9 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

9 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kayaköy'de hem sanat hem tatil Fethiye ile Ölüdeniz arasında boş bir Rum köyü olan Kayaköy'de 1999 yılından bu yana her yıl düzenlenen 'Kayaköy Sanat Kampı', 12 Haziran-15 Ekim tarihlerinde h..
Meğer maksat spormuş! Av sezonunu uzatan, haftalık avlanma süresini özellikle göçmen kuşlarda beş güne çıkaran ve bagaj kapasitesini iki kat artıran Merkez Av Komisyonu'nun (MAK) kararlarına..
Pelikanları bile vurdular Yasak olmasına rağmen avcıların vurduğu bir pelikan, Selçuk Üniversitesi Veteriner Hekimliği Fakültesi'nde ameliyatla tedavi edildi. Kanadı bandajla sarılan yaralı p..
Servis şoförü kriz geçirince... Koceli Özel Atafen Lisesi öğrencilerini taşıyan servis, sürücüsü kalp krizi geçirince yol kenarındaki ağaçlara çarptı. Sürücü Hasan Aytürk ile öğretmen Hamit Ö..
Bu kulüp sadece erkeklere ait Erkeklerin yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Türkiye'nin ilk erkek kulübü kuruldu. Kulüp 36'nın kurucusu ve medikal danışmanı İstanbul Üniversitesi Cerrahp..
Nükleer bombalara protesto Greenpeace, Amerika'nın, İncirlik Üssü'nde konuşlandırdığını ileri sürdüğü nükleer bombaların, Türkiye'den çıkarılması ve yeni bombalar getirilmemesi için dün Başba..
Kapaksız rögar öldürecekti Uluırmak Mahallesi'nde oturan 23 Nisan İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencisi Alperen Babalık, sınıf arkadaşından ev ödevini öğrenmek için önceki gün 20.30 sırala..
Şans Topu'nu bir kişi bildi Şans Topu'nun bu haftaki çekilişinde 5+1 bilen bir kişi 411 bin 201 YTL 80 YKr ikramiye kazandı.
Kardeşinin 'doku'suyla anne ABD'de 25 yaşındaki Stephanie Yarber, ikiz kardeşinden alınan yumurtalık dokusuyla anne oldu. Doktorlarının yaptığı açıklamaya göre, çiçeği burnunda anne, dünyada..
Kitap serisini tamamladı Dünyaca ünlü şarkıcı Madonna'nın çocuklar için yazdığı serinin beşinci ve son kitabı ABD'de yayımlandı. 'Lotsa de Casha' adlı final kitabı 20 Haziran'da Türkiye'de İl..
Trafik tıkandı doğru denize... Eski model otomobilleri karada ve suda gidebilir hale getiren 'Amphicar Kulüp' üyeleri Almanya'nın Berlin kentinden geleneksel İtalya turunu başlattı.
'007 uzay casusu' giysileri bulundu ABD'nin yarım kalan 'uzaya casus koyma' projesine ait iki kayıp astronot giysisi ortaya çıktı. Giysiler Florida'daki Cape Canaveral Hava Kuvvetleri üssü ya..
Yılda 11 milyon kişi kanser oluyor Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre sigaranın yanı sıra böcek zehirleri ve gıdalara konulan katkılar nedeniyle artış gösteren kanser, her yıl 7 milyon..
Ölmesi işten bile değildi KONYA Karatay'da 20 gün önce kapağı çalınan rögar çukurunu fark etmeyen 8 yaşındaki A.B. bir metrelik çukura düşüp kolunu kırdı. Olay Uluırmak Sokak'ta meydana geldi..
Culkin'e esrar cezası 'Evde Tek Başına' filmlerinin çocuk yıldızı Macaulay Culkin'in başı dertten kurtulmuyor. Önce çocuklara cinsel taciz yaptığı iddiasıyla yargılanan Michael Jackson tarafı..
İsa'nın ölümünde sır perdesi İsrailli tıp profesörü Hz. İsa'nın akciğer embolisinden öldüğünü iddia ediyor. Hıristiyan dünyasında tartışmalara yol açacak bu iddianın sahibi Benjamin Brenner b..
Madonna'dan masallar ABD'li ünlü pop şarkıcısı Madonna, yalnız şarkıları ve çılgın pozlarıyla değil çocuklar için yazdığı hikâye kitaplarıyla da tanınıyor. Seksi şarkıcının, çocuk kitapları s..
