6 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

6 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yakıtı gelen tekne ile 200 milyar liralık kaçak tütün ele geçirildi Mersin’de yakıtı olmadığı için kaçakçılara karşı yapılan operasyonlarda kullanılamayan, haberimiz üzerine yakıtı gelen sür..
Elektrik hatları yeraltına iniyor Enerji sektörünün yeniden yapılandırılması ve kentlerin güvenliğinin sağlanması amacı ile geçen yıl Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından programa a..
TÜSİAD bizim üyemiz, çatışmayız Ali Babacan’ın Avrupa Birliği ile sürdürülecek müzakerelerde ‘başmüzakereci’ seçilmesinin ardından başlayan ‘Yardımcı kim olacak?’ tartışması geçen hafta iki k..
Maliye, birden fazla konutu olanların kira gelirini inceliyor Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, geçen yıl elde ettiği kira gelirinde bin 800 yeni liralık (1,8 milyar TL) vergi istisn..
10 sektöre sıkı vergi takibi Vergi kaçağı ile mücadele başlatan Maliye Bakanlığı, bu yılki merkezi denetimlerde, sigara ve içki üreticileri ile özel dershanelerin de aralarında bulunduğu 10 s..
Otomobil satışı azaldı ‘ticarî’de canlılık sürüyor Mayıs ayında ilk kez tekstil sektörünü geride bırakarak ihracatın lokomotifi haline gelen otomotivde iç pazardaki satışlar o kadar sevindiri..
Tanıtım kitaplarını önce yayınevi denetlemeli Türkiye hakkında yanlış bilgiler içeren yabancı kaynaklı tanıtım kitapları, ülkemizdeki yayınevlerinin sorumluluğunu gündeme getirdi.
Bağ-Kur, dokuz raporlu hastayı özürlü kabul etmedi Hacı Bayram Vural, 1,5 yaşında geçirdiği menenjit hastalığı sebebiyle yaşamına zeka özürlü olarak devam etmek zorunda kaldı.
Özel Okullar Sınavı’nda 32 bin öğrenci ter döktü Özel Okullar Birliği Derneği tarafından yapılan 2005 Özel Okullar Sınavı sorunsuz tamamlandı. Sınav Komisyonu Başkanı Yusuf Tavukçuoğlu, saat ..
Mahkemeler 300 bin dosyayı yeni TCK’ya uyduracak Yeni Türk Ceza Kanunu’nun yürürlüğe girmesiyle suç tanımları ve ceza süreleri değişti. Bu nedenle mahkemelerdeki 300 binden fazla dava dosyas..
Çocukları Koruma Kanunu Tasarısı’na ‘uzlaşma’ uyarısı Meclis alt komisyonunda hazırlanan Çocukları Koruma Kanunu Tasarısı, kapkaç çetelerinin işine yarayacak. Tasarıda getirilen ‘uzlaşma’ si..
Özel Aziziye Koleji, matematik olimpiyatına damgasını vurdu Erzurum Özel Aziziye İlköğretim Okulu, TÜBİTAK'ın Türkiye genelinde düzenlediği 10. Ulusal Matematik Olimpiyatları'nda, 5 madalya i..
900 öğrenci, ‘doğru Türkçe’ için yarıştı Özel Çamlıca Coşkun İlköğretim Okulu, Türkçenin kullanımını yaygınlaştırmak ve bilinçli bir nesil yetiştirmek amacıyla ‘Türkçe Olimpiyatı ve Kültür Şe..
Çevrecilerle madenciler arasında gerginlik Dünya Çevre Günü'nü İzmir'in Bergama ilçesine bağlı Çamköy'de kutlamak isteyen çevrecilerle Ovacık Altın Madeni'ni işleten Koza Altın Şirketi'nde ça..
Olağanüstü Hal’in ‘sakıncalı memur’ları AİHM’ye gidiyor 1987-2002 yılları arasında OHAL Valiliği’nin talebiyle 260 kamu çalışanının tayini yapıldı, 37’si ise işten çıkarıldı. Bu konudaki hakl..
Tunceli’de PKK’dan hain pusu: 4 şehit, 1 ağır yaralı Tunceli kırsalında güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK/Kongra-Gel üyesi militanlar arasında çıkan çatışmada 4 asker şehit oldu, 1 asker ..
