6 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

6 Haziran 2005 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Portre: Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac 'Özgürlük, eşitlik ve kardeşlik' diyarının politikada 40, cumhurbaşkanlığında ise 10 yılı deviren lideri Jacques Chirac, geçen hafta ülkesinde AB A..
Erdoğan: Asıl CHP kadrolaştı Erdoğan, kadrolaşma iddialarını yalanladı: Biz sınavla memur alıyoruz. Muhalefet ise geçmişte kendi partisine mensup olanları memur alıyordu...
Mumcu: Var, ben gördüm Anavatan Partisi lideri Erkan Mumcu, atamalarla ilgili tartışmaya Cumhurbaşkanı'nın çekilmemesini istedi. Mumcu, şunları söyledi: "Başbakan'ın açıklamalarını a..
Demirel: Davul ayrı tokmak ayrı olmaz 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile Başbakan Tayyip Erdoğan arasındaki atama tartışmasında Erdoğan'a destek verdi.
Özal'ın gözbebeği çürüyor 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'la özdeşleşen Marmaris'teki Okluk Koyu'nda yapılan Devlet Konukevi, 13 yıldır kaderiyle baş başa bırakıldı. Birinci derece doğal sit..
8'inci kez 'Hayır' Arnavutköylüler sekizinci kez düzenledikleri geleneksel panayırla Vaniköy-Arnavutköy arasına yapılması planlanan üçüncü köprüye 'Hayır' dedi.
SÜ Rektörü'ne ağır suçlama CHP Konya Milletvekili Nezir Büyükcengiz, Selçuk Üniversitesi'nin (SÜ) alım ihalelerinde devletin 31 milyon YTL zarara uğratıldığını ileri sürdü.
Alacak kavgası: 1 ölü, 4 yaralı Yalova'da alacak meselesinden çıkan kavganın kentteki Rizelilerle Muşlular arasında çatışmaya dönüşmesi sonucu bir kişi bıçaklanarak yaşamını yitirirken, dört ..
Özel okullara talep arttı Bu yıl 32 bin 40 öğrencinin katıldığı Özel Okullar Sınavı, dün yapıldı. İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun ve Gaziantep'in de aralarında bulunduğu 15 ilde yapılan sınav..
Tunceli'de pusu: Dört asker öldü Tunceli'deki Çiçekli Köyü'nün Esenyurt mezrasında güvenlik güçleri, PKK'lı bir grubun pususuna düştü. Dört asker öldü.
Gazetecilere yardım hattı Yeni TCK'nın ardından, Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi ile Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir Özok'un işbirliğiyle, 'Gazetecilere Hukuki Yardım Projesi' hazırl..
Nurhak'ta güneş batmaz Nüfus kâğıtlarına göre bazıları 60'ına doğru son basamakları çıkıyordu, hatta üzerine basanlar bile vardı 60'ının. Yanlarında 20'li yaşlarını süren çocukları vardı bazı..
'Öncelik Ankara'da' 1 Temmuz'dan itibaren AB'nin dönem başkanlığı görevini üstlenecek olan Britanya'nın Ankara Büyükelçisi Westmacott, destek mesajları verdi. KKTC'ye yönelik izolasyonların k..
Eğitim-Sen yine meydanlarda Yargıtay'ın, 'anadilde eğitimi savunduğu' için kapatılmasını istediği Eğitim-Sen, önceki günkü Ankara mitinginin ardından dün de İstanbul, Diyarbakır ve İzmir'de k..
DUVARLARIN DİLİ OLSA Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'yle olduğu kadar Kuzey Kıbrıs'la da çok yakından ilgileniyor. Kıbrıs konusunda hem Dışişleri'nden hem de kendi danışmanlarından özel dosy..
Çevrenin hali harap 5 Haziran Dünya Çevre Günü, dün çeşitli etkinliklerle kutlanırken küresel ısınmaya bağlı iklim değişiklikleri artık dönüşü olmayan bir noktaya ulaştı. Kutuplarda buzlar er..
Bergama tipi kutlama Dünya Çevre Günü'nde Bergama'da altın gerginliği yaşandı. Koza Altın Madeni Şirketi, Çevre Günü'nü Bergama'nın Ovacık ve Çamköy girişinde kutlamak için izin aldı.
