7 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

7 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Burhan Öçal 'Yeni Rüya'sı ile Açıkhava'da Perküsyon ustası Burhan Öçal, önümüzdeki günlerde çıkacak yeni albümü "Yeni Rüya"nın ilk konserini Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde gerçekleştiriyor.
Meclis, 2 bin öğrenciye Boğaz turu yaptırdı TBMM’nin 85'inci yılı dolayısıyla ilan edilen Milli Egemenlik Yılı etkinlikleri kapsamında 2 bin çocuk tekneyle Boğaz turu yaptı.
Başkan Kadir Topbaş Çin Seddi'ni aşacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Çin'e gitti.
[Analiz] ABD ile ilişkileri tamir imtihanı Yarın Beyaz Saray’da buluşması beklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı George W. Bush’u, Irak Savaşı sürecinde ciddi oranda yıpranan b..
Buruşuk bayrak yerine minik bayrak! Amerikan-Türk Konseyi (ATC) ve Türk-Amerikan İş Konseyi’nin (TAİK) yıllık konferansı öncesi bayrak krizi ve Ermeni protestosu yaşandı.
[Haber İnceleme] Ankara ve Washington’ın kesiştiği 6 kritik alan Irakİlişkilerin en sorunlu olduğu alan. Türkiye’nin Irak’ın toprak bütünlüğü, Kerkük’ün statüsü ve Amerikan askerî operasyonla..
Org. Başbuğ: ABD ile PKK konusunda aynı noktada değiliz Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye ile ABD’nin Kuzey Irak’ta faaliyetlerini sürdüren terör örgütü PKK ile mücad..
İngiltere’den AB Anayasası’na darbe, Türkiye’ye destek Fransa ve Hollanda’nın "hayır" demelerinin ardından can çekişen Avrupa Birliği Anayasası’na bir darbe de İngiltere’den geldi. İngilter..
Fransız Sosyalist Partisi’nde kriz Fransa’da yayımlanan gazeteler, anamuhalefet Sosyalist Parti içinde, eski başbakanlardan Laurent Fabius’un parti yönetiminden uzaklaştırılmasının ardından k..
Türkiye’den BM temsilcisine: Rumların talepleri kabul edilemez Ankara, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan ile görüşmesi öncesinde Kıbrıs soru..
Din adamı öldürülünce Suriye Kürtleri sokaklara döküldü Suriye’nin tanınmış Kürt kökenli din adamlarından Şeyh Muhammed Maşuk el Haznevi’nin öldürülmesinin ardından Kamışlı kasabası yine karı..
Türkler, Rum yönetimine karşı mülk davası açıyor Kıbrıslı Rumların 1974’ten önce KKTC’de kalan eski malları için Kıbrıslı Türklere mülkiyet davaları açması, Güney Kıbrıs’ta malı bulunan Kıbrı..
Kadife devrimci Yuşenko işbirliği için Türkiye’de Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşenko, ilk yurtdışı resmi ziyareti çerçevesinde Ankara'ya geldi. Ukrayna Cumhurbaşkanı Yuşenko, Esenboğa hava ..
Rusya, ihracatçının belgesini sahte zannedip Türkiye’ye yasak koymuş Rusya'nın, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin düzenlediği sahte belgelerden bunaldığı için Türkiye'ye ihracat yasağı koyduğu..
Maliyecilere müşteriyi memnun etme eğitimi ABD Hazine Bakanlığı uzmanları, Gelir İdaresi Başkanlığı personeline, mükellef hizmetleri ve mükellefi-müşteriyi memnun etme konusunda eğitim veriyo..
Nemada altıncı taksit yüzde 3,1 zamlı olacak Tasarrufu Teşvik Hesabı nema ödemelerinin altıncısı, yarından itibaren ödenecek. Ödemelerde bir önceki taksite göre artış oranının yüzde 3,1 olmas..
Beş ayda gelen turist sayısı 6 milyonu geçti Kültür ve Turizm Bakanlığı, mayıs ayında Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 27,99 artışla 2 milyon 303..
