4 Haziran 2005 Cumartesi Günü Haberleri

4 Haziran 2005 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Enflasyon tek haneyi sevdi Devlet İstatistik Enstitüsü, mayıs ayında bir önceki aya göre Tüketici Fiyatları Endeksi’nin (TÜFE) yüzde 0,92, Üretici Fiyatları Endeksi’nin (ÜFE) yüzde 0,20 arttı..
Derviş: Ekonomik krizi, dayanışma ruhuyla yendik Bursa’da düzenlenen ‘3. Ulusal Girişimcilik Kongresi’nde Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Başkanı Kemal Derviş’e ‘ödül’ verildi.
Tekstil işçisinden çağrı: Patronumuzu maliyet zulmünden kurtarın Türkiye OECD ülkeleri arasında istihdam vergilerinin yüksekliğinde ilk sıralarda. Net 350 Yeni Türk Lirası maaş alan bir asgar..
Benzine yüzde 1 zam Benzinlerin rafineri çıkış fiyatına, bugünden geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zammın pompa fiyatlarına, yüzde 1 civarında yansıması bekleniyor.
TEDAŞ, ‘sokak lambası parasını ödeyin’ dedi, belediyeler kablo kirası istedi Sokak aydınlatmalarında kullanılan elektriğin parasının 3 yıl önce belediyelerden alınması kararlaştırıldı. Ancak,..
Elektrik dağıtım özelleştirmeleri yasa tasarısı imzaya açıldı Enerji Bakanı Hilmi Güler, elektrik dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesine yasal altyapıyı oluşturmak üzere hazırlanan yasa tasl..
Sözleşmeli personelin maaşına zam Kamu iktisadi teşekküllerinde çalışan sözleşmeli ve kapsam dışı personel ile yönetim, denetim ve tasfiye kurulu üyelerinin maaşları, yılın ikinci yarısında y..
Cari açık, beklenenin üstünde çıktı Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı nisan ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 44,1 artışla 2.462 milyar dolar oldu ve piyasa beklentil..
Ege İletişim, eski mezunlarını onurlandırdı Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Fakültesi'nden 2004-2005 öğretim yılında mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenledi.
Doğu Perinçek’ten TSK’ya ağır itham İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, parti yanlısı yayın organlarında Silahlı Kuvvetler’e yönelik ağır eleştiriler getirdi. İP Lideri, Harp Okull..
Memurdan ‘etik’ yemini: Artık hediye almayacağım Kamuda çalışan memurlara getirilen ‘Etik Sözleşme’ imzalama mecburiyeti uygulamasına başlandı.
Devlet memurları da rüşvetten şikâyetçi Kamu kuruluşlarında çalışanlar üzerinde yapılan bir ankette, en yaygın yolsuzluk türü olarak rüşvet çıktı. 2003-2005 yılları arasında yüz yüze görüşüle..
Başörtülü avukat için soruşturma açmayan baro başkanına ‘gözaltı’ uyarısı Ankara Barosu Başkanı Vedat Ahsen Coşar, baronun başörtülü avukat Hatice Hasdemir’le ilgili verdiği özgürlükçü kararı..
MasterCard’dan Kültür Bakanlığı’na özür mektubu MasterCard Avrupa CEO'su Alexander Labak, Şampiyonlar Ligi final maçında dağıtılan İstanbul Rehberi içerisinde "kültürel ve tarihî açıdan raha..
Eski belediye başkanı ile oğluna suikast Kilis eski Belediye Başkanı Ekrem Çetin ve oğlu Cahit Çetin, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
9 bin YTL’ye rağmen Doğu’ya doktor gitmiyor Sağlık Bakanlığı, eleman sıkıntısını çözmek için Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde çalışan sözleşmeli doktorlara yüksek miktarda döner sermaye payı öd..
Şartları daha iyi olan özel hastaneler bile doktor bulmakta zorlanıyor Doğu illerinde Zaman muhabirlerinin konuyla ilgili olarak yaptığı inceleme gelirin hastaneye göre değiştiğini ortaya koy..
