3 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

3 Haziran 2005 Cuma Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Evlat edinmeye ‘Sağlar’ rötuşu Medeni Kanun’nda, eski Devlet Bakanı Fikri Sağlar’ın evlat edinme mağduriyetini de giderecek bir rötuş yapıldı. Adalet Komisyonu’ndaki teklifle, 18 yaşından büy..
3 bakanı değiştirdi Kulislerde uzun süredir konuşulan kabine değişikliği dün gerçekleşti. Erdoğan, Devlet Bakanı Akşit, Tarım Bakanı Güçlü ve Bayındırlık Bakanı Ergezen’i görevden aldı. ....
En iyisi Spielberg Amerikalı ünlü yönetmen Steven Spielberg, gelmiş geçmiş en iyi yönetmen seçildi. Sinema dergisi 'Empire' tarafından 10 bin okuyucu arasında yapılan oylamada Spielberg bir ç..
İsveç'te nikotinsiz geceler İskandinav ülkelerinden İsveç de, sigaraya hayır diyen ülkeler kervanına katıldı. Ülkede, sigara tiryakisi sayısını azaltmak amacıyla dün geceden itibaren, bar, lo..
Erkeğin aklı fikri sekste Erkekler ve kadınlar arasındaki "mantalite farkı" üstünde yapılan araştırmalara, bir yenisi daha eklendi. Amerika'daki California Üniversitesi tarafından yapılan bir..
Atom bombası yapmış Tarihçiler, adı açıklanmayan bir özel arşivde Naziler'e ait bir atom bombası çizimi buldu. Çizim, Naziler'in nükleer çalışmalarına ilişkin bulunan tek yazılı kanıt. Araştı..
'Türkiye'nin AB sürecini etkilemez' Yunan Dışişleri Bakanı Petros Molivyatis AB anayasası referandum kampanyalarında artan Türkiye karşıtı seslerin 3 Ekim'de başlayacak müzakere sürecini etki..
Kurtarmak için seferber oldular Avustralya'nın batı kıyısındaki Busselton kasabasının sahil kesiminde yaklaşık 80 balina karaya vurdu. Balinaları denize geri döndürme mücadelesi veren kurtarm..
'Karadziç'i teslim edeceğiz' Sırbistan 'Akrepler' isimli bir grup Sırp milisin 1995'teki Srebrenitza katliamı sırasında 6 müslüman esire yaptığı infaz görüntüleriyle sarsıldı. Görüntülerin il..
Derin gırtlağın tek derdi para Watergate skandalını ortaya çıkaran bilgileri sızdıran kişi olduğunu itiraf eden Mark Felt, artık tek amacının "para" olduğunu söyledi. Amerikan siyasi tarihini..
Kaliforniya 'kayıyor' ABD'nin Kaliforniya eyaletinde, sabah saat yedi sularında yaşanan toprak kaymasında, 17 ev ağır hasar görürken beş kişi yaralandı. ABD'nin California eyaletinde meydana ..
'Annan Planı çöpe atılamaz' Başbakan Tayyip Erdoğan, 7-11 Haziran tarihlerinde gerçekleştireceği ABD gezisi öncesinde Türkiye'nin Kıbrıs politikasını ve tezlerini gözden geçirip istişarelerde..
Suriye karşıtı gazeteciye bombalı infaz Suriye'nin Lübnan'daki varlığına muhalif gazeteci Semir Kesir, arabasına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu Beyrut'ta hayatını kaybetti. Eski Başb..
3 Ekim'de başlar Avrupa Birliği (AB) anayasasının Fransa ve Hollanda tarafından reddedilmesinin yankıları sürerken; Avrupa'nın gözü 16- 17 Haziran'da Belçika'nın başkenti Brüksel'de yapılacak..
Erdoğan hayranına tebrik yağdı Başbakan Erdoğan'a olan hayranlığını özel eşyalarını satın alıp, evinde özel bir köşe oluşturarak gösteren AK Partili İşdamı Hüseyin Akar'a tebrik yağdı. SABAH ..
DYP'de yuvaya dönüş Parti yönetimine alınmadığı için Mehmet Ağar'ı ağır biçimde eleştirerek istifa eden Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan'ın DYP ile ayrılığı kısa sürdü. 81 il başkanı taraf..