Petrol Ofisi uluslararası iki kalite ödülüne layık görüldü Petrol Ofisi, Türkiye’de sektörde ilk kez OHSAS 18001 ve ISO 14001 Kalite Ödülü’ne layık görüldü.
Yeni şirket alımı için 7 milyar Euro ayırdık Türk Ekonomi Bankası'nın yarısına ortak olarak finans piyasasına adım atan Fransız BNP Paribas, şirket evlilikleri için 2007 yılına dek 7 milyar E..
İşçiden sonra patron da Erdemir’in satışına iptal davası açtı Özelleştirme İdaresi'ne ait yüzde 46,12 hissesi blok olarak satışa çıkarılan Erdemir'de, Türk Metal Sendikası'ndan sonra Karadeni..
Fransa Telekom'un yüzde 8'i satışa çıktı Fransa, borç yükünü hafifletmek için Avrupa'nın en büyük ikinci sabit hat ve mobil telekom operatörü France Telecom'un (Fransa Telekom) yüzde 8 hisses..
Petrol fiyatı yeniden 55 dolara yükseldi Ham petrol fiyatları bu yılın ilerleyen dönemlerinde arz sıkıntısı olacağı tahminleri sebebiyle varil başına 55 doları aşarak altı haftanın zirvesini ..
Piyango millî şifre yabancı Şans oyunlarına ait yönetici şifrelerinin Milli Piyango İdaresi’nde değil, sistemi kuran GTECH şirketinde olduğu ortaya çıktı. Şirketin çekilişte çıkan numaralarda..
Bir yılda 19,8 milyar dolar sıcak para girdi Merkez Bankası, Türkiye’ye şubat ayı itibarıyla son bir yılda giren sıcak paranın, net 19,8 milyar dolar olarak hesaplandığını bildirdi.
Çanakkale Savaşı’ndan kalan mermiler turistlere kolye oluyor Üzerinden 90 yıl geçmesine rağmen Çanakkale’nin Alçıtepe köyünde halen tarlalarda savaş mermileri toplanıyor.
Minik Eymen’i bulana ailesi 100 milyar lira ödül verecek Eskişehir’de, yaklaşık 3 hafta önce ortadan kaybolan 4 yaşındaki Tarık Eymen Uslu, hâlâ bulunamadı.
Danıştay, Nemrut’u yine Adıyaman’a verdi Adıyaman ile Malatya arasında 6 yıldır süren Nemrut Dağı kavgasına son noktayı Danıştay koydu ve dağın Adıyaman’a ait olduğunu açıkladı.
‘Ben futbolcu muyum ki jübile yapayım?' Oyunculuk yaşamı boyunca pek çok önemli rolde oynayan usta tiyatrocu Erol Günaydın, sanatta 50. yılını geçtiğimiz akşam Atatürk Kültür Merkezi’nde düze..
100 milyon kişinin nüfus kayıt bilgileri Konya’da yedeklenecek 2003’ün Kasım ayında İngiliz merkezli HSBC Bank Genel Müdürlüğü’ne bomba yüklü bir araçla terörist saldırı düzenlendi. Patlama b..
Şehitler dualarla uğurlandı Geçtiğimiz cumartesi gecesi Tunceli’nin Çiçekli köyü yakınlarında PKK’lı teröristlerle girdikleri çatışma sonucu şehit olan 4 er, düzenlenen törenle toprağa verild..
‘PKK, C-4’leri Hizbullah’a veriyor’ Terör örgütleri PKK ile Hizbullah arasındaki yakınlaşma son dönemde yeni bir boyut kazandı. Aksiyon dergisinin bu haftaki sayısında çıkan habere göre; C-4 ..
Hanefi Avcı, Edirne emniyet müdürü Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi eski Başkanı Hanefi Avcı, Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. İçişleri Bakanlığı’nd..
Cezaevinde aşçılar bile insan hakları dersi alıyor AB’ye uyum sürecinde olumsuz imajıyla gündeme gelen cezaevlerinin standardı, düzenlenen eğitim faaliyetleriyle yükseltilmeye çalışılıyor.
Üniversiteden atılan araştırma görevlileri Meclis gündeminde Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Ferit Bernay’ın üniversitede kadrolaşmaya gittiği ve ihale komisyonunda ..