‘Ölüm tehdidi alıyorum’ diyen Yüzüncü Yıl rektörü, koruma talep etmemiş Yıllardır tehdit edildiğini ileri süren Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın’ın Emniyet Mü..
Üniversite talep etti, ankete izin verdik Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Din Eğitimi Anabilim Dalı doktora öğrencisi ve aynı bölümde araştırma görevlisi olan İsmail Arıcı'nın b..
4 yıllık liseyi 3 yılda bitirme imkanı Bu yıl tüm liseleri 4 yıla çıkaracak olan Milli Eğitim Bakanlığı, başarılı öğrencilere bir sürpriz yaparak ‘bir yıl erken bitirme’ şansı vermeyi planlı..
Emniyet: Biz suçluları dinlemiyoruz, izliyoruz Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, "Emniyette mahkeme kararı ile sadece şahsın telefonu dinlenir tüm telefonlar dinlenmesi diye bi..
Ulla’nın yükü nihayet boşaltılıyor Hatay’ın İskenderun Körfezi’nde geçen yıl batan M/V Ulla gemisindeki toksik atık maddenin çıkarılması için çalışmalar dün başladı. Çevre ve Orman Bakanı Osm..
1913 yılına ait 5 cent 4,15 milyon dolara satıldı ABD’de satışa çıkarılan 1913 yılına ait nadir bulunan bir 5 cent’lik, değerinin tam 83 milyon katına, 4,15 milyon dolara alıcı buldu.
Köpeğini yaralayan köylüye 278 YTL ceza Antalya Valiliği, av tüfeğiyle köpeğini bacağından yaralayan kişiye 278 YTL para cezası verdi.
Başbakan, Ondokuz Mayıs'tan atılan öğretim görevlilerine sahip çıktı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Siirtliler Dayanışma Vakfı tarafından Bilkent Otel'de düzenlenen Siirtliler Gecesi'ne katıl..
Sınavlarda başarılı olmak için iyi bir ön hazırlık yapmak gerekiyor Haziran, sınav ayıdır. Milyonlarca öğrenciyi ve ailesini yakından ilgilendiren LGS( Liselere giriş sınavı), ÖSS gibi sınav..
Kabızlığı önleyen yoğurtlara oldukça yoğun bir ilgi var Sindirim sistemini harekete geçiren yoğurtlar, gıda pazarını zorluyor. Kabızlığa etkili bir çözüm olarak algılanan ürünler, piyasaya sü..
Geleneksel sanatlara AB desteği AB’den, ‘Türk El Sanatları ve Girişimcilik Projesi’ne 209 bin Euro destek geldi. 200 kursiyerin önceki gün derslere başladığı proje ile ebru, sedef kakma, sera..
Kültür Bakanlığı, 260 el sanatı için yarışma açıyor Kültür ve Turizm Bakanlığı, kaybolmaya yüz tutmuş yaklaşık 260 çeşit el sanatını canlandırmak için yeni bir çalışma başlattı.
Van Gölü’nün çocukları seyahatte Güneş kavruğu çocuklar serinlesin, deniz görmemiş gözleri maviye doysun, kulakları dalga sesinden ve martı çığlığından mahrum kalmasın diye o uzak diyara kuru..
Kadare’ye Booker ödülü İngiltere’nin bu yıl uluslararası boyuta taşınan Man Booker Edebiyat Ödülü’ne, Arnavut edebiyatının tanınmış yazarlarından İsmail Kadare layık görüldü.
Kütahya’da Uluslararası Tasavvufî Hayat Sempozyumu Kütahya Belediyesi’nin düzenlediği "1. Uluslararası Sunullah Gaybi ve Kütahya’da Tasavvufî Hayat Sempozyumu" bugün başlıyor.
Erdoğan’da 54 istifa mektubu var Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cebindeki istifa mektuplarının kabine üyeleri ile sınırlı olmadığı öğrenildi. Bakanlar Kurulu’nun 22 üyesinin yanı sıra, AK Parti’..