Define aramak için girdikleri mağarada zehirlendiler İzmir’in Gaziemir ilçesinde, define aramak için girdikleri mağarada zehirlenen 1 kişi öldü. Define aramak için Papara mevkiine giden Musta..
31 bin kişi kapkaç mağduru İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, son 3 yılda 31 bin 201 kapkaç olayı yaşandığını, bu olaylarda 7 kişinin öldüğünü, 598 kişinin de yaralandığını bildirdi.
Kapıkule’den geçmek için imza sayısı 25’e düştü! Yurtdışında çalışan gurbetçilerin Kapıkule Sınır Kapısı’nda çektiği çile bitmiyor. Kapıda gerekli modernizasyonun yapılmaması ve bürokratik i..
Küresel Güvenlik Konferansı’na Yunanistan’dan örtülü protesto 80 ülkenin içişleri bakanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek Küresel Güvenlik Konferansı’na Yunanistan önce içişleri bakanının..
Planlı hareket etmek, değişimi kolaylaştırıyor Değişim hayatın bir parçasıdır. Her an çeşitli değişikliklere uyum sağlamak durumundayız. Sadece olumsuz değişiklikler, ölüm, hastalık vb. deği..
Yolculuğa çıkacak "anne adayları" dikkat! Hamilelik dönemi boyunca anne adayının hem fiziksel görünümünde hem de vücudunun işleyişinde birçok değişiklik meydana geliyor. Bu değişimlerin doğal..
En çok, yumurta alerji yapıyor Besin alerjilerinin yüzde 30’u yumurtadan kaynaklanıyor. Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. İskender Yıldırım, be..
Gonca’dan yaza merhaba Gonca dergisi dördüncü yılında yine değerli hediyeleriyle çıkıyor okurlarının karşısına. Hediyelerin ilki Hattat Hüseyin Kutlu’nun hazırlamış olduğu "Tecvid Uygulamalı ..
Günaltay gitti, tartışma bitmedi Eurimages Türkiye temsilciliğini 15 yıldır sürdüren sinema işletmecisi Faruk Günaltay’ın geçen ay görevinden alınması farklı şekillerde yorumlanırken yazar Öm..
Müzikli akşamlar filarmoni ile başlıyor İstanbul’un kültür ve sanat hayatına unutulmayacak renkler katan, Uluslararası İstanbul Müzik Festivali, bugün Aya İrini Müzesi’nde başlıyor.
‘Kavgam’ açık artırmada Adolf Hitler’in ‘Kavgam’ adlı kitabının imzalı birinci baskısı Londra’da açık artırmaya çıka cak. Bloomsbury müzayede şirketi 15 Haziran’da kitabı, bir koleksiyoncunun..
İki sanatçıdan Paris’te sergi İsmail Acar ve Melek Özışık’ın "Eski Kültür, Yeni Karışım’’ adındaki sergisi, Paris Kültür ve Tanıtma Müşavirliği Sanat Galerisi’nde açıldı.
Altın Koza Film Festivali eski görkemini aratmadı 1998 yılındaki Adana depremi sebebiyle ertelenen ‘Altın Koza Film, Kültür ve Sanat Festivali’, 7 yıl aradan sonra eski günleri aratmayacak g..
Ayrımcılığı ihanet sayan Erdoğan, toplumdaki uzlaşmayı adres gösterdi Vekil atama mektubunu basına dağıttığı için Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’e sert tepki gösteren Başbakan Tayyip Erdoğa..
Öcalan, başka bir ülkede yargılanamaz Adalet Bakanı Cemil Çiçek, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın başka bir ülkede yargılanması taleplerine tepki gösterdi. Çiçek, "(Dışarıda yargılan..
Mumcu: İstesek grup kurarız; ama acelesi yok ANAP Genel Başkanı Erkan Mumcu, Meclis’te istedikleri zaman grup kurma potansiyeline sahip olduklarını; ancak bu konuda acele etmeyeceklerini söyl..
CHP’li vekil, şikayet eden çiftçiye ip verip darağacını gösteriyor CHP Aydın Milletvekili Mehmet Semerci, sorunlarını anlatan çiftçilere ilginç bir yöntemle cevap veriyor. Seçim bölgesindeki ..