İkizinden yumurtalık nakliyle bebeği oldu Tıp dünyası için büyük önem taşıyan bu operasyon, Amerika'da gerçekleşti. 13 yaşında yumurtalığı çalışmamaya başlayan Stephanie Yarber, ikiz kardeşi ..
Bu ofiste çalışanı ter basıyor! Bilgisayarların yürüme bantlarının üzerine yerleştirildiği ve hiç sandalye bulunmayan NEAT adlı ofiste, çalışırken spor yapılması hedefleniyor. Şişman kalmayac..
İran'da Amerikanvari seçim kampanyası İslam Devrimi'nden 26 yıl sonra kritik bir dönemeçte olan İran'ı 17 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi heyecanı başladı. "Ülkesinin dünyaya açı..
'Namus' operasyonu Fransa İçişleri Bakanı atanan Sarkozy, göreve gelir gelmez ilk iş olarak eşinin kendisini aldattığı yolundaki iddiaları basına sızdıranların peşine düştü. Bir polisi kovdu,..
Film gibi kaçış planı Küba'dan ABD'ye tekneyle kaçan Bernardo, aynı planı yapan kardeşini tehlikeye atmamak için onun yerine geçti. Kardeş Fidel, ağabeyin kimliğiyle ABD'ye gitti. Sınırda foy..
Hilton'da grev İZMİR Hilton Oteli'nin 320 çalışanından OLEYİS'E bağlı olan 265'i greve başladı. Sendika, toplu sözleşme görüşmelerinde, 750 YTL maaş alanlara yüzde 15, 900 YTL alanlara yüzde ..
Arıtmasız köy kalmayacak İZMİR Valiliği Foça'nın Bağarası Beldesi ve Yeni Bağarası Köyü'ne ortak arıtma tesisi yaptı. Çevre kirliliğini önleyecek tesisler törenle hizmete girdi. 2006 sonuna k..
Ünlü yağmuru var BEŞİKTAŞ Kültür Merkezi İzmir'e ünlü yağdırmaya devam ediyor. Fuar Açıkhava Tiyatrosu'nda yarın akşam Nazan Öncel sevenleriyle buluşacak. Konser biletleri 20 ile 35 YTL arası..
Yüzülmeyen plaj tartışması KARŞIYAKA Belediye Başkanı Cevat Durak'ın Mavişehir'de yaptırdığı plaj tartışma yarattı. Meclis toplantısında AKP'li üye Baki Durmuş, "Kirlilik nedeniyle denize gir..
Onlar da cübbe giydi BİR zamanlar sadece üniversite mezunlarının giydiği cübbede artık sınır yok. Ege Üniversitesi Rektörlük Kreşi'nin minik mezunları da bu heyecanı yaşadı. Cübbeli 6 ay ve 3..
Kordon'da anılacak BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'nin eski başkanı Ahmet Piriştina, ölümünün birinci yılında 15 Haziran Çarşamba günü etkinliklerle anılacak. Piriştina'nın kabrini ziyaret etmek isteye..
Siz de destek verin Eğlenceye yeni soluk
Büyükşehir bunu konuşuyor Başmüfettiş, belediyenin üst düzey yöneticisine "Gelirinle bu kadar serveti edinemezsin" dedi, suç duyurusunda bulundu. Savcılık soruşturma açtıİlaç gibi ekmek yaptı..
'Yabancıya devir kanuna aykırı' Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), iştirakleri arasında çeşitli yayın kuruluşları bulunan Doğan TV Radyo Yayıncılık A.Ş'nin hisselerinin bir bölümünün yaba..
'Türkiye'de uçak bakım merkezi açacağız' Boeing'in Türkiye'den sorumlu Satış Direktörü Aldo Basile, Türkiye'de hâlâ en büyük pazar payına sahip olduklarını ve bunu koruyacaklarını belirtti. B..
Assan, Uzanlar'ın fabrikasını aldı Uzan Grubu'ndan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devrolan, Gebze'de kurulu Standart Alüminyum fabrikası, açık artırmayla satıldı. Fabrikanın yeni sa..
Askeri harcamalar Soğuk Savaş gibi Dünyanın toplam askeri harcaması 2004'te 1 trilyon doları aşarak, Soğuk Savaş dönemine yaklaştı. Toplam harcamanın yarıya yakınını ABD yaptıZorlu 'IKEA gibi..
