30 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

30 Haziran 2005 Perşembe Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Doğalgaza zam yapıldı Doğalgaz satış fiyatı Ankara ve İstanbul'da konut tüketimi için yüzde 5.4, sanayi tüketimi için de yüzde 5.87 oranında arttırıldı.. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'n..
Kök hücrelere yeni yöntem Güney Koreli bilimadamları, kök hücrelerin organizmanın iyileşmesine katkıda bulunacak uzmanlaşmış hücreler halini almasını sağlayabilecek yöntem geliştirdiler.
Zeugma'dan çalınan mozaik ilanla aranıyor Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rıfat Ergeç, Gaziantep'teki Zeugma ören yerinden çalınan Dionysos..
Acılarına çizgi filmle derman arayacaklar Iraklı ve Ürdünlü uzmanlar, Iraklı çocukların, şiddetin izlerini silebilmeleri için eğitici bir çizgi film programı hazırlamaya çalışıyor. Amerikan U..
Artvin'in Camili Köyü UNESCO korumasında BM Bilim, Eğitim ve Kültür Örgütü (UNESCO), Artvin'in Camili köyünün, İnsan ve Biyosfer Programı koruma ağı alanı içine alınmasını kararlaştırdı. UNES..
Monte Karlo Balesi'nden "Külkedisi" Monte Karlo Balesi, dünyanın en ünlü masallarından biri olan Külkedisi'ni, Jean-Christophe Maillot’nun koreografisiyle İstanbullu sanatseverler için sahnel..
Dikkat! Uzaylılar dünyayı istila etti Sinemanın dahi çocuğu Steven Spielberg, unutulmaz E.T. filminde uzaylılar ile dünyalılar arasındaki göz yaşartıcı dostluğu beyazperdeye taşımıştı. Dünyal..
Erkek satıcıya çamaşır yasağı Suudi Arabistan'da kadın iç çamaşırı satan mağazalarda, "mahremiyetin korunması" gerekçesiyle, erkeklerin çalışması yasaklandı.
Gazze şeridi 'askeri bölge' oldu İsrail'in, ağustos ayı ortasında başlayacağı Gazze Şeridi'ndeki Yahudi yerleşimlerinin boşaltılması uygulamasından önce, bölgede yerleşimcilerin çıkardığı son..
Ahmedinecad'a ağır suçlama 1979'da ABD'nin Tahran büyükelçiliğini basanlar arasında İran'ın yeni cumhurbaşkanı Ahmedinecad'ın da bulunduğu iddia edildi.  Öğrenciler: Aramızda değildi
Beyaz Saray'da özel uçak paniği ABD'nin başkenti Washington'da yasak bölgeye giren özel uçak bir anda ABD kongre binası ile Beyaz Saray'ın tahliye edilmesine ve ABD Başkanı George W. Bush'un ..
Doğan TV'de satış iptal Doğan Yayın Holding A.Ş., Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK), Doğan TV'nin yüzde 19.99'luk hissesinin Deutsche Bank'a satışının kanuna uygun olmadığına ilişkin kar..
Çelik'ten Teziç'e muhalif parti sözcüsü benzetmesi Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç’in Rektörler Komitesi toplantısında kullandığı ifadeleri, "adeta muha..
Yüksek İhtisas Hastanesi'nde patlama Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Ana Binası’nın altıncı katında bulunan patoloji laboratuvarında bir patlama meydana geldi.
Dışbank'tan çiftçiye kredi desteği Dışbank tarım sektöründeki müşterilerine, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü ile yaptığı anlaşmayla, Makbuz Senedine Dayalı kredi sunmaya başladı..
Türk-Rus çalışma grubu önerisi Türkiye-Rusya Karma Ekonomik Komisyon (KEK) eşbakanı ve Rusya Sanayi ve Ekonomi Bakanı Viktor Hristenko, iki ülke arasında çeşitli alanlarda değişik çalışma gru..
