5 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

5 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
‘Şöhret en büyük afettir’ Hayatı Türk filmlerine benzeyen şarkıcılardan biri Yıldız Tilbe. Ancak bir fark var. Onun filminde bütün sahneler ilk kez yaşanıyor.
Eller yukarı, size bir masalım var! Zafer Ercan İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü’nde görevli genç bir başkomiser. Gittikçe artan uyuşturucu kullanımına karşı gençleri bilgilendirmek için koll..
En baba flütçüden Efes’te konser Dünyanın en tanınmış pan flüt ustası Gheorghe Zamfir, 4 yıl aradan sonra Türkiye’de konser vermeye hazırlanıyor.
Türkeş’in talimatı: NAZİ’leri dövün İkinci Dünya Savaşı’nda, 6 milyon Yahudi hayatını kaybetmesine rağmen İsrail’de vücudunda Nazi dövmesi bulunan bir askerin Neo-Nazi suçlamasıyla ordudan at..
En ünlü afişlerde onun imzası var Emrah Yücel, dünyanın tanıdığı ve hayran olduğu Hollywood starları; Brad Pitt, Angelina Houston, Tom Hanks, Kirk Douglas gibi pek çoğunun kişisel web siteler..
Estetik uçtu, camikondu Kocatepe Camii’nde devlet protokolünün ağırlanması için VIP bölümü yapılmasını isteyen AKP Trabzon Milletvekili Asım Aykan’ın önerisi, dikkatleri birden camiler üzerin..
Philips: Türkiye’de iyi büyüdük Philips’in Avrupa Başkan Yardımcısı Toon Bouten, ‘Avrupa’da en hızlı gelişen iki pazarımızdan biri olan Türkiye’de aynı büyümeyi sürdürmeyi planlıyoruz’ dedi. ..
19 ilde asgari ücret 250 milyona insin Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkan Yardımcısı Anne Krueger’in ‘çok yüksek’ diyerek gündeme taşıdığı asgari ücret için bir öneri de Ankara Sanayi Odası ..
Putin istedi Gazprom İzvestia’yı alıyor Sovyet devriminin hemen ardından basılmaya başlanan ve halen Rusya’nın en saygın gazetesi olarak kabul edilen İzvestia’nın, Putin Hükümeti’nin kontrolü..
Su içerken sizi minnetle anıyoruz Moldova'nın Gagauz Özerk Bölgesi Meclis Başkanı Stepan Esir, ‘Gagauz Yeri halkı, her bardak su içişinde Türkiye’yi hatırlıyor, Türkiye’yi minnetle anıyor. Si..
Paketin yarısı ‘sigara öldürür’ olacak 2006 başından itibaren piyasa sürülecek sigara paketleri ve grup ambalajlarının üzerinde, ‘Sigara/tütün içmek öldürür’ ve ‘Sigara/tütün içmek size ve çe..
FİDER: KOBİ’lerle 3 milyar doları bulduk FİDER Başkanı Dursun Akbulut, sektörün işlem hacminin dolar bazında yüzde 30 büyüdüğünü ve 3 milyar dolara ulaştığını belirtirken, makine ve ekipmanda..
Başbakan, Mega Center’ı açtı taşınmayana kızdı Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın da ikinci büyüklükteki gıda ve ticaret merkezi olma özelliğini taşıyan Mega Center Gıda ve Ticaret Merkezi hizmete..
Ömrümce çiftçi zengin için uğraştım Kayseri’de kurulu bitkisel ve hayvansal üretim tesisleri Saray Çiftliği’nde incelemelerde bulunan 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, çiftçilik ve hayva..
Borsadan, ‘kamu kurumu değiliz’ davası İMKB ile Kamu İhale Kurumu’nun mahkemelik olduğu ortaya çıktı. Davanın sonucuna göre, İMKB’nin Kamu İhale Yasası kapsamında olup olmadığı ortaya çıkacak..