Bingöl’de faciayı çadırlar önledi Bingöl dün sabah orta büyüklükte bir depremle sarsıldı. Kandilli Rasathanesi, saat 10.41’de meydana gelen depremin merkez üssünü Karlıova, büyüklüğünü de 5,7..
Eşdeğer ilaçla 417 milyon dolarlık tasarruf Türkiye, eşdeğer (jenerik) ilaç kullanımından geçen yıl 417 milyon dolar tasarruf etti. Devletin SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve yeşil kart mensupl..
Bakanlığa devredilen SSK hastanelerinde para krizi Sağlık Bakanlığı’na devredilen SSK hastaneleri parasız kaldı. 19 Şubat 2005’ten itibaren Sağlık Bakanlığı tabelası altında hizmet vermeye ba..
Türkçe yarışmasında birinci Batman’dan çıktı Türkçe Olimpiyatı ve Kültür Şöleni çerçevesinde yapılan Türkçe Bilgi Yarışması’nın birincisi Batman Özel İrfan Koleji öğrencisi Diyarbakırlı Habib..
Ortaöğretimin tamamı Milli Eğitim’e devrediliyor Geçtiğimiz yıl protokol yoluyla bazı kurumlara bağlı okulları bünyesine katan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yasal düzenlemeyle polis ve askeri..
Eski Devlet Bakanı Birsel Sönmez’e 2 yıl hapis cezası İskenderun İthal Kömür Santralı ihalesinin usulsüz olarak ikinci en ucuz teklifi sunan konsorsiyuma verildiği iddiasıyla açılan davada, e..
ABD’li, Avrupalıdan daha dindar Associated Pres ajansının uluslararası bir şirketle birlikte yaptığı kamuoyu araştırmasında Amerika’nın Tanrı inancı en güçlü batı ülkesi olduğu ortaya çıktı. ..
Türk plajları dünyanın gözdesi ABD’de iş ve ekonomi çevrelerine hitap eden Forbes dergisi Bodrum’daki Akyarlar Kumsalı’nı dünyanın en lüks 15 kumsalı arasında gösterdi. Akyarlar Kumsalı ve Bo..
Binamızı yıkıp, sağlam bir zeminde tekrar kurduk Reha ve Özlem Yeprem çifti yaydıkları pozitif enerjiyle dikkat çekiyor. Hayatta olumlu yönde değişebilmenin en güzel örneği, onların hayatı. ..
Kur’an kursları yabancı dil kursları gibi "kur sistemi"ne geçiyor Çocuklar bundan böyle her yaz ‘Elifba’ya yeni baştan başlamak zorunda kalmayacak. Yaz ayları ile birlikte okulları tatile gir..
Sigara içen annenin bebeği zayıf doğuyor Selçuk Üniversitesi’nde (SÜ) yapılan bir araştırmada, hamilelik döneminde sigara içen annelerin bebeklerinin yüzde 23’ünün, normalden daha zayıf olara..
Tek ciltte İhsan Deniz şiiri Türk şiirinde bir kırılma olarak gösterilen 80 kuşağının en önemli şairlerinden İhsan Deniz, bütün şiirlerini ‘Buz ve Fire’ adıyla bir araya getirdi. Şair, toplu ..
Zarifoğlu’nu bu kez okurları anlatacak Türk şiirinin en özgün şairlerinden biri olan Cahit Zarifoğlu, ölümünün 18. yılında sevenleri ve dostları tarafından anılıyor.
Yılmaz Erdoğan kapkaç filmi çekecek Tiyatro sanatçısı ve yönetmen Yılmaz Erdoğan, kapkaç ve hırsızlık olaylarının anlatılacağı bir film çekecek.
Tüm zamanların en iyi 100 filmi seçildi ABD’de yayınlanan haftalık haber dergisi Time, internet sitesinde tüm zamanların en iyi 100 filminden oluşan bir liste yayınladı.
Yeni bakanların ilk toplantısı Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak ile Tarım Bakanı Mehdi Eker atanmalarının ardından dün ilk kez Bakanlar Kurulu toplantısına ..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8