Hamile ve tiryaki memura yeni hak Genelge yürürlüğe girdi Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yayımladığı bir genelge ile, kadın memurlara hamileliklerinin 26'ncı haftasından itibaren gece nöbeti ve v..
Başbakanlığa Beyaz Saray modeli getirildi Amerika'da Beyaz Saray'da uygulanan, Cumhurbaşkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı'nda başarılı örnekleri bulunan 'sözcülük sistemi' bundan böyle Başbakanl..
Baba'nın korumasına koruma verildi Süleyman Demirel'in koruma müdürlüğünden emekli olduktan sonra DYP'den siyasete atılan Şükrü Çukurlu'ya, koruma polisi tahsis edildi. Dokuzuncu Cumhurbaşkan..
Kabinede beklenen değişiklik Hükümet'i kurarken tüm bakanların istifasını alan Erdoğan, 3 Bakan'ın istifasını yürürlüğe koydu, yerlerine flaş olmayan atamalar yaptı. Başbakan Tayyip Erdoğan, ..
Katil balinaları kurtarma savaşı Avustralya’da, 80 kadar katil balina batı kıyılarında karaya vurdu. Yüzlerce gönüllü, balinaları ölümden kurtarmak için seferber oldu.
Yoğurt suyu sağlık kaynağı Kayseri Erciyes Üniversitesi Atatürk Sağlık Yüksek Okulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Nurten Budak, yoğurt suyunda bulunan B2 (Riboflamin) vitamin..
104 bin söz varlığı bulunan sözlük Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Şükrü Haluk Akalın, toplam 103 bin 999 söz varlığı bulunan Türkçe Sözlük’ün çalışmalarının tamamlandığını, sözlüğün baskısının..
Rögardan kurtarın bakışları Antalya Erenköy Mahallesi 4819 Sokak’ta oyun oynayan çocuklar, bir yavru kedinin rögara düştüğünü görerek ailelerine haber verdi. Kediciğin miyavlayışını duyan, ko..
‘Yasak’sız avcı Van Gölü’nde yaşayan endemik inci kefalinin üremek için her yıl nisan ortalarından itibaren ırmaklara yaptığı hayranlık uyandırıcı göç sürüyor. İnci kefalinin üreme döneminde ..
Doktor rekabeti üçüz doğurtuyor Tüm dünyada çoğul gebeliklerin önlenmesi amacıyla çalışmalar yürüten Bertarelli Vakfı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Marc Germond, ‘Tüp bebek merkezlerinin arasın..
Sanal kainatla gerçeğinin sırları Bilim adamları bilgisayarda ‘sanal kainat’ yarattılar ve zamanın kısa bir tarihini, kara delikleri, galaksi oluşumlarını yazdılar. ‘Milenyum Simulasyonu’ adı..
Zamane bebeği daha az uyuyor İngiltere’de yapılan bir araştırma, bebeklerin 1960’lar ve 1970’lere göre yüzde 30 oranında daha az uyuduğunu ortaya koydu. Bebekleri yüzünden daha az uyumak zoru..
Gılgamış ekibi icralık Maçka Housez Apart Otel yöneticileri, çekimleri yılan hikayesine dönen ve aralık ayından beri kendi otellerinde kalan ‘Gılgamış’ filminin ekibine 100 bin dolarlık dava ..
Rumca ve İngilizce şarkı Leman Sam ile Özcan Deniz, 5 Haziran’da Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda verecekleri konsere hazır. Konserde düet yapacak olan ikili, birer de İngilizce ve Rumca şarkı ..
Sansasyon bitti şimdi iş zamanı Önce Hıncal Uluç ile arkadaşlığı, ardından sürpriz nişanlılığı, Ece Gürsel’i magazin dünyasının en sansasyonel isimlerinden biri haline getirdi. Ancak haftalar..
Bay ve bayan Smith ABD’den önce Türkiye’de Hollywood’un ‘yaz bombası’ olarak nitelendirilen ve başrollerini Brad Pitt ile Angelina Jolie’nin oynadığı ‘Bay ve Bayan Smith’ filmini Türk izleyic..