'Türkiye'ye sahip çıkın' CHP Genel Başkanı Baykal: 'Sorumsuz gidiş karşısında kadınları, erkekleri Türkiye'ye sahip çıkmaya çağırıyorum' . CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, vatandaşlara, ''Lütf..
Süpermarkette 29 avroya uçak bileti Almanya'da Lufthansa'dan sonra en büyük havayolu şirketi olan Air Berlin'in, bugün, Penny süpermarketler zincirinin 2 binden fazla şubesinde 29 avroya satt..
En küçük dozdaki radyasyon bile zararlı Amerikalı bilim adamları, çok küçük dozdaki radyasyonun bile kanser ya da diğer sağlık problemi riski oluşturduğunu bildirdi.
İshale karşı anne sütü Yaz aylarında ishal vakalarının artığına dikkati çeken uzmanlar, özellikle küçük yaşlarda ölümlerle sonuçlanması dolayısıyla gelişmelerin dikkatli takip edilmesini iste..
Özel muayene ücretlerine zam TÜRK Tabipleri Birliği (TTB), özel muayenehanelerde uygulanacak asgari ücretleri yeniden düzenledi. Birlik, 1 Temmuz 2005’ten geçerli olmak üzere özel muayene, te..
CHP: Asker maaşları artırılsın CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı, yapılan araştırmalara göre TSK personelinin yüzde 96’sının yoksulluk sınırının altında bulunduğunu belirterek, binbaşı, ..
Arınç: Parlamento çalışmaları seviyeli yapılmalı TBMM Başkanı Bülent Arınç, Meclis’te son haftalarda yaşanan gerginlikten kendisinin de rahatsızlık duyduğunu söyledi. Arınç, "Bu olumsuzluğun ..
Aliyev: KKTC'ye tecriti kaldıracağız Resmi temaslar için Azerbaycan'da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ile Başbaşa görüşen Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev KKTC'ye uygulanmakta o..
Aranan PKK'lı askerde yakalandı Muş Emniyet Müdürlüğü tarafından 4 yıldır aranan terör örgütü üyesi, Gaziantep'te askerlik görevini yaptığı birlikte yakalandı.
Liderler şatoda korunacak İngiltere'nin dönem başkanı olarak ev sahipliği yapacağı Gleneagles'daki G8 zirvesi sırasında göstericilerin şiddetin dozunu kaçırması halinde, dünyanın en önemli li..
Ağar: Siyaset mahkemede yapılmaz DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, DYP'li muhaliflerin 8. Olağan Büyük Kongre'nin iptali için mahkemeye başvurmasını değerlendirirken, ''Halka söyleyeceğiniz bir ..
Haberin Devamı>>> Ordu'da "Astro Cumali" olarak tanınan Cumaittin Turap, 35 yılda bir servet harcadı ve Rus pazarlarından topladığı parçalarla dev bir teleskop yap...Yıldızlar altında sinema
Dionysos mozaiği ilanla aranıyor Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rıfat Ergeç, Gaziantep'teki Zeugma ören yerinden çalınan Dionysos mozaiğin..
İzmir'de ATM cihazlarına saldırı İzmir'in Bornova İlçesi'nde, bir bankaya ait 2 ATM cihazı, benzin dökülerek yakıldı.
Şanlıurfa'da tanker kazası: 1 ölü Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, biri akaryakıt yüklü 2 tanker çarpıştı, 1 kişi öldü. Rıdvan Damar yönetimindeki 47 KN 088 plakalı akaryakıt yüklü tanker..
İlk 3 aylık büyüme hızı yüzde 5.3 Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), bu yılın ilk 3 aylık döneminde büyüme hızını yüzde 5.3 olarak açıkladı.
Uyuşturucu dünyanın 18. büyük ekonomisi Dünyadaki yıllık yasadışı uyuşturucu ticareti hasılatının, ülkelerin yüzde 88'inin gayrı safi yurtiçi hasılalarından fazla olduğu belirtildi.