Bürokrata uçak yasağı Başbakan Tayyip Erdoğan, yayınladığı genelgeyle kamu görevlilerinden zorunlu olmadıkça yurtdışına gezi yapmamalarını, yurtiçinde de uçak yerine otobüs ve tren gibi araçl..
KKTC’li atlet Rumlar için yarıştı Türkiye rekortmeni KKTC’li milli atlet Zafer Sukuşu, Kıbrıs Rum Kesimi adına Andorra’daki Küçük Ülkeler Oyunları’na katıldı ve madalya kazandı. Rum Kesimi Mi..
İtalya’da yapay döllenme kavgası İtalya’da yapay döllenmeyle ilgili sınırlamaların hafifletilmesi konusunda gelecek hafta yapılacak olan referandum Monica Belluci, Sabrina Ferilli gibi aktris..
Uzaylılar Papa Jean Paul’ü kaçırdı iddiası ABD’de yayın yayın bir televizyon kanalında yer alan bir haberde UFO meraklıları geçen ay ölen Papa 2’nci Jean Paul’ün uzaylılar tarafından kaçırıld..
Sınıfı geçerse oğlunu geneleve gönderecek İngiliz ITV TV’sinin ünlü sunucusu Coleen Nolan, 16 yaşındaki oğluna sınavlarını geçmesi karşılığında, hediye olarak Amsterdam’a gidip bir hayat kadı..
‘Rumların Larnaka Havaalanı bana ait’ Annesi Refika Helvacıoğlu adına kayıtlı arazinin, annesi öldükten sonra kardeşi Behlül Helvacıoğlu ile kendisine kaldığını belirten Hüseyin Helvacıoğlu, ..
Fransa’dan 3 engel Referandumda halkın yüzde 55 gibi büyük bir çoğunlukla AB Anayasası’nı reddetmesi üzerine Fransa, Türkiye’nin AB yoluna üç engel koyuyor: Türkiye yapısal ve tarım fonlarına..
Kelkit telefon kazısında toplu mezar Gümüşhane’nin Kelkit İlçesi’nde telefon hatlarının yeraltına alınma çalışmaları sırasında toplu mezar ortaya çıktı. Bahçelievler Mahallesi’nde Telekom ele..
Azrail’in elinden ana kucağına döndü Antalya’da karaciğerinin iflas ettiği anlaşılan 6 yaşındaki Şeyda Güngör, kendisine biçilen 12 saatlik ömür süresinin bitime birkaç saat kala organ nakliy..
Cenazemde alkışlayın Liseli Seher Özçelik, bir kamyona çarpan babasının kullandığı otomobilde, annesiyle birlikte yaşamını yitirdi. Öleceğini rüyasında gören Seher, arkadaşlarına, ‘Yakında öl..
Kadın heykeline saldırı Trakya Üniversitesi tarafından Edirneli ünlü heykeltıraş İlhan Koman adına 1-26 Eylül 2003 tarihlerinde Edirne’de düzenlenen uluslararası sempozyumda yapılan eserlerde..
Başlık parası için kardeşini öldürdü Mersin’de iki kardeş arasında başlık parası yüzünden çıkan tartışma cinayetle sonuçlandı. Mehmet Bayram, başlık parası vermeye yanaşmayan 7 aylık hamile k..
Dünya nasıl ‘izliyor’ Milli İstihbarat Teşkilatı’yla Polis Görev ve Selahiyetleri yasaları, 1 Haziran’da yürürlüğe giren Yeni Türk Ceza Kanunu’na göre yeniden düzenlenmesi için Türkiye’de, ma..
Din eğitimi Türkiye’nin güvenliği meselesidir Adalet Bakanı Cemil Çiçek, ‘Din eğitimi, sadece bir eğitim meselesi değildir. Bu aynı zamanda Türkiye’nin güvenliği meselesidir’ dedi.
