8 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

8 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Aliağa'da patlama: Üç yaralı Aliağa ilçesindeki gemi söküm alanında bulunan bir firmanın dolum tesislerinde önceki akşam meydana gelen patlamada üç işçi yaralandı. Patlamanın dolum tankı temi..
Liseler artık dört yıl Milli Eğitim Bakanı Çelik, Talim ve Terbiye'nin liselerde eğitim-öğretimi dört yıla çıkarma kararını onayladı. Buna göre gelecek öğretim yılında liseye kaydolan öğrenci..
Boğaz'ın silueti rötuşlandı Çengelköy'de Boğaz'ın 'görüntüsünü bozan' sekizer katlı üç blok yıkıldı. Binaların Boğaz'ın geri görünüm bölgesinde kaçak olarak yapıldığı belirtildi.
AİHM'den geçer not Türkiye, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) aldığı kararları uygulama konusunda sınıfı geçti. Avrupa Konseyi Delegeler Komitesi, dün büyükelçiler düzeyinde yaptığı t..
PETA'cılar postla geliyor Uluslararası hayvan hakları örgütü PETA, Avustralya'dan yün alan Benetton için Türkiye'ye geliyor. PETA üyeleri yarın 11.45'te Beyoğlu'ndaki Benetton mağazasının önü..
Bayrak inadına ceza Kadirli'deki bayrak direklerine izinsiz bayrak çektikleri gerekçesiyle dört MHP'liye 100'er YTL para cezası verildi. Bir partili ise delil yetersizliğinden beraat etti.
Yeni bakan 'ev' sözü verdi Bir ayda dört kez sallanan Karlıova ilçesi, dün Prof. Dr. Mete Işıkara'nın (üstte) depremle birlikte yaşamakla ilgili tavsiyelerini dinledi.
Dinçer için kötü haber Hakkında intihal (aşırma) iddiaları bulunan, ancak 'söz konusu fiilin işlendiği tarihin üzerinden iki yıl geçtiği' gerekçesiyle hakkında işlem yapılmayan Başbakanlık Mü..
Namaz vakti dava olmazmış Gözaltında işkenceyle öldürülen Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Birtan Altunbaş davasında yine uzatmalar oynanıyor. 13 yıl önce meydana gelen ölümle ilgili olarak h..
Polisten kaçan hırsız öldürüldü 'Dur' ihtarına uymayan Ömer Yüce, öldü. Otopsiye göre kurşun sağ kasıktan girip kalbine saplandı. 49 yaşındaki Yüce 53 hırsızlık olayından sabıkalıydı.
Bağ-Kur'lu da yurtdışında tedavi olacak Bağ-Kur'lular ve yakınlarına yurtdışında tedavi imkânı geldi. Bağ-Kur'a bağlı çalışan, en az 10 ay sağlık sigortası primi ödeyen ve prim borcu bulunmay..
'Mahsun'dan dinler türküsü 'Terörizmden Evrensel Etiğe, Dinler ve Barış' adlı iki günlük konferans, Rusya'nın başkenti Moskova'da Mahsun Kırmızıgül'ün seslendirdiği 'Dinler Türküsü' ile başla..
'Paraya çevir, ertele' devri bitti 'Onur'dan müebbete Yeni TCK ile 'ölüme sebebiyet verdi, üç kuruş ceza aldı o da ertelendi' yakınması bitiyor: Erteleme, sadece belirli bir sınıra kadar ola..
Sınav biter, hayat sürer! Haziran, ilk ve ortaöğretim öğrencileri için zor geçiyor. 5 Haziran'daki Özel Okullar Sınavı'nı atlatan ilköğretim öğrencileri, bu pazar (12 Haziran) Ortaöğretim Kur..
Çin'de kuzuların sessizliği Sınav stresi Çin'i de sardı. Dün başlayan dört günlük kolej sınavları nedeniyle Çin'in Guangdong eyaletinde sınav yapılan binaların çevresi trafiğe kapatıldı, inşa..
'TED' servis kurbanı Bilge için ağlıyor Servis kazasında hayatını yitiren TED Koleji 5. sınıf öğrencisi Bilge Atıcı, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Önceki gün meydana gelen kazada aynı araçt..