Popun zirvesinde doğum günü krizi Kenan Doğulu’nun üç gün önce Ulus 29’da yaptığı doğum günü partisi, çok ses getirdi. Basının içeri alınmadığı parti, eski sevgililerin karşılaşması, Tarkan’ı..
Meltem Cumbul boşanıyor Ünlü oyuncu Meltem Cumbul ile geçen yıl hayatını birleştirdiği iç mimar Çağlayan Tuğal, evliliklerini bitirme kararı aldı. 33 yaşındaki Cumbul ile 37 yaşındaki Tuğal, ..
Uluslararası Bursa Festivali 12 Haziran’da konserle başlıyor Bursa’da bu yıl 44.’sü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Bursa Festivali, 12 Haziran’daki Bölge Devlet Senfoni Orkestrası’nın ..
Hayalindeki ‘Yeşil şehir’ ile Birleşmiş Milletler’den ikincilik ödülü kazandı Bursa Özel İlkbahar İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Zehra Köse, Birleşmiş Milletler Çevre Programı tarafından..
Güzelyalı’nın yeni sembolü, zeytin heykeli Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Güzelyalı beldesinde belediye, ünlü heykeltıraş Prof. Dr. Tankut Öktem’e beldenin simgelerinden oluşan motiflerin i..
Oğlu için kendini kurşunlara siper etti Oğlu için kendini kurşunlara siper eden baba ağır yaralandı. Kocaeli’ne bağlı Gebze ilçesinde, yaklaşık 10 aydan bu yana dükkan kirasını ödemediği iler..
Balık, İstanbul’da mayıs ayının zam şampiyonu İstanbul'da mayıs ayının zam şampiyonu, fiyatı yüzde 31,9 oranında yükselen balık oldu.
Miniklerin icatları hayran bıraktı Yaşları 10 ila 14 arasında değişen minik mucitlerin icatları görenlere parmak ısırttı. Samandıra Nermin Ahmet Hasoğlu İlköğretim Okulu'nun minik öğrencileri..
Milli Eğitim’e ilköğretim mezunu eleman alınacak İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarında çalıştırılmak üzere sınavla eleman alınacağı bildirildi.
İstanbul’da okur yazar kursları yeniden başlıyor Cumhurbaşkanı A. Necdet Sezer'in eşi Semra Sezer'in önderliğinde başlatılan Ulusal Eğitime Destek kampanyası çerçevesinde "Eksik Olmayın" prog..
Belediye gece baskınıyla vapur büfelerini boşalttı İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'ye (İDO) devredilen Şehir Hatları vapurlarındaki büfeler, mevcut işletmecilerin kira süreleri dolduğu gerekçesi..
Edelman: Türkiye'nin AB’ye tam üyeliği zor olacak ABD Büyükelçisi Eric Edelman, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyeliğini sağlamasının zor olacağını söyledi.
Memorial Hastanesi Türkiye’nin ilk ‘Hastane Oteli’ uygulamasını başlattı Avrupa ve Amerika'da örnekleri çok olan 'Hastane Oteli' uygulaması Türkiye'de ilk kez Memorial Hastanesi'nde başladı. ..
Edirne dev bir tekstil fabrikasına kavuşuyor İpekyol Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ayaydın, İpekyol Edirne Üretim ve Lojistik Merkezi’nin bu yıl ekim ayında hizmete gireceğini açıkladı.
İşadamları Bosna-Hersek’te yatırım şartlarını araştıracak Gebze Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD), Bosna’daki iş ve yatırım ortamını yerinde görmek, özelleştirme süreci hakkında bilgi a..
Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nin belediye dışında kalması tepki çekti Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde yapımı devam eden Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) belediyenin mücavir alanında olmaması..
Alaplı’da 5 polis ile 1 bekçiye özverili çalışma ödülü verildi Zonguldak’ın Alaplı Kaymakamı Celalettin Cantürk, Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 1 bekçi ve 5 polis memurunu üstün gayret ve öz..
Gönen İHL’den gıda kermesi Balıkesir’in Gönen ilçesinde İmam-Hatip Lisesi Okul Aile Birliği tarafından bu yıl 5.si gerçekleştirilen çeyiz, iğne oyası ve gıda kermesi açıldı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8