7 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

7 Haziran 2005 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Baas reformculuk oynuyor ABD'nin Irak'taki direnişçileri desteklediği gerekçesiyle hedef tahtasına oturttuğu Suriye'de iktidardaki Baas Partisi, gelen reform baskılarını göğüsleyebilmek için ..
Hizbullah'tan ezici zafer Lübnan'da ilk aşaması Beyrut'ta yapılan ve suikastla öldürülen eski Başbakan Refik Hariri'nin oğlu Sadullah Hariri'nin ittifakının 19 vekilliği kazandığı seçimlerin ..
Kudüs Günü'nde çatışma Filistinlilerin, İsrail'in Doğu Kudüs'ü işgalinin 38. yıldönümünü 'Kudüs Günü' olarak kutlayan Yahudilere taş atması üzerine dün eski kentteki El-Aksa yakınında çatışma..
Amerikalı dindar, Avrupalı dine soğuk AP ajansının, dini inançlar ve dinin siyasetteki rolüyle ilgili Ipsos şirketine yaptırdığı anket ilginç sonuçlar ortaya koydu. Ankete göre Fransız ve Alm..
Guantanamo Bush'a bela 11 Eylül sonrası dünyadan toplanan esirlerin uluslararası hukuka aykırı olarak tutulduğu ve Kuran'a hakaret ile işkencelerin odağı olan Küba'daki Guantanamo Üssü, Bush ..
Blair referandum bile yapmıyor Fransa ve Hollanda'da reddedilen AB Anayasası'na son darbe Britanya'dan geldi. Blair hükümeti, dün anayasayı referanduma sunmaktan vazgeçti.
Schengen Anlaşması İsviçre'yi bölüyor AB üyesi olmayan İsviçre'de halkın önceki günkü referandumda 400 yıllık siyasi tarafsızlığa son verip Schengen Anlaşması'nı yüzde 55 oy oranıyla kabulü t..
Başbakan Washington'da AKP hükümeti, Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığındaki geniş bir heyetle bugünden itibaren çıkarma yaptığı ABD'de Bush yönetimi ile ilişkileri yeniden canlandırmayı amaç..
İlk durak Türkiye Ukrayna Devlet Başkanı Yuşçenko, ilk resmi dış gezisi için Türkiye'de. Cumhurbaşkanı Sezer'in konuğu olan Yuşçenko, Başbakan Erdoğan'la da buluştu. Heyetler ekonomik işbir..
Artık Kıbrıslı Türk de davacı Kıbrıslı Rumların 1974'ten önce KKTC'de kalan malları için Kıbrıslı Türklere mülkiyet davaları açması, güneyde malı olan Türkleri harekete geçirdi.
'İlişkiler için savaşmalıyız' Başbakan Tayyip Erdoğan dün ABD'ye uçarken Washington'da Amerikan Türk Konseyi ve Türk-Amerikan İş Konseyi toplantısında iki ülke ilişkileri ele alındı.
Ada'da gözler BM'ye çevrildi Kıbrıs'ta yeni müzakere süreci başlatmakta kararsız olan BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın nabız yoklama amacıyla bölgeye gönderdiği siyasi yardımcısı Kieran Prend..
Darfur için soruşturma Lahey'deki Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM), Sudan'ın Darfur bölgesinde son iki yıldır meydana gelen, 180 bin kişinin öldüğü ve 2 milyon kişinin de evsiz kaldığı katli..
El-Libi ABD'ye teslim edildi Pakistan hükümetinin, bu yıl başında yakalanan Kaide örgütünün liderlerinden Ebu Ferec Fecr El Libi'yi Bush yönetimine teslim ettiği açıklandı.
Rice'la Chavez polemiği Florida'daki Amerikan Ülkeleri Örgütü (OAS) zirvesinde ABD-Venezüella söz düellosu yaşandı. Kıtada demokrasinin geliştirilmesi için örgüte 'daha fazla müdahale' çağrıs..
Kuveytli kadına müjde! İlk kez 2007'deki parlamento seçimlerinde oy kullanacak olan Kuveytli kadınlar siyaset arenasına dahil olmaya başladı. Önceki gün toplanan bakanlar kurulu ülke tarihind..
