5 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

5 Haziran 2005 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bush'a PKK talebi iletilecek Çarşamba günü Beyaz Saray'da ABD Başkanı George W. Bush'la bir araya gelecek olan Başbakan Tayyip Erdoğan, görüşmede PKK militanlarının Kuzey Irak'tan tamamen çık..
Rumsfeld istim üzerinde Singapur'da düzenlenen Asya-Pasifik savunma bakanları toplantısına katılan ABD Savunma Bakanı Donald Rumsfeld, "Pekin'in askeri yapılanmasını sorgulaması gere..
KKTC'ye 550 milyon dolar KKTC ile Türkiye, özel girişime destek vermeyi, devletin ekonomik etkinliğini azaltıp denetçi konumuna indirgenmesini ve piyasa kurallarının işlediği bir ekonomik yap..
Ünlü Le Monde ırkçılıktan cezalı 'Bazı İsrailliler' yerine 'Yahudiler' diyen makale nedeniyle Le Monde, 'ırkçı iftira' suçundan 1 avroluk tazminat cezası aldı.
Kadrolaşma resti 'Başarısızı alıyoruz' Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Sezer'in atama mektubuna sert yanıt verdi: "İşi iyi götüreceğine inandığımız arkadaşları belli kadrolara atama..
Referandum resti Başbakan Tayyip Erdoğan kamu reformu, YÖK ve 2B konularının Anayasa değişikliği gerektirdiğini anımsatarak, gerekirse paket olarak referanduma gidilebileceğini söyledi.
Kıbrıs polemiği Erdoğan'ın, "Kıbrıs'ta mevcut politikaları sürdürseydik, Lübnan'daki Suriye gibi olurduk. Birileri 'Çık' derdi, kuzu kuzu çıkardık" sözüne tepki yağdı. CHP l..
'Kuzu kuzu çıkardık' Başbakan Tayyip Erdoğan, bazı çevrelerin Kıbrıs'la ilgili 'Peşkeş çekiyorlar' iddialarını yanıtladı: "Mevcut politikaları sürdürseydik, Lübnan'daki Suriye gibi o..
Çiçek: Yeni TCK özgürlükler lehine bir düzenleme Adalet Bakanı Cemil Çiçek, TCK'nın 263. maddesinin, sadece din eğitimiyle ilgili değil, Türkiye'deki her türlü faaliyetin devletin denetimi ..
Bağımsız Akdemir ANAP'a katıldı ANAP, dün genel merkezde olağanüstü tüzük kongresini topladı. Toplantı öncesi bağımsız Iğdır Milletvekili Dursun Akdemir ANAP'a katıldı. Akdemir'e ANAP rozetin..
'Başbakan, bu milletten kuzu kuzu özür dilesin' Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'nin Kıbrıs'taki politikasını Suriye-Lübnan ilişkisine benzetip, "Kıbrıs'tan kuzu kuzu çıkardık&..
AKP'nin gözü Çankaya'da AKP İstanbul İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu, bundan sonraki hedeflerinin Cumhurbaşkanlığı olduğunu açıkladı.
Motosikletinde mahsur kaldı Öğlen saatlerinde başlayan şiddetli yağmur ve dolu nedeniyle dün Diyarbakır'da 80 ev ve işyerini su bastı.
'Av günlerini silahçı uzattı' Merkez Av Komisyonu'nun avlanma günlerini artırması ve sezonu uzatması tepki aldı: Bu karar silah üreticilerine yarar.
Halaçoğlu: AB soykırım birliği Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, "AB bir yerde soykırım birliği gibi bir şey.
Bazı yollar trafiğe kapalı Eğitim-Sen'in Kadıköy İskele Meydanı'nda bugün yapacağı miting nedeniyle saat 12.00'den itibaren Rıhtım Caddesi'nin tamamı trafiğe kapatılacak.
Sayısal Loto'yu bilen çıkmadı Milli Piyango İdaresi'nce düzenlenen Sayısal Loto şans oyununun bu haftaki çekilişinde altı bilen çıkmadı.