Futbol rekabeti revizyona yansıdı Başbakan Tayyip Erdoğan önceki gün yaptığı mini kabine revizyonunda spordaki dengeleri de gözetti.
‘Yeni bakanı ilk günden korkutmayın’ Kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanlığı’na atanan İstanbul Milletvekili Nimet Çubukçu, dün selefi Güldal Akşit’ten görevi devraldı. Eski bakan Akşit, tö..
Davalı olduğu bakanlığın başına geçti Tarım Bakanlığı’na atanan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Dr. Mehdi Eker’in geçmişi hukuk mücadeleleriyle dolu.
Vekil sayısını 12’ye çıkaran ANAP, grup kurma yolunda 3 Kasım seçimlerinde Meclis dışı kalan ANAP, Erkan Mumcu’nun genel başkan seçilmesinin ardından Parlamento’nun üçüncü partisi oldu.
Sezer, izinsiz Kur’an eğitimine ağır hapis istedi Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, izinsiz Kur’an kursu açanlarla ilgili ağır hapis cezasının azaltılmasını laikliğe aykırı buldu.
Sezer yetkisini aştı, iktidar istediği bürokratla çalışır Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, hükümetin atamalarıyla ilgili tutumu hukukçulardan tepki gördü. Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ..
CHP vetodan memnun: İnat etmek ayıp olur Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in, Türk Ceza Kanunu’nu veto etmesi anamuhalefet partisini memnun etti.
AK Parti, Köşk’ün iade gerekçesine bakacak AK Parti, Türk Ceza Kanunu’yla ilgili vetoya temkinli yaklaştı. İktidar partisi, nihai kararını Cumhurbaşkanı’nın iade gerekçelerini yetkili kurulla..
Sezer, Erdoğan’a gönderdiği ‘vekil atama’ mektubunu basına dağıttı Hükümet ile Çankaya Köşkü arasındaki ‘vekil bürokrat’ tartışması büyüyor. Bir süre önce Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki üst dü..
[Haber Yorum] Cumhurbaşkanları da geçicidir Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer dün iki uygulamasıyla hükümete karşı muhalefetini ileri bir boyuta taşıdı. Önce Başbakan Tayyip Erdoğan’a 3 ay önc..
Ya bayram ya hüsran A Milli Takımımız, bugün grubunda Yunanistan’la ‘olmak ya da olmamak’ maçına çıkıyor. Dört kıtadan 2 milyar insanın izlemesi beklenen İnönü Stadı’ndaki maç saat 21.00’de b..
Yunanistan her zamanki gibi bir puan için oynayacak Öncelikle Avrupa Şampiyonlar Ligi Finali’ni mükemmel bir şekilde organize eden başta Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve emeği geçen tüm yetki..
Fenerbahçe'den itiraf: UEFA Kupası'nda başarılı olmalıydık Fenerbahçe yönetimi, ligde üst üste iki kez şampiyon olunmasına rağmen, Avrupa’da beklenilen başarının gelmemesine hayıflanıyor. Sar..
Tahkim’in kararı Ordu’yu hırslandırdı Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nun yarıda kalan Orduspor maçı için Eskişehirspor’a verilen 3-0 hükmen yenilgi kararını kaldırması Orduspor camiasında t..
Beşiktaş, Hırvat Igor Biscan’ı gündemine aldı Yabancı transferinde ince eleyip sık dokuyan Beşiktaş, Avrupa’da birçok ismi takibe alırken hâlâ istediği oyuncuyu bulamadı.
Galatasaray'ı şampiyon yapmak için geldim Galatasaray'ın çiçeği burnundaki Teknik Direktörü Eric Gerets, hücum futbolunu benimsediğini belirterek, "Oyun sistemi olarak genelde 4-4-2'yi tercih..
Trabzonspor Emrah’ı geri almak istiyor Süper Lig'i ikinci sırada tamamlayarak Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları oynamaya hak kazanan ve gelecek yıl güçlü bir kadro kurmayı amaçlayan Trabzonsp..
« » 1 2 3 4 5 6 7