5 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

5 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'İhraç edilemeyen ürünler salça fabrikalarında değerlendirilsin' Türkiye Ziraatçiler Derneği Genel Başkanı İbrahim Yetkin, Rusya'nın ithalat yasağı getirmesi sonucu elde kalan ürünlerin devle..
Sebze yasağı Antalya’da çiftçiyi Rusya’da tüketiciyi vuruyor Rusya'nın meyve sebze ithalatını yasaklaması, Türkiye'de üreticileri zor durumda bırakırken, Rus tüketicileri de fiyatların yüksel..
Estetik ameliyat ruh sağlığını bozuyor Son yıllarda vücudunun çeşitli yerlerine estetik operasyon yaptıranların sayısı hızla artıyor. Özellikle yaz mevsiminde medyada özendirici yayınlar sıkç..
Bilek güreşi şampiyonları balıkla ödüllendirildi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su Ürünleri Müdürlüğü ve Spor AŞ Müdürlüğü tarafından organize edilen Bilek Güreşi Turnuvası’nda dereceye giren..
Coşkun Koleji Türkçe Olimpiyatı düzenliyor Özel Coşkun İlköğretim Okulu, Türkiye’de ilk kez ilköğretim okulları arası Türkçe Olimpiyatı ve Kültür Şöleni düzenleyecek.
Çöple yapılan sanat eserleri Carousel’de sergileniyor Bakırköy Carousel’in ortasında gazoz kapakları, teneke meşrubat kutuları, naylonlar, kibritler gibi bir sürü atık malzemeyle karşılaşabil..
Minik Melisa, Başbakan’ın ilgisi sayesinde görebilecek Başbakan Erdoğan’ın bir törende ilgi gösterdiği Çalışkan ailesi, kendisinden küçük kızlarının göz ameliyatı için yardım istedi. Başbakan..
Şükür ki Türkçe’de güzel şiirler yazılıyor NEDEN BU SÖYLEŞİLER?‘Ayda Bir’, Edebiyat Yarımküre için arkadaşlarımla birlikte çalışırken ortaya çıktı. Birhan Keskin, Ömer Erdem, Abdullah Kılıç v..
Babacan: Bilgiyi üreten ve verimli kullanan kazanıyor Devlet Bakanı Ali Babacan, "Türkiye’de yatırım yapmak gelişmiş ülkelerde yatırım yapmaktan çok daha fazla heyecan vericidir. Bugün bilg..
603 yıllık Mihal Gazi Hanı kurtarıldı Gölpazarı Belediye Başkanı Uzmay "İpekyolu üzerinde yıllarca hizmet veren tarihî han kiraz festivali, el sanatları, resim sergileri gibi faaliyetlerde ku..
Festivalde 1 ton leblebi dağıtılacak Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Çukurköy belde belediyesi tarafından düzenlenen Şaban Dede Bahar ve Leblebi Festivali bugün yapılıyor.
‘Kuvvetli yapıştırıcı’ reklamı gerçek oldu Henkel kimya firmasının ürettiği Pattex marka yapıştırıcıların reklamlarında yapılan şov Carrefour alıveriş merkezinde tekrarlandı.
Doğa Savaşçıları protesto helvası dağıttı Doğa Savaşçıları Çevre Örgütü üyeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kanunlaşmayı bekleyen Çevre Yasa Tasarısı ile yeni Türk Ceza Kanunu’nda yer al..
‘Çevre sorunları bir bakanlığa yüklenemeyecek kadar büyük’ TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, "5 Haziran Dünya Çevre Günü’’ dolayısıyla bir basın toplantısı düzenleyerek Türkiye’deki çevre sorun..
Müezzinoğlu: Üçü bir yerde yetmiyor, beşi bir yerde lazım AK Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu, ‘merkezi hükümet, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesi’ birlikteliğinin AK Part..
İpsala’daki çeltik arazilerini su bastı Edirne'nin İpsala ilçesine bağlı Yeni Karpuzlu beldesinde 10 bin çeltik alanı su altında kaldı.