Yeni TCK'ya dikkat Mehmet Esmer adlı vatandaş dün saat 03.00 sıralarında otomobiliyle bir mağazanın demir kepenkli vitrin camına çarptı. Olay yerine gelen polis, Esmer'i sağ ayağındaki alçıy..
Hasret sınır tanımaz Yedi yıldır görmüyordu Suriye Kamışlı'da teyzesinin baktığı 28 yaşındaki Leyla Olgun, en son yedi yıl önce gördüğü Nusaybinli annesi Fatma'yı ziyarete karar verdi. Nüfus..
Çok tartışılacak madde Soykırımcılar da yargılanır TCK'nın, Türk yargısına 'evrensel yetki' veren hükmü çok tartışılacak: Soykırım, işkence, fuhuş, uyuşturucu madde ticareti gibi suçlar, yab..
Guletçiler ilgi istiyor Bodrum'da 17 yıldır her eylül düzenlenen yelkenli ahşap yat yarışları dünya basınında yer aldıkça, Türk ustaların guletlerine ilgi de arttı.
Sigarada 'Ölürsün' uyarısı Gelecek yıl başından itibaren sigara paketleri üzerinde, 'Sigara/Tütün içmek öldürür' ve 'Sigara/Tütün içmek size ve çevrenizdekilere ciddi zararlar verir' gibi ge..
Çitayı kangal kurtardı Sivaslı kangallar, Afrikalı çitaların kurtarıcısı oldu. Çitaların neslinin tükenmemesi için Namibya'ya 200 kangal götürüldü. Çitalar, kangallardan çekinip çiftliklere y..
Gülmek zayıflatır! Su içseniz yarıyorsa, su içtikten sonra bol bol gülün. Günde 10-15 dakika kahkaha atmak 10-40 kalori yakıyor.
'Bu kadını asalım...' Avustralya ile Endonezya'yı karıştıran Schapelle Corby davası yine alevlendi. Endonezya'da uyuşturucu kuryeliği nedeniyle 20 yıla mahkûm olan güzellik uzmanı için dün Ca..
'Yalın' bir insanın romantik yaklaşımı Geçen gün yine 'Romantizm öldü, aşk bitti, her şeyi tükettik' filan diye söylenirken, karşıma durduk yerde bir romantizm çıktı.
İncil'e yasak! Britanya'daki hastanelerde, 'diğer dinlere haksızlık yapılmaması için' hastaların başucundaki İncillerin kaldırılması düşünülüyor.
Dünya 30 yılda çok fena çökmüş Dünya Çevre Günü nedeniyle çıkan 'Bir Gezegen Çok İnsan' atlası, dünyanın 30 yılda nasıl çöktüğünü ortaya koyuyor.
Çevre için 30 milyar avro şart TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, Türkiye'de içme suyu, atıksu ve katı atık gibi temel çevre sorunlarının çözümü için 30-50 milyar avro (50 ila 84 milyar YTL) ara..
Hakkari'de hafif şiddette deprem Hakkari'de Richter ölçeğine göre 4.6 büyüklüğünde bir yersarsıntısı meydana geldi.. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'n..
Vapur büfeleri Beltur'a geçti İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'ye (İDO) devredilen vapurlardaki büfelerin işletmesi, Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Beltur A.Ş'ye geçti.. Vapurlara asılan ..
Anlat İstanbul’a 4 Altın Koza Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘12. Altın Koza Film, Kültür, Sanat ve Film Festivali’nde ‘Anlat İstanbul’ filmi 4 dalda Altın Koza’ya layık gö..
Bize şen profesörler diyorlar oysa iki Anadolu Hayvanı'yız Ahmet İnam, ODTÜ Felsefe Bölümü Başkanı, Felsefe Kurumu üyesi, 18 kitap yazmış uluslararası düzeyde saygın bir akademisyen. Cengiz G..
Avanak Avni Avrupa’ya işte böyle çıktı Geçen hafta Fransa’da referandum sonucunu kutlayan gençler, üzerlerinde karikatürist Oğuz Aral’ın Avni’si olan tişörtler giyiyorlardı. Fotoğraflar gazet..
