8 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

8 Haziran 2005 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Detroit Pistons tarih yazdı NBA'de son şampiyon Detroit Pistons, Miami Heat'i oldukça çekişmeli geçen mücadelenin ardından 88-82 yenerek finalde San Antonio Spurs'e rakip oldu.
Profilo'dan turizm atağı Profilo Holding Genel Koordinatörü Göksen Körezlioğlu, beyaz eşyadan çıktıktan sonra turizm ve inşaata ağırlık verdiklerini belirterek, turizm sektöründe hedeflerinin..
TMSF yine işbaşında TMSF, Yahya Murat Demirel'in de ortak olduğu şirketin devlete olan 18 milyon YTL borcu nedeniyle reklamcı Nail Keçili'nin Marmaris Netsel Marina'daki 'Magnum' ve 'Baby Mil..
'Yeni Rakı'nın yeni görünümü Mey İçki, Yeni Rakı'yı yeni tasarım şişesi ve emniyetli bilyeli kapağıyla tüketicilerin beğenisine sundu. Mey İçki Üst Yöneticisi (CEO) Galip Yorgancıoğlu, Yeni R..
Köprülerden 98 milyon YTL'lik gelir İstanbul Boğaziçi köprüleri ile işletmedeki paralı otoyollardan bu yılın ilk dört ayında 98 milyon 699 bin 309 YTL gelir elde edildi. Karayolları Genel Müd..
Siemens cepten çıktı Siemens'in cep telefonu bölümüyle, dijital kamera, scanner ve LCD ekranlar gibi elektronik ürünlerin yanı sıra cep telefonu üreticisi olan Tayvan merkezli BenQ Grubu orta..
Yabancılara 'sınırlı' mülk Yabancı gerçek kişiler, imar planları dahilinde, şirketler ise ilgili kamu kuruluşlarının da görüşü alınmak üzere münhasıran turizm, sanayi ve teknoloji yatırımları..
Standartları da yıktılar Türk Standartları Enstitüsü'nde (TSE) ve bu kuruluşlarla ilgili şirketlerde çalışan 50'ye yakın kişi hakkında görevi suiistimal ve rüşvet suçlarından dava açılmasına ..
Halkbank'ta bile bile... Halkbank'ın Net Holding'e kullandırdığı şaibeli kredi dosyası göz göre göre zamanaşımına uğradı. Savcılık, TBMM Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu'nun ihbar ve uyarıla..
Telekom'da süre uzatımı yok Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki IMF heyeti, dün Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve Özelleştirme İdaresi Başkanı (ÖİB) Metin Kilci'yi ziyaret ed..
France Telecom'a 3.4 milyar avro Fransa hükümetinin borç yükünü hafifletmek amacıyla satışa çıkardığı France Telecom hisselerinin yüzde 6.2'sinin satışından 3.4 milyar avro (4.2 milyar dolar)..
Sanayi üretimi artışı yüzde 6.2 Sanayi üretimi bu yılın 1. döneminde, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 6.2 arttı. Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), 2005 yılı 1. dönem üç aylık sanayi ü..
3.9 milyon müşteri bilgisi kayıp Citigroup, özel bir kargo şirketi olan UPS aracılığıyla bir alt birimi olan CitiFinancial'a transfer yaparken ABD'deki 3.9 milyon müşterisine ait bilgilerin k..
'Yabancı bankalar KOBİ'ler için Türkiye'ye geliyor' Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, yabancı bankaların Türkiye'ye bu kadar agresif gelmelerinin önemli nedenlerinden birinin KOBİ bank..
Global Menkul'e İtalyan ortak Global Yatırım Holding, İtalya'nın üçüncü büyük bankası olan Sanpaolo IMI Group'un yatırım bankası Banca IMI ile Global Menkul Değerler'in yüzde 20'sini satmak ..
Alkim, Kanada sülfatına göz dikti Alkim Kimya, Amerika'nın en büyük sodyum sülfat üreticilerinden Kanada Saskatchewan Minerals'in satın alınması için görüşmelere başlamak üzere gizlilik anla..
Finansbank'a 40 milyon dolar Finansbank'ın yurt dışı iştiraklerinden, Rusya'da faaliyet gösteren Finansbank Russia uluslararası piyasalardan 40 milyon dolar sendikasyon kredisi sağladı.