Putin'e karşı 'yeşil' parti Rusya'nın önde gelen çevreci isimleri yeni bir muhalif parti kurdu. 'Yeşil Rusya' adlı partinin delegeleri, önceki gün Dünya Çevre Günü'nde ilk toplantılarını yapa..
'Beyaz Enerji'de bakan mahkûm İskenderun İthal Kömür Santralı'ndaki yolsuzluk davası bitti: Eski bakan Sönmez ve TEAŞ Genel Müdürü Selvi dahil sekiz kişi, ikişer yıla mahkûm.
CHP Sezer'e sahip çıktı CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, kadrolaşma ve vekil atamalarındaki tavrı nedeniyle eleştirdiği Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e sahip..
'Kaçak kurs' için erteleme sinyali Bakan Çiçek, Sezer'in kaçak Kuran kurslarına ceza indirimiyle ilgili vetosunu değerlendirdi: "Yeni yasayı 1 Temmuz'a yetiştirmek zorunda değiliz.&a..
Hakimlere daha güçlü zırh geliyor Hakimler ve Savcılar Yasası'nda yapılacak değişiklikle hakimlerin dokunulmazlıkları kuvvetlendirilecek. Adalet Bakanlığı'nca hazırlanan ve TBMM'de yarın ele..
'Sinkaf' beraat etti Askeri Yargıtay Birinci Dairesi, erin üstüne yönelik 'Sinkaf edeyim' sözünü 'kasıt unsuruyla söylenmediği' gerekçesiyle hakaret saymadı, mahkûmiyet kararını bozdu.
Bakan Gül öfkeli Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin Kıbrıs'tan çekilmesiyle Suriye'nin Lübnan'dan çekilmesi arasında bağlantı kurmasına ilişkin tartışma sürüyor.
MİT: Herkes dinlenmedi İstanbul Bağımsız Milletvekili Emin Şirin, Bilgi Edinme Hakkı Yasası çerçevesinde MİT Müsteşarlığı'na başvurarak, mahkeme kararıyla iki ay boyunca gerçekleştirilen izle..
Hanefi Avcı atandı ama... Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı'ndan uzaklaştırılan Hanefi Avcı, dün vekâleten Edirne Emniyet Müdürlüğü'ne at..
'Ülke yobaz tehdidi altında' ODTÜ Öğretim Elemanları Derneği Yönetim Kurulu, dün yaptığı bir açıklamayla, hükümetin eğitim politikasını eleştirdi.
Lösemiyi beş yılda yendi Refakatçisiz kaldı İzmirli Kadir Yanardağ, lösemiye 11 yaşında yakalandı. Teşhis, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde konuldu ve hastaneye yattı. Kesintisiz ü..
Liman hukuk dinlemiyor Özelleştirilerek 30 yıllığına Ege Ports firmasına kiralanan Kuşadası Limanı'nda iki yıldır 'yasaklara', yürütmeyi durdurma kararlarına' ve 'iptallere' rağmen inşaat büt..
Şehitler için son görev Tunceli'nin Çiçekli Köyü'nde PKK'lılarla çıkan çatışmada şehit olan dört askerin cenazesi dün törenlerle toprağa verildi.
'Nemrut Adıyaman'ındır' Danıştay, Nemrut Dağı'nın Adıyaman ili sınırları içinde olduğuna karar vererek Adıyaman ile Malatya arasında yıllardır yaşanan ihtilafa son noktayı koydu.
Baklavalı yataklık var! Hatay'ın Dörtyol ilçesinde iki kişi, PKK mensuplarına baklava ve pasta götürdükleri iddiasıyla yakalandıktan sonra tutuklandı.
'Soyla oynayan ceza alsın' AKP, TCK'da değişiklik yapılarak başkasından alınan hücreler veya embriyonu naklederek soy bağını değiştiren, gizleyen veya karışmasına yol açan doktorlara bir yıld..