Talihsiz sahil sarayı kapılarını yeni bir hayata açtı İstanbul’un, dünyanın başka hiçbir yerinde olmayan değerlerinden biri. Bir yalı, daha doğrusu bir sahil sarayı. Üstelik en şatafatlı, en ..
Avustralya’nın tıp ressamı bir Türk doktor Hani biyoloji kitaplarında gördüğümüz akciğerler, ilkokulda dersliklere asılan organ resimleri vardır ya; Levent Efe’nin işi onları çizmek. Hem de b..
Isabel Allende ısmarlama Zorro romanı yazdı Bütün dünyada ‘Ruhlar Evi’ romanıyla tanınan ünlü Şilili yazar Isabel Allende, film ve çizgi film kahramanı Zorro’nun romanını kaleme aldı. ‘Zorro:..
Geldiğimde hazine tamtakırdı Allah’ım neyin içine düştüm, dedim O gün, New York’un gökdelen ormanında, pırıl pırıl parlayan üçgen çatısıyla ilk anda göze çarpan Citibank Kulesi’ndeki lüks ofi..
Bir adam sevdiğini söylediği bir kadına evim dediği bir yerde niye dayak atar? Pilar ve Antonio, küçük bir oğulları olan 9 yıllık evli bir çift. Ama evleri bir cehennem. Çünkü Antonio, karısı..
İnsan canlılar dünyasında en dayanıklı koşucu Son araştırmalar ilginç bir sonucu ortaya çıkardı: Maymunlarda bulunmayan ense bağımız sayesinde, insanoğlu uzun mesafe koşucusu özelliği kazandı..
Türk usulü bir yaralanma ve ölüm nedeni: Halay Kalp ve damar hastalıkları ile kanser, tüm dünyada ölüm nedenleri arasında ilk iki sırayı alıyor. Bu ikisinden dünyanın her yerinde yaşayan insa..
İstanbul’da yaşam Fransa’dakinden daha iyi Türkiye Basketbol Ligi’nde Beşiktaş 10 yıldır yapılmayanı yaptı ve müessese takımlarının arasından sıyrılıp finale yükseldi. Bu noktaya gelirken Beş..
Meclis’teki yumruğun bedeli ağır oldu hapis yetmedi tazminat iflas getirdi TBMM’de tartışmalara, kavgalara, yumruklaşmalara alışmıştık. Ama ölüme hayır. Türkiye, 31 Ocak 2001 tarihinde TBMM G..
Baykal sert çıktı CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türk Ceza Kanunu (TCK) ile başlayan 'sert muhalefetten' RTÜK'teki üç üyelik için vazgeçtikleri, İcra İflas Kanunu'nu engellemeyi ise 'Bir özü..
Arınç'tan özeleştiri TBMM Başkanı Bülent Arınç, 28 Şubat'tan sonra düşüncelerinin değiştiğini söyledi. Arınç, önceki gece katıldığı bir TV programında şunları söyledi: "Ben AB'nin ateşli bir ..
ANAP artık yok! Anavatan Partisi Tüzük Kongresi'nde son derece önemli bir karar alındı ve partinin ANAP olan kısa adı "Anavatan" olarak değiştirildi. Parti, ANAP ismini kuruluşundan bu yana 2..
Ergezen stres attı Başbakan Erdoğan tarafından görevinden alınan eski Bayındırlık Bakanı Zeki Ergezen, memleketi Bitlis-Ahlatlılar Gecesi'ne katılmak için geldiği İstanbul'da çay bahçesinde o..
"Kahvenin hatırı" sayılacak mı? Başbakan Tayyip Erdoğan, önümüzdeki hafta ABD Başkanı George Bush ile Amerika'da biraraya gelecek. İki liderin 8 haziranda Beyaz Saray'da yapacağı görüşme için..
Sezer'i kızdıran tablo 22 bakanlığın 14 tanesindeki vekil yönetici sayısının 2 bin 28 olduğu ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in "vekaleten yürütülen kamu görevlilerine yönelik ..
Karnesinde fazla zayıfı olanlar görevden alındı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın görevden aldığı üç bakanın vatandaşlar tarafından da başarısız bulunduğu belirlendi. Erdoğan, parti eliyle tüm..
« » 1 2 3 4 5 6 7