'Özel okullar'da bir soru iptal Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Özel Okullar Sınavı'nda sosyal bilgiler testinin A kitapçığında 15'inci, B kitapçığında ise 19'uncu sırada yer alan soruyu iptal ..
Sıra torun Darwin'lerde Evrim teorisinin babası Charles Darwin'in torunları atalarının izini takip ederek bilimsel çalışmalarını sürdürüyor. Yeni nesil Darwin'ler, ünlü bilim adamının yaşadığ..
Bir blöfçüyü tanıma kılavuzu Herkes blöf yapabilir. Kumar oynarken, aşkta, pazarlıkta, iş görüşmesinde... Focus dergisi bu ayki sayısında her insanın potansiyel oyuncu yönünü kullandığı blöfl..
'Akşamcı' gençlere uyarı: Erken ölmeyin! Son yıllarda özellikle kadınlar arasında içki alışkanlığının alarm verdiği Britanya'da gençler de alkol tehdidi altında. Britanya Milli Sağlık Sistemi..
ABD'nin tabusu prezervatif ABD, bu konuda Türkiye'den daha geri... Türk televizyonlarından bir prezervatif reklamının seksi iniltileri yankılanırken, Amerikan kamuoyu bugünlerde televizyonda ..
Bir pastada 20 gelin... ABD'nin New York kentinin ünlü Times Meydanı dün evlere şenlik bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 20 gelin 50 bin doların sahibi olabilmek için dev bir düğün pastasın..
Moda ödülü Kate Moss'a Modayı bu yıl ünlü manken Kate Moss etkiliyor... ABD Moda Tasarımcıları Konseyi bu yılın en başarılı isimlerini belirledi. Yıllardır önemli ödül törenlerinde sinema ve...
Prens: Keşke bir işim olsaydı Japon veliaht prensi Naruhito halka el sallamaktan daha üretken bir iş istiyormuş.
Sütün fazlası çocuğu obez yapıyormuş ABD'de Harvard Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre çocukları fazla süt içirmenin onlara kilo aldırmaktan başka faydası yok. Kilo almanın en büyük su..
"Irak'ta batağa saplandık" Irak savaşı ve siyasi öncelikleri yüzünden ABD Başkanı George W. Bush'a olan kamuoyu desteğinin kariyerinin en düşük seviyesine indiği, halkın artık üçte ikisinin i..
Nişasta bazlı şeker kotası yüzde 15 Şeker piyasasında yapılan yeni düzenleme ile nişasta bazlı şeker kotasının azaltılması olasılığı ortadan kalkıyor. Kolalı içecek üreticilerinin tatlandırıc..
Vergi Konseyi Başkanı Uysal'dan IMF'ye uyarı Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) ısrarlı takibi sonucu yürürlüğe giren Gelir İdaresi Reformu, bünyede rahatsızlık yarattı. Yeni düzenlemeye yöneli..
'Mucize' bitki, yasak bitki oldu! Tarım Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı raporuyla aloe veralı gıdaları toplatıyor. En büyük ithalatçının İstanbul'daki ürünleri yeddiemine teslim edildi. Yıllarca ..
Türk Telekom'da ortaklık için süre 17 Haziran'a ertelendi Telekom'un yüzde 55'inin özelleştirilmesine ilişkin ihalede yatırımcılara, ortaklık yapılarını bildirmeleri için tanınan süre 17 Hazi..
'Sistemi test etmediniz Ziraat'in imajı zedelendi' YDK, Ziraat Bankası'nda uzun kuyruklara neden olan sistemdeki çöküşü yeterli sayıda test yapılmamasına bağladı. Ziraat Bankası'nın geçen yıl..
Faiz tabela dışına taştı, kavga başladı Son dönemde bazı bankaların tabela oranlarının üzerinde faizle para topladığını söyleyen Ergun Özen, "Kredi alıp, yine o bankaya mevduat yatıranlar bil..
'Doğan TV'ye RTÜK karışamaz' Doğan Yayın Holding, Doğan TV'nin RTÜK ile ilgili kanun kapsamında faaliyet göstermediğini açıkladı. Doğan Yayın Holding (DYH), Doğan TV Radyo Yayıncılık'ın, rady..