Kaymakama suç duyurusu Muğla Barosu, okuldaki şiir dinletisinde Nâzım Hikmet'in 'Vatan Haini' adlı şiirini okuyan Milas Anadolu Lisesi öğrencisi Ç.G.'nin gözaltına alınması talimatını veren K..
On Numara'yı bir kişi bildi On Numara Oyunu'nun bu haftaki çekilişinde 10 bilen bir kişi 107 bin 724 YTL 50 YKr ikramiye kazandı.
Bingöl'de yine panik Bingöl yine deprem paniği yaşadı. 1 Mayıs 2003'te 6.4, 12 Mart 2005'te 5.7'lik depremlerle sarsılan Bingöl'de dün 10.41'de 5.7 büyüklüğünde deprem oldu. Kamu binaları dah..
Hortum, Ağrı'da can aldı Ağrı'nın Eleşkirt ilçesi ile Van Gölü kıyısında bulunan Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde hortum meydana geldi. Eleşkirt'teki hortumda yıkılan duvarın altında kalan bir k..
Silifkeliler sel davası açacak Silifke İlçesi Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, geçen yıl yaşanan selde, felaketin boyutunda Gezende Barajı'nın kapaklarının açılmasının payı bulunduğu yönünd..
THY uçağında arıza New York'a gitmek üzere dün saat 11.20'de Atatürk Havalimanı'ndan kalkan Airbus A340 tipi 'İzmir' adlı uçak, saat 14.00 sıralarında 'kabin arızası' nedeniyle alana geri ind..
'Hâkim bey, çok içmiştim' 'Hâkim bey olay anında çok alkollüydüm, ne yaptığımı bilmiyordum' mazereti geçerli olabilir mi? Yeni Türk Ceza Kanunu'na göre isteyerek alkol ya da uyuşturucu alan k..
Uçak değil tren uçsun Günlerdir ucuz iç hat uçuşlarının çevreye olan olumsuz etkisini tartışan Britanya, gözünü hızlı trenlere dikti.
'Kuraklık depresyon yaratıyor' En yüksek intihar oranına sahip ülkelerden Avustralya'da dikkatler kuraklığa yöneldi. Bakanlar Kurulu'na bağlı İntiharları Önleme Komisyonu çiftçiler arasında i..
Trafikte rüşvet yolu kamerayla kapandı Trafik denetiminde rüşvet iddialarını bitirecek sistem kuruluyor. İstanbul Emniyeti, 10 denetim aracına kameralı sistem yerleştirdi. İşlemler kameranın ..
Otomobil sürme vergisi Britanya'da otomobile binmek paralı hale gelebilir. Hükümetin Leeds kentinde pilot uygulamaya koyacağı tasarıya göre...
Okyanusta aç susuz 57 gün Pasifik Okyanusu'nda tam 57 gün boyunca mahsur kalan Kiribatili iki balıkçının sağ salim olarak kurtarıldığı açıklandı.
'Gladyatör' gözaltında Oscar'lı aktör Russell Crowe bir otel çalışanına saldırmak suçundan gözaltına alındı.
'Bir kerenin zararı yok' Britanya'da aldatma üzerine yapılan bir araştırmaya katılanların üçte biri 'insanların artık yoldan çıktığını' söyledi. Dörtte üçü aldatmanın artık çok yaygın olduğun..
Akyarlar plajı dünya listesinde İş dünyasının saygın dergisi Forbes, dünyanın en lüks 15 kumsalını belirledi.
Depresyon oyun oluyor İngiliz Ulusal Sağlık Örgütü (NHS), depresyonu bilgisayar oyunuyla yenmeye karar verdi ve 100 milyon sterlinlik bir proje başlattı.
GAP dünyayı böyle değiştirdi Dünyanın coğrafyasını değiştiren etkiler atlasında bir sayfa da Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajı'na ayrıldı. Atatürk Barajı, Birleşmiş Milletler Çevre F..
En eski mesleğe 80'lik patroniçe 'Dünyanın en eski mesleği'nin muhtemelen en yaşlı patroniçesi ABD'nin New Jersey eyaletinde tutuklandı. Bir fuhuş çetesine baskın yapan polis, soluma cihazı k..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8