Siyasi dalkavuklar, Cemal Paşa’yı da kandırmış Tanzimattan günümüze siyasi dalkavukluğun tarihi kitap oldu. Pendik Belediye Başkan Danışmanı Ekrem Okutan tarafından hazırlanan ‘Dalkavukluk Ta..
Ersun Yanal hava oluşturamıyor Maçtan önce kafamda hep şu soru vardı: Biz bu maça yeterince iyi hazırlanabildik mi? Peki, ne demek iyi hazırlanabilmek? Milli Takım’ın birkaç günlük kamplarınd..
Yanal: Ligin en çok gol atan forvetini oynatıyorum Hakan Şükür’ü Milli Takım’a almadığı için Başbakan Yardımcısı ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin ile UEFA Asbaşkanı Şenes Erz..
Şahin: Kazakistan maçını bekliyoruz Spordan sorumlu Devlet Bakanı ve Başkaban Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Futbol Federasyonu’nun içişlerine karışmak istemediğini ancak Kazakistan maçı sonras..
Yunanistan basını: Komşu bize ayıp etti Yunanistan’ın İstanbul’da Türkiye ile 0-0 berabere kalması, Yunan basınını sevindirdi. Yunan gazeteleri, ikincilik şanslarının arttığını savunurken, Tü..
Milli Takım Kazakistan’a umutlu gitti Milli Takım, dün Atatürk Havalimanı’ndan özel uçakla Kazakistan’a gitti. Milliler, bugün akşam Başkent Almaata’da antrenman yapacak.
[TODOR VESELİNOVİÇ] Türkiye için her şey bitmiş değil... Türkiye’yi Yunanistan karşısında beklediğimden iyi buldum. Özellikle takımlarını 90 dakika boyunca destekleyen Türk taraftarlara ve İn..
Dişli, Milli Takım’a destek istedi Milli Takımlar sorumlusu Davut Dişli, Yunanistan beraberliğinin ardından İnönü Stadı’nda Teknik Direktör Ersun Yanal aleyhine yapılan kötü tezahuratların ho..
Canaydın: Galatasaray'a 4 yerli, 2 yabancı alacağız Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, yeni sezon için toplam 4 yerli ile 1 veya 2 de yabancı oyuncu transfer etmek istediklerini söyledi.
Fenerbahçe’yi Avrupa’da dev takımlar bekliyor Fenerbahçe, geride bıraktığımız sezon Avrupa arenasında beklediği neticeleri alamazken, başarı ümitlerine bir yıllık rötar yapmak zorunda kalmış ..
‘Kimse futbolcularımız üzerinden hesap yapmasın’ Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü İbrahim Şahin, A Milli Futbol Takımı’nın Yunanistan karşısında aldığı beraberlik sonrasında, milli oyuncuları..
Beşiktaş, Hırvat futbolcu Biscan için Fener’le kapışıyor Gençlerbirliği’nin forveti Souleymane Youla’yı transfer eden Beşiktaş, son yabancı hakkını Liverpool’ün Hırvat orta saha oyuncusu Igor..
Eşref Apak sezonun en iyi atışını yaptı 60. Uluslararası Cezmi Or Kupası Atletizm Yarışları’nda, erkekler çekiç atmada Eşref Apak, 81.45 metrelik atışıyla Türkiye rekoru kırdı. Apak yaptığı ..
Efes, Kartal'ı yuvasında yıktı Türkiye Basketbol Ligi Play-Off final serisinin üçüncü maçında Efes Pilsen, Beşiktaş’ı Akatlar Spor Salonu’nda 93-78 mağlup ederek 3-1 öne geçti.
Türkiye Rallisi’ni Sebastien Loeb kazandı Dünya Ralli Şampiyonası (WRC)’nın 7. ayağı Türkiye Rallisi’ni Citroen’in Fransız pilotu Sebastien Loeb kazandı. Antalya ve çevresinde dört günden bu ..
Konyaspor, yeni bir takım için kolları sıvadı Ligin en çok gol yiyen takımı Konyaspor, transfer çalışmalarında Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın raporu doğrultusunda savunmaya ağırlık veriyor.
‘Anadolu’da Spor’, Sivas ve K.Erciyes’i işliyor ‘Anadolu Spora Doyacak’ sloganıyla yola çıkan "Anadolu’da Spor" programı sezonu kapatıyor. Cihan Haber Ajansı’nın hazırladığı "Anadolu’da Spor"..
« » 1 2 3 4 5 6 7