İspanya'da gay evliliğine izin İspanya parlamentosu eşcinsel evliliğini yasallaştırdı.. Muhafazakarlar ve din adamlarının karşı çıkmasına rağmen, 350 üyeli mecliste, iktidardaki sosyalist par..
Koç: İdari hata var Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Topkapı Sarayı'ndaki hırsızlık olayıyla ilgili olarak, ''Bana kalırsa, idari bir hata görülüyor'' dedi. Bakan Koç, Türk-Yunan Turizm Fo..
Cansızlar: TOKİ konutları mortgage sistemine entegre olmalı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Doğan Cansızlar, uzun vadeli, uygun koşullu konut finansman sisteminden (Mortgage) dar gelirl..
OYAK, Uzan çimento fabrikalarına talip Adana Çimento Sanayi T.A.Ş. Genel Müdürü İsmail Erkovan, OYAK Grubu olarak, Uzan Grubu çimento şirketlerine ilgilerinin devam ettiğini belirterek, ''Lal..
Trafik canavarına 1038 kurban Trafik kazaları, bu yılın ilk beş ayında 1038 can aldı. Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre, 2005 yılı ilk 5 ayında 215 bin 772 trafik kazası meydana geldi. ..
Süskind'in Koku'su sinemaya uyarlanıyor Patrick Süskind'in ünlü romanı Koku beyazperdeye uyarlanıyor. Filmde önemli karakterlerden biri olan Giuseppe Baldini'yi usta aktör Dustin Hoffmann can..
Başbakan Erdoğan Azerbaycan'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'daki resmi temaslarına başladı. Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılandı. Azer..
Üç aylık büyüme % 5.3 Devlet İstatistik Enstitüsü (DİE), bu yılın ilk 3 aylık döneminde büyüme hızını yüzde 5.3 olarak açıkladı. DİE'den yapılan açıklamaya göre, ilk üç ayda gayri safi yurtiç..
Bankalar için üç aşamalı önlem TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Bankacılık Yasa Tasarısı, bazı değişikliklerle kabul edildi. Bankacılık Yasa Tasarısı, bankalar için ''düzeltici'', ''iyileşti..
İzmir'de ATM'lere saldırı İzmir'in Bornova İlçesi'nde, bir bankaya ait 2 ATM cihazı, benzin dökülerek yakıldı. Alınan bilgiye göre, sabaha karşı kimliği henüz belirlenemeyen kişiler, Cumhuriy..
Ahmedinecad'a rehineci suçlaması İran'daki dini devrimin ardından 1979'da ABD'nin Tahran büyükelçiliği personelini bir yıldan fazla rehin alan radikal militanlar arasında son seçimde İran cum..
"Tam üyelik tek hedef" AB Komisyonu'nun Washington'daki delegasyonunun başkanı John Bruton, Türkiye ile AB arasında Ekim ayında başlayacak müzakerelerin amacının tam üyelik olacağını söyledi...
Kendimizi aldatmayalım Türkiye'-nin son yıllarda yaşadığı en önemli kültür olaylarından birisi İstanbul'da toplanacak 'Mimarlar Kongresi'dir. Dünyanın birçok yerinden bu kadar önemli mimarın ..
Yargı: Sade yakılmayacak 2 yıl önce müstehcenlikten imha kararı çıkan Sade'ın 'Yatak Odasında Felsefe'si aklandı. Yayıncı Ömer Faruk: "Özgürlükçü düşünce mevzi kazandı."
Külkedisi sahneye çıkıyor Müzik festivalinde masal zamanı. Dünyanın en iyi dans toplulukları arasında yer alan Monte Carlo Balesi, koreografisini Jean Christophe Maillot'nun yaptığı, müziğini..
» 1 2 3 4 5 6 7 8