Tüpraş özelleştirmesine yerli-yabancı 12 talip İkinci kez 'görücüye çıkan' Tüpraş'ın yüzde 51'lik bölümünün blok satışına ilişkin ihale, dev şirketlerin yarışına sahne olacak. Tüpraş'ta dörd..
Villepin büyü de yaparmış Fransa Başbakanı Villepin büyücü çıktı: Çektiği film başarısız olan Bernard Henri Levy'ye "Adeta yara izi olmayan İsa gibisin" demiş. Levy'nin elle..
Protestolar Mesa'yı devirdi Bolivya Devlet Başkanı Carlos Mesa, anayasa reformu ve petrol sanayisinin millileştirilmesini talep eden protestolar karşısında dün istifa etti.
Fransa'nın en ünlü filozofu Fransa'nın yaşayan en büyük filozofu olarak tanınan Bernard-Henri Levy, markalaştığı adıyla BHL sadece yazdığı kitaplarla değil, romancı ve şov dünyası kahramanı o..
Doğu Kudüs'te büyük yıkım Kudüs Belediyesi'nin arkeolojik park yapımı gerekçesiyle Doğu Kudüs'te Araplara ait 92 ev için yıkım kararı alması İsrailli sivil örgütleri ve Filistinlileri ayağa k..
'Soykırım' tasarısına ret Belçika Senatosu 'Ermeni soykırımı' iddialarını reddedenleri cezalandırmayı öngören yasa tasarısını reddetti. Adalet Komisyonu'ndaki görüşmelerin ardından reddedilen..
Türk rehineye ölüm tehdidi Irak'ta bir Türk işadamı ve iki arkadaşını kaçırdığını iddia eden bir örgüt, 'Türk hükümeti dört gün içinde ABD ile askeri işbirliğini bitirmezse' bu kişileri öldür..
Sezer'in ziyareti iptal Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Pakistan, Çin Halk Cumhuriyeti ve Afganistan'ı kapsayan gezisi sağlık nedenleriyle ertelendi. 10 Haziran'da başlaması ve...
Şam'ı şoke eden istifa Suriye'de iktidardaki Baas Partisi reform gündemiyle kongre yaparken, Şam'ın Lübnan siyasetinin mimarı Devlet Başkanı Yardımcısı Abdülhalim Haddam, sürpriz biçimde isti..
Askeri harcamada Türkiye 14. 2004'te dünyadaki askeri harcamaların tutarı 1 trilyon 35 milyar doları bulurken, Türkiye yaptığı 10.1 milyar dolarlık harcamayla 14. oldu. Uluslararası Barış Ara..
Bush'un üç talebi var ABD Başkanı Geogre W. Bush'un bugün Beyaz Saray'da kabul edeceği Başbakan Tayyip Erdoğan'dan üç talebi olacağı kaydedildi: 'Türkiye'deki ABD karşıtı eğilimlerle mücadele..
PKK'ya karşı aktif işbirliği Washington'da ABD'li meslektaşı Rice'la buluşan Dışişleri Bakanı Gül, "PKK ile mücadelede daha fazla işbirliği için anlaştık. ABD'nin Ortadoğu'daki çabal..
Başbuğ ABD'yi uyardı Washington'da düzenlenen Türk-Amerikan Konseyi (ATC) toplantısının önceki günkü oturumunda konuşan Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, PKK konusunda ABD'yl..
Talat, ya hemen ya bu yaz ABD'ye gidecek KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın ABD ziyareti gündeme geldi. Talat, dün Bayrak Televizyonu'nda ABD ziyaretinin hemen ya da yaz sonunda yapılacağ..
Brüksel'de umutsuz çözüm pazarlığı Annan Planı'na 'Evet' demelerine rağmen Kıbrıs Türklerine mali yardım ve doğrudan ticaret tüzükleri konusunda adım atmayan AB, çareyi adadaki tarafları bulu..
Ukrayna ile altı anlaşma Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in davetlisi olarak ilk resmi yurtdışı ziyareti Türkiye'ye gerçekleştiren Ukrayna Devlet Başkanı Victor Yuşçenko, dün Çankaya Köşkü'n..
