30 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

30 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
YÖK'ten katsayı resti YÖK'ün katsayı kararına rektörlerden destek çıktı. YÖK Başkanı Teziç: Katsayı yasayla düzenlenemez. Alanlarda üniversiteleri küçük düşürmeyin.
'Türban AB'ye en büyük engel' Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Başkanı Prof. Dr. İsmet Vildan Alptekin, türbanın siyasi ve dinsel simge haline getirildiğini belirterek, "Avrupa Birliği..
Elkatmış: Bize tatil yok TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, başta Kızıltepe davası olmak üzere kimi önemli davaları izleyebilmek ve incelemelerini sürdürebilmek için yaz tatili yapmayac..
Yalçınkaya için beraat kararı MİT-Çakıcı-Yargıtay skandalının ortaya çıkmasından sonra hakkında 'yargıçlar üzerinde nüfuz kullanma' ve "Mal Bildiriminde Bulunulması...
Vetolu yasa aynen Köşk'te AKP, Sezer'in veto ettiği kaçak Kuran kurslarına ceza indirimi öngören TCK'daki düzenlemeyi aynen Meclis'ten geçirdi. Yasa CHP'nin tüm itirazlarına rağmen 340 oyla k..
Köprüçay köpürüyor Antalya'da suyunun kullanılması tartışılan Köprüçay'da rafting bereketi var. Dünyanın ilk 10 rafting alanı arasında sayılan çay, çocuklar için uygunluğuyla da özel bir yere..
İş garantisi iki yıllıklardan Optisyenlik, mekatronik, atçılık işletmeciliği, sualtı teknolojisi, iklimlendirme- soğutma, gıda teknolojisi, diş protez... Pek çok kişinin ismini bile duymadığı..
İzmir Valisi: Dostum olur! İçişleri Bakanı Aksu, işadamı Toprak'ın aldığı biletle Londra'ya giden İzmir Valisi Göksu için soruşturma açtırmadı. Aksu ile kuzen olan Göksu, "Toprak'la ..
Bir yalanı 45 kez yutturdu Hırsızlık suçundan sabıkalı bir genç, Adana'da 45 kişinin cep telefonlarını ilginç bir yöntemle çaldı. Mağdurlar, nasıl dolandırıldıklarını karakolda gülerek anlatt..
İşkence sanığı Başbakanlık'ta Ankara'da 2002 yılında DHKP-C'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan dört gence işkence yaptıkları iddiasıyla yargılanan 19 polisten Hanifi Karal'ın, Başbakanlı..
Kanser araştırılacak Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Yüksek İhtisas Hastanesi'nin yeni hizmete giren bir dizi üniteyi hizmete açtı.
THY pilot okulu açıyor Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, Türkiye'de pilot yetiştiren birimlerin ihtiyacı karşılamada yetersiz olduğunu belirterek, havacılık okulumuzu kuruyoru..
Yumurtalara jet dava Yol açılışı için geldiği Trabzon'da geçen cuma günü konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yumurta atan 2 kişi hakkında 'Başbakan'a hakaret' suçundan...
SSK asansörü can aldı İşçi emeklisi 45 yaşındaki iki çocuk babası Yaşar Uçkaç, dün sağlık karnesindeki işlemlerini yaptırmak için gittiği SSK İl Müdürlüğü binasının zemin katından yukarı çık..
Kurşun yine yanlış adrese Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde tartıştığı bir kişiye sokak ortasında ateş eden bir kişinin tabancasından çıkan kurşunlar, o sırada sokaktan geçen ve olayla ilgi..
Korkunç şüphe gerçek çıktı Uşak'ta bir kız çocuğunun iki buçuk yaşında ergenliğe girmesi, çilekte hormon tartışmasını yeniden gündeme getirdi.
Türk-Yunan turizm kardeşliği Türk ve Yunan savaş uçaklarının 'it dalaşı'yla haber olan Ege, bu kez iki ülke arasında giderek güçlenen turizm kardeşliğinin simgesi olma yolunda.