Anasınıfı öğrencileri dev resim kâğıdına boyama yaptı Yalova'da faaliyet gösteren Özel Yalova Yücebilgili İlköğretim Okulu, anasınıfı öğrencilerine boyama şenliği düzenledi.
Malkara’da balıkçılık yaygınlaşacak Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde toplam 8 gölet ve 2 baraj bulunduğunu belirten Kaymakam Nahsen Badeli, şu ana kadar bu barajlardan gerektiği gibi istifade ed..
Sakarya Üniversitesi’ne yatay geçiş şartları ve kontenjanı açıklandı Sakarya Üniversitesi (SAÜ) yatay geçiş kontenjanını 715 olarak açıkladı.
Kocaeli’nde su faturaları PTT şubelerine de ödenebilecek Kocaeli il sınırları içerisindeki 45 PTT biriminde toplam 57 vezneden tahsilat yapılmaya başlandı. İSU Genel Müdürü Sarıgül, bazı bank..
Evin mutfağına kamyon girdi! Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, freni patlayan kamyonun çarptığı evin duvarını yıkarak içeri girmesi sonucu 2 kişi yaralandı.
Diplomalarını almaya üç aylık bebekleriyle birlikte geldiler Zonguldak Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi’ni bitiren 280 öğrenci arasında üç aylık bebek annesi iki öğrenci d..
Tata İndigo’da CD çalar standart Türkiye’ye bir süredir otomobil ithal eden Tata, Indigo sedan modelini satışa çıkardı.
Yeni Passat’a beş yıldız Yeni Passat Euro, NCAP testinde yolcu koruması bakımından beş yıldız aldı. Passat böylece Touran, Golf ve Touareg’den sonra art arda en yüksek güvenlik derecesine ula..
[SÜRÜŞ İZLENİMİ-OPEL ASTRA GTC] Tüketimi sevmeyen iyi bir sporcu! Astra ailesi Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de beğeni topluyor.
Sürüş eğitimine ‘0’dan başlayın Yedi-sekiz yıl önce ‘otomobil’le haber amacıyla ilgilenmeye başladığım dönemde otomotiv sektöründen görüşebildiğim yöneticilere ‘İlk yerli otomobil ne zaman ür..
Hastanelerde İncil bulundurulması yasak Hastanelerde hastanın başucunda İncil bulundurması, diğer dinlerin mensuplarına eşitsizlik ve haksızlık yapılmaması isteği gerekçe gösterilerek yasakla..
Hizmetçi robotlar 2010’da piyasada Nüfusu giderek yaşlanan Japonlar, yaşlılara hizmet edecek ve konuklara çay servisi yapacak robotları 2010'a kadar piyasaya sürmeyi planlıyor.
Gerçeği 7 yılda, maketi 15 yılda bitti İstanbul’un en önemli simgelerinden birisi olan Sultanahmet’in yapımında binlerce işçi çalışmış ve cami 7 yılda bitmiş.
[GİYİM] Baba-oğulun tatlı rekabeti Abbate, 2-12 yaş grubu erkek çocukları için Babalar Günü’ne özel gömlek koleksiyonu sunuyor. Baba-oğul gömlek setleri 79,5 YTL’den başlayan fiyatlarla.
Dekoratif ürünlerle ihracat kapısını açmak istiyor Kırlardan toplanan çiçeklerle atık maddeler dekoratif süs eşyası olarak yeni bir iş sahası olmaya aday.
Fuarlar üniversite öğrencilerine gelir kapısı oldu Fuarlar üniversite öğrencileri için iş kapısı oldu. Yurdun birçok bölgesinde açılan fuarlar ürün tanıtımlarının yanında hosteslik yapan üniv..
Çocuklara masalya’dan çizgi film seti Yaz tatili geliyor. Tatille birlikte çocukların boş zamanları artıyor ve hem bilgisayar hem de televizyon ekranı başında daha çok vakit geçirmeye başlıyo..
