8 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

8 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Özel Çırağan, Matematik Olimpiyatı’nda Türkiye 3.’sü Kocaeli'ne bağlı Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Özel Çırağan İlköğretim Okulu öğrencisi İlknur Dilara Balcı, Tübitak`ın düzenlediği Mat..
Etiket kuralına uymayan esnaf müşteri kaybettiriyor Adapazarı’nda köklü tarihe sahip Uzunçarşı ve Kapalıçarşı’da esnaf, özeleştiri yaparak, bazı esnafın ürünlere etiket koymadığını, bunun yan..
'Hüsamettin Olgun' konseri müzikseverlerle buluştu Verdiği konserlerle büyük beğeni toplayan Nilüfer Türk Sanat Müziği Korosu, Fethiye Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Şarkılarda Dr. Hüsametti..
Haliç metro köprüsü ihalesi zarfların açılmasına saatler kala iptal edildi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Taksim-Yenikapı Metro Hattı için Haliç üzerine yapacağı metro köprüsü ihalesini tekl..
Belediye ekipleri bu sefer kaçak site yıktı Üsküdar’da, kaçak olarak inşa edilen 3 blok site, belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Boğaziçi geri görünüm bölgesinde kaldığı belirtilen 8’er ka..
İsrail’in istediği güvenlik uygulaması kaldırılıyor İsrail Hava Yolları El Al’ın ek güvenlik talebi üzerine Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminali’nde başlatılan uygulama nihayet kaldırılıy..
Avukatlar voleybol turnuvasında stres attı İstanbul Barosu’na üye avukatlar, voleybol turnuvasında stres attı. Hukukçular Derneği tarafından düzenlenen turnuvaya toplam 12 takım katıldı.
Kadıköy’de bin kişi çevreye saygı için yürüdü "Çevre Haftası" etkinlikleri kapsamında Kadıköy’de "Çevreye Saygı Yürüyüşü’’ yapıldı. Sualtı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi, Kadıköy Kaymak..
Bursa’nın trafiğini yüzde 35 rahatlatacak proje hazırlanıyor Stadyum Kavşağı’nda "Kentiçi Ulaşım ve Trafik Planlaması, Etüt ile Uygulama Projeleri" hakkında bilgi veren Bursa Büyükşehir Beled..
Bulgaristan göçmenleri oy kullanmaya çağırıldı AK Parti ve CHP milletvekilleri, Bulgaristan vatandaşı olan göçmenlerin 25 Haziran’da Bulgaristan’da yapılacak seçimlerde mutlaka oy kullanarak ..
İlçenin yöneticileri en iyi yemek seçimi yaptı Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde düzenlenen yöresel yemek yarışmasının jüri üyelikleri, şehrin önde gelen yöneticileri tarafından paylaşıldı..
Bayrak direği hırsıza merdiven oldu Trakya Elektrik Dağıtımı AŞ (TREDAŞ) Edirne İşletme Müdürlüğü kimliği belirsiz kişilerce ikinci kez soyulmak istendi.
Hırsızlar caminin paralarını çaldı İstanbul’da, sınır tanımayan hırsızların bu seferki hedefi bir cami oldu. Caminin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla cemaat tarafından toplanan paraları ve..
İstanbul polisinden terör örgütüne darbe İstanbul’da PKK/Kongra-Gel terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 5 kişinin, Bingöl ve Diyarbakır’da 2 kişinin öldürülmesi ola..
Belediye, kendi yaptığı balıkçı çarşısını yıktı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Sarıyer’de yaptırdığı balıkçı çarşısı yıkıldı. Yalı sahiplerinin, açtığı davayı kazanmaları sonucu 25..
Okula televizyon vermek için 45 km yol gittiler Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, lise öğrencileri ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, ilköğretim okuluna televizyon verebilmek için 45 kilometrelik..
‘Yatırım için gölün temizlenmesi gerekiyor’ Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, gölü, denizi, kumsalı, plajı ve denizi göle bağlayan su kanalı bulunan ‘iç kumsal projesi’ni kamuoyuna a..