Bir büfeciden hak arama dersleri Büfeci Ünal Kuruçay, haksız yere işyerini kapattıran hâkimin peşini bırakmadı. Kuruçay, üç yıllık hukuk mücadelesi sonucunda, hâkimin görevini kötüye kullanma..
'Fincan'la gelen ölüm Elektrik direğinden kopan porselen fincan, direğin altında oynayan altı yaşındaki Habip Gürbüz'ün başına çarparak ölümüne neden oldu. Taşkesen Köyü Şahvelat mezrasında m..
YURTKUR'a başvuru vakti Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR) yurtlarında barınmak, önümüzdeki öğrenim yılında burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyen adaylar için başvuru sür..
Mahkûm birincisi ABD Cezaevi nüfusunun toplam nüfusa oranı açısından ABD, 180 ülke arasında ilk sırada yer alıyor.
Van kedisi mırlayacak Hemen her konuda araştırma yapan Meclis, soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Van kedisine de el atıyor.
Camı kırıp sarayı soydular Topkapı Sarayı Müzesi'nin depo olarak kullanılan bölümündeki dokuz eserin çalındığı ortaya çıktı. İstanbul Valiliği olayla ilgili soruşturma başlattı.
Otoparkta kaçak mazot Zeytinburnu'ndaki bir otoparka kamyonlarla getirilerek konteyner içindeki pompa aracılığıyla piyasaya sürülen kaçak mazot ele geçirildi.
Ücretsiz havuz isteriz! Bodrum'da hava 40 derece, nem oranı ise yüzde 40 olunca plajlar ve otel havuzları tıklım tıklım doldu. Aynı sıcaktan mustarip olan İzmir'de ise paraları olmadığı için ..
Annelere uyarı: İshale önlem şart Yaz aylarında bebek ve çocuklarda ishale bağlı ölümlerde büyük artış gözlendiğini hatırlatan Sağlık Bakanlığı, aileleri uyardı.
Mektupla okullu oldular Okula gönderilmeyen 32 kız, Van'ın Çaldıran İlçesi Milli Eğitim Müdürü Fesih Yıldız'dan mektupla yardım istedi. Yıldız, kızlara ulaşarak okula gitmelerini sağladı.
Akhisar'a lise müjdesi İstanbul'da yaşayan emekli bankacı Akın Öngör, memleketi Manisa'nın Akhisar ilçesine 2 milyon YTL'lik kız meslek lisesi yaptıracak. 18 derslikli okulun iki yıl içerisin..
Şans Topu'nu üç kişi bildi Şans Topu'nun bu haftaki çekilişinde 5+1 bilen üç kişi 144 bin 718 YTL 70'er YKr ikramiye kazandı.
Kadıköylülere ücretsiz çiçek Kadıköy Belediyesi, geleneksel 'Saksısı Sizden Çiçeği Bizden' kampanyası kapsamında Kadıköylülere balkon ve bahçelerine dikmeleri için 20 bin adet camgüzeli ve be..
Teflon davası yeniden... Teflonun çevreye ve insan sağlığına zararı bir kez daha gündemde. Teflon yapımında kanserojen bir madde kullanan DuPont firmasına karşı dava açılması düşünülüyor.
Özgürlük Kulesi yenilendi 11 Eylül'de yıkılan ikiz kulelerin yerine dikilmesi planlanan 'Özgürlük Kulesi'nin tasarımı değiştirildi. Polisin ikazları üzerine 540 metrelik binanın intihar kamyo..
Türkiye tatili tutuklattı Britanya'nın Darlington bölgesinde üç küçük çocuğunu evde bırakıp Türkiye'ye tatile gitmekle suçlanan 23 yaşındaki Kelly Ann Piggford önceki gün Marmaris dönüşünde t..
Brezilya ilaç isyanı çıkarıyor Brezilya Sağlık Bakanı Humberto Costa, AIDS ilaçları için isyan bayrağını açtı. Costa, bir HIV ilacının fiyatını indirmesi konusunda ABD merkezli Abbott ilaç şi..
Kurbağa ailesi büyüdü Sri Lanka'da biyologlar, son 10 yılda yağmur ormanlarında 35 yeni ağaç kurbağası türü buldu. Yaban Hayatı Mirası Vakfı'nda görevli biyologlar, bu süre içinde 19 türün ne..