Sevgili kasidesi Senin adın bana gözyaşı. Ağlamak beni benden götürüyor; sana getirmiyor. Aramızdan sular sızıyor; ağlıyorum.
Profiterolün profesörü Manisa’da İstanbul’da İnci’de, Hacı Bekir Pastanesi’nde, Sütiş’lerde, Beylerbeyi’nde ve Ankara Pastanesi’nde profiterol yemeyi alışkanlık haline getiren tatlı tutkunlar..
TAİ YEMEKLERİ (2) Tai mutfağına geçen hafta kaldığımız yerden devam edelim: Asya ve Uzakdoğu mutfağı çok benzerlik taşımakla çok farklı alışkanlıkları da içerir.
İster konserde, ister albümde... Yerel Türk müziğini, bugünün kalıpları içinde yorumlayıp bütün dünyada başarılı bir şekilde tanıtan Burhan Öçal, yeni bir albümüyle yine gündemde.
Yeni TCK’yla rastgele Sizi bilmem, daha doğrusu bilirim de bilmezlikten gelirim. Ama kendimi de iyi bilirim. Biz bu işi ciddiye alanlardanız. Biz diyorum, bir mahcubiyet çoğulluğu değil, iki ..
Ayağını kaldıran kaplumbağa Elini kaldıranın söyleyecek bir sözü vardır, ayağını kaldıranın da.
Bizanslı tarihçiden Fatih portresi İstanbul’un fethinden Osmanlı Devleti’ni sağlam temeller üzerine oturtan sayısız parlak zafere kadar, Fatih’in hayatındaki belli başlı olayları konu alan bi..
Çocuklara kitap hazırlarken Geçen haftaki kitap kapağını hatırlıyorsunuz değil mi? Hani şu ‘okumanın zararları’ yazan. İşte bu haftanın kapağını da ona inat olsun diye seçtim.
Türk müziği hep bir adım önde Avrupa Birliği bünyesinde bulunan Akdenizliler Arası İşbirliği Merkezi’nin düzenlediği ve desteklediği ‘MediMuses’ adlı dünyaca ünlü müzik buluşmasının bir yenis..
Acılı hayatlar Biberin özellikle Güneydoğu mutfağında vazgeçilmez bir yeri vardır. "Hayatın tuzu-biberi" anlayışı bile onun yerini açık bir şekilde anlatmaktadır.
Berlin-İstanbul, hafıza ve unutma Berlin ve İstanbul arasında mekik dokuduğumdan bir süredir ikisini karşılaştırmadan edemiyor zihnim. İki şehir arasındaki benzerlikler öylesine fazla ki nere..
Klasik müzik elittir, sokağa taşınmaz... Türkiye’nin Fazıl Say’dan sonra yetiştirdiği genç piyanistlerden Şevki Karayel, klasik müziği, ‘Ben bu işi yapmazsam hayatta mutlu olamam’ düşüncesiyl..
Biz yiyoruz, balıklar seyrediyor İstanbul sosyetesinin bu yılın Kabotaj Bayramı’nı nerede kutlayacağı belli oldu.
Mevleviliğin ruh üflediği Boşnak Mirgül Eeeren Griffe, Galip Ali Rıza Paşa Rızvanbegovic ve Hacı Bey Rızvanbegovic’in 6. göbek torunu. Köklerini arayan biri. Bununla yetinmeyip arşivlerde ara..
Ah o Fatih’i yakan kutlu ateş, nerdesin? Portekiz tahtında oturan Kral’ın kendisi değil de kardeşi olan Denizci Henry’nin silahla donanmış adamları, 8 Ağustos 1444’te Güney Afrika kıyılarını ..
Kurs hevesini kursakta bırakacaklar Okullar tatil olmaya hazırlanırken, Kuran kursları polemiği ortalığı karıştırdı. İnsan polemik yapmaya niyetli olduktan sonra havadan sudan gerekçeler bulu..
Diyarbakır’dan Ortadoğu için barış çağrısı Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin beşincisini düzenlediği festivale "Renkler ve Sesler" adı verilmişti.
« » 1 2 3 4 5 6 7