Hayırsever önce akraba sonra komşu diyor Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) tarafından 22 ilde yaptırılan bir araştırma, Türk hayırseverlerin büyük çoğunluğunun yardımda bulunurken öncelikle..
Beşiktaş Kültür Merkezi açıkhava konserleri başlıyor Beşiktaş Kültür Merkezi'nin bu yıl 4. kez düzenlediği "BKM Açıkhava’da" konserleri, 10 Haziran Cuma akşamı "Orhan Boran Show" ile Harbiye..
Sarıyer’de öğrenciler, çevre temizliği için çöp topladı Sarıyer Belediyesi ve Kaymakamlığı, Çevre Haftası dolayısıyla yürüyüş düzenledi. 2 grup halinde yürüyüşe katılan öğrenciler, i..
Feza İletişim öğrencileri dergi gelirlerini fakirlere bağışladı Özel Feza Anadolu İletişim Lisesi öğrencileri bir yıl boyunca yaptıkları edebiyat çalışmalarını, Ufuk Ötesi isimli dergide topl..
Ruhsat isteyen iki kişi müdürü alıkoydu Kafeteryaya içkili ruhsat talep eden 2 kişi, olumsuz cevap aldıkları Beyoğlu Belediyesi İktisat Müdürü'nü bıçakla bir süre alıkoydu.
ABD ile ilişkilerimizi global kriz müteahhitleri bozmaya çalışıyor [Röportaj - Ekrem Dumanlı] ABD yolunda Zaman’a konuşan Başbakan Erdoğan, stratejik ortak Washington ile geleceğe yönelik a..
Devrim yasaları yap-boz tahtası değil Başbakan Tayyip Erdoğan, "Eşi başörtülü birinin Köşk’e çıkmasının önünde bir engel. Bu konuda devrim yasalarına ekleme yapılabilir." diyen 9. Cumhurbaşka..
Rice’tan PKK ve Kıbrıs konusunda işbirliği mesajı Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın, Irak topraklarından Türkiye'ye karşı herhangi bir terörist faaliyete..
Rumların gözü kulağı, Erdoğan’ın Bush ve Annan görüşmelerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı George Bush ve BM Genel Sekreteri Kofi Annan ile yapacağı görüşmeleri Kıbrıs Rum Yön..
Erdoğan’ı eleştiren Amerikalı uzman Pipes, geri adım attı Amerikalı araştırmacı yazar Dr. Daniel Pipes, Başbakan Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti’nin Türkiye’yi ‘şeriat rejimi’ne sürükl..
‘Türkiye dünyaya 360 derece bakmalı’ ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Robert Zoellic, Türk-ABD ilişilerinde son üç yıldır bir ‘hayalkırıklıkları serisi' ve ‘kafa karışıklıkları' olduğunu belirt..
Ukrayna ile ‘turuncu’ işbirliği uzaya da taşınacak; Ankara GUAM’a soğuk Ülkesinde gerçekleşen turuncu devrim sonrası ilk resmi ziyaretini ‘güney komşusu’ Türkiye’ye yapan Ukrayna Devlet Başka..
Belçika Ermeni tasarısını ‘şimdilik’ reddetti Belçika Senatosu Adalet Komisyonu, Ermeni "soykırımı"nı reddedenlere hapis ve para cezası öngören kanun tasarısını reddetti.
Sayfalar dolmadı; yeni sayfa açmaya gerek yok Başbakan Erdoğan, Washington'da bazı ABD’li kanaat önderleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.
Bozuk tarım ürünlerini iade eden Türkiye, hiçbir ülkeye yasak koymadı Rusya, Akdeniz sineği bulunduğu gerekçesiyle Türkiye’den sebze-meyve ve kesme çiçek ithalatını durdurdu.
Sebze yasağı için Ruslar geliyor programda tarla gezisi de var Rusya’nın Akdeniz sineği sebebiyle Türkiye’ye uyguladığı sebze-meyve yasağının kaldırılması için Moskova’ya giden Tarım Bakanlığ..