Pipeti doğru kullanmalı! ABD'li uzmanlar gazlı içeceklere karşı dişleri korumanın yolununun stratejik olarak yerleştirilen bir pipet olduğunu söylüyor.
'Kurtlar Vadisi' film olacak 'Kurtlar Vadisi', yakında sinema filmi oluyor. Dizinin Kanal D'ye transferini, Kanal D Yayın Grup Başkanı Murat Saygı, dizinin yapımcısı Raci Şaşmaz ve senarist B..
Brezilya'da hep yaz Brezilya'nın ünlü Sao Paulo Moda Haftası, ünlü tasarımcıların 2005 yaz koleksiyonu defileleriyle sürüyor. 1996 yılında başlayan ve her yıl tekrarlanan moda...
Doğum tartısı: 6 kilo 24 gram ABD'de Paul ve Robin Buzzell çiftinin üçüncü çocuğu tam 6 kilo 24 gram ağırlığında doğdu. Delaney Jessica adı verilen bebek, olağan doğum vaktinden üç hafta önce..
Kızılderililerin tuhaf atası incelenecek Yıllardan beri süren mahkemeyi kazanan Amerikalı bilim adamları, en sonunda 'Kennewick Adamı'nı incelemeye başlayacak. Kızılderililerin 'atamız' diy..
'Star Wars' elemanı gibi! Japon bilgisayar şirketi ICA, robot şeklinde bilgisayar kasası üretti. Uzaktan kumanda yardımıyla tekerlekleri üzerinde hareket eden bilgisayar...
Beckham niye zengin? Büyük bir İngiliz bankasının, yılda 250 bin YTL'den fazla kazanan 60 bin müşterisi arasında yaptığı araştırma, David ismindeki erkek ve Susan ismindeki kadın müşterilerin..
MTV'de gay yayını Medya devi Viacom, kablolu yayında bir 'eşcinsel kanalı'nın yayınına başlıyor. MTV Networks çatısı altında bugün yayına başlayacak olan 'Logo', tamamen eşcinsellere yönelik ..
Eşcinsel evliliğe onay Kanada parlamentosu eşcinsel evlilikleri mümkün kılacak yasayı onayladı. 133'e karşı 158 oyla kabul edilen yasa Kanada'yı Belçika ve Hollanda'dan sonra dünyada eşcinsel..
Time, haber kaynağını açıklamaya hazırlanıyor CIA ajanı Valeri Plame'nin kimliğinin basına sızdırıldığı davada kaynaklarını açıklamayı reddettikleri için iki gazeteci, haklarında verilen 18 a..
Patlama için son 4 gün... Tarihte ilk kez bir kuyrukluyıldıza inecek olan Deep Impact' (Derin Darbe) adlı uzay aracının hedefe ulaşmasına 4 gün kaldı. 'Tempel-1' adlı kuyrukluyıldıza 372 kg.'..
Sıkıysa şimdi solla! Hatalı sollama yapan sürücülerle baş edemeyen İtalyanlar trafik kurallarını ihlal edenleri, karayollarındaki şeritlerin altına yerleştirilen sensörlerle belirleyecek. Anı..
'Mucize Nine' 115 yaşına girdi Dünyanın yaşayan en yaşlı kadını olarak Guiness Rekorlar Kitabı'nda yer alan Hollandalı Hendrikje van Andel- Schipper 115. yaş gününü dün kutladı. Hayranlarının..
'Pofuduk Ayı' yas tutuyor Türkiye'de "Pofuduk Ayı" olarak tanınan sevimli çizgi film kahramanı "Winnie the Pooh" un yakın arkadaşları, seslerini kaybetti. Çünkü Kaplan Tigger'ı seslendiren Pa..
Baskül ailesi! ABD'de bir anne, yaklaşık altı kilo ağırlığında bir kız bebek dünyaya getirdi. Paul and Robin Buzzell'in beklenenden üç hafta önce sezaryenle doğan üçüncü çocuğu Delaney Jessic..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8