'Dünyada milliyetçiliği Irak işgali yükseltti' 'Para sihirbazı' olarak tanınan Soros, ABD'nin Irak'ı işgalinin, yalnızca Türkiye'de değil, dünyada milliyetçiliğin yükselmesine yol açtığını sö..
Eve yılan girdi Kartal'da bir eve giren 1.5 metre boyundaki kır yılanı korkuya neden oldu. Aydos Ormanları yanındaki Yunus Emre Caddesi Serçe Sokak Ak Emek Sitesi'nde Ahmet Bostancı'nın oturd..
Mrs. Robinson 73'ünde öldü ABD'li aktör Dustin Hoffman'ın şöhrete kavuşmasını sağlayan, 1967 yapımı 'The Graduate' filminde baştan çıkarıcı 'Mrs. Robinson' rolüyle tanınan aktris Anne Bancrof..
Her dersliğe harita, her öğrenciye atlas ATLAS dergisinin, MEB'in Eğitime Yüzde 100 Destek kampanyası çerçevesinde düzenlediği 'Keşfetmek İçin Haritaya Bak' temalı, harita, tarih ve coğrafya ..
Medreseyi taşıdılar Yunanistan'ın Selanik kentinde Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma tarihi medrese, yol genişletme çalışmaları nedeniyle raylar üzerine alınarak 25 metre uzağa taşındı. ..
Kilimanjaro kriz çıkardı Tanzanya ve Kenya, bir süredir Afrika'nın sembollerinden Kilimanjaro Dağı'nın hangi ülke topraklarında olduğunu tartışıyor.Bir 'dâhi'nin ardından...
Avrupa'nın sadece üçte biri kadar kazanıyoruz Türkiye, Satınalma Gücü Paritesi'ne (SGP) göre kişi başına milli gelirde Avrupa'da en fakir ülke çıktı. Avrupa Komisyonu İstatistik Dairesi'nden ..
Standart için beş grup yarıştı, Assan Galvaniz'e yar oldu TMSF'nin satışa çıkardığı Standart Alüminyum için beş grup çekişti. Şirketi 62.8 milyon YTL'ye Assan Galvaniz aldı. UZAN Grubu'nun ka..
Bağ-Kur ve SSK'lı ya tüp bebek hakkı Meclis, çocuk sahibi olamayan SSK ve Bağ-Kur'luların tüp bebek yapmasına olanak tanıyan bir adım attı. Meclis Sağlık Alt Komisyonu'nun, Sosyal Sigortalar ..
Türkler, cepte klasik modelleri tercih ediyor Cep telefonu pazarının yeniden hareketlendiğini söyleyen Nokia Türkiye Müdürü Fiorentino, Türk halkının Avrupalıların aksine uçuk kaçık modellerd..
'Resmi nikâh için gün sayıyoruz' 20'inci yılını kutlayan Family Finans'ın Yönetim Kurulu Başkanı Yıldız, 3-4 ay içinde yasal prosedürlerin tamamlanmasıyla Anadolu Finans ile birleşmenin sağla..
Kurumlar Vergisi % 15'e insin ve tabana yayılsın Başkan Uysal, IMF'ye akaryakıttaki ÖTV ve Kurumlar Vergisi'nin yüksekliğinden dert yandı. Konsey, verginin tabana yayılması için yeni tavsiyel..
Turuncu devrimin liderini gözyaşları ile karşıladı Abbate Gömlekleri'nin Yurtdışı Satış Müdürü Elvira Kazas, Devlet Başkanı Yuşçenko'yu karşısında görünce duygulu anlar yaşandı. Ukrayna Devle..
Doğan TV'nin satışı RTÜK'ten veto yedi RTÜK, Doğan TV'nin yabancı bir kuruluşa hisse devir ve satış işlemlerinin, kanuna aykırı olduğuna karar verdi. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), "D..
Sıcak para üstadı bile kısıtlama istedi Sıcak parayı kısıtlama önerisi sıcak para üstadından geldi. Yatırımlarıyla piyasaları sallayan ünlü spekülatör Soros, "Sıcak paraya önlem alın yoksa re..
Urfalı vekil ANAP'a girdi Bağımsız Şanlıurfa Milletvekili Turan Tüysüz, ANAP'a katıldı. Tüysüz, "Bundan sonraki siyasi yaşamıma yepyeni bir siyaset anlayışını temsil eden ANAP'ta devam ettirm..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8