Avrupa'dan Patara'ya övgü Britanya'da yayımlanan The Sunday Times gazetesi, Türkiye'nin gözde sahillerinden, Antalya'da bulunan Patara'yı, Avrupa'nın en güzel sahilleri arasında gösterdi.
Malı müdafaa da meşru Bir noktaya dikkat Eski Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) meşru müdafaa hakkı sadece cana ve ırza yapılan saldırılarda tanınıyordu. Yeni TCK'da ise mala yönelik saldırılar da ..
Soykırımı Almanya kışkırtıyor Gazeteci Murat Bardakçı, 'Ermeni soykırımı' iddialarının arkasında Almanya'nın olduğunu belirterek "Almanya, Yahudi soykırımı yüzünden kendisine ortak a..
Karanlık stresi yeniyor! Modern hayatın stresinden kurtulmak için yeni yöntem 'görmemek'! Hızlı dünyanın hızlı işadamları gittikleri kurslarda üç gün boyunca gözleri kapalı kalarak dışa değil..
Tom Cruise 'onur'landırıldı ABD'nin Los Angeles kentinde önceki gece düzenlenen MTV Sinema Ödülleri töreni pek renkli geçti. MTV müzik televizyonu tarafından her yıl dağıtılan ödülleri almak ..
Herkesin dans partneri olacak Artık ayağına basıldığında ağzını bile açmayacak bir dans partneri var. Japonya'nın Tohoku Üniversitesi'nde bir profesörün geliştirdiği 'partner salon dansı robo..
Ferrari pilotu oldum Ferrari'nin şampiyon pilotu Michael Schumaher'in Formula 1 testlerini gerçekleştirdiği ünlü Fiorano pisti geçtiğimiz hafta kapılarını basın mensuplarına açtı. Yılda sadec..
IMF heyeti Ankara'da Türkiye Masası Şefi Lorenzo Giorgianni başkanlığındaki IMF heyeti, resmi görüşmelere bugün Ankara'da başlayacak. Resmi kurum ve kuruluş yetkilileri ile görüşecek olan hey..
Kalkınma uzmanı havuzu kuruluyor Bölgesel kalkınma projesi uzmanlar alınacak. Tecrübeli uzmanların yabancı dil bilmeleri de şart. Devlet Planlama Teşkilatı (DPT), Avrupa Birliği (AB) hibesi v..
Sahte sigara vücut ısısıyla belli olacak Tütün Kurumu Başkanı Niyazi Adalı, 2006 başından itibaren, sigarayı alacak nihai tüketicinin direkt olarak sahtesini ayırabileceği bir bandrol sistemi..
Öncelik yine alkol ve sigaraya Bu yıl özel denetime alınacak 10 sektör belirlendi. Vergi artırımları ile gündemde olan sigara ve alkol üreticileri ilk iki sırada bulunuyor.... Maliye Bakanlığ..
TOBB: Asli üyem ile nasıl çatışma içinde olabilirim!' Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarıklıoğlu, ''Başmüzakereci yardımcılığı pozisyonunda yer almak şeklinde kişis..
İngiltere'de sürücüye kilometre başına vergi İngiltere trafik sıkışıklığını önlemek için devrim niteliğinde bir adım atıyor. İngiliz Guardian Gazetesi'nin haberine göre, hükümetin de desteğin..
'Başbakan'dan sadece nasihat alabiliyoruz' Sektörün 49 ile verilen teşvikten her ilde yararlanması gerektiğini söyleyen TGSD Başkanı Bektaş, "Dertlerimizi Başbakan'a iletiyoruz, ama sadece na..
Bu üçlüyle Euro iflah olmaz Fransa ve Hollanda referandumlardan çıkan 'hayır' sonrası ne kendilerine hayırları olur ne de dünya ekonomisine katkı yapabilirler... Euro ise kısa vadede, dolar v..
Lübnan'ın güneyinde zafer Hizbullah'ın Lübnan'da 33 yıl sonra Suriye askeri olmadan yapılan ilk genel seçimin güneyde yapılan ikinci aşamasında parlamentoya girecek 23 milletvekilli için sand..
Saddam 12 suçtan yargılanacak Yargılanmasına iki ay içinde başlanacağı belirtilen devrik Irak lideri Saddam'ın davasıyla ilgili yönetim sözcüsü Leyt Kuba detaylı bilgi verdi. "Saddam Hüseyin ..