Balıkçılarla turizmciler adayı paylaşamadı Muğla'nın Salih Adası'nda turizmci-balıkçı kavgası yaşanıyor. Turizm Bakanlığı, adadaki dört parseli turizm bölgesi ilan ederek ‘turizm ile balıkçıl..
Global Menkul’ün beşte biri İtalyanlar’a geçiyor İtalyan Banca IMI, Global Menkul Değerler'e ortak oluyor. Banca IMI, Global Menkul Değerler'in yüzde 20'sini almak üzere niyet mektubu imzalad..
Siemens’in cep telefonu bölümünü BenQ aldı Tayvan merkezli elektronik cihaz üreticisi BenQ, Alman teknoloji devi Siemens'in uzun süredir zarar eden cep telefonu bölümünü 350 milyon Euro'ya sa..
Vekilden bürokrata ‘niye gülüyorsun?’ fırçası Halkbank’ın 2002-2003 yılı hesapları görüşüldüğü Meclis KİT Komisyonu’nda, AK Parti Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu Ziraat Bankası Yönetim Kurul..
‘Yılda 500 milyon dolarlık kaçak şeker geliyor’ Kaçak akaryakıttan sonra kaçak şeker de Türkiye’de kayıtlı çalışan firmaları zorluyor. Gıda Dernekleri Federasyonu Başkanı Şemsi Kopuz, Güneydo..
Telekom’un satışı sohbahara kalabilir Özelleştirme kapsamında yüzde 55’i blok olarak satılacak Türk Telekom ihalesinde ikinci erteleme gündemde.
Fransa Telekom’un yüzde 6’2 si 4,2 milyar dolara satıldı Fransa hükümetinin borç yükünü hafifletmek amacıyla satışa çıkardığı France Telecom (Fransa Telekom) hisselerinin yüzde 6,2'si 3,4 mil..
‘Yabancı bankalar KOBİ’ler için geliyor’ Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler (KOBİ)'in yabancı bankaların gelmesiyle kredi almakta zorlanacağı öne sürülürken, Garanti Bankası Genel Müdürü E..
Bankalar üç ayda 1 milyar YTL kâr elde etti Borsa’da hisseleri işlem gören 11 bankanın mart sonu itibarıyla toplam net kârı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34 artışla 996 milyon Yeni T..
Bağ-Kur’lu da yurtdışında tedavi olabilecek Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Bağ-Kur’lular ve yakınlarının da yurtdışında tedavi olabilmesine ilişkin 5361 sayılı kanunu onayladı. Emekli San..
Tüpraş’ta 12 firma yarışacak İkinci kez 'görücüye çıkan' Tüpraş'ın yüzde 51'lik bölümünün blok satışına ilişkin ihale dev şirketlerin yarışına sahne olacak.
Milli Piyango’nun eli kolu sözleşme ile bağlanmış Şans oyunlarına ait yönetici şifrelerinin Milli Piyango İdaresi’nde değil, sistemi kuran GTECH şirketinde olduğunun ortaya çıkmasının ardında..
Moskova’da ‘teröre hayır’ mesajı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı çatısı altındaki Diyalog Avrasya Platformu ile Rusya Şarkiyat Enstitüsü’nün ortaklaşa düzenlediği "Terörizmden Evrensel Etiğe, ..
[Haber-İzlenim] Teröre hayır, barışa ‘da’ ‘Komünistler Moskova’ya’ sloganlarının atıldığı günlerin üzerinden ne kadar da çok su akmış. Dinin afyon olarak nitelendirildiği, devlet politikası e..
Dünyanın kalbine sevgi ağacı Formun açılış töreninde tüm dinlere ait 14 ruhani lider ve din temsilcisi, dünyanın çeşitli yerlerinden getirilen ve dünya haritasının üzerinde bulunduğu cam bir ..
Ermeni gazeteciler, Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu ile görüşecek Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkanı Yusuf Halaçoğlu aralarında köşe yazarları, televizyon, gazete muhabirleri ve sendika tem..
Depremzedeler dışarıda sabahladı Bingöl’ün Karlıova ilçesinde önceki gün meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki depremde evleri hasar gören vatandaşlar soğuk havaya rağmen geceyi dışarıda geçirdi.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9