurlandı Vakit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Mustafa Karahasanoğlu’nun dün vefat eden annesi Hatice Karahasanoğlu toprağa verildi.
Çocukları ile ders çalışıp üniversiteyi birincilikle bitirdi Denizli’de iki çocuk annesi Sevde Karadeniz (31), Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi’ni birincilikle bitirdi. Uy..
2008'de ÖSS’ye girecekler çok şanslı! Liselerdeki öğretim süresinin 4 yıla yükseltilmesi ve hazırlık sınıflarının kaldırılması ilginç durumları da ortaya çıkardı.
Apo'nun avukatları İmralı'ya gitmeyecek Terör örgütünün elebaşısı Abdullah Öcalan'ın avukatları, yeni yasal düzenlemelerden kaynaklanan uygulamalar devam ettiği sürece müvekkilleriyle görüşme..
BBP lideri, Diyarbakır’da Kürtçe türküyle karşılandı BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, partisinin yeni politikalarını açıklayacağı Güneydoğu gezisine dün Diyarbakır’dan başladı. "Güneydoğu..
Küresel güvenlik İstanbul’da tartışılıyor Yaklaşık 700 davetlinin iştirak edeceği konferansın sonunda İngilizce ve Türkçe bir bildiri kitabı hazırlanacak. Bu kitabın son 5 yıl içinde demokras..
Bakan Aydın: Yahudi düşmanlığı gibi Müslüman düşmanlığı yapılıyor Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Yahudi düşmanlığının dün olduğu gibi bugün de var olduğunu belirterek, "Ama bugün Müslüman düşman..
Kırmızıgül: Dinler türküsüyle yüreklere sevgi aksın Diyalog Avrasya Grubu’nun düzenlediği 2 günlük "Terörizmden Evrensel Etiğe, Dinler ve Barış" konulu konferans için Moskova’da bulunan ünlü ..
Terörün panzehiri dinlerin dayanışması Rusya'nın başkenti Moskova'da gerçekleştirilen Terörden Evrensel Etiğe-Dinler ve Barış konulu uluslararası forumda; temelinde barış ve ahlâk öğeleri bul..
Rusya, Kafkaslara iki yeni üs kuracak Gürcistan’daki iki askerî üsten çekilmeyi kabul eden Rusya, Kafkaslarda yeni iki üs kuracağını açıkladı. Savunma Bakanı Sergey İvanov, Gürcü sınırına yak..
Soros: Kadife devrimler demokrasi getirmez ABD’li ünlü spekülatör ve yatırımcı George Soros, AK Parti hükümetinin demokrasiye inandığını ve desteklenmesi gerektiğini söyledi.
Avrupa Konseyi’nden G. Doğu ve Kıbrıs övgüsü Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi, Türkiye’nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) verdiği kararları uygulamasından memnuniyet duyduğunu bil..
Dumanlı, Los Angeles Times’a yazdı: Yanlış anlamalar gerilim getirdi Gazetemizin Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, ABD’nin itibarlı gazetelerinden Los Angeles Times’ta dün yayınlanan makales..
Erdoğan: ABD ile vizyon birliğimiz var; medya yoluyla görüşmeyelim Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk ve Amerikan kamuoylarında yapılan karamsar spekülasyonları eleştirerek, iki ülkenin 21. ..
CNN’in Erdoğan’a ilk sorusu 1 Mart tezkeresi oldu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı konuk eden CNN televizyonunun ilk sorusu Türkiye ile ABD arasındaki ilişkileri gerginleştiren 1 Mart ..
Gazetecilere ‘sigarayı bırakın’ öğüdü Başbakan Erdoğan, Beyaz Saray'da Bush ile yaptığı görüşmenin ardından ABD'nin kurucu liderlerinden Thomas Jefferson ve Abraham Lincoln anıtlarını ziyaret..
Bush’tan Ercan talimatı Türk tarafı, en çok önemsediği konulardan biri olan Kıbrıs’ta ABD’den Türk toplumunun uluslararası tecridinin kaldırılması yönünde destek istedi.
Baran: Amerika Türkiye’nin stratejik ortağı değil Washington'daki düşünce kuruluşu Nixon Center’ın uzmanlarından Zeyno Baran, Başbakan Erdoğan'ın ABD gezisinin, değerlendirilememiş büyük bir ..
Türk ekonomisine Wolfowitz övgüsü Başbakan Erdoğan, Washington’da Dünya Bankası’nın ‘şahin’ Başkanı Paul Wolfowitz ile de bir araya geldi. Eski Amerikan Savunma Bakan yardımcısının Başbakan’l..
Erdoğan, Bush’u Bakü-Ceyhan’ın açılışına davet etti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Washington’da görüştüğü ABD Başkanı George W. Bush'u Bakü-Ceyhan petrol boru hattının açılışı törenine d..
‘Beyaz Saray’daki görüşme muazzam da değildi kötü de’ Bush-Erdoğan görüşmesiyle ilgili Türk tarafından daha ihtiyatlı bir yaklaşım sergileyen Washington yönetimi, ABD'ye karşı yapılan ‘çok k..
[Haber - İzlenim ] Beyaz Saray’ın dışı da sıcaktı içi de Başbakan Erdoğan’ın ABD ziyaretindeki en önemli bölüm, dünkü Beyaz Saray görüşmesiydi. Washington’da hava inanılmaz derecede sıcak. Ağ..
Stratejik ortaklık canlanıyor Gerilen Türkiye-ABD ilişkilerini rayına oturtmak için kalabalık bir heyetle Washington’a çıkarma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Başkan George W. Bush i..
CHP kongresinde yumruk atan Tüysüz, Anavatan’a geçti Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Turan Tüysüz, Anavatan Partisi’ne katıldı. Bir süre önce CHP’den istifa eden Tüysüz, partinin 29 Ocak’taki..
Baykal muhalifleri, kurultay öncesi yeniden sahneye çıktı CHP’nin sonbaharda yapmayı planladığı olağan kurultay öncesinde, muhalif kanat yeniden hareketlendi. Muhaliflerin sözcüsü Yüksel Çorb..
Vekiller, dostluk için Ermenistan yolunda AK Parti ve CHP milletvekillerinden oluşan bir heyet, Erivan Devlet Üniversitesi’nde düzenlenecek konferansa katılmak için bugün Ermenistan’a gidiyor..
İl başkanlarından Bahçeli’ye destek MHP’nin Ege ve Akdeniz bölgelerindeki il başkanları Genel Başkan Devlet Bahçeli için destek bildirisi yayınladı. Açıklamada, "Yerimiz, liderimiz Dr. Devlet..
Erdoğan: Başörtüsü yasağı yoruma dayanıyor Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye’de uygulanan başörtüsü yasağının kanunlara değil, yorumlara dayandığını söyledi. Erdoğan, ülkede gerilim yaşanmama..
Hükümet kanunu yeniledi, küçük belde belediyeleri köye dönüşüyor Hükümet, siyasi amaçlı kurulan küçük belde belediyelerinin köye dönüştürülmesini içeren Belediye Kanunu Tasarısı’nı yeniledi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8