İsrailli yerleşimci Filistin'e sığınacak Hükümetin, Batı Şeria ve Gazze'den çekilme planına karşı çıkan Musevi yerleşimciler, evlerini boşaltmak istemeyince çareyi Filistin Devlet Başkanı Mah..
Kurnaz aleyhinde delil bulunmuyor Pakistan'da seyahat yaptığı sırada El Kaide ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle tutuklanarak Guantanomo'ya götürülen Murat Kurnaz'ın suçsuz olduğu yolunda bir..
Newsweek: Türkiye'ye ölümcül darbe AB'nin geçen hafta yaşadığı referandum şoku Amerika'nın saygın haber dergisi Newsweek'te de yer buldu. Derginin baş yazarı Ferid Zekeriya, "Avrupa'nın verdi..
Gel de şu AB'yi kurtaralım dostum! Anayasanın reddedilmesinden sonra AB'de yaşanan krize çözüm bulmak için Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac, kadim dostu Almanya Başbakanı Gerhard Schröder'..
'Süper devletten Türkiye kurtarır' İngiliz uzman, ülkenin önde gelen gazetesi Sunday Times'a yazdığı makalesinde "AB ile ya da AB'siz kazanan Türkiye olacak. AB içinde süper devleti ortadan k..
Blair: AB savaşmaya değmez İngiliz Sunday Telegraph gazetesinin haberine göre temmuz ayında AB dönem başkanlığını alacak İngiltere'nin Başbakanı Tony Blair, "Avrupa'nın savaşmaya değecek bir ..
'İmtiyazlı ortaklık diyeceğiz' Almanya'nın gelecek başbakanı gözüyle bakılan muhafazakâr CDU lideri Angela Merkel, yine Türkiye ve önerilerine değindi. Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung ..
Chirac kendini alkole vurdu Fransa'da referandumda "hayır" çıkmasıyla siyasi kariyerinin en büyük darbesini yiyen Cumhurbaşkanı Jacques Chirac'ın sonuçların ardından ofisindekilere "Benimle v..
İsrail İstihbaratı Truva Atı'yla... Esma Esad'ın e-mailine girmiş Askeri istihbaratçılar, geçen hafta patlak veren sanayi casusluğundaki programı, Suriye lideri Esad'ın eşinin kişisel bilgisa..
BM temsilcisi Prendergast Ankara'da BM Genel Sekreteri Kofi Annan'ın Siyasi İşler Danışmanı Sir Kieran Prendergast, Kıbrıs konusunda istişarelerde bulunmak üzere Ankara'ya geldi. Prendergast,..
Çiçek: Öcalan dışarıda yargılanamaz Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Abdullah Öcalan'ın başka bir ülkede yargılanması yönünde talepte bulunulduğu iddialarının doğru olmadığını açıkladı. AK Parti Ye..
Her okula internet sözü Erdoğan, 2005 yılı sonuna kadar Türkiye'de internet erişiminin ulaşmadığı okul kalmayacağını müjdeledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiy..
Kadın senin istediğin gibi giyinmeye mecbur mu? İmam hatipli olmakla gurur duyduğunu belirten Başbakan, başörtüsü için de "Biz milletin ortalaması gibi yaşıyoruz. Niye saygı duymuyorsun" diye..
First Leydi'ye kıyafet kuralı koyulsun Süleyman Demirel, Başbakan Erdoğan'ın eşinin türbanlı olmasının, yasalara göre cumhurbaşkanı seçilmesine engel olmadığını belirterek, "Bir kural koyulma..
Topuz için takas formülü Maddi çıkmazdaki Kartal, Mehmet Topuz'u almak için çözümü buldu. Kayserispor'un istediği oyuncular Topuz ile takas edilecek. Beşiktaş'ta Rıza Çalımbay'ın istediği Ümi..
Kartal çakıldı Potada şampiyonluk rüyası gören Beşiktaş, Efes'e evinde farklı yenilip seride 3-1 geri düştü. Formayı fırlatan Varda'yı da kadrodışı bırakan Kartal'a şimdi 3 galibiyet gerekiyo..
« » 1 2 3 4 5 6 7