'Tarım Bakanı iyi ki gitti böylece elimiz güçlendi' İstanbul Yaş Meyve-Sebze İhracatçılar Birliği Başkanı Ünal, domates krizi nedeniyle bakanın görevden alınmasını avantaj olarak nitelendirdi..
Tüpraş'a talip yabancı firmalar devlet şirketi çıktı ÖİB'nin satışa çıkardığı Tüpraş'taki kamu payına devlet şirketleri talip oldu. Satış şartnamesini alan 8 yatırımcı arasında başı, İtalya, ..
Başbakandan 'önleyici istihbarat'a vize çıktı Bakanlar Kurulu'na "dinleme tartışması" damgasını vurdu. Erdoğan, "önleyici istihbarat için dinleme yetkisi verin" dedi. 1 Haziran'da yürürlüğe g..
Sezer'in bel fıtığı gezi ertelettiriyor Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, "bel fıtığı" rahatsızlığı nedeniyle Pakistan, Çin Halk Cumhuriyeti ve Afganistan'ı kapsayan Uzakdoğu gezisini erteled..
CHP rahmetliyi disipline yolladı 29 Ocak Kurultayının ardından muhalifleri ihraç eden CHP yönetimi, Türk siyasetinde bir ilke imza attı. Çok sayıda muhalif il ve ilçe yöneticisiyle delege ihr..
'Vatan Haini'ni Meclis'te okudu Nazım Hikmet, Meclis Genel Kurulu'nda gündem dışı konuşmalara damgasını vurdu. AKP'li Süleyman Gündüz, Meclis'teki konuşmasında, Milas'ta bir lise öğrencisinin..
'Devrim yasaları yap boz tahtası değil' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Washington'a gelirken uçakta gazetecilere bazı değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in..
Baykal: Terör hortluyor Terör tehdidinin yeniden hortlamaya başladığını belirten Baykal, ''Yeniden askeri önlemlere başvurmak zorunda kalmamız, bir şeylerin iyi gitmediğini, alınması gereken ..
Altın günü gibi AKP Meclis Grubu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün ABD'de olması nedeniyle Devlet Bakanı Abdüllatif Şener'in başkanlığ..
Dinçer'in 'prof'luğu zorda YÖK "intihal" suçunun iki yıllık zamanaşımı süresini kaldırdı. Başbakanlık Müsteşarı Dinçer'e yönelik "intihal" suçlaması için de işlem başlatılabilir. YÖK Genel Ku..
Rusya’yla aramızı bozan sinek Rusya’nın, larva bulunduğu iddiasıyla Türkiye’den sebze-meyve ithalatını durdurmasına neden olan, daha çok Akdeniz ve Ege Bölgeleri’nde görülen ‘Akdeniz meyve si..
Kitabını öz anneye yazmadı 9.5 aylıkken evlatlık edinilen spastik özürlü Gözde Akkılıç, Türkiye’nin engelliler için hálá çok zor bir ülke olduğunu söyledi ve engellilerin hayatın içinde yer a..
İnsan klonlama hálá bilim kurgu Geçen yıl ilk kez klonlanmış insan embriyonundan kök hücre elde eden Koreli bilim adamı Hwang Woo-Suk, insan klonlamanın henüz mümkün olmadığını söyledi.
Bu da At Ferhat ABD’nin Indiana Eyaleti’nde, engelliler için ata binme programının kurucusu olan Bonnie Flynn, minyatür atı Vinnie’yi Dodge Neon marka arabasının ön koltuğunda gezdiriyor. Ayn..
Fakirler ekmeği ucuza alacak Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Fırıncılar Odası ve esnaf işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında dar gelirli vatandaşlara ekmek yüzde 40 daha ucuza satılac..
Kiraz Festivali’nde Tekirdağ’ın turistik yönü nazara verilecek Bu yıl 42.’si düzenlenecek olan ‘Geleneksel Tekirdağ Kiraz Festivali’ kapsamında yapılan çalışmalarla Tekirdağ’ın turistik yönü ..
Uzunköprü İmam Hatip’ten şölen gibi mezuniyet gecesi Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde faaliyet gösteren imam hatip lisesi, Atatürk Kültür Merkezi’nde, ilk kez düzenlediği mezuniyet törenini coş..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9