Ali Babacan görücüye çıkıyor Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından başmüzakereci olarak atanan Devlet Bakanı Ali Babacan, Brüksel yolcusu. Babacan'ın ilk kez 'başmüzakereci' sıfatıyla Avrupa Kom..
Blair AB ile ayrı yollarda Britanya Başbakanı Tony Blair, AB Anayasa referandumunu öngören yasa tasarısını çöpe atıp yaşlı kıtayı yüzüstü bıraktığı suçlamalarına karşı sessizliğini ABD'ye gid..
En önemli konu Kıbrıs "Bush ile en önemli konum Kıbrıs" diyen Başbakan Erdoğan, KKTC'ye doğrudan uçak seferi isteyecek. Bush ne diyebilir? Yanıt şu: "Onu bilmem, be..
Baykal: Bizi dinle, üzülme... CHP lideri Deniz Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın AB konusunda sıkıntıya düştüğünü ve bu nedenle şertleşerek militanlaştığını belirterek, "Bizi dinlem..
'Torpil varsa özür dilerim' Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in hükümete yaptığı 'vekil bürokrat' uyarısı ile tırmanan kadrolaşma tartışmalarına Milli Eğitim Bakanı Çelik'ten savunma geldi.
AKP: Laikliğin teminatıyız Başbakanvekili Abdüllatif Şener, isim vermeden yasadışı eğitim kurumlarına ceza indirimi öngören düzenlemeyi veto eden Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e yüklendi.
AKP'de 'teneffüs' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'ye gitmesinden sonra AKP Grubu dün Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in başkanlığında toplandı. AKP lideri Erdoğan'ın yokluğunda birç..
'Genelev taşıma' yetkisi Anayasa Mahkemesi'nin son oylamadaki eksiklik nedeniyle şekil yönünden iptal ettiği Belediyeler Yasası'nı yeniden düzenleyen hükümet, belediyelere bar ve pavyonlar il..
CHP'li başkana karşı AKP ile CHP aynı safta CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın yetkilerinin geri alınması için AKP'li ve CHP'li belediye meclisi üyelerinin önceki gün aynı y..
'Vatan Haini' Meclis kürsüsünde AKP Sakarya Milletvekili Süleyman Gündüz, Nâzım Hikmet'in 'Vatan Haini' adlı şiirini TBMM kürsüsünde okudu. Gündüz dün TBMM Genel Kurulu'nda Nâzım Hikmet'in öl..
'Mecbur olmasak beklenir mi?' Gaziantep'te 30 YTL'lik yardım izdihama yol açtı. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından kaymakamlık aracılığıyla dağıtılan çocuk yardımını..
İki millet evleniyor!.. Türkiye'nin gözde tatil beldelerinden Aydın'ın Didim ilçesinde, yabancı uyrukluların sayısı artıyor. Buna paralel olarak yabancılarla evlenen Türklerin sayısında da ar..
Tut şunun ucunu döşeyelim Güney Kore'de özel olarak yaptırılıp Derince Limanı'na getirilen ve kükürtsüz motorin imalatında kullanılacak ünitenin üç ana parçası, dün büyük zorluklarla Tüpraş İ..
Tüm ajanlar İstanbul'a Hafta sonu dünya güvenliğinin kalbi, İstanbul'da atacak. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstanbul Demokrasi ve Küresel Güvenlik Konferansı, yarın başlıyor..
Büyükelçiyi 'çarptılar' Türkiye'nin Azerbaycan Büyükelçisi Turan Moralı, Bakü'de kapkaç kurbanı oldu. Bakü'nün Nizami Caddesi'ndeki meydanda 4 Haziran gecesi, kimliği henüz tespit edilemeyen ..
Balçık iki liseliyi yuttu Halkapınar Çok Programlı Lisesi öğrencisi iki genç, balçık kurbanı oldu. Arkadaşlarıyla birlikte dün okula bir kilometre uzaklıktaki İvriz Barajı kıyısına giden 16 y..
İnsan tacirleri üzülecek Türkiye, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın 3 Haziran'da açıklanan 2005 Yılı İnsan Ticareti Raporu'nda insan ticaretini ortadan kaldırmak üzere yoğun çalışmalar içinde bulun..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9