AB üyeliği coğrafya ile ilgili Avusturya'da dün resmi temaslarını sürdüren Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Wachau kasabasında düzenlenen Avrupa Forumu’nun açılışına katıldı.
Üçübiryerde yetmez beşibiryerde istiyoruz AKP İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu, milletin ilçe, büyükşehir belediye başkanlıkları ile merkezi yönetim olmak üzere ‘üçübiryerde’yi partisin..
Başbakan’a 2. ‘açık mektup’ Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Başbakan Tayyip Erdoğan’a 2’nci bir ‘açık mektup’ göndererek, ‘önceki mektubunun bazı çevrelerce amacından saptırılmak istendiğin..
ANAP’ın kısaltılmışı ANAVATAN oldu Anavatan Partisi ‘ANAP’ olan kısaltılmış adı ‘ANAVATAN’ olarak değiştirdi. Partinin amblemine de tarihte kurulan 16 Türk devletini simgeleyen 16 ışınlı güne..
Annesine kavuşmak için mayınlı sahaya girdi 7 yıldır görmediği annesine yasal yollardan kavuşamayan Leyla Olgun, Suriye’nin Kamışlı Kenti’nden Nusaybin’e geçmek için mayınlı sahaya girdi. May..
Teleferik turu Başbakan Tayyip Erdoğan, AKP tarafından Uludağ’daki belediye başkanları toplantısına katılırken, eşi Emine Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan, Bursa Valisi Oğuz Kaan Köksal’ın eşi O..
Okul afişi astırtmadı Şair Nazım Hikmet, ölümünün 42’nci yıldönümünde Eskişehir’in Seyitgazi İlçesi Doğançayır Beldesi’ndeki temsili Anıt Mezarı başında törenle anıldı.
Nehirde can pazarı Adapazarı’nda, kimliği belirlenemeyen kişilerce önceki geceyarısı Sakarya Nehri’ne atılan 55 yaşındaki Naim Eker, akıntıyla bir süre sürüklendikten sonra ortadaki taşa takı..
Kongre öncesi dayanışma yemeği İzmir'de SHP İkinci İl Olağan Kongresi öncesi, Genel Başkan Murat Karayalçın’ın da katıldığı yemekli dayanışma gecesi yapıldı.
Kuzu kuzu tartışması Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Siirtliler Dayanışma Vakfı gecesinde söylediği ‘Biz mevcut politikaları sürdürmüş olsaydık bugün bizim durumumuz nereye benzerdi biliyor ..
Resmen yasaklandı Cumhurbaşkanı, Başbakan ve bakanların yurtiçi ve yurtdışına yapacakları gezilerdeki karşılanma ve uğurlanma törenlerinde, yol güzergahlarında artık öğrenciler bulundurulmaya..
Sadece Milli Savunma Bakanlığı’nda vekil yok Hükümette görevli 22 bakandan 14’ünün merkez ve taşra teşkilatında 1960 bürokrat vekaleten görev yapıyor. 8 bakanlıktaki vekil sayısı bilinmiyor. ..
50 milyon sterlin verirsen boşanırım Ünlü rock şarkıcısı Rod Stewart, geçenlerde 60 yaşında 7’nci kere baba olacağını açıkladıktan sonra, şimdi de yıllardır ayrı yaşadığı eşi model Rachel Hun..
Mısır’dan döndü pasaportu gitti Sevgilisi Bade İşçil ile Mısır’daki tatilden dönen şarkıcı Mahsun Kırmızıgül’ü vergi borcu şoku yaşadı. Mısır Havayolları’na ait uçakla dün saat 17.30’da İstan..
Anlat İstanbul’a 4 Altın Koza Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘12. Altın Koza Film, Kültür, Sanat ve Film Festivali’nde ‘Anlat İstanbul’ filmi 4 dalda Altın Koza’ya layık gö..
« 1